| Megkérnénk minden kedves fórumozót, hogy magyar érdekeltségű csomagokhoz tartozó kulcsok felküldésétől tartózkodjon! Ezen adatok publikálása az országon belül illegális, ezért az ilyesmit törölni vagyunk kénytelenek. Megértésüket köszönjük! |
One DTH (műholdas szolgáltatás) (üzenet: 110239, Sat) |
|
|
|
 Laci082

Tagság: 2006-01-09 22:03:45 Tagszám: #25600 Hozzászólások: 5501 |
17154. Elküldve: 2006-05-07 20:30:35, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93276.] |
Ott jól fog menni nekik, mert kevés a Direct előfizető. Persze azt nem tudjuk, hogy ott milyenek a kábeltévés viszonyok.
|
| | | [válaszok erre: #17158] |
[előzmény: (17151) taurus, 2006-05-07 20:20:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Laci082

Tagság: 2006-01-09 22:03:45 Tagszám: #25600 Hozzászólások: 5501 |
17153. Elküldve: 2006-05-07 20:27:18, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93277.] |
Rájöttek, hogy az egy év ingyenesség nagyon nem jó biznisz?
|
| | | [válaszok erre: #17156] |
[előzmény: (17149) komaromi, 2006-05-07 20:15:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 taurus

Tagság: 2003-05-23 16:57:27 Tagszám: #4512 Hozzászólások: 12509 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 taurus

Tagság: 2003-05-23 16:57:27 Tagszám: #4512 Hozzászólások: 12509 |
17151. Elküldve: 2006-05-07 20:20:31, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93279.] |
Ha tudsz majd valamit a fogadtatásáról akkor oszd meg velünk.
köszi!
|
| | | [válaszok erre: #17154] |
[előzmény: (17149) komaromi, 2006-05-07 20:15:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 taurus

Tagság: 2003-05-23 16:57:27 Tagszám: #4512 Hozzászólások: 12509 |
17150. Elküldve: 2006-05-07 20:17:26, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93280.] |
Pont most akartam írni, tud e valaki valami infót.
|
| | |
[előzmény: (17149) komaromi, 2006-05-07 20:15:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 komaromi

Tagság: 2006-02-17 22:20:44 Tagszám: #27249 Hozzászólások: 187 |
17149. Elküldve: 2006-05-07 20:15:21, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93281.] |
HOLNAP INDUL HIVATALOSAN A DIGI SZLOVAKIABAN. ALLITOLAG CSAK HUMAX GEPEKKEL. ALAP CSOMAG 290,- SK + MAGYAR ADOK 40,-SK, OSSZESEN 330,- SK.
A GEPET NEM KELL MEGVENN LEGALABB 1 EVES SZERZODESNEL. ELSO 3 HONAP INGYENES.
|
| | | [válaszok erre: #17150 #17151 #17153 #17159 #17205] |
|
|
Haladó
|
|
 Szatyi

Tagság: 2004-12-02 18:43:49 Tagszám: #14294 Hozzászólások: 190 |
17148. Elküldve: 2006-05-07 19:36:15, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93282.] |
Nos, akkor jó, addig nem izgulok amíg nem lesz valami gond.
Két kérdés:
(egyiket már feltettem)
Hogyan állítom be pl Thor 2 (0.8°W) műholdon a 11403MHz V tp 13 Lifestyle TV-t (ha jól vettem ki a lyngsat.com-ról).
Leírná valaki step by step?
Kérdés 2: az Intelsaton elérhető a SW frissítés. Nekem a digi beltérim mindig azt írja, hogy SW frissítés nem érhető el...
Szatyi
|
| | | [válaszok erre: #17155] |
[előzmény: (17146) szmore84, 2006-05-07 18:31:59] |
|
Haladó
|
|
 taurus

Tagság: 2003-05-23 16:57:27 Tagszám: #4512 Hozzászólások: 12509 |
17147. Elküldve: 2006-05-07 19:11:10, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93283.] |
Minden f@sz@!
Kivéve ami nem.
|
| | |
[előzmény: (17145) zoleyka, 2006-05-07 17:58:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 szmore84

Tagság: 2005-07-29 01:36:05 Tagszám: #20763 Hozzászólások: 415 |
17146. Elküldve: 2006-05-07 18:31:59, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93284.] |
Hello!
Szatyi! Nekem is 110-es tukrom van (Szigetvaron) es ugyan ezek a jelsztintek vannak. Lehet hogy nem is lehet ennel tobbet elerni? Eppen bajom nekem sincs meg vele.....
Valaki tudja, hogy hogyan allitsam be, hogy egyszerre ket muholdat tudjak vele fogni?
Ha atrendezem a csatikat, de utana vegzek telepitest visszakerul minden az alaphelyzetbe. Ez normalis, vagy valamit nem jol allitottam be?
Üdv.: [email protected]
|
| | | [válaszok erre: #17148] |
|
|
Törzstag
|
|
 zoleyka

Tagság: 2006-03-05 20:52:19 Tagszám: #28044 Hozzászólások: 46 |
17145. Elküldve: 2006-05-07 17:58:24, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93285.] |
Hát ilyet! Meghal a digitv fórum? Máskor olyan hozzászólások voltak,hogyaszongya: nem jó a hang! 3 perc múlva: már jó...
Most meg olyan hozzászólások vannak,hogy állítsam be az antennát,hogy számláznak,milyen hülyék(...) a szerelők.Mi van,minden működik rendesen...?Mekkorát fordult a világ...Most szinte fél napig semmi hozzászólás...
Nem térek magamhoz!Elképesztő!
|
| | | [válaszok erre: #17147] |
|
|
Zöldfülű
|
|
 Szatyi

Tagság: 2004-12-02 18:43:49 Tagszám: #14294 Hozzászólások: 190 |
17144. Elküldve: 2006-05-07 12:36:49, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93286.] |
Érdekes, hogy én 110 cm-es tükörrel és lehető legjobb beállításokkal sem tudtam elérni jelszint 80 % minőség pedig 98%.
Jelből 80% felettit még sosem láttam, csak ez alatt lévőt. Ezek szerint még mindig nem lenne belőve jól a kütymüty? Bár bajom eddig még nem volt vele.
Szatyi
|
| | |
[előzmény: (17142) fcsacsi, 2006-05-07 11:04:45] |
|
Haladó
|
|
 hotbird

Tagság: 2006-02-22 19:41:45 Tagszám: #27497 Hozzászólások: 24 |
17143. Elküldve: 2006-05-07 11:41:21, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93287.] |
Szia Raczandris!
Teljesen egyetértek veled, ha normálisan akarod a szerelést elvégezni az nem félóra/db. Mi szereljük a Digit (is) de sokan vannak akik eddig nem evvel foglalkoztak csak betanítoták őket, nem állítják be pontosan az antennát és a legtöbb probléma ebből adódhat.A szerelési díjról annyit ezt csak addig éri meg amíg egy irányba több is van.
|
| | |
[előzmény: (17141) raczandris, 2006-05-07 01:02:52] |
|
Zöldfülű
|
|
 fcsacsi

Tagság: 2006-03-25 01:13:50 Tagszám: #28862 Hozzászólások: 56 |
17142. Elküldve: 2006-05-07 11:04:45, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93288.] |
Sziasztok!
Nálam, jobban mondva édesanyámnál kb. 2 hete szerelték a DIGI-t. Az eddigi tapasztalatom nagyon jó, leszámítva a Hír tv nyávogását és a Hallmark hang csúszását(amit már korigáltak).
A szerelő nagyon jó munkát végzett.
Elmesélném a legutóbbi tapasztalatott: Tegnapi nap, délután, futózápor majd hirtelen jégeső. De úgy isten igazából. Na itt az alkalom hogy lecsekkoljam a kütyüt. Jel erősség 80% minőség 98%, bármelyik csatira kapcsoltam, sem fagyás, sem apróbb kihagyás csak rendületlen adásfolyam. Szóval egy igazán jól, szakemberrel beálított antenna kell csak.
Utána fogtam a beltérit és rácsatlakoztattam egy másik antennára amelyet egy kéziforgatóval a Ny 1 fokra irányítottam (ezt a tükröt(90-es) kb egy hónapja én magam szereltem fel és egy analóg vevőt kapcsoltam rá hogy legalább a 4 földi csatin kívül a Duna és a M2 is látható legyen) és láss csodát a DIGI itt is rendületlenűl jött, 85%-os térelővel(gondolom a nyagyobb tükőr miatt) és 98%-os minőséggel. No ennek örültem ám igazábol hogy szinte látatlanúl én magamnak is sikerűlt ilyen pontosan belőni a tükröt.
Üdv: fcsacsi
|
| | | [válaszok erre: #17144] |
|
|
Kezdő
|
|
 raczandris

Tagság: 2005-10-07 23:08:30 Tagszám: #22642 Hozzászólások: 4760 |
17141. Elküldve: 2006-05-07 01:02:52, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93289.] |
Laci082 szia
Irtad .hogy a te szerelőd ingyen szerelte a nagyobb ,erősebb falitartót. Igen ez sok szerelőnek több ezer forintos veszteséget okozott. A szerelés kezdetekor a DIGI TV azt mondta ,hogy a szerelők adjanak a saját készletükből falitartót mert az nem volt raktáron , és majd kifizetik nekik utólag. Meg is vásárolták 2-3 ezer Ft / db áron az üzletben a tartókart ,de azt még a mai napig sem fizette ki a DIGI TV . Van aki 20- 25 db-ot meghitelezett igy lett neki 40- 50 ezer Ft vesztesége.
Nem beszélve arról ,hogy hivatalosan nem kérhetnek gépkocsi költséget 30 km-es körzeten belül, de a 25 Km táv ODA-VISSZA már 50 Km .Az 50 km es úton a DIGI TV helyszinre szállitásának a költsége a szerelőt terheli azt senki nem tériti meg részére. A napi 8- 10 ügyféllel leegyezetetni mobil telefonon a szerelés időpontját kb : napi 500 Ft ,havonta kitesz 20.000 Ft -ot amit szintén senki nem térit meg.
Ezért valóban sokan abba hagyták a szerelést. Igy történhet meg ,hogy olyanokkal is kénytelenek szereltetni akik még életükben nem szereltek parabola antennát. Nem egy ügyféltől hallottam ,hogy a szerelő aki neki szerelt nem tudta a műholdat megtalálni csak két órás kisérletezéssel , próbálgatással. A fej beállitásról fogalma sem volt.
Mind ez csak azért történhetett meg mert a szerelőket nem fizették meg rendesen. Olyan kevés haszna maradt egy szerelésen ,hogy kénytelenek sokan " SZTAHANOVISTA módszerrel " dolgozni. Ami azt jelenti ,hogy napi 5-6 szerelést kénytelen bevállalni ,de nem ritka aki a 8 - 10 db -ot is megcsinálja naponta . Ez a mennyiségi munka csak a minőség rovására lehetséges. Aki tiszteségesen ,lelkiismeretesen szerel az napi 3-4 db -ot is csak kb 8-10 orai munkával tud megcsinálni.
Ezt csak azért irtam le mert sokan azt mondják ,hogy a szerelők milyen jól keresnek a DIGI TV -n.
R.A.
|
| | | [válaszok erre: #17143] |
[előzmény: (17139) Laci082, 2006-05-06 20:15:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Vaduz

Tagság: 2006-05-01 07:02:08 Tagszám: #30133 Hozzászólások: 16 |
17140. Elküldve: 2006-05-06 23:19:10, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93290.] |
Szevasztok!
A 6.Tp-en nekem sem talál semmit.Jel 10%-os.Máshol minden jó.
Kérdésem még az lenne,hogy hogyan lehet eltárolni,mi a logikája a csatorna letárolásnak pl. Astra,vagy más műholdaknál.Teljes káosznak tűnik számomra az egész.Csatornák eltünnek,megjelennek.Van valaki akinek sikerült normális rendszert kitalálnia.Megköszönném segítő szándékotokat.
|
| | |
[előzmény: (17039) misa, 2006-05-04 21:55:41] |
|
Zöldfülű
|
|
 Laci082

Tagság: 2006-01-09 22:03:45 Tagszám: #25600 Hozzászólások: 5501 |
17139. Elküldve: 2006-05-06 20:15:44, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93291.] |
Nem tudom, az én ismerősöm szerintem a legtisztességesebb szerelők közé tartozik, nagyon sok helyre a gyárilag adott tartó helyett (ami egy rakás szar, nagyobb szélben leesik róla az antenna) saját készletből szerelt ingyen (sokan most is csak akkor hajlandók szerelni, lletve garanciát vállalni ha saját tartót szerelhetnek). Ehez képest 2 hónap után kapta meg az első szerelései után a pénzt (nem mindet). Szóval nem a Te okfejtésed nem igaz. Amikor nem fizettek (most se megy minden időben) akkor senki nem kapott pénzt.
Az meg egy másik dolog, hogy ez miatt elég sok szerelőjük ott is hagyta őket, és most jönnek majd az önjelölt szerelők akik gyorsan kiváltanak egy vállalkozóit, és mennek szerelni a Digihez. Azt gondolom nem kell részleteznek, hogy ők milyen jó munkát fognak végezni...
|
| | | [válaszok erre: #17141] |
[előzmény: (17138) punto, 2006-05-06 20:03:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 punto

Tagság: 2006-02-22 19:13:40 Tagszám: #27495 Hozzászólások: 875 |
17138. Elküldve: 2006-05-06 20:03:30, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93292.] |
"globális nemfizetésről volt szó! " Még most se fizetnek Gondolom a problémás embereknek nem Igazad van ,hogy senki nemszereti ha a jol elvégzett munkáért nem fizetnek,de gondolhata mindenki ,hogy az elején döcögös lesz a dolog
|
| | | [válaszok erre: #17139] |
[előzmény: (17136) Oriza_Triznyák, 2006-05-06 19:50:43] |
|
Törzstag
|
|
 yaksi

Tagság: 2004-07-30 18:37:58 Tagszám: #11773 Hozzászólások: 15571 |
17137. Elküldve: 2006-05-06 19:55:52, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93293.] |
Nálam, a sajátom szerlésekor is volt probléma. A legelején rendeltem meg, és szerencsémre két napon belül már néztem (mivel nema CCre vártam, hanem a forgalmazót kerestem meg). Hát, először is ugye én is kifizettem a falitartót, mert állítólag (akkor) ez nem tartalmazta az alapszerelés részét. Nem gond, 2500-ba nem halok bele. Igen ám, de:
- az antennát (jobban mondva a fejet) utána kellett állítanom, mert egy tp nem jött. A későbbiekben ez az infó sokaknak segített itt, mert nem csak nálam volt ez a probléma.
- A perfekt szerelőm fordítva rakta be a kártyát a gépbe, de ő állította, hogy így az oké.
Érdekesség, hogy a hét elején feltett antennánál (ez már szürke, kék Digi felirattal, és egy másik típusú fej, mint amit először adtak), szóval itt már nem kellett a fejet forgatni semerre sem. Jobban mondva hiába forgattam, a jelerő és minőség változatlan maradt.
A kérdésre válaszolva, én (és a barátom, akinek a hét elején feltettem) elégedettek vagyunk a szolgáltatással. De ha a hírTV még sokáig így nyávog, akkor morcos leszek!
|
| | |
[előzmény: (17135) osbourne, 2006-05-06 19:40:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Oriza_Triznyák

Tagság: 2003-10-26 13:25:19 Tagszám: #7101 Hozzászólások: 3429 |
17136. Elküldve: 2006-05-06 19:50:43, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93294.] |
Ez is olyan már, mint a számítástechnika: mindenki ért hozzá. Mondjuk gondolom te sem örülnél neki, ha nem kapnád meg a fizetésedet az elvégzett munkáért, de ha visszaolvasol itt globális nemfizetésről volt szó!
|
| | | [válaszok erre: #17138] |
[előzmény: (17134) punto, 2006-05-06 19:40:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 osbourne

Tagság: 2006-03-01 13:20:17 Tagszám: #27826 Hozzászólások: 66 |
17135. Elküldve: 2006-05-06 19:40:54, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93295.] |
Nekem 6 het volt es meg segitettem a szerlőnek is. Csak ugy lelkesedésbol mivel majdnem szakmám. Az en tartomra tette azon a nyomvnalon amit en kijelöltem.
|
| | | [válaszok erre: #17137] |
[előzmény: (17132) Pistike3, 2006-05-06 19:11:43] |
|
Kezdő
|
|
 punto

Tagság: 2006-02-22 19:13:40 Tagszám: #27495 Hozzászólások: 875 |
17134. Elküldve: 2006-05-06 19:40:46, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93296.] |
Bezzeg a szerelök azt hiszik angyalok pedig ott huzzák le a kuncsaftot ahol tudják Persze azt mondják a DIGI nem fizet nekik ha nem fizet annak van valami oka..gondolom panaszérkezik rájuk a kuncsaftoktol a sok ügyeskedéseikre Ha nem éri meg akkor nem kell csinálni de nem kell hülyének nézni az embereket ha elöre közlik,hogy csak akkor jön ha enyit és enyit fizetsz mindenki eldöntheti neki megéri vagy sem gondolom a DIGI azoknak nem fizet akikre sok panasz érkezik..
|
| | | [válaszok erre: #17136] |
[előzmény: (17132) Pistike3, 2006-05-06 19:11:43] |
|
Törzstag
|
|
 Szatyi

Tagság: 2004-12-02 18:43:49 Tagszám: #14294 Hozzászólások: 190 |
17133. Elküldve: 2006-05-06 19:33:32, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93297.] |
Nos, én több hét vacillálás után jöttem rá, hogy nekem Digi TV kell. Nézegettem a topicokat, de valahogy sehogy sem tetszett a megoldás, hogy 3-4 fejjel max 10 magyar adást össze tudok szedni, de ahoz is kódokkal kell szórakoznom.
Digi forgalmazó 1:
Telefonhívás, elmond probléma (nekem csak beltéri kellene szerelés nélkül), jó mehetek érte bármikor. Ezzel csak időben nem voltam "kibékülve"...
Digi forgalmazó 2:
Személyesen bemegy, elmond probléma (ua. mint fent). A fiatal srác azt közölte, hogy a kezembe nem kapok beltérit, majd a hivatalos szerelő felszerelni, amúgyis a sort ki kell várni kb. 3 hónap (!).
Gyorsan el.
Kivesz szabadnap, el forgalmazó 1. Megköt 2 beltérire szerződés, beállít, beltéri beköt... működik!
Azt javaslom, hogy akinek van egy kis ambíciója az kezdjen neki maga, mert meg lehet csinálni. Másik megyében láttam már felszereve Digis szakember által felszerelt antennát... Szóval én azért precízebben csináltam meg.
Ja egyébként a forgalmazó 1, Debrecenben a Ceglédi u. található, és a szerződéskötés közben ahogy hallottam most kb 10 napra vállalják a telepítést. Ahogy figyeltem az irodában legalább 6-7 csapattal szerelnek.
Szatyi
|
| | |
[előzmény: (17123) sondor27, 2006-05-06 16:07:40] |
|
Haladó
|
|
 Pistike3

Tagság: 2006-05-05 20:49:47 Tagszám: #30314 Hozzászólások: 3 |
17132. Elküldve: 2006-05-06 19:11:43, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93298.] |
Szeretnem elmeselni a Digitv-vel valo kalvariamat. Februar kozepen rendeltem meg a Digitv-t, akkor azt mondtak, hogy harom het. Egy honap mulva hivtam oket, a valasz, hogy mar a szerelonel van a cimem, egy heten belul jonni fog. Vartam megint ket hetet, semmi valtozas. Megint telefonaltam: kiderult, hogy meg nem vagyok regisztralva se, de igertek, behozzak a lemaradast, elore vesznek es egy heten belul beszerelik. Vartam megint ket hetet. Telefonaltam: Sajnos nincs jelen pillanatban belteri egyseguk, csak egy het mulva tudnak jonni. Megint vartam ket hetet. Na, ekkor valtozas tortent, mar nem ok intezzik, hanem a szerelo, akinek megadtak a szamat. Gondoltam, ha nala is ennyi ideig tart a dolog, akkor inkabb most telefonalok. Azt igerte, hogy delutan kettore ott lesznek, de 3600 forintot kell fizessek egy tartoert amit o ad hozza, mert csak ezzel lehet feltenni, mivel, ami van hozza gyarilag az tul kicsi.Gondoltam, mindegy csak jojjenek. Este hetkor megint hivtam mert meg sehol semmi. Azt igerte nyolcra jonnek. Gondoltam most mar mindegy, csak jojjenek. Fel kilencre ott is voltam, s egy ropke ora alatt fel is szereltek, igaz tarsashazban lakom, es a szomszedok nem nagyon orultek neki. Es lam, lett Digitv-m. Orultem. Masnap mikor elkezdtem nyomkodni, rajottem, hogy nem igazan lett rendesen beallitva mivel befogtam meg egy muholdat egy csomo arab adassal. Ez nem is lenne gond, a baj csak az volt, hogy a Digitv jele 30-37 kozott mozgott es ha jott egy kisebb felho, hat akkor sajnos szunet volt nalam adas hianyaban. Hivtam megint a szerelot, aki igerte hogy jonnek. Megint vartam egy hetet, de sehol senki, igy gondoltam kezbe veszem az ugyet es beallitom en. Sikerult, mert most csak egy muholdat fogok es a jelszint 90-99 kozott mozog. JA, es teljesen feleslegesen raktak fel a 3600 forintos tartot, mivel az erkelyre tettek es oda jo lett volna az eredeti is, ezt a szerelo is elismerte amikor mar minden fel volt szerelve. Gondoltam, veszett mar tobb is Mohacsnal. Hat enyit a Digitv pontossagarol es a szerelokerol is, persze azert vannak kivetelek.
|
| | | [válaszok erre: #17134 #17135] |
|
|
Zöldfülű
|
|
 enyac

Tagság: 2005-08-24 17:07:13 Tagszám: #21420 Hozzászólások: 23 |
17131. Elküldve: 2006-05-06 18:56:30, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93299.] |
Fölhívtam, azt mondták, hogy a postázással van problémájuk, miszerint a posta hibásan teljesít feléjük (a posta nyomja a számlára a határidőt? ), de semmi gond, nyugodtan fizessem be később, ha úgy tartja kedvem... Vicces dolog ez...
|
| | |
[előzmény: (17129) taurus, 2006-05-06 18:30:23] |
|
Zöldfülű
|
|
 Pistike3

Tagság: 2006-05-05 20:49:47 Tagszám: #30314 Hozzászólások: 3 |
17130. Elküldve: 2006-05-06 18:48:18, One DTH (műholdas szolgáltatás)
|
[93300.] |
Ădv mindenkinek
|
| |
|
Zöldfülű
|
|
One DTH (műholdas szolgáltatás) (üzenet: 110239, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|