| Találatok száma: 7357 üzenet |
|
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
12177. Elküldve:
2019-01-24 15:06:48 |
[2326.] |
Sziasztok!
DM800 klónomhoz keresnék egy új távirányítót, a régi túlságosan kiszolgálta magát.
Milyen fajta DM irányító kell ehhez, mi ennek a neve? Az biztos, hogy nem a Sunray féle, az valahogy pulzáló impulzusokban adja ki a jelet, ami az én DM-emet meghülyíti.
Mi ennek a pontos belső típusa ami a 'standard' működési elvű DM távirányító?
EDIT: vagy az egész csak a jumperelésről szól?
|
| |
|
[válaszok erre: #12178]
|
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
2734. Elküldve:
2019-01-24 12:51:18 |
[2327.] |
Kínai csodabox?
|
| |
|
[válaszok erre: #2737]
|
[előzmény: (2733) version, 2019-01-24 12:49:55]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
2732. Elküldve:
2019-01-24 12:47:57 |
[2328.] |
Belsős szolgáltatói
|
| |
|
|
[előzmény: (2731) Permi, 2019-01-24 12:41:36]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
12934. Elküldve:
2019-01-17 18:18:40 |
[2329.] |
Bensős infók szerint a közeljövőben kb ez várható.
Minden nagyobb vállalat (Disney, Warner Bros, stb.) rövidesen elindítja a saját On-demand platformját, a saját filmjeivel. Ez jelenteni fogja azt is, hogy a saját filmjeiket az egyéb platformokról kivonják majd.
Innentől ahhoz, hogy minden tartalomhoz hozzáférj, kell majd sok előfizuval rendelkezz ismét, illetve ha egy adott film érdekel, azzal is tisztában kell majd legyél, hogy ki gyártotta, vagyis kinek az on-demand szolgáltatásában keresd.
Rövidebben összefoglalva: a torrentek kora még sokáig nem fog lejárni :)
|
| |
|
[válaszok erre: #12935]
|
[előzmény: (12931) attila.scourgeofgod, 2019-01-17 09:41:40]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
3833. Elküldve:
2019-01-16 14:12:41 |
[2330.] |
Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!
|
| |
|
|
[előzmény: (3831) net_user, 2019-01-16 13:04:07]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
3830. Elküldve:
2019-01-16 12:35:01 |
[2331.] |
Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!
|
| |
|
[válaszok erre: #3831]
|
[előzmény: (3828) net_user, 2019-01-16 10:28:41]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
3829. Elküldve:
2019-01-16 12:33:06 |
[2332.] |
Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!
|
| |
|
|
[előzmény: (3826) mcfly82, 2019-01-16 07:43:38]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
52642. Elküldve:
2019-01-15 23:05:54 |
[2333.] |
Csinált az valamit, nyugodj meg :)
Minimum bitcoint bányászott :D
|
| |
|
[válaszok erre: #52643]
|
[előzmény: (52641) lorenzen, 2019-01-15 22:40:49]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
3825. Elküldve:
2019-01-15 21:34:54 |
[2334.] |
Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!
|
| |
|
|
[előzmény: (3824) net_user, 2019-01-15 20:43:26]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
12912. Elküldve:
2019-01-15 21:28:38 |
[2335.] |
Igen, innentől már elvi probléma, hogy egy 4K adás mitől, és mikor lesz 4K adás.
Ha 4K felbontásban, ám alig 1000 kbittel sugárzok egy műsort, emiatt az egész kép egy nagy paca, akkor az valójában most 4K vagy nem 4K adás? :)
Továbbmenve, tudjuk hogy a tömörítési algoritmusokkal a kép veszít hasznos információkat, vagyis önálló képpontokat. Ha a fenti bekezdésre a válasz 'nem', akkor hol van az a határ a tömörítésben, amikor már elfogadjuk a lecsalt pixelek kevés mennyisége miatt 4Knak az adást, és hol van, ahol a felbontás ellenére még nem? :)
Egész jó kis filozofiai probléma, nem? :)
|
| |
|
[válaszok erre: #12915 #12916]
|
[előzmény: (12911) jeek, 2019-01-15 20:44:06]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
12910. Elküldve:
2019-01-15 20:12:58 |
[2336.] |
"Akkor ezek szerint egy 4K csatorna a HD csatorna sávszélességének a 2,5-3 szorosát igényli. "
Így van. A 8K meg majd a 4K-nak igényli a 3x-osát. Lehet ezt felfelé tolni a végtelenségig, a kérdés az, hogy érdemes-e.
|
| |
|
[válaszok erre: #12911]
|
[előzmény: (12905) Bali76, 2019-01-15 17:59:11]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
3823. Elküldve:
2019-01-15 20:08:00 |
[2337.] |
Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!
|
| |
|
[válaszok erre: #3824 #3826]
|
[előzmény: (3821) net_user, 2019-01-15 19:36:14]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
12896. Elküldve:
2019-01-15 13:07:19 |
[2340.] |
Igen. 1-2 hete kifejtettem, miért nem találom életképesnek a 8K-t. Sok egyéb közt ez volt az egyik érvem.
Tartom az érveimet, miszerint az a néhány 8K-s adás ami egyszer majd lesz, a leggazdagabb ritka réteg szórakozása lesz... egyébként soha nem lesz elterjedt a 8K széleskörben.
OFF vége :)
|
| |
|
[válaszok erre: #12897]
|
[előzmény: (12891) Zoli049, 2019-01-14 22:06:42]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
52639. Elküldve:
2019-01-15 01:07:02 |
[2341.] |
Erre a címre egy mesét találtam, nem tudom ez az-e amit keresel, valami teknősökről szól.
Ha ez az, a youtube-on fent van az egész ingyér. Igaz nem magyarul.
https://www.youtube.com/watch?v=jt1W4WYhweo
|
| |
|
[válaszok erre: #52641]
|
[előzmény: (52635) Zoli049, 2019-01-14 23:08:39]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
12889. Elküldve:
2019-01-14 21:44:34 |
[2342.] |
"mert itt Vácon csak egyetlen egy utcában érhető el a Digi kábeles szolgáltatása.... "
Az már milyen? Hacsak Vác nem egyetlen hosszú utcából áll, ezt hogy kivitelezték a Digiék? Valami elit utca? :)
|
| |
|
[válaszok erre: #12892]
|
[előzmény: (12888) jocy999, 2019-01-14 21:39:41]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
12877. Elküldve:
2019-01-14 12:29:06 |
[2343.] |
Lesz az, nyugi. És még ingyen is lesz. Csak legyen egy motoros forgatód, normális méretű tükröd, és ne ragaszkodj a magyar kommentárhoz :)
Majdnem minden kiemelkedő (sport) esemény 'van', ha az ember tudja hol keresse. Ezért vagyok szerelmese ennek a hobbinak.
Megvan az a szabadság, hogy le se tojom, hogy a magyarok adják-e az eseményt. Ha engem érdekel, én meg fogom nézni.
|
| |
|
|
[előzmény: (12876) Bali76, 2019-01-14 12:24:22]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
107310. Elküldve:
2019-01-13 21:45:30 |
[2344.] |
Ekkora rinyára én még nem emlékszem, mint az utóbbi fél évben. :o
|
| |
|
[válaszok erre: #107311]
|
[előzmény: (107309) Zsolt73, 2019-01-13 21:15:59]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
12866. Elküldve:
2019-01-13 18:15:54 |
[2345.] |
Lévén a Diginél semmilyen on-demand szolgáltatás nem fut, így jó eséllyel az utóbbi.
|
| |
|
[válaszok erre: #12867]
|
[előzmény: (12865) Permi, 2019-01-13 17:43:50]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
52582. Elküldve:
2019-01-13 15:09:57 |
[2346.] |
Bocsánat, de a Windows 7-nek még egy teljes éven át aktív a támogatása.
|
| |
|
|
[előzmény: (52578) miki2002, 2019-01-13 13:54:27]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

KWP
Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357
|
107307. Elküldve:
2019-01-13 12:49:49 |
[2347.] |
De ez csak a pénzről (nagyobb állami bevétel) szól, vagy konkrétan irányítani is akarnak eseményeket a saját szájízük szerint?
(Gondolok pl. az előfizetési díj megemelésére, a számukra nem tetsző 'ellenzéki' tévécsatornák kidobására/ellehetetlenítésére, extrém esetben a náluk szolgáltatott internet 100% lehallgatására. Mindhármat kinézem az államból.)
|
| |
|
[válaszok erre: #107308]
|
[előzmény: (107306) jeek, 2019-01-13 12:32:45]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|
|