| Találatok száma: 7357 üzenet |
|
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
5076. Elküldve:
2019-04-07 19:46:41 |
[2201.] |
Félek nem teljesen sikerült megértened, amit írtam.
|
| |
|
|
[előzmény: (5058) Benedek012, 2019-04-07 15:07:39]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
53189. Elküldve:
2019-04-07 14:56:17 |
[2202.] |
"A bèkessèg èrdekèben abbahagytam az emf Ghost Recordert."
Offtopic: ezt jól tetted. Nem játék az ilyesmi.
|
| |
|
|
[előzmény: (53188) marcsello, 2019-04-07 14:17:50]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
13762. Elküldve:
2019-04-07 14:53:24 |
[2203.] |
Minek?
Mire jó ez az adat?
Ha Digis vagy, be tudod kapcsolni a készüléket, és ha máshogy nem, tollal-papírral le tudod jegyzetelni magadnak a listát 1-2 perc alatt.
Ha meg nincs hozzáférésed a Digi kábelhálózatához, akkor mire jó ez az információ?
|
| |
|
[válaszok erre: #13763]
|
[előzmény: (13761) Gombi32, 2019-04-07 13:19:29]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
5057. Elküldve:
2019-04-07 14:48:20 |
[2204.] |
Nézd, ha nagyobb tükör oda nem rakható, tehát maradnod kell a 80-asnál, akkor abban igazad van, hogy ebből kell kihozni azt, amit lehet.
Nem vagyok teljesen képben azzal kapcsolatban, hogy egy ekkora tükör mennyire elegendő az 1 fokos skandináv adók vételére (elegendő-e egyáltalán), ezt majd valaki más megmondja.
Viszont az biztos, hogy neked az egyetlen lehetőséged az, ha a tükröt a lehető legpontosabban, lehetőleg milliméter pontosan ráállítod a holdra, amennyire ez fizikailag lehetséges.
Ha így működni fog a téma, vagyis ez elegendőnek bizonyul ahhoz, hogy a hold stabilan jöjjön, akkor nyertél.
Ha viszont nem, akkor sajnos nem nagyon van mit tenni.
Semmiféle közbeiktatott erősítő, meg 700 db-es fej nem fog tudni ezen segíteni. Ha kicsi a holdra a tükör, hát sajnos kicsi.
Erősítőknek ebben a szituációban semmi jelentősége, fejből meg ha találsz egy jobbat a mostaninál, az talán ha 3-4%-ot jelenthet maximum(!). Ha pedig már ezen a 3%-on múlik a vétel, ott már rég megette a fene az egészet, ami plusz százalékot a jobb fej behoz, azt a fátyolfelhő majd el is viszi.
Ebben az esetben nem lesz más megoldás, mint egy nagyobb tükör. Ha ez semmiképp sem megoldható, akkor félek, hogy ez veszett ügy.
|
| |
|
[válaszok erre: #5058]
|
[előzmény: (5056) Benedek012, 2019-04-07 12:06:15]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
53185. Elküldve:
2019-04-06 22:11:39 |
[2205.] |
Mert hülye.
|
| |
|
|
[előzmény: (53183) Zoli049, 2019-04-06 22:02:46]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
53184. Elküldve:
2019-04-06 22:11:26 |
[2206.] |
A probléma a következő:
Ezeket a leveleket (az esetek 99%-ában) automata robotok küldik.
El ne tessék képzelni, hogy ott ül valahol egy bajszos faszi a világ másik végén, és unalmában nyomkodja a Send gombot.
Ezek masszív robotok, amik több ezer, több tízezer címből álló listákra küldenek levelet minden másodpercben.
Pont le fogja nemérdekelni a robot, hogy te mennyit és miket válaszolsz vissza a valószínűleg nem létező feladói címre. :)
Időnként persze figyelheti is valaki a visszajelzéseket, hiszen mint írtam, egy olyan e-mailcím amit tudhatóan olvas valaki, ez jóval értékesebb a feketepiacon mit az, amelyről nem tudható, hogy olvassa-e valaki.
Úgyhogy én nagyon nem javaslom a válaszolást ezekre a levelekre, hacsak nem akarod a mailcímedet még nagyobb szarba pakolni.
Hidd el, a spamlevelek küldőit iszonyúan nem érdekli, hogy te mennyi és milyen válaszokat küldesz rá. Nem kell abban a tévhitben élni, hogy a spamlevelek azért maradtak el hirtelen, mert valaki az asztalra csapott dühében, amiért megoldhatatlan probléma elé állítottad :)
Nem javaslom a kéretlen szemétre való bármilyen választ.
|
| |
|
[válaszok erre: #53186]
|
[előzmény: (53182) Zoli049, 2019-04-06 22:01:33]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
7565. Elküldve:
2019-04-06 21:14:35 |
[2207.] |
Kevés térerővel jön neki a skandináv csomag a tükrével, és azt képzeli, hogyha mindenféle erősítőket pakol a kábelre, azok hirtelen felhúzzák majd neki a térerőt.
Nem teljesen érti meg, hogy a kicsi tükör (vagy annak rossz beállítása miatt) a jel be sem jön már a rendszerébe, nincs mit erősíteni. Olyan mintha a nullát próbálná szorozgatni különböző számokkal, szép végeredményre várva.
|
| |
|
[válaszok erre: #7566 #7567 #7569]
|
[előzmény: (7564) ITI, 2019-04-06 21:12:07]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
64903. Elküldve:
2019-04-06 18:42:09 |
[2208.] |
És mit csináljak ezzel az infóval? :)
Igazából nem érdekel, hogy eladom-e, 2 éve itt pihen, elfér még 2 újabb évet, de mostmár azért is olcsóbban fogom kínálni, mint te a tiedet :)
|
| |
|
|
[előzmény: (64901) Benedek012, 2019-04-06 16:50:00]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
64900. Elküldve:
2019-04-06 16:49:08 |
[2209.] |
Budapest. Elvileg 20. kerület, de beviszem a belvárosba alkalomadtán, ha erre van igény.
|
| |
|
[válaszok erre: #64905]
|
[előzmény: (64890) gomey, 2019-04-06 15:58:55]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
64889. Elküldve:
2019-04-06 15:28:45 |
[2210.] |
Most miért kötözködtök amúgy? :)
Jó kis szombat délutáni olvasmány, csak az okát nem értem.
Ha valaki egy ezresért akar eladni valamit, és neki megéri emiatt hozzászólást írni, hát miért ne tenné?
Ugyanez igaz a Benedekre is. Ha ő 3500-ért akar valamit eladni, miért ne tenné? 35 000-ért is adhatná, legfeljebb a nyakán marad.
Egyébként nekem meg van egy használatlan Black Inverto fejem.
Alig pár napot volt használva mert lecseréltem egy BU-ra, szóval gyakorlatilag teljesen új, dobozával mindennel.
2.000 ft-ért odaadom annak akinek kell, plusz ha szükséges akkor postaköltség.
Nem azé' mer ebből fogok meggazdagodni, hanem mert nekem lom, ugyanakkor mivel kiválóan működő fej, a kukába dobni nincs szívem.
Na. :)
|
| |
|
[válaszok erre: #64890 #64894]
|
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
53178. Elküldve:
2019-04-06 13:02:43 |
[2211.] |
Bocsánat, de a legrosszabb tanács, hogy bármilyen választ küldj ezeknek.
Választ kapnak tőled --> látják, hogy az e-mailcím működik, olvassa valaki --> 5x-ösét fogod kapni a jövőben a spamnek, sőt megjelölik a címedet "rendszeresen olvasott"-nak, amikor majd eladják a többi spammelőnek.
Ha van lehetőség, csinálj szűrőt ami automatikusan a kukába dobja ezeket a leveleket, ennél többet nem tehetsz.
A jövőben pedig ügyelj, hogy e-mailcímedet hol és milyen helyeken adod meg, nagy valószínűséggel valahol megadtad nemrég, ahol nem kellett volna.
|
| |
|
[válaszok erre: #53179]
|
[előzmény: (53176) Zoli049, 2019-04-05 20:40:40]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
53166. Elküldve:
2019-04-04 15:44:17 |
[2212.] |
"Fotelka" néven nálam már nyerő a szolgáltatásuk :)
|
| |
|
[válaszok erre: #53169]
|
[előzmény: (53163) miki2002, 2019-04-04 10:26:10]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
53161. Elküldve:
2019-04-03 22:42:30 |
[2213.] |
Ezzel csak megint az lesz a baj, amit egyszer átbeszéltünk itt a fórumon.
Hogy lesz Magyarországon is 3-4 ilyen streaming-szolgáltató, viszont mindegyik a saját filmjeit fogja exkluzívan nyomatni.
Szóval ha tényleg szabadságra vágysz, nem pedig arra, hogy azt nyomozgasd, hogy a téged érdeklő film melyik banda tulajdona, akkor vagy előfizetsz az összesre (és úgy már elég borsos összeg fog kijönni havonta), vagy marad a szolgáltatás, aminek neve hasonlít a spanyol szupernyomozóéra :)
|
| |
|
|
[előzmény: (53160) Gabywap, 2019-04-03 22:36:14]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
364. Elküldve:
2019-04-02 23:46:32 |
[2214.] |
Ha már témánál vagyunk, meg tudja nekem mondani valaki, hogy az HBO Go-n található tartalmak milyen felbontásúak, esetleg a bitrátát is? Puszta kíváncsiság. Köszi.
|
| |
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
13737. Elküldve:
2019-04-01 23:45:12 |
[2215.] |
Beetetős időszak volt.
Egyébként kár érte: reklámok nélkül még én is be-beültem egy filmre elé, ha pont olyan ment, ami érdekelt.
Így viszont a legelső reklámblokkig bírom, és tovakapcs.
|
| |
|
[válaszok erre: #13738]
|
[előzmény: (13732) visual, 2019-04-01 21:56:58]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
118841. Elküldve:
2019-04-01 21:31:34 |
[2216.] |
Bátorkodom javasolni ez esetben az HBO Go szolgáltatást. Kb. ugyanaz a kínálata mint a lineáris HBO csatornáknak (új sorozatrészeket is beleértve), viszont szép HD minőségben érhető el az összes program.
|
| |
|
[válaszok erre: #118845]
|
[előzmény: (118837) natomail, 2019-04-01 12:37:31]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
3911. Elküldve:
2019-04-01 21:29:09 |
[2217.] |
Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!
|
| |
|
[válaszok erre: #3912 #3913]
|
[előzmény: (3909) zoltan32x, 2019-04-01 21:21:22]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
3907. Elküldve:
2019-04-01 21:07:01 |
[2218.] |
Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!
|
| |
|
[válaszok erre: #3909]
|
[előzmény: (3906) zoltan32x, 2019-04-01 20:53:15]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
770. Elküldve:
2019-03-31 22:05:07 |
[2219.] |
Talán azzal értek legjobban egyet akik azt írják, hogy ezzel a váltással pont azoktól veszik el a csatornát, akinek szólna.
A retro-műsorokat főként idősebb korosztály nézi, nézte. Az a korosztály, akik nem interneteznek, és korukból adódóan már nem is nagyon fognak.
Számukra ez a csatorna megszűnik létezni.
Okosabb lett volna talán kódolatlanná tenni, és berakni a MindigTv ingyenes kínálatába. Akkor valóban a 'köz'-t szolgálta volna. A közszolgálat pedig elvileg nem a pénzről szól, így hát teljesen mindegy, hogy veszteséges vagy nyereséges a csatorna.
Bár egy kezemen meg tudom számolni életemben hányszor néztem az M3-on valamit, azért kár érte. Jó dolog volt.
|
| |
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
761. Elküldve:
2019-03-31 16:29:42 |
[2220.] |
Mindenben természetesen nem lehet, és nem is szabad politikát látni.
Van azonban egyre növekvő terület, ahol sajnos muszáj, még akkor is, ha az ember ezt nem akarná.
A Hír Tv / Echo Tv pont egy kiválóan tipikus példája ennek, annak ellenére, hogy az M3-hoz valóban nincsen köze közvetlenül.
Ez a fórum a legnagyobb magyarországi televíziózással és médiahelyzettel foglalkozó fórum - ez utóbbi pedig már egy ideje sajnos(!) olyan szinten át van szőve a politikával, hogy ha az ezzel kapcsolatos utalásokat bárki törölni kezdené a legelső említéskor, az már nem moderáció lenne: cenzúrának hívnák.
Amire én nem vagyok hajlandó. Nem akarom elnyerni a tiszteletét azoknak, akiktől akkor kapnám ezt meg, ha cenzúrába kezdenék.
|
| |
|
|
[előzmény: (759) miki2002, 2019-03-31 16:16:41]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
758. Elküldve:
2019-03-31 16:10:10 |
[2221.] |
Ilyesmit olvasva őszintén gondolkodom azon, hogy ez csak a 'kötelező' szöveg, vagy valóban ilyen ostoba vagy.
Remélem csak az első, mert attól függetlenül, hogy ilyen téren nem értünk egyet, egy értelmes embernek gondollak.
Ha viszont ezt a kérdést szívből-lélekből komolyan kérdezted, ez a feltételezés részemről ment is a levesbe. :S
|
| |
|
[válaszok erre: #759]
|
[előzmény: (740) miki2002, 2019-03-31 13:02:18]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
64819. Elküldve:
2019-03-28 12:29:59 |
[2222.] |
A tényállás az, hogy a moderáció technikai eszközei megvannak nálam továbbra is, de aktívan már nem moderátorkodom (nem nyálazok át minden topic minden hozzászólását, és azt sem szeretném ha bárki privilégiumos tagként kezelne, ezért 'félne' tőlem egy vitában.)
LF-el nem tudom mi van.
Természetesen ha valami különösen sértő vagy ide nem illő tartalmat találtok, írhattok nekem PÜ-ben (Merlot: elég a PÜ :P ), és ha komoly gáz van, szívesen segítek. Szokott is erre példa lenni néha.
Ettől az azzur tagtól pl. most valóban érdemes elbúcsúzni, ki is hajítom.
|
| |
|
|
[előzmény: (64804) miki2002, 2019-03-26 19:18:20]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
3887. Elküldve:
2019-03-27 14:57:19 |
[2223.] |
Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!
|
| |
|
[válaszok erre: #3888]
|
[előzmény: (3886) net_user, 2019-03-27 10:59:56]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
24258. Elküldve:
2019-03-27 13:12:24 |
[2224.] |
Ismételni tudom magam: magadon segíts, ne a világot próbáld megmenteni.
Az előbbi talán menni fog, a másikhoz egyszerűen kevés vagy. Törődj bele :)
|
| |
|
[válaszok erre: #24259]
|
[előzmény: (24249) feri, 2019-03-27 06:42:46]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
24243. Elküldve:
2019-03-26 14:40:36 |
[2225.] |
Jogos, ahogy Conan sem ugyanaz már.
Csak példaként hoztam őket :)
|
| |
|
|
[előzmény: (24242) gomey, 2019-03-26 14:38:46]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|
|