Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499734/55 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (101/0
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 295 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 Találatok száma: 7357 üzenet

KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
107305. Elküldve: 2019-01-13 12:24:17 [2351.]

Jó hát na, rosszul fogalmaztam.


Téma: One DTH (műholdas szolgáltatás) Fórum: Sat
[előzmény: (107302) SiriusBlack, 2019-01-13 11:53:36]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
107304. Elküldve: 2019-01-13 12:23:41 [2352.]

Miért lenne ez jó a kormánynak?


Téma: One DTH (műholdas szolgáltatás) Fórum: Sat
[válaszok erre: #107306] [előzmény: (107301) attila.scourgeofgod, 2019-01-13 11:53:08]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
107298. Elküldve: 2019-01-13 11:16:41 [2353.]

Nagyon félreértettétek amit írtam. Sehol nem írtam hasonlót se, hogy Vajna papából jótékonysági intézmény lett, vagy hogy összeszarta magát bármilyen népharagtól.

Azt írtam, hogy elkezdte az iszonyú nagy veszteségeit lefaragni. Kínjában visszaadott néhány sportközvetítést a Digisportnak, cserébe az hajlandó volt berakni a fosos csatornáit a rendszerbe, ezáltal Vajna már nem veszít ANNYI pénzt, mint enélkül tenné.

Szó nincs arról, hogy Vajna a népnek akarna kedvezni. Megpróbált egy merész lépést: megpróbálta megzsarolni a magyar népet a kedvenc sportműsoraikkal. Nem jött be a lépés. Haszonnal Vajna ebből a történetből már nem fog kiszállni. Hát menti ami menthető. Nem a népért, hanem saját magáért, természetesen. Az, hogy a sportrajongókon emiatt enyhül a nyomás végre, ez 'csak' melléktermék. De így vagy úgy, a 'nehéz' időszaknak számukra vége: elérhetővé váltak az elvett műsorok ismét.

Viszont üdvözlendő dolognak tartom, hogy ez így történt. Vajna - akaratán kívül - felállított egy precedenst, hogy ezt így nem LEHET megcsinálni az országban. Így remélhetőleg senki nem fogja megpróbálni ugyanezt a mutatványt újra.
Képzeld csak el, ha ez máshogy történt volna, képzeld csak el ha Vajna terve bejön, és mindenkinek méregdrágán eladta volna az új csatornáját.
Hát idei évtől kezdve boldog-boldogtalan ezt kezdte volna csinálni, 2020 közepére lenne még 8 új "sportcsatornánk", a Mészáros Lölőtől kezdve mindenki akinek pénze van, ebből akarna meggazdagodni, hogy szivatja a népet a sportközvetítések jogával.
Nézz körül mi zajlik régóta ebben az országban, tedd a szívedre a kezed, és mondd ki, hogy szerinted nem ez lett volna a folytatás :)

Össze lehet tenni a sportrajongóknak a két kezüket, hogy ez nem így történt, hogy a legelső próbálkozó csúfos kudarcot vallott, ezért remélhetőleg senki nem fogja ezt a mutatványt újra megpróbálni.


Téma: One DTH (műholdas szolgáltatás) Fórum: Sat
[válaszok erre: #107299 #107300 #107302 #107309] [előzmény: (107296) gombilaci, 2019-01-13 10:50:35]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
9945. Elküldve: 2019-01-13 11:09:08 [2354.]

Nincs.


Téma: OSCAM Fórum: Sat
[előzmény: (9944) twingo16v, 2019-01-13 10:06:39]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
107283. Elküldve: 2019-01-12 15:18:42 [2355.]

A másik dolog viszont, hogy ez a Spíler-hiszti amit az elmúlt bő fél évben láttunk, a végén szerintem egész jól sült el. Már a nép számára.

Most oké, hogy volt egy fél év amikor a focirajongók lemaradtak (vagy alternatív módokat kellett keresniük) a meccseik közvetítéséről... viszont a végeredmény az, hogy bebizonyosodott, hogy akármennyi pénzed is van, a sporteseményekkel való zsarolás nem egy járható út Magyarországon.

Talán jó leckét mutatott Andy Vajna mindenkinek arra, hogy ezt a kunsztot a következő 10 évben senki nem fogja újra megpróbálni Magyarországon... úgyhogy a sportrajongók kicsit megnyugodhatnak, hogy biztonságban vannak: ilyen mocskos szituáció sokáig nem fog újra előfordulni az országban.


Téma: One DTH (műholdas szolgáltatás) Fórum: Sat
[válaszok erre: #107284 #107289 #107296 #107335]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
14133. Elküldve: 2019-01-12 15:10:30 [2356.]

Szerintem(!) az a baj, hogy a UPC-nek nem igazán van tárgyalási alapja a témához, nincs saját sportcsatornája.

A pletykák és kiszűrődő infók szerint a Digi is azért volt hajlandó berakni a Spílereket, mert az cserébe néhány meccsről lemondott a saját Digisportjuk javára. Vajnánál mostanra ez már nem a haszonról szól (annak vége, ezt a szitut úgy elbaszta, amennyire csak egy ember elbaszhat valamit), hanem a veszteségek lefaragásából.

A UPC nem tud ilyen ajánlatot tenni, így - főleg hogy mostmár a T és a Digi kínálatában is szerepel a csatorna, vagyis Vajnán jelentősen csökkent a nyomás - igen komoly hátrányban van megállapodások terén.

Röviden: a fentiek ismeretében nem sok jót látok a Spílerre váró UPC előfizetőknek.


Téma: Vodafone kábeltévé Fórum: Sat
[válaszok erre: #14134 #14140] [előzmény: (14132) maki1976, 2019-01-12 15:04:41]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
118158. Elküldve: 2019-01-12 15:02:05 [2357.]

Tudom, nem is bántani akartalak, kicsit ironizáltam csak :)


Téma: Korábbi Direct One DTH topic Fórum: Sat
[előzmény: (118157) ITI, 2019-01-12 14:56:58]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
107278. Elküldve: 2019-01-12 14:04:44 [2358.]

Itt a Digi hivatalos közleménye a Spílerek bekerüléséről.

http://digi.hu/hirek/megerkezett-spiler-minden-sport-egy-helyen-digi-nel

A cikk legutolsó mondatából azt hiszem egyértelműen kiderül, hogy műholdas platformra nincs betervezve HD-ban a Spíler, így jelenleg ebben kár reménykedni.


Téma: One DTH (műholdas szolgáltatás) Fórum: Sat
[válaszok erre: #107280] [előzmény: (107277) Clash ON, 2019-01-12 13:47:07]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
2633. Elküldve: 2019-01-12 12:53:44 [2359.]

Félig offtopic, és csak saját kíváncsiság kielégítésére kérdezem, mert most épp nem férek hozzá a csatornákhoz: AFN-eken egyébként van adás, vagy már 22 napja állókép fogadja a nézőket az amerikai kormányzati shutdown miatt?

Köszi :)


Téma: PowerVu Fórum: Sat
[válaszok erre: #2634 #2635]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
118155. Elküldve: 2019-01-12 12:44:24 [2360.]

ENNYI. icon28.gif icon33.gif

Vegyetek kisebb tévét, ha elég kicsit vesztek, 4K adásnak érzékelitek majd az SD RTL Klubot is :)


Téma: Korábbi Direct One DTH topic Fórum: Sat
[válaszok erre: #118156 #118157 #118159] [előzmény: (118152) ITI, 2019-01-11 19:18:57]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
12840. Elküldve: 2019-01-12 12:42:02 [2361.]

Hmm, ha így nézzük, jogos.
Röhejes, de valóban jogos.

Picit más: azért ha fél évvel ezelőtt valaki beírta volna ide a fórumba, hogy a 'nagyok' közül a Digi lesz a legelső amely a Spílereket normálisan, HD-ban fogja tolni az előfizetői felé, egy fillérrel sem emelve a havidíjat... biztosan kiröhögtük volna az illetőt. icon18.gif

Vannak meglepő dolgok.


Téma: DIGIKÁBEL Fórum: Sat
[előzmény: (12838) egedi, 2019-01-12 01:20:30]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
12837. Elküldve: 2019-01-12 00:17:24 [2362.]

Marhák.


Téma: DIGIKÁBEL Fórum: Sat
[válaszok erre: #12838] [előzmény: (12836) mlaszlo, 2019-01-11 22:33:29]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
12828. Elküldve: 2019-01-11 19:56:10 [2363.]

Na, így is kell ezt csinálni, 256 kbites hang. Emlékszem amikor bekerült a T-hez 96 kbites hanggal, és páran próbáltak meggyőzni, hogy ez valójában mennyire jó dolog. icon30.gif


Téma: DIGIKÁBEL Fórum: Sat
[előzmény: (12810) MrX, 2019-01-11 14:11:50]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
107253. Elküldve: 2019-01-11 12:45:14 [2364.]

Kábelen megjelent HD-ban is.
Épp nézem.


Téma: One DTH (műholdas szolgáltatás) Fórum: Sat
[előzmény: (107252) igzol01, 2019-01-11 12:22:29]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
107203. Elküldve: 2019-01-10 18:42:39 [2365.]

Lehet, hogy a bitrátán vitatkoznak :)

Annyi bitrátát adnak, amennyit Vajnáék hajlandóak kifizetni. Ezekben a napokban mutogatják nekik zárt körben, hogy mennyi pénzért milyen minőség jár majd.

A Diginek nem érdeke az egész, berakta 700 kbittel (és ellentétben Attila tippjével, nem tesztábra ment rajta pár napja, hanem a komplett adást ennyivel sugározták), ezt meglátva Vajnáék alkuba kezdtek, most próbálnak megtalálni egy arany középutat az ár és a rászánt bitráta között. icon21.gif

Röhejesnek hangzik, dehát ebben az országban már mi nem az? Akár ez is történhet épp.

- "Négyezer kilobitet kérek."
- "Négyezer-száz lett, maradhat?"
- "Nem ez kicsit sok, ennyire nincs pénzem. Vegyen le belőle."
- "Levettem, tessék."
- "De így ronda a kép."
- "Hát ennyi pénzért ennyi jár."
- "Figyeljen ide, meg tudjuk ezt oldani valahogy OKOSBA?"


Téma: One DTH (műholdas szolgáltatás) Fórum: Sat
[előzmény: (107202) attila.scourgeofgod, 2019-01-10 18:22:49]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
3812. Elküldve: 2019-01-10 17:51:43 [2366.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

[előzmény: (3811) net_user, 2019-01-10 17:45:08]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
107198. Elküldve: 2019-01-10 17:50:22 [2367.]

Attila, főleg hozzád szólna a kérdés mint szakértőhöz, de persze más is válaszolhat:

Mi szükség van erre a fene nagy "tesztelésre"?
A Digi nem ma kezdte a pályafutását, fennállásának hosszú évei során rengetegszer előfordult már, hogy új csatornákat felvettek a rendszerükbe, régieket kiraktak. Egy új csatorna belekeverése a feladott multiplexbe minden bizonnyal rutinmunka számukra.

Ugyan mi a fene van ezekben a spílerekben, hogy itt több napnyi, hétnyi 'tesztelésre' van szükség, mielőtt ténylegesen működhet?

Nagyon nehéz elhinnem azt, hogy ennek valami technikai akadálya vagy vonzata van, vagy azt, hogy eme két csatorna beemelése a létező rendszerükbe valamiért jelentősen nehezebb, mint korábbi esetekben más csatornák felvétele.

Miről van itt szó?


Téma: One DTH (műholdas szolgáltatás) Fórum: Sat
[válaszok erre: #107199 #107200] [előzmény: (107196) attila.scourgeofgod, 2019-01-10 17:38:36]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
107197. Elküldve: 2019-01-10 17:42:27 [2368.]

"Nálunk a szomszéd ezért lett öngyilkos pár napja. "

Az igen. icon28.gif


Téma: One DTH (műholdas szolgáltatás) Fórum: Sat
[előzmény: (107192) szunti, 2019-01-10 17:33:39]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
3810. Elküldve: 2019-01-10 17:38:42 [2369.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

[válaszok erre: #3811] [előzmény: (3809) net_user, 2019-01-10 17:20:30]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
8674. Elküldve: 2019-01-08 13:25:32 [2370.]

"spicli", "jewtube", meg úgy a hozzászolásod teljes mentalitása...

szerintem fejezzük is be ezt a beszélgetést. :(
Egy szót se fogtál fel abból amit írtam, ennél több időt pedig nem pazarlok a témádra :)


Téma: Sportmusorok Fórum: Sat
[válaszok erre: #8675] [előzmény: (8673) mbovo, 2019-01-08 13:21:18]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
8672. Elküldve: 2019-01-08 13:04:35 [2371.]

Na, egy.

Én nem hiszem, hogy bárkit is sértegettem volna. Amit írtam arra volt válasz, miszerint itt "tipikus magyar jóindulat" van.

Kettő.

Hogy te mit streamelsz, kinek, és hogyan... hidd el, hogy ez engem valójában iszonyatos módon nem érdekel, nem érint, a boltban a kenyér számomra nem lesz tőle se olcsóbb, se drágább. Felőlem azt csinálsz amit akarsz, és úgy, ahogy akarod.

De három.

Ez itt egy fórum. Ami arról szól, hogy a fórumtagok véleményeket cserélnek. Ha nem így lenne, nem volna értelme a fórumnak.
Egyes tagok pedig felhívják a figyelmedet arra, hogy amit csinálsz az illegális, és LEHETNEK veszélyei. Nem fog senki feljelenteni (én legalábbis biztosan nem), de pl. az, hogy letiltják a twitch accountodat (amit tegnap írtam) az egy teljesen valós veszély, ahogy történt, történik sokakkal.

Erre a viszonylag semleges, jóindulatú figyelemfelhívásra neked az a reakciód, hogy elkezdesz seggfejezni, komcsizni, párhuzamot vonni a disznóvágások között, hőbörögni és személyeskedni.

Neked barátom az a bajod, hogy volt egy jó(?) ötleted, és itt nem feltétlenül tapsos ovációt kaptál érte, hanem - minthogy más hozzáértők is vannak itt - a veszélyeire hívtuk fel a figyelmedet.

A szakmai fórum az ilyen. Mert úgyszintén szakmai, hozzáértő emberek vannak itt. Egy focifórumon valószínűleg félistenként tisztelnének ezért a tettedért, itt viszont inkább szakmai oldalról közelítjük meg a dolgokat. Be lehet ezért sértődni ha gondolod, csak nem biztos, hogy érdemes.

u.i., ismét nem leszek népszerű, de a BBC HD sugárzása úgyszintén nem legális. A csatorna komoly erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy a szolgáltatási körzetén kívül a műsora ne legyen elérhető. Te ezt a védekezési mechanizmusukat kijátszottad, és a csatorna akarata és írásos beleegyezése nélkül a műsorát az egész világ számára elérhetővé tetted.

Nem fog érte senki börtönbe vinni :). De attól még a fenti dolgok tények. És akkor is tények maradnak, ha ezért hőbörgés lesz a reakció. icon70.gif

De még egyszer mondom: elméletben beszélgetünk. Erre való a fórum.
Az elméleten túl engem pl. rettentően nem zavar és nem érdekel, hogy mit sugárzol és hol. De azért beszélgetni lehet, nem?


Téma: Sportmusorok Fórum: Sat
[válaszok erre: #8673]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
8669. Elküldve: 2019-01-08 11:48:50 [2372.]

Kicsit furcsának találom, hogy azokat akik felhívják a figyelmedet a dolog illegális mivoltára, és az ezzel járó lehetséges veszélyekre, te egyből "kötekedő seggfej"-eknek titulálod, akiknek baj van a gondolkodásukkal.

Hát, lelked rajta :)


Téma: Sportmusorok Fórum: Sat
[válaszok erre: #8671] [előzmény: (8668) mbovo, 2019-01-08 11:32:12]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
8667. Elküldve: 2019-01-08 00:22:41 [2373.]

Mi köze van ennek bármilyen jóindulathoz :)

Lesugároztál egy meccset egy illegális streamen, nézték 18-an, aztán jössz nagyzolni, hogy micsoda király vagy, hogy senki nem küldte rád a tek-et? :)
Nagyszerű, te vagy a teremtés koronája :)



Téma: Sportmusorok Fórum: Sat
[válaszok erre: #8668] [előzmény: (8666) mbovo, 2019-01-07 22:44:40]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
107156. Elküldve: 2019-01-07 18:30:52 [2374.]

Tuti.
Találkoztam a keletiben ma egy hegedülő csövessel. Ő is megerősítette az infót.


Téma: One DTH (műholdas szolgáltatás) Fórum: Sat
[válaszok erre: #107158 #107159] [előzmény: (107155) andras1974, 2019-01-07 17:38:24]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
8663. Elküldve: 2019-01-07 18:21:56 [2375.]

Hűvösre szerintem nem vonul, csak nem lesz hosszú életű a felhasználója. Kiteszik onnan rövid úton.


Téma: Sportmusorok Fórum: Sat
[válaszok erre: #8665]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 Találatok száma: 7357
    / 295 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
Az oldal 0.021945953369141 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Médiaajánlat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2013. E-mail