OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
62006. Elküldve: 2022-05-04 16:14:35, OFF TOPIC
|
[7076.] |
A kivitelező nem cserélhet mérőt!
Az áramszolgáltató ellenőrzi a szerelést és ha rendben találja lecseréli a mérőt és bekapcsolja az invertert.
Ezután elvégzi a lekapcsolási próbákat.
Leggyakoribb hibák:
Egyenáramú leválasztó kapcsoló hiánya.
Nem fém gégecsövet használnak.
Túlfeszültség korlátozó hiánya. Egyen és váltó oldalon is előírás.
Most már nem kötelező engedélyezni a hálózatra csatlakozást!
Üdv: miki2002
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-05-04 16:20:20]
|
| | |
[előzmény: (62004) gomey, 2022-05-04 15:22:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 garga pista

Tagság: 2006-07-02 18:43:48 Tagszám: #32270 Hozzászólások: 5630 |
62005. Elküldve: 2022-05-04 15:25:27, OFF TOPIC
|
[7077.] |
Előzetes felmérés, árajánlat adás erre van kitalálva.
Nyilván a pultos se utólag kérdezi meg tőlem hány dkg parizert kérek...
Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
|
| | |
[előzmény: (62004) gomey, 2022-05-04 15:22:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
62004. Elküldve: 2022-05-04 15:22:44, OFF TOPIC
|
[7078.] |
Na igen, megteheti ha pl. vele szerződésben van.
De amíg azt se tudja, hogy melyik szolgáltatónál vagyok; honnan tudja, hogy egyáltalán engedélyezik-e az egész hercehurcát?
|
| | | [válaszok erre: #62005 #62006] |
[előzmény: (62003) garga pista, 2022-05-04 15:18:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 garga pista

Tagság: 2006-07-02 18:43:48 Tagszám: #32270 Hozzászólások: 5630 |
62003. Elküldve: 2022-05-04 15:18:00, OFF TOPIC
|
[7079.] |
Ezek a kivitelezők meghatalmazással intézik a cserét és a legtöbb még az elosztókkal is le van szerződve.
Gondolod majd csak úgy nekiugranak plombát tépkedni? Jó nagy sötétségben élsz...
Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
|
| | | [válaszok erre: #62004] |
[előzmény: (62002) gomey, 2022-05-04 15:05:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
62002. Elküldve: 2022-05-04 15:05:43, OFF TOPIC
|
[7080.] |
A mérőóra plombálva van.
Ha azt valaki leszedi, leszedeti vagy megpiszkálja, a szolgáltató automatikusan feljelent áramlopásért. De azért csak ELŐRE! :)
|
| | | [válaszok erre: #62003] |
[előzmény: (62000) gomey, 2022-05-04 14:53:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
62001. Elküldve: 2022-05-04 15:01:44, OFF TOPIC
|
[7081.] |
...és még tipizált mérőhelyet is számold, önköltségen! De lecseréli.
|
| | |
[előzmény: (62000) gomey, 2022-05-04 14:53:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
62000. Elküldve: 2022-05-04 14:53:45, OFF TOPIC
|
[7082.] |
Idézet:
| lecserélik a villanyórát
| | Azt amit csak a szolgáltató cserélhet le??
Na az érdekes lesz....
|
| | | [válaszok erre: #62001 #62002] |
[előzmény: (61998) Sarti, 2022-05-04 14:00:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
61999. Elküldve: 2022-05-04 14:28:31, OFF TOPIC
|
[7083.] |
Ha támogatás nélkül csinálod, nem térülhet meg 5-7 év alatt.
Csak azt számold, hogy mennyibe kerül és abból hány évig fizetheted a villanyszámlád.
Biztosításod, (ha van) megemelheted és inverter csere is bejöhet 7 évente.
A háztető tájolása, árnyékolása, koszolódás és egyéb okok miatt nem annyi lesz a termelés mint amit igérnek.
Üdv: miki2002
|
| | |
[előzmény: (61998) Sarti, 2022-05-04 14:00:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sarti

Tagság: 2021-06-24 12:02:20 Tagszám: #137409 Hozzászólások: 179 |
61998. Elküldve: 2022-05-04 14:00:52, OFF TOPIC
|
[7084.] |
Utána jártam a dolgoknak, telefonon érdeklődtem ,hogy mit is kell venni milyen teljesítményűt, még is azért képbe legyek nehogy már átverjenek, de természetesen kijönnek felmérik a területet, ár ajánlatot adnak , lecserélik a villanyórát, és ha nem lesz háború 5-7 éven belül megtérül az ára.
|
| | | [válaszok erre: #61999 #62000 #62007 #62012] |
|
|
Haladó
|
|
 vakegér1276

Tagság: 2008-10-24 11:30:33 Tagszám: #64779 Hozzászólások: 879 |
61997. Elküldve: 2022-05-04 12:31:29, OFF TOPIC
|
[7085.] |
Sziegtszerű, áramosítás nélküli alkalmazásról.
|
| | |
[előzmény: (61996) egedi, 2022-05-04 09:51:57] |
|
Törzstag
|
|
 egedi

Tagság: 2004-05-18 12:10:25 Tagszám: #10527 Hozzászólások: 4131 |
61996. Elküldve: 2022-05-04 09:51:57, OFF TOPIC
|
[7086.] |
Miről van most itt szó?
Napelemes rendszerekről amiknek 75% százalékát valamilyen támogatásból tették fel? A rendszerek 30%-a az első másodperceben megtérül lévén teljes egészében állami finaszirozásból valósult meg.
Vagy a szigetüzemű napelemes rendszerről, ahol az ingatlant egyébként az Eon szívesen áramosítana 3 millió + áfáért?
|
| | | [válaszok erre: #61997] |
[előzmény: (61993) miki2002, 2022-05-03 19:00:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Bigfic

Tagság: 2005-10-05 09:45:50 Tagszám: #22557 Hozzászólások: 1728 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zoli049

Tagság: 2009-03-23 04:09:44 Tagszám: #72118 Hozzászólások: 2134 |
61994. Elküldve: 2022-05-04 07:13:40, OFF TOPIC
|
[7088.] |
Falra ne szereld, a tetőre kellene és az sem árt, ha a Nap beesési szöge 90° körül van.
Utána azért még kell ám ez-az. Nyúlj a zsebbe, még ha csak pár 100W-al akarsz hobby szinten foglalkozni, akkor is. Ez nem az a kategória, amit az űreszközökön használnak.
|
| | |
[előzmény: (61986) Sarti, 2022-05-03 14:56:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778 |
61993. Elküldve: 2022-05-03 19:00:55, OFF TOPIC
|
[7089.] |
Napelemes rendszernek nem sok helyen van reálisan számolva megtérülési esélye.
A jelenlegi és a várható energia problémák miatt, viszont az ellátás biztonság miatt lehet érvelni mellette. Pl. gázfűtés mellé infrapanelek vagy elektromos padlófűtés.
Természetesen akkumulátorral szerelt rendszer tud csak az áramszolgáltató nélkül is üzemelni.
Jó megoldás lehet pl. a vezérelt "éjszakai" mérőről tölteni a tároló egységet ha nem süt a nap.
Üdv: miki2002
|
| | | [válaszok erre: #61996] |
[előzmény: (61991) Sarti, 2022-05-03 17:07:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
61992. Elküldve: 2022-05-03 18:37:52, OFF TOPIC
|
[7090.] |
Megszabadulni aztán tőle, na az lesz a drága!
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | |
[előzmény: (61990) gomey, 2022-05-03 15:49:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sarti

Tagság: 2021-06-24 12:02:20 Tagszám: #137409 Hozzászólások: 179 |
61991. Elküldve: 2022-05-03 17:07:19, OFF TOPIC
|
[7091.] |
ja, tehát nem éri meg! valójában nem is a hobbim , csak valahogy sokszor látom a telefonban az FB előugró reklámokban , hogy mennyire megéri, meg hogy milyen sokat meglehet vele spórolni......mesével ,már rá is adtam magamat, hogy először csak teszt céljából bele ölök egy bizonyos összeget.....de így hogy már megírtad a lényeget, megbízom benned ! eszem ágában sincs nap elemet venni.
|
| | | [válaszok erre: #61993] |
[előzmény: (61990) gomey, 2022-05-03 15:49:28] |
|
Haladó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
61990. Elküldve: 2022-05-03 15:49:28, OFF TOPIC
|
[7092.] |
Úgy emlékszem egyébként, hogy az jött ki, hogy rengeteg pénzt kell beleölni, és nagyon kevés áram vehető ki.
Tehát gyakorlatilag megtérülésről nem lehet beszélni.
Persze ha Te úgy gondolod, hogy ez az új hobbyd, akkor nosza rajta......! :)
|
| | | [válaszok erre: #61991 #61992] |
[előzmény: (61987) gomey, 2022-05-03 15:21:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1680 |
61989. Elküldve: 2022-05-03 15:40:07, OFF TOPIC
|
[7093.] |
Szia,
amennyiben nem csal az emlékezetem, Nilesatom kollega foglalkozott ilyennel, okos mérnök ember, kérdezz rá esetleg nála.
Üdv.
SaTom
|
| | |
[előzmény: (61986) Sarti, 2022-05-03 14:56:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ipx

Tagság: 2006-06-04 10:21:15 Tagszám: #31296 Hozzászólások: 483 |
|
Törzstag
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
61987. Elküldve: 2022-05-03 15:21:44, OFF TOPIC
|
[7095.] |
Kérdés mennyi helyed van rá.
Én számoltam, és az jött ki, hogy nem éri meg.
|
| | | [válaszok erre: #61990] |
[előzmény: (61986) Sarti, 2022-05-03 14:56:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Sarti

Tagság: 2021-06-24 12:02:20 Tagszám: #137409 Hozzászólások: 179 |
61986. Elküldve: 2022-05-03 14:56:43, OFF TOPIC
|
[7096.] |
Sziasztok, szeretnék venni egy nap elem modult, kimondottan tesztelés céljából, tételezzük fel , hogy pl. egy televízió és egy lámpa erre akarom használni de nem is tudom, hogy milyen nagyot vegyek, kell-e rám vagy simán fel lehet fúrni a falra és mit kell még hozzá venni ,tudna valaki ezen a téren segíteni ?
|
| | | [válaszok erre: #61987 #61988 #61989 #61994 #61995] |
|
|
Haladó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
61985. Elküldve: 2022-05-03 12:43:45, OFF TOPIC
|
[7097.] |
röhög a májam miért mert vannak ilyenek is a fórumon ????
|
| | |
[előzmény: (61983) egedi, 2022-05-03 12:17:39] |
|
|
|
|
 Amatőr61

Tagság: 2008-08-05 20:41:45 Tagszám: #62236 Hozzászólások: 8046 |
61984. Elküldve: 2022-05-03 12:42:43, OFF TOPIC
|
[7098.] |
Erről az a (soviniszta férfi) vicc jut eszembe, amikor a manus átoperáltatja magát nővé, ezután találkozik az egyik ismerősével, aki megkérdezi, hogy mennyire volt megterhelő az operáció.
A válasz: Szinte észre sem vettem, amikor a fenekemet és a melleimet csinálták, kicsit kellemetlen volt, amikor a nemi szervemet alakították át, de, amikor az agyamat kezdték el zsugorítani, na, az nagyon fájt!
|
| | |
[előzmény: (61983) egedi, 2022-05-03 12:17:39] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 egedi

Tagság: 2004-05-18 12:10:25 Tagszám: #10527 Hozzászólások: 4131 |
61983. Elküldve: 2022-05-03 12:17:39, OFF TOPIC
|
[7099.] |
Az kérdés mi van ha papírja van róla, hogy többszörös személyiség?
Teszem azt egy nick névvel tanácsot kérek kezdőként egy problémára, másnap egy másik néven megválaszolom saját magamnak a megoldást.
|
| | | [válaszok erre: #61984 #61985] |
[előzmény: (61977) Amatőr61, 2022-05-02 08:14:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 tamás_bátya

Tagság: 2019-05-10 12:49:16 Tagszám: #135897 Hozzászólások: 446 |
61982. Elküldve: 2022-05-03 07:50:42, OFF TOPIC
|
[7100.] |
hát ez már sokszor megtörtént velem, most is írtam PÜ egy fórumtársnak, mert megsúgták a fórumtársak , hogy több Nickje is van a fórumon, hát letiltott, hogy ne tudjak válaszolni. de nem baj még ezért nem haragszom rá
|
| | |
[előzmény: (61981) zólyma, 2022-05-03 07:20:17] |
|
Törzstag
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|