Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499738/1 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (63/0
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 295 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 Találatok száma: 7357 üzenet

KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
51786. Elküldve: 2018-11-02 15:16:41 [2501.]

Jajj, de nem érted a lényeget :(

Mindegy. Ezt mondtam. Nem fogod tudni átlátni a nagy képet.

Van ahol ráengedték (ott pár helyen megszívták), van ahol nem engedték rá (ők jól elvannak), és olyan hely is van, ahol bár megtiltották a frissítés felrakását, a microsoft mégis felküldte a gépre. Ilyenre is volt példa.

A másik szemszögből: miért ne lehetne ráengedni? A szerződött partnerünk (Microfos) a hivatalos csatornán leküldött egy fontosnak ítélt frissítést, mely tele van kritikus hibajavításokkal. Azt is írta, hogy érdemes ezt mielőbb feltenni.
Mivel szerződött partnerünk, így bizunk egymásban (jó-jó, ne röhögjetek ki, de tényleg így kéne menjen), miért kéne neked csípőből azt feltételezni, hogy amit megkaptál frissítést, amire a készítők hosszú tesztelés után áldásukat adták, az valójában tönkreteszi a géped?
Még jó, hogy az üzleti élet más területén nem így működnek a dolgok, ugye?

Nem. A Microsoft hibázott. Kurva nagyot. És CSAK ők hibáztak. Ezen nincs mit szépíteni, nincs mit védeni.
Nem tudom mik a következményeik számukra, de viselik.



Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #51789] [előzmény: (51784) kalimera, 2018-11-02 15:10:42]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
51783. Elküldve: 2018-11-02 15:07:18 [2502.]

Plusz, a lényeget kihagytam, pedig szinte felül írja az egész előző hsz-emet:

Ha tönkremegy egy számítógép az 500-ból, előfordul. Jó ha van biztonsági mentés.
Ha az előtte ülő felhasználó egy balfasz és tönkreteszi, vagy beletöröl valamibe amibe nem kéne, ez is előfordulhat, jó a biztonsági mentés.

De olyan NINCS, hogy a Microsoft leküld nekünk egy szarul összerakott frissítést, ami úgy tönkrevágja az egész munkát, hogy utána napokig csak félgőzzel tud működni az adott vállalat.
Ha a cég be tudja bizonyítani, hogy emiatt neki jelentős anyagi hátránya származott (állt a munka napokig, míg a rendszergazdák helyreraktak mindent), ez minimum PERELHETŐ.
Nem intézhető el egy kézlegyintéssel, hogy "lám, biztonsági mentéssel megúsztad volna."

Az igaz, hogy megúsztad volna. De neked nem kötelességed úgy hozzáállni a méregdrága, legálisan megvásárolt, bizalmat kapott Microsoft operációs rendszerhez, hogy amíg ti éjszaka az igazak álmát alusszátok, ők távolról tönkreteszik a gépedet. Perelhető.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #51785] [előzmény: (51782) KWP, 2018-11-02 15:02:18]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
51782. Elküldve: 2018-11-02 15:02:18 [2503.]

"KWP:

Havonta kettő máskor kéthavonta egy.
Már nem kell alkalmazásban lennem. "

Na. Nálunk ahol korábban dolgoztam, volt kb 500 számítógép. Ötszáz.

Sok sikert neked ezeket havonta kétszer végigjárni és lementegetni az egészet.
Persze persze, vannak rá ilyen-olyan automatizált módszerek... de az meg ha már ilyen-olyan módszer, hát így-úgy működik.

Az a baj, hogy nem látom érdemesnek belemenni egy vitába veled, annyira otthoni felhasználói szinten gondolkodsz csak.
Otthon belefér az, hogy valaki naponta, hetente csináljon mentéseket. Bár tömény hülyeségnek tartom, a hozzánemértés netovábbjának, hogy ha valaki egy átlagos program feltelepítésétől is annyira retteg, hogy inkább lementi az egész rendszerét, nehogy elrontson valamit... ettől függetlenül való igaz, a dolog megoldható és működik. Kicsit időzabáló, de működik.

Céges környezetben, 50+ (vagy 500+) gép esetén ez nem. És nem is KELL, nem is SZABAD, hogy ez szükséges legyen. Megette a fene azt a rendszert, ami csak úgy tud működőképes maradni, ha valaki kéthetente lementi az egészet.
És bocs, de erről nem nyitok további vitát. Én dolgoztam (dolgozom) ilyen környezetben, pontosan tudom miről beszélek, aki hozzám hasonlóan dolgozott már céges informatikusként, az is tudja miről beszélek.
Biztos vagyok benne, hogy te az otthoni keretekből még sosem léptél ki.

Harag nincs természetesen :). De érdemes elfogadnod, hogy óriási különbség van aközött, hogy otthon kezelsz 2 számítógépet, vagy cégesnél 500at úgy, hogy az 500 gépnek a fele még csak nem is abban az épületben van, ahol a te főhadiszállásod.
Kérlek, hogy otthoni felhasználói szemmel ne oszd az észt, hogy ott mit és hogyan KELLENE csinálni. :)


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #51783 #51784] [előzmény: (51781) kalimera, 2018-11-02 14:51:38]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
51780. Elküldve: 2018-11-02 14:47:42 [2504.]

Azért olyan jó, hogy így távolról eldöntöd, hogy kinek mit KELL csinálnia.

Megmondom őszintén, ilyen mentalitással nem alkalmaználak a cégemnél. Ordít rólad az arroganciával leplezett túlbuzgó hozzánemértés. Tipikusan az a felhasználó (rendszergazda) aki a hozzánemértését azzal próbálja leplezni, hogy minden nap teljes mentést csinál a gépeiről. Így ha (vagyis AMIKOR) majd elcseszi egy nap az egészet, könnyen vissza lehet csinálni.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[előzmény: (51775) kalimera, 2018-11-02 13:57:56]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
51773. Elküldve: 2018-11-02 13:26:09 [2505.]

Azért azt elárulom neked, hogy Linuxot is egy pokol verziófrissíteni.
(Debiant ÉS Ubuntut egyaránt, rpm alapú linuxokat pedig elvből kerülök.)

Nem a napi frissítésekre gondolok, azokkal nincs baj, hanem ha évente (2 évente) egyszer elavul a jelenlegi verziód, és lefrissítenél az aktuális stabil kiadásra.

Szakmaiabb szóval leírva a do-release-upgrade procedúráról beszélek.
Ígérik, meg mutogatják, hogy ez milyen egyszerű és pofás... gyakorlatilag évtizedes tapasztalat, hogy ha ilyet akarsz, kezeld úgy mint egy újratelepítést. Szopás _LESZ_ vele. Valamelyik félkritikus csomag (pl a felhasználó titkosított home könyvtárját felcsatoló script) menet közben beszarik, és halvány fingod nem lesz sem arról hogy miért szart be, sem arról hogy hogyan kéne kijavítani. Jöhet a 2 órányi google-özés.

Most is van egy szerverem, kéne már frissíteni újabb Ubuntura, de SSH kapcsolaton át nem merem. Elvileg mennie kéne (csináltam is már életem során), de jól tudom, hogy ha valami a frissítéskor beszarik majd (és erre olyan 50-50% esély van), akkor a gép nem fog tudni rendesen újraindulni, és úgyis be kell majd fáradjak fizikailag a konzol elé.

Ilyesmi dolgok.
Szóval nem kell félni, a közhiedelemmel ellentétben a linuxok közötti disztro-frissítés legalább annyira szerencsejáték, mint amikor a windows teszi saját magán ugyanezt.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #51779 #51794] [előzmény: (51769) öCSIszan, 2018-11-02 11:40:16]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
51772. Elküldve: 2018-11-02 13:18:47 [2506.]

Azért az nem így működik (nem SZABAD így működjön), hogy a munkahelyen bejönnek dolgozni, és a mondjuk 50 munkaállomásból 15 meg van dögölve, és/vagy odavannak a felhasználó tárolt file-jai.
Ez nem a mentésről szól, vagy hogy van-e biztonsági mentésed vagy sem, és ha nincs akkor megérdemelted mert egy köcsög vagy.
Ilyen egy komoly rendszerben, ahol komoly munka folyik, NEM történhet meg, és kész.

Otthon sem szabad előforduljon, céges környezetben pedig aztán méginkább nem.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[előzmény: (51767) kalimera, 2018-11-02 09:12:52]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
51654. Elküldve: 2018-10-28 12:44:04 [2507.]

Értem amit írsz... csak hát ugye lehet-e egyáltalán kapcsolgatni? Tudja-e maga a hardver ezt a funkciót? Hiszen ha nem, akkor ítéletnapig kereshetjük a megfelelő drivert hozzá. :(


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #51655] [előzmény: (51653) net_user, 2018-10-28 12:41:27]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
2444. Elküldve: 2018-10-28 12:35:00 [2508.]

Szumó, ha jól sejtem? :)


Téma: PowerVu Fórum: Sat
[előzmény: (2440) mbovo, 2018-10-28 11:53:32]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
51651. Elküldve: 2018-10-28 12:28:43 [2509.]

Nem akarok beszólni, de a fórumban amit linkeltél, rohadtul nem ezzel a problémával foglalkoznak :)

Patyomkin 4.0-s hangot akar valahogy 2 jackből.
A külföldi fórumozónak egyáltalán nem működik a hangkártyája.

Igen kevés köze van a két problémának egymáshoz, azon kívül hogy mindkettő Realteket használ(na) :)


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #51653] [előzmény: (51649) net_user, 2018-10-28 12:24:51]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
51650. Elküldve: 2018-10-28 12:26:57 [2510.]

Na várjál, várjál. Akkor én is félreértettem.

Van 3 jack luk. És ebből szeretnél te 4.0-s kimenetet.

Az a baj, hogy nem is vagyok abban biztos, hogy ez lehetséges. Láttál már olyan embert, akinél ez így működött? Mert én nem.
A Jack dugó ugye sztereó, így maximálisan 2 hangsávot tud kezelni. Jó a meglátás, hogy a 4-es hanghoz legalább kettőt kéne tehát használni.

Viszont én még soha az életbe nem hallottam olyanról, hogy ezt ilyen módon át lehet állítani.

Ha mégis van ilyen akkor bocsánat... de eddigi pályafutásom során ilyesmit még nem láttam (laptopnál legalábbis), szóval bár mindenható nem vagyok, de ez a lehetőség valószínűleg ritka, mint a fehér holló.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #51652] [előzmény: (51642) Patyomkin, 2018-10-28 09:25:43]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
51648. Elküldve: 2018-10-28 12:21:41 [2511.]

Véletlenül nem HD felbontásban működik a géped? Úgy néznek ki azok a betűk, mint amik fel lettek skálázva, csak elég gyatra minőségben.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[előzmény: (51639) Gilszkilabor, 2018-10-27 22:04:38]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
51647. Elküldve: 2018-10-28 12:20:25 [2512.]

Ennyire azért szerintem nem reménytelen a probléma.
Ha rendesen hangot akarsz feldigitalizálni, olyasmi hangokat ami meghaladja egy mikrofon képességeit, neked LINE IN bemenet kell.
Jó meglátás, hogy míg a PC-s hangkártyákon ez legtöbbször jelen van, laptopoknál ez ugyanilyen gyakran hiányzik.
De ennek érdemes utánanézni: sok esetben a MIC és a LINE IN bemenet között nagyjából úgy tesz különbséget a gép, hogy a MIC esetén ráerősít a bejövő jelre egy szép nagyot a szoftver. Tehát ha ezt a mesterséges ráerősítést kikapcsolod, máris van egy LINE IN bemeneted.

De! Ha tutira akarsz menni, akkor talán tényleg az a legjobb megoldás, ha vásárolsz egy USB-s külső hangkártyát. Pár ezer forintért megvan, és ott lesz line in bemenet. Én lehet, hogy ezt a megoldást választanám.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[előzmény: (51636) gomey, 2018-10-27 20:37:23]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
51630. Elküldve: 2018-10-27 16:04:49 [2513.]

Ez amit belinkeltél, ez egy HD Audio Rush. Nekem is van itthon ilyenem.

Mondom a rossz hírt: ez NEM egy hangkártya, semmi köze hozzá. Ez egy önállóan, számítógép nélkül működő digitális-analóg átalakító. Semmi köze egy PC-s eszközhöz.

Kurva jó cucc, életet mentett nekem idehaza, de ez NEM egy hangkártya, NEM is PC-s periféria. Sosem fogja a PC ezt 'látni'.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #51631] [előzmény: (51629) Patyomkin, 2018-10-27 15:52:31]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
8540. Elküldve: 2018-10-24 15:42:01 [2514.]

"mostmár azért a politikai okokat se zárom ki. "

"MOSTMÁR"? :D

Az egész Spíler jelenség úgy ahogy van egy kurva nagy politikai ok, a létezésének első napjától :). Jó reggelt.


Téma: Sportmusorok Fórum: Sat
[válaszok erre: #8541] [előzmény: (8539) szabogabor10, 2018-10-24 15:31:52]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
6189. Elküldve: 2018-10-19 19:04:30 [2515.]

Szakmai ártalom, ha pornó műsorokat olvastam, ugye? icon18.gif


Téma: Antenna digital Fórum: Sat
[válaszok erre: #6190 #6191] [előzmény: (6188) mcfly82, 2018-10-19 08:59:35]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
8520. Elküldve: 2018-10-18 13:30:00 [2516.]

Ez tényleg egy kabaré ami itt folyik. Rajtunk röhög az egész világ.


Téma: Sportmusorok Fórum: Sat
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
8517. Elküldve: 2018-10-18 13:10:42 [2517.]

Az igen! icon28.gif

Magyarország, én így szeretlek!


Téma: Sportmusorok Fórum: Sat
[előzmény: (8516) SiriusBlack, 2018-10-18 13:08:08]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
51399. Elküldve: 2018-10-10 22:04:58 [2518.]

Mondjuk ez szar, ha így van.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #51400] [előzmény: (51398) mcfly82, 2018-10-10 21:53:28]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
51395. Elküldve: 2018-10-10 20:50:58 [2519.]

Szerintem igen. A Gmail se egy ártatlanság, megvan az 'ára' (az amerikai kormány ki-be járkál kedvére a levelezésedben), de azért elég megbízható és stabil platform. A fél világ ezt használja, szóval ha technikai probléma van, az nem csak téged fog érinteni, hanem a fél világot, ezért nagyon hamar ki kell javítsák.

Csak adj meg hozzá lehetőségeket, hogy egy esetleges probléma esetén ne zárd ki magad. (Mittudomén, telefonszám ahová recovery sms-t küldhetnek, alternatív e-mailcím, stb.)

Azzal amit írsz, hogy más levele megjön hozzád, mert a világ másik felén valaki nem tud címezni, ne törődj :). Nem kell mindenki problémáját megoldani, majd ha őt zavarja, megoldja saját magának icon25.gif


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #51396 #51397] [előzmény: (51393) malvin, 2018-10-10 20:21:28]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
51387. Elküldve: 2018-10-10 17:26:16 [2520.]

Jó most az nem újdonság, hogy a világ minden tájáról jönnek a hackelő, próbálkozó robotok.
Különösen egy ilyen régóta létező, és ilyen ritka nagy kalap szar rendszereknél, mint a freemail.
Használjunk mindannyian olyan jelszót, ami nem kitalálható, és emberi időn belül nem is brute forcolható. A biztonsági kérdés és válasz olyan legyen, hogy én ne tudjam kitalálni helyetted, mert ott is vége a bulinak rögtön.

És akkor talán nem jutunk szegény Malvin sorsára.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #51388 #51389 #51393] [előzmény: (51385) szandokan13, 2018-10-10 17:14:36]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
51384. Elküldve: 2018-10-10 17:07:01 [2521.]

Szerintem ha írsz az Adminnak, kézzel meg tudja neked oldani az emailcím megváltoztatását.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #51386] [előzmény: (51383) malvin, 2018-10-10 17:04:52]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
51380. Elküldve: 2018-10-10 16:05:04 [2522.]

Nézd abban természetesen egyetértünk, hogy ha valaki felépít egy úgymond egzisztenciát egyetlen e-mailcím köré (azzal intézi a magánlevelezését, azzal regisztrál be minden fontos helyre, stb.) az NAGYON kellemetlen lehet, ha egyik pillanatról a másikra megszűnik a hozzáférése, és erre nem tudott felkészülni.

Biztonsági kérdés, alternatív e-mailcím nem lett megadva?
Ezek segítségével elvileg visszaszerezhető az e-mailcím.
Más mód nincs rá szerintem. A freemail súgó is gyakorlatilag azt írja, hogy ha egyik visszaállítási lehetőséget sem állítottad be, akkor így jártál.

Nem tudom hogyan tudnád igazolni azt, hogy korábban te használtad ezt az e-mailcímet... talán ha mindig ugyanarról az IP-ről léptél be rá, és most is azon vagy, ez jó kezdet lehet... de csak találgatok.
Az se biztos, hogy a freemailt ez bármilyen szinten érdekli.

Ez esetben pedig nagyon szomorú ugyan, de egyetlen lehetőséged maradt: tanulni a dologból, és legközelebb okosabban. :(


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #51381]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
51379. Elküldve: 2018-10-10 15:59:20 [2523.]

Én most a kedvedért beléptem a (spamgyűjtő) freemailes címemre, kb 3-4 hete nem léptem be rá korábban.

Semmiféle felugró ablak, vagy jelszóváltoztatási lehetőséget nem kaptam az arcomba, ugyanúgy használható mint eddig.

Nem tudom ez segít-e valamit.

u.i.: még a jelszavam is ugyanaz, mint amit 10+ éve a regisztrációkor megadtam. Sose változtattam még meg. Most sem kérte.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[előzmény: (51378) malvin, 2018-10-10 15:52:32]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
1091. Elküldve: 2018-10-10 15:26:31 [2524.]

Hálát adok, hogy nem kell ilyenekkel szarakodjak :) Borzalmasan hangzik minden második szavad a hozzászólásban :).
"Kamerás minőség", "kínában felvett", "elmosott minőség", "reklám ráúsztatása", "ilyen stream olyan stream", "reklám ablak"... fú hallod.
Rég rázott ki hideg ennyire, egyetlen hozzászólást olvasva :D

Néha rájövök, hogy nem mindig adok eléggé hálát a top torrent oldalaknak, ahol klikkelsz 3-at, vársz 15 percet, és fullHd-ban 5.1-ben bármilyen idegesítő melléktermék nélkül beszerzed a filmeket. :)


Téma: Routerek Fórum: Sat
[válaszok erre: #1093 #1094] [előzmény: (1087) net_user, 2018-10-10 13:21:30]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
1086. Elküldve: 2018-10-10 12:42:06 [2525.]

Igen.

De valószínűleg a youtube már van annyira okos, hogy a reklámaikat nem egy ad.youtube.com szerverről fogják indítani, hogy mindenkinek egyetlen mozdulat legyen kizárni.
A reklámok (szerintem!) ugyanolyan videók mint bármi más, valszeg ha tudnánk a pontos URL-jét, a reklámvideót is meg tudnánk tekinteni sima videóként.
Innentől sakkmatt.

A másik, hogy a youtube-nak semmiből nem áll egy nap egy frissítéssel úgy megírni az alkalmazást, hogy ha érzékeli hogy nem tudta a reklámvideót betölteni, nem tölti be a kért videót sem. Oszt megint sakkmatt.

Ha ez az egész történet égetően fontos (és itt már csak elméletben agyalunk, gyakorlatban nem nagyon lesz ember akinek ez ennyire fontos), akkor meg lehet próbálni 'unofficial' youtube videólejátszókat használni. Az én régebbi Asus medialejátszómon amit az oroszok széthackeltek, van ilyen fejlesztés... de ennek meg az a baja, hogy egyrészt nagyon fapados (egymás után következő videókat pl nem ismer, ha vége a kért videónak kilép), másrészt valahányszor a youtube változtat valamit, várhatsz a kijavított verzióra a fejlesztőtől.

Egyik sem jó.

Személyes véleményem az, hogy nem annyira vészesek a youtube reklámok. Ritkán jön be, olyankor (ha 10 mp-nél hosszabb) belefér egy OK gomb megnyomása a távirányítón. És még arra is volt példa, hogy olyan reklámot rakott be, amit ezért vagy azért önként végignéztem.
Agyfaszt én attól kapok (szerencsére okostévében ilyet még nem láttam) amikor a videó közepét megszakítja a youtube egy reklámmal. Na AZ elfogadhatatlan.


Téma: Routerek Fórum: Sat
[válaszok erre: #1087] [előzmény: (1084) net_user, 2018-10-10 12:31:50]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 Találatok száma: 7357
    / 295 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
Az oldal 0.025746822357178 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Médiaajánlat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2013. E-mail