| Találatok száma: 7360 üzenet |
|
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
2472. Elküldve:
2007-12-03 23:45:47 |
[4701.] |
Mi az az 'ötös csatorna'?
EDIT: ja látom, megvan a weblapjuk. Egy pillanatra már felcsillant a szemem, hogy az angol Channel 5... aztán kivettem a kezem a biliből, és rájöttem, hogy akkor az itteniek a seggüket a földhöz csapkodnák örömükben, nem pedig anyáznának :)
|
| |
|
|
[előzmény: (2464) tsz, 2007-12-03 20:34:47]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
15654. Elküldve:
2007-12-02 14:38:18 |
[4702.] |
Szia rakal!
Hát, ahogy mondod, ez lassan már 1 éve fennáll nálam. Mostmár el szeretném adni az egészet a fenébe (tényleg, hátha van itt valaki aki a mindjárt leírandó feltételekkel megvenné tőlem), viszont így igazából nincs pofám eladni.
Szerváltak nekem ehhez egy másik távirányítót a (gagyi fos, a városban mégis monopolhelyzetben lévő) szervízből, amely egy hasonló AS hangfalszetthez való. Ez a cseretávirányító az alap funkciókat lefedi, így tehát pl. hangerőt tudok szabályozni rajta, globálisan is valamint az egyes hangszórókra külön-külön is. Nem teljesen irányíthatatlan tehát a szett, az alapfunkciókhoz van távirányítóm, csak amit pl. ezzel a csere-szarral nem tudok megcsinálni, az a forrásváltás. 3 forrásból tudja a szett venni a jelet, ez az analóg, digitális, és optikai bemenet - namost nálam kizárólag a digitális működik, mert az irányítóval nem tudok forrást váltani. Ez a legfőbb bajom az egésszel. Az ekvalízer meg hasonló funkciók hiánya nem zavar, azok nélkül még jól meglennék.
Ezek a tanítható távirányítók... ezekhez gondolom kell az eredeti is, attól tanulnák meg. Csak mert az a baj ugye, hogy az már sehol nincs, rég bennmaradt a szervízben. Így nincs esélyem egy ilyen univerzális dolgot valahogyan betanítani?
(Igen tudom, www.homar.hu-val kellett volna fenyegetni őket, akkor nem volt annyi eszem.)
A másik kérdés a többieknek szól, hogy - valamivel csökkentett áron - érdekel valakit ez a szett? Mégegyszer annyi a kellemetlenség benne, hogy a jelenlegi távirányítójával nincs lehetőség forrást váltani, kizárólag a digitális bemenetről szedi a cuccot, onnan viszont azért kitűnően.
Köszi előre is!
|
| |
|
[válaszok erre: #15655]
|
[előzmény: (15653) rakal, 2007-12-02 14:27:09]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
15652. Elküldve:
2007-12-02 13:37:47 |
[4703.] |
Sziasztok!
Acoustic Solutions DS533 típusú 5.1-es hangfalszetthez keresnék távirányítót (az eredeti tönkrement), vagy olyan univerzális távirányítót, ahol a tulajdonosa kezeskedik azért, hogy a csere irányító az eredeti összes funkcióját viszi. Nem ingyen kérem, és fontos lenne.
Köszönöm előre is!
|
| |
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
36467. Elküldve:
2007-11-29 11:30:06 |
[4704.] |
Szerinted?
|
| |
|
|
[előzmény: (36460) sathaver, 2007-11-28 22:09:34]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
6619. Elküldve:
2007-11-29 11:17:49 |
[4705.] |
Ha nem találja a kiszolgálót, az jelentheti azt, hogy a crosat, vagy akármi DNS-t (ip-t) váltott. Ekkor kell neki néhány nap, mire a megváltozott ip-cím végigmászik a világon, a világ összes nagyobb DNS szerveréhez eljut a váltás híre.
Ez szolgáltatónként eltérő idő alatt megy végbe, lesz szolgáltató akinek a DNS szervere hamarább megkapja a változást, és lesz akinél (néhány órával, esetleg néhány nappal is) később.
Valaki akinél működik, írja be az IP-t amire csatlakozik, és a jelenleg türelmetlenebbeknél is rögtön működni fog.
|
| |
|
|
[előzmény: (6604) valaki 1979, 2007-11-29 08:54:29]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
6618. Elküldve:
2007-11-29 11:12:10 |
[4706.] |
Jajj emberek... hányan szívjátok még meg ezeket az idióta fals riasztásokat?
Ismét felpostolom a tananyagot:
http://yikes.tolna.net/hoax
|
| |
|
|
[előzmény: (6596) garga pista, 2007-11-28 22:15:05]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
36443. Elküldve:
2007-11-27 21:15:15 |
[4707.] |
Ez igaz... de a 12-es karikával nem tudnak mit kezdeni egyenlőre... addig pedig - legalábbis az én szememben - halálra van ítélve az egész, esélyt sem adok nekik semmire.
|
| |
|
[válaszok erre: #36452]
|
[előzmény: (36442) LZsolt, 2007-11-27 20:18:23]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
6594. Elküldve:
2007-11-27 20:50:40 |
[4708.] |
Köszönöm a válaszokat mindegyikőtöknek, meg a felajánlást is:). Meg fogom nézni a pontos típusát szétszedéssel, és meggúglizom. Ha nem találok alkatrészt, vagy túl drágának találom, asszem újat fogok venni :S.
Köszi mégegyszer!
|
| |
|
[válaszok erre: #6595]
|
[előzmény: (6587) sat_nobody, 2007-11-26 21:06:05]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
36440. Elküldve:
2007-11-27 19:55:26 |
[4709.] |
4:3-as képarányban (ha kell, bal és jobb szélen fekete oszlopokkal), 12-es karikával a sarokban... igazán szép lesz, belegondolni is mennyei.
|
| |
|
[válaszok erre: #36441 #36442]
|
[előzmény: (36439) EA38, 2007-11-27 19:50:32]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
6583. Elküldve:
2007-11-26 20:22:56 |
[4710.] |
Sziasztok!
Hátha valaki tud segíteni... van nekem egy hibás 15 colos TFT monitorom, a hibája az, hogy a belső TFT panelje törött, emiatt a látott kép használhatatlan. Külsérelmi nyoma nincs a monitornak, csak a belső TFT panelt kellene kicserélni.
Tudna nekem valaki tippeket adni az ügyben, hogy hol/kik vállalnak ilyesmi javítást? Esetleg, hogy hol lehet ilyen panelt beszerezni, mert ha nem ördöngősség a kicserélése, akkor házilag is meg tudnám esetleg csinálni?
Köszönöm előre is!
|
| |
|
[válaszok erre: #6584 #6585 #6587]
|
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
42114. Elküldve:
2007-11-26 17:17:20 |
[4711.] |
Sehonnan. Nézzétek meg a regisztrációját, és az eddigi hozzászólásait. Ennyit ér az infó is, amit beír.
Nem kell mindennek elsőre bedőlni:), egy minimális kis kutatómunkával 98%-os biztonsággal el lehet dönteni, hogy érdemes-e adni valakinek a szavára ilyen esetben, vagy nem.
|
| |
|
|
[előzmény: (42109) kego34, 2007-11-26 16:43:23]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
5616. Elküldve:
2007-11-26 10:31:37 |
[4712.] |
Hmmm... kemény. Riszpekt a képek készítőjének.
|
| |
|
[válaszok erre: #5617]
|
[előzmény: (5615) LZsolt, 2007-11-26 10:00:21]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
14619. Elküldve:
2007-11-19 19:35:52 |
[4713.] |
Az MBC-k tényleg jók. Az MBC2 egy egész frankó filmcsatorna, az MBC3 gyerekcsatorna (itt mondjuk legtöbbször arabra szinkronizálva van a mese, úgyhogy cseszhetem), az MBC4 illetve az MBC Action pedig általános szórakoztatócsatorna. Persze nem egy Sky One, de kifejezetten jó.
A Dubai One is nagyon jó, és színvonalas amerikai műsorokat ad. Valamint ott van az Orbitból a kódolatlan, promócélú Marhaba, amelyen rengeteg amerikai anyag megy, a nap 50%-ában MSNBC-től átvéve naprakész műsorok, vagy rögtön élőben kapcsolva az MSNBC-t.
Szóval nem csinálják rosszul az arabok, van tőlük néhány kifejezetten jó csatorna, olyan hogy az átlagmagyar aki RTL-en nő fel, a 10 ujját megnyalná utána... és teljesen FTA csatik. (mondjuk van rá pénz náluk, hehe :). ).
A fent felsorolt csatornák mindegyike elérhető keleti 26 fokról, frekvenciákért lásd lyngsat.
|
| |
|
[válaszok erre: #14633]
|
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
120. Elküldve:
2007-11-13 12:15:11 |
[4714.] |
Oooh yeeah. Jó, hogy évek óta leszoktam minden magyar csatornáról, így számomra az ilyen "Kódolják a hálózat tv-t" hír kb. a "Vihar egy pohár vízben" című sztorival egyenértékű.
Kódolják csak. Eddig sem érdekelt túl sok embert.
|
| |
|
|
[előzmény: (114) Oye-Mi-Canto, 2007-11-12 23:55:48]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
41646. Elküldve:
2007-11-13 09:05:13 |
[4715.] |
4 éve ingyen HBO. Sztár vagyok.
|
| |
|
[válaszok erre: #41648 #41649]
|
[előzmény: (41645) pozsoka, 2007-11-13 09:01:35]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
6519. Elküldve:
2007-11-11 22:59:40 |
[4716.] |
Ki kell nyomozni a valódi kilétét, elmenni a lakására, és félholtra verni.
|
| |
|
[válaszok erre: #6520]
|
[előzmény: (6518) jondoe36, 2007-11-11 21:57:13]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
35952. Elküldve:
2007-11-05 10:09:06 |
[4717.] |
Szerintem a letöltési korlát módosításának semmi köze a p2p korlátozásához. Vagy akkor legalább ne hirdesse korlátlannak magát.
A T-online sem csinál ilyet, ott is hagynám őket aznap.
Ez ugyanolyan, mint ahogy a kábelneten korlátozzák a felmenő forgalmat.
ADSL-en (a letöltéshez képest) kurva lassú a feltöltés sebessége. Megmagyarázzák azzal, hogy a technika így működik, és ez nagyjából igaz is.
Kábelnetnél azonban szó nincs ilyesmiről, simán adhatnának az otthoniaknak 4-8 Mbites feltöltési sebességet. Technikailag semmi akadálya nem lenne. De nem teszik.
El lehet gondolkodni rajta, hogy kik, és miért lobbiznak azért, hogy ez így legyen.
Mégegyszer mondom: technikailag semmi akadálya a p2p lebonyolításának, vagy a normális feltöltési sebesség megadásának otthonra. Hogy valaki(k)nek ez mégsem áll érdekükben, az már más kérdés.
|
| |
|
[válaszok erre: #35953]
|
[előzmény: (35951) Sparks, 2007-11-05 10:02:11]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
35950. Elküldve:
2007-11-05 09:53:28 |
[4718.] |
"Letölteni egyébként lehet max sebességen, csak a p2p forgalmat szabályozzák, mert az egy hálózatgyilkos protokoll (én is korlátoznám a szolgáltatók helyében)."
Hálózatgyilkos?!?
Ha nincs rá megfelelő hálózata, ne szolgáltasson! Vagy bővítsen!
|
| |
|
[válaszok erre: #35951]
|
[előzmény: (35949) Laci082, 2007-11-05 08:52:50]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
3268. Elküldve:
2007-11-02 11:40:56 |
[4719.] |
Kinek megy ez az adás? Van kábeltv, ahol nézhető?
|
| |
|
[válaszok erre: #3269]
|
[előzmény: (3259) LZsolt, 2007-10-26 19:12:56]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
23. Elküldve:
2007-10-30 11:58:16 |
[4720.] |
Namost azt azért tudnotok kell, hogy - évek óta aktív pankrációrajongóként :) - messziről kiszagolom már a kamut.
Győzike műsora ugyanolyan, mint egy pankrációs adás: a műsor az első perctől az utolsóig meg van rendezve.
A következőképpen működik:
a sok-sok "balhénak" ami győzike műsorában történik, valószínűleg annyi valóságalapja van, hogy ugyanannak a balhénak egy jóval kultúráltabb, lightosabb verziója megtörtént a kis család életében, és ezt elmesélik a stábnak. (Ez a jobbik eset. A rosszabbik, amikor az egészből egy szó sem igaz.):
De minden amit a 'műsorban' láttok, az sok-sok előre beállított jelenet, amit győzikéék elszínészkednek. Semmi spontán dolog nem történik az adás alatt, a látszat ellenére sem.
Ráadásul, van egy salgótarjáni ismerősöm (ugye gőzeke is oda való), ő mondta, hogy szokta látni győzikét az utcán. Ugyanolyan átlagos ember mint bárki más, ugyanúgy lemegy reggel a kisboltba megvenni a tejet, kenyeret, mint bárki más.
Szóval nem véletlenül győzike "show" a műsor címe, mert ez az. Egy show. Egy megrendezett műsor, elejétől fogva, amelynek valószínűleg nem sok köze van a szereplők valódi természetéhez.
|
| |
|
|
[előzmény: (21) sat_nobody, 2007-10-30 10:35:50]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
6404. Elküldve:
2007-10-29 14:05:05 |
[4721.] |
Az amerikai szabvány NTSC, az európai PAL. Valamelyik kütyüd nem kompatibilis az NTSC-vel.
A következőket teheted:
vagy lecseréled a nem kompatibilis kütyüdet (szerintem a DVD-játékos), vagy átkonvertálod a DVD-t PC segítségével PAL-ra, és megírod újra.
|
| |
|
[válaszok erre: #6405]
|
[előzmény: (6402) hikjma, 2007-10-29 13:51:50]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
41139. Elküldve:
2007-10-29 14:02:33 |
[4722.] |
Hú azannya :)
|
| |
|
[válaszok erre: #41141 #41147]
|
[előzmény: (41137) yaksi, 2007-10-29 13:55:52]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
378. Elküldve:
2007-10-25 15:12:19 |
[4723.] |
Nofene. Végre valami érdekes dolog.
Bár sokat nem várok tőlük, sajnos a magyar igényeknek megfelelően lesz alakítva úgyis, magyarán számítok arra, hogy egy nagyon csúnyán lebutított változata lesz mindkét csatornának, aminek a nevén kívül nem sok közük lesz a valódi verziókhoz.
Lehet tudni, hogy mikor indulnak?
|
| |
|
[válaszok erre: #380]
|
[előzmény: (376) Laci082, 2007-10-25 14:56:25]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
30. Elküldve:
2007-10-22 15:40:35 |
[4724.] |
No, akkor az egyszer már bevált módszert alkalmazzuk.
===============================
Aki e felett a vonal felett politizál, vagy politikai témákat felhoz a topicban, instant death, minden további figyelmeztetés nélkül. Kivétel nélkül mindenkire vonatkozik.
Köszönjük.
|
| |
|
[válaszok erre: #31]
|
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360
|
728. Elküldve:
2007-10-18 08:03:34 |
[4725.] |
Azért, mert most lett bejegyezve Magyarországon, és most indult el nálunk is. Korábban nem tehette meg, mert ha a Magyar Televízió odamegy egy külföldi illetőségű nemzetközi multihoz, hogy ti a világ összes országában most változtassatok nevet csak azért mert ebben a kis zugban is van egy hasonló nevű eldugott kis csatorna, hát képen röhögte volna mindenki őket, Ray Cokes-al az élen.
Most viszont hogy mindkettőnek van már magyar bejegyzése, illetve kizárólag Magyarország számára sugárzó verziója, van kit mire perelni.
De ha a véleményemet leírhatom, ez piti kis pénzszerzési akció a Magyar Tv-től. Tisztában vannak vele, hogy a két csatornát semelyik fiatal és semelyik nyugdíjas nem téveszti össze... dehát ha perelhetünk, és esetleg rávehetjük a Music Tv-t, hogy a névhasználatért a jövőben pénzt fizessen nekünk, akkor miért ne tegyük meg? Erről szól a dolog, semmi másról.
|
| |
|
[válaszok erre: #729]
|
[előzmény: (727) TNC, 2007-10-18 07:02:02]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|
|