Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499897/7 Témák: 19750 Tagok: 113684 Legújabb tag: nthobweo Online: (107/42
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2734 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

OFF TOPIC

(üzenet: 68328, Sat)
 

miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
62006. Elküldve: 2022-05-04 16:14:35,

OFF TOPIC

[7076.]

A kivitelező nem cserélhet mérőt!
Az áramszolgáltató ellenőrzi a szerelést és ha rendben találja lecseréli a mérőt és bekapcsolja az invertert.
Ezután elvégzi a lekapcsolási próbákat.
Leggyakoribb hibák:
Egyenáramú leválasztó kapcsoló hiánya.
Nem fém gégecsövet használnak.
Túlfeszültség korlátozó hiánya. Egyen és váltó oldalon is előírás.

Most már nem kötelező engedélyezni a hálózatra csatlakozást!

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2022-05-04 16:20:20]
[előzmény: (62004) gomey, 2022-05-04 15:22:44]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


garga pista



Tagság: 2006-07-02 18:43:48
Tagszám: #32270
Hozzászólások: 5630
62005. Elküldve: 2022-05-04 15:25:27,

OFF TOPIC

[7077.]

Előzetes felmérés, árajánlat adás erre van kitalálva.
Nyilván a pultos se utólag kérdezi meg tőlem hány dkg parizert kérek...

Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
[előzmény: (62004) gomey, 2022-05-04 15:22:44]
Kiváló dolgozó
garga pista adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gomey



Tagság: 2009-06-07 12:13:38
Tagszám: #75148
Hozzászólások: 5215
62004. Elküldve: 2022-05-04 15:22:44,

OFF TOPIC

[7078.]

Na igen, megteheti ha pl. vele szerződésben van.

De amíg azt se tudja, hogy melyik szolgáltatónál vagyok; honnan tudja, hogy egyáltalán engedélyezik-e az egész hercehurcát?
[válaszok erre: #62005 #62006] [előzmény: (62003) garga pista, 2022-05-04 15:18:00]
Kiváló dolgozó
gomey adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


garga pista



Tagság: 2006-07-02 18:43:48
Tagszám: #32270
Hozzászólások: 5630
62003. Elküldve: 2022-05-04 15:18:00,

OFF TOPIC

[7079.]

Ezek a kivitelezők meghatalmazással intézik a cserét és a legtöbb még az elosztókkal is le van szerződve.

Gondolod majd csak úgy nekiugranak plombát tépkedni? Jó nagy sötétségben élsz... icon53.gif

Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
[válaszok erre: #62004] [előzmény: (62002) gomey, 2022-05-04 15:05:43]
Kiváló dolgozó
garga pista adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gomey



Tagság: 2009-06-07 12:13:38
Tagszám: #75148
Hozzászólások: 5215
62002. Elküldve: 2022-05-04 15:05:43,

OFF TOPIC

[7080.]

A mérőóra plombálva van.
Ha azt valaki leszedi, leszedeti vagy megpiszkálja, a szolgáltató automatikusan feljelent áramlopásért. De azért csak ELŐRE! :)
[válaszok erre: #62003] [előzmény: (62000) gomey, 2022-05-04 14:53:45]
Kiváló dolgozó
gomey adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zoli049



Tagság: 2009-03-23 04:09:44
Tagszám: #72118
Hozzászólások: 2134
62001. Elküldve: 2022-05-04 15:01:44,

OFF TOPIC

[7081.]

...és még tipizált mérőhelyet is számold, önköltségen! De lecseréli.
[előzmény: (62000) gomey, 2022-05-04 14:53:45]
Kiváló dolgozó
Zoli049 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gomey



Tagság: 2009-06-07 12:13:38
Tagszám: #75148
Hozzászólások: 5215
62000. Elküldve: 2022-05-04 14:53:45,

OFF TOPIC

[7082.]

Idézet:
lecserélik a villanyórát

Azt amit csak a szolgáltató cserélhet le??
Na az érdekes lesz....
[válaszok erre: #62001 #62002] [előzmény: (61998) Sarti, 2022-05-04 14:00:52]
Kiváló dolgozó
gomey adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
61999. Elküldve: 2022-05-04 14:28:31,

OFF TOPIC

[7083.]

Ha támogatás nélkül csinálod, nem térülhet meg 5-7 év alatt.
Csak azt számold, hogy mennyibe kerül és abból hány évig fizetheted a villanyszámlád.
Biztosításod, (ha van) megemelheted és inverter csere is bejöhet 7 évente.
A háztető tájolása, árnyékolása, koszolódás és egyéb okok miatt nem annyi lesz a termelés mint amit igérnek.


Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[előzmény: (61998) Sarti, 2022-05-04 14:00:52]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sarti



Tagság: 2021-06-24 12:02:20
Tagszám: #137409
Hozzászólások: 179
61998. Elküldve: 2022-05-04 14:00:52,

OFF TOPIC

[7084.]

Utána jártam a dolgoknak, telefonon érdeklődtem ,hogy mit is kell venni milyen teljesítményűt, még is azért képbe legyek nehogy már átverjenek, de természetesen kijönnek felmérik a területet, ár ajánlatot adnak , lecserélik a villanyórát, és ha nem lesz háború icon13.gif 5-7 éven belül megtérül az ára.
[válaszok erre: #61999 #62000 #62007 #62012]
Haladó
Sarti adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vakegér1276



Tagság: 2008-10-24 11:30:33
Tagszám: #64779
Hozzászólások: 879
61997. Elküldve: 2022-05-04 12:31:29,

OFF TOPIC

[7085.]

Sziegtszerű, áramosítás nélküli alkalmazásról.
[előzmény: (61996) egedi, 2022-05-04 09:51:57]
Törzstag
vakegér1276 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


egedi



Tagság: 2004-05-18 12:10:25
Tagszám: #10527
Hozzászólások: 4131
61996. Elküldve: 2022-05-04 09:51:57,

OFF TOPIC

[7086.]

Miről van most itt szó?
Napelemes rendszerekről amiknek 75% százalékát valamilyen támogatásból tették fel? A rendszerek 30%-a az első másodperceben megtérül lévén teljes egészében állami finaszirozásból valósult meg.
Vagy a szigetüzemű napelemes rendszerről, ahol az ingatlant egyébként az Eon szívesen áramosítana 3 millió + áfáért?
[válaszok erre: #61997] [előzmény: (61993) miki2002, 2022-05-03 19:00:55]
Kiváló dolgozó
egedi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bigfic



Tagság: 2005-10-05 09:45:50
Tagszám: #22557
Hozzászólások: 1728
61995. Elküldve: 2022-05-04 07:35:15,

OFF TOPIC

[7087.]

Én a Microsilver yt csatornát nézegettem néha. Sok okosság van rajta.
pl. https://youtu.be/t2ssPUFDtQw

Ha egész kicsiben szeretnéd, akkor pedig ez.
https://youtu.be/HMJp2DWzyX0
[előzmény: (61986) Sarti, 2022-05-03 14:56:43]
Kiváló dolgozó
Bigfic adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zoli049



Tagság: 2009-03-23 04:09:44
Tagszám: #72118
Hozzászólások: 2134
61994. Elküldve: 2022-05-04 07:13:40,

OFF TOPIC

[7088.]

Falra ne szereld, a tetőre kellene és az sem árt, ha a Nap beesési szöge 90° körül van.
Utána azért még kell ám ez-az. Nyúlj a zsebbe, még ha csak pár 100W-al akarsz hobby szinten foglalkozni, akkor is. Ez nem az a kategória, amit az űreszközökön használnak. icon33.gif
[előzmény: (61986) Sarti, 2022-05-03 14:56:43]
Kiváló dolgozó
Zoli049 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
61993. Elküldve: 2022-05-03 19:00:55,

OFF TOPIC

[7089.]

Napelemes rendszernek nem sok helyen van reálisan számolva megtérülési esélye.
A jelenlegi és a várható energia problémák miatt, viszont az ellátás biztonság miatt lehet érvelni mellette. Pl. gázfűtés mellé infrapanelek vagy elektromos padlófűtés.
Természetesen akkumulátorral szerelt rendszer tud csak az áramszolgáltató nélkül is üzemelni.
Jó megoldás lehet pl. a vezérelt "éjszakai" mérőről tölteni a tároló egységet ha nem süt a nap.

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[válaszok erre: #61996] [előzmény: (61991) Sarti, 2022-05-03 17:07:19]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10663
61992. Elküldve: 2022-05-03 18:37:52,

OFF TOPIC

[7090.]

Megszabadulni aztán tőle, na az lesz a drága! icon53.gif icon21.gif

Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
[előzmény: (61990) gomey, 2022-05-03 15:49:28]
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sarti



Tagság: 2021-06-24 12:02:20
Tagszám: #137409
Hozzászólások: 179
61991. Elküldve: 2022-05-03 17:07:19,

OFF TOPIC

[7091.]

ja, tehát nem éri meg! valójában nem is a hobbim , csak valahogy sokszor látom a telefonban az FB előugró reklámokban , hogy mennyire megéri, meg hogy milyen sokat meglehet vele spórolni......mesével ,már rá is adtam magamat, hogy először csak teszt céljából bele ölök egy bizonyos összeget.....de így hogy már megírtad a lényeget, megbízom benned ! eszem ágában sincs nap elemet venni.
[válaszok erre: #61993] [előzmény: (61990) gomey, 2022-05-03 15:49:28]
Haladó
Sarti adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gomey



Tagság: 2009-06-07 12:13:38
Tagszám: #75148
Hozzászólások: 5215
61990. Elküldve: 2022-05-03 15:49:28,

OFF TOPIC

[7092.]

Úgy emlékszem egyébként, hogy az jött ki, hogy rengeteg pénzt kell beleölni, és nagyon kevés áram vehető ki.
Tehát gyakorlatilag megtérülésről nem lehet beszélni.

Persze ha Te úgy gondolod, hogy ez az új hobbyd, akkor nosza rajta......! :)
[válaszok erre: #61991 #61992] [előzmény: (61987) gomey, 2022-05-03 15:21:44]
Kiváló dolgozó
gomey adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


SaTom



Tagság: 2018-10-15 11:43:57
Tagszám: #135468
Hozzászólások: 1680
61989. Elküldve: 2022-05-03 15:40:07,

OFF TOPIC

[7093.]

Szia,

amennyiben nem csal az emlékezetem, Nilesatom kollega foglalkozott ilyennel, okos mérnök ember, kérdezz rá esetleg nála.

Üdv.
SaTom
[előzmény: (61986) Sarti, 2022-05-03 14:56:43]
Kiváló dolgozó
SaTom adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ipx



Tagság: 2006-06-04 10:21:15
Tagszám: #31296
Hozzászólások: 483
61988. Elküldve: 2022-05-03 15:34:02,

OFF TOPIC

[7094.]

Írd be a gugliba: Sziget üzemű napelemes rendszer
Pl.: https://www.napelemmarket.hu/halozatba_visszataplalo_napelemes_rendszer/sziget_uzemu_napelemes_rendszer
[előzmény: (61986) Sarti, 2022-05-03 14:56:43]
Törzstag
ipx adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gomey



Tagság: 2009-06-07 12:13:38
Tagszám: #75148
Hozzászólások: 5215
61987. Elküldve: 2022-05-03 15:21:44,

OFF TOPIC

[7095.]

Kérdés mennyi helyed van rá.
Én számoltam, és az jött ki, hogy nem éri meg.
[válaszok erre: #61990] [előzmény: (61986) Sarti, 2022-05-03 14:56:43]
Kiváló dolgozó
gomey adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sarti



Tagság: 2021-06-24 12:02:20
Tagszám: #137409
Hozzászólások: 179
61986. Elküldve: 2022-05-03 14:56:43,

OFF TOPIC

[7096.]

Sziasztok, szeretnék venni egy nap elem modult, kimondottan tesztelés céljából, tételezzük fel , hogy pl. egy televízió és egy lámpa erre akarom használni de nem is tudom, hogy milyen nagyot vegyek, kell-e rám vagy simán fel lehet fúrni a falra és mit kell még hozzá venni ,tudna valaki ezen a téren segíteni ?
[válaszok erre: #61987 #61988 #61989 #61994 #61995]
Haladó
Sarti adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
61985. Elküldve: 2022-05-03 12:43:45,

OFF TOPIC

[7097.]

röhög a májam icon20.gif icon20.gif icon20.gif miért mert vannak ilyenek is a fórumon ???? icon53.gif icon53.gif icon53.gif
[előzmény: (61983) egedi, 2022-05-03 12:17:39]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8046
61984. Elküldve: 2022-05-03 12:42:43,

OFF TOPIC

[7098.]

Erről az a (soviniszta férfi) vicc jut eszembe, amikor a manus átoperáltatja magát nővé, ezután találkozik az egyik ismerősével, aki megkérdezi, hogy mennyire volt megterhelő az operáció.
A válasz: Szinte észre sem vettem, amikor a fenekemet és a melleimet csinálták, kicsit kellemetlen volt, amikor a nemi szervemet alakították át, de, amikor az agyamat kezdték el zsugorítani, na, az nagyon fájt!
[előzmény: (61983) egedi, 2022-05-03 12:17:39]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


egedi



Tagság: 2004-05-18 12:10:25
Tagszám: #10527
Hozzászólások: 4131
61983. Elküldve: 2022-05-03 12:17:39,

OFF TOPIC

[7099.]

Az kérdés mi van ha papírja van róla, hogy többszörös személyiség?
Teszem azt egy nick névvel tanácsot kérek kezdőként egy problémára, másnap egy másik néven megválaszolom saját magamnak a megoldást.
[válaszok erre: #61984 #61985] [előzmény: (61977) Amatőr61, 2022-05-02 08:14:07]
Kiváló dolgozó
egedi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


tamás_bátya



Tagság: 2019-05-10 12:49:16
Tagszám: #135897
Hozzászólások: 446
61982. Elküldve: 2022-05-03 07:50:42,

OFF TOPIC

[7100.]

hát ez már sokszor megtörtént velem, most is írtam PÜ egy fórumtársnak, mert megsúgták a fórumtársak , hogy több Nickje is van a fórumon, hát letiltott, hogy ne tudjak válaszolni. de nem baj még ezért nem haragszom rá icon21.gif
[előzmény: (61981) zólyma, 2022-05-03 07:20:17]
Törzstag
tamás_bátya adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

OFF TOPIC

(üzenet: 68328, Sat)
 
    / 2734 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.01076602935791 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail