Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499735/56 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (80/0
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 295 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 Találatok száma: 7357 üzenet

KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
52411. Elküldve: 2018-12-23 23:02:40 [2401.]

Ne egyszerűsítsük már le annyira, hogy "operációs rendszer = windows".

Egy sor valódi oka lehet annak, ha valaki szgépvásárláskor nem tart igényt az árukapcsolt windowsra.
Kulturált helyeken (valódi szakmai boltokban, tehát nem a hozzánemértő tömeg célközönségű (Media markt, Tesco, stb) helyeken) fel sem merül semmilyen árukapcsolás, ez csak a kommersz helyeken divat.
Abszolút nem kötelezhet rá a gyártó, hogy a hardverével én az általa kijelölt operációs rendszert is vásároljam meg, ha én úgy döntök, hogy arra nincs szükségem.
Az egy dolog, hogy szar helyeken mégis megteszik ezt.

Az nem baj, ha van oem windowsos verzió is, csak legyen meg a lehetőség arra, hogy ha én azt határozottan NEM kérem, akkor adják ide a gépet anélkül, a windows licenszdíjával olcsóbban.

Tudjátok, van a kommersz kategória, mint pl. az Édesanyám, aki nem ért a dologhoz, és örül annak, ha a frissen megvásárolt laptop otthon azonnal használható lesz.
És vagyok én, a power user, akinek ez a szakmája, akinek nincs problémája azzal, ha egy új gépet operációs rendszer nélkül vesz meg, sőt nála ez a default.
A két kategóriát sem összemosni, sem összetéveszteni nem érdemes.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #52413 #52421]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
52396. Elküldve: 2018-12-23 16:23:08 [2402.]

"ezt így....ebben a feszült Karácsonyi Hangulatban...én nem merészeltem volna leírni!"

Linuxot használunk :)
Egyébként a Microsoftot különösebben nem érdekli, hogy az otthoni felhasználó fizet-e a windowsért vagy sem. Rendőrségnél volt belsős továbbképzés Microsoftéktól, ott rengeteg olyasmi belső infót mondott az MS előadó, amiket publikusan nem fognak elmondani.

Ebben benne volt az is, hogy a Microsoft a bevételeinek alig 5%-át se szerzi az otthoni Windows példányokból. Vállalati felhasználóktól, és egyéb üzletágakból szerzik a pénzük jelentős részét, nem pedig abból, hogy Te otthonra vásárolsz egy Windows 7 Home Basic-et.
Ne hidd, hogyha komolyabban zavarná őket, nem tudnák megoldani bármikor, hogy a közkézen futó aktivátorok ne működjenek többé. Bármikor megtehetnék.
Ugyanígy bő 1 éven keresztül teljesen ingyen kínálták a Windows 10-et az embereknek.

Ebből azért látható, hogy különösképpen nem érdekli őket az, hogy ha Te magánemberként esetleg egy kalózpéldányt használsz. Világhobbi, mindenki ezt csinálja. Az otthoni felhasználók gépeinek 80%-án világszerte kalóz Windows fut. Pontosan tudják ők ezt. Különösebben nem foglalkoznak vele. Annyira elenyésző az ebből befolyó összeg amit nyernek ezen a téren, hogy annyit sem ér nekik, hogy egy embert ráállítsanak, hogy rendszeresen kiüsse az épp ismert aktivátorokat.

Ettől függetlenül, ha valaki velem akar ilyen téren kötözködni jöjjön nyugodtan: legális windows 10 van a gépemen, ennek egyszerű az oka: adták a laptoppal. Nem akartam, kurvára nem volt rá szükségem, de árukapcsolásként járt hozzá.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #52405 #52412] [előzmény: (52394) scansatelit, 2018-12-23 15:33:05]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
52393. Elküldve: 2018-12-23 15:19:43 [2403.]

Persze azért erről a "lite" editionről érdemes mindenképp megemlíteni, hogy ez nem egy hivatalos Microsoft kiadás, ez valami harmadik fél által belekókányolt történet, amihez a világon semmiféle hivatalos support nem jár.

Na nyilván nem mintha itt a legtöbben arról lennénk híresek, hogy valaha is pénzt adtunk egy Windows telepítőért... de a rend kedvéért ezzel azért legyen tisztában az, aki feltelepíti. :)


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #52394 #52395] [előzmény: (52385) net_user, 2018-12-23 10:28:54]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
52377. Elküldve: 2018-12-22 19:49:33 [2404.]

Igazából ha a C: (a rendszermeghajtó) csontig tele van de annyira, hogy arra egy néhány megás átmeneti file sem fér már el, az egy tonnányi egyéb problémát is magával fog hozni, rendkívül egészségtelen ez az állapot minden szempontból.
Ebben az esetben az, hogy a nyomtatás szarul megy, csak egy hiba a felléphető rengeteg közül.

Én erősen javallnám a főproblémát megszüntetni (helyet felszabadítani a rendszermeghajtón), és azzal megoldódik ez a problémád is, és egy rakás más is ami még nem látványos annyira, hogy eddig a szemedbe tűnt volna.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[előzmény: (52371) f2f2, 2018-12-21 20:48:02]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
24167. Elküldve: 2018-12-18 18:18:05 [2405.]

Szédületes, hogy ha valaki beír egy m1 bíráló hozzászólást, vannak emberek akik "valamiért" azonnal kötelességüknek érzik megvédeni. :)

Na be is fejeztem. Jó győzködést a tények ellen :) Remélem már a csatorna sem fog tudni sokáig a valós tények ellen küzdeni. Szorul a hurok végre.


Téma: Magyar Televízió HD Fórum: Sat
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
52273. Elküldve: 2018-12-18 17:07:56 [2406.]

"52271: Tehát, nem tudtál válaszolni a kérdésre, hogy hová tűnik el (szerinted) a villany. "

Azt én tudom, hova tűnik el a villany, ha leoltják. A hűtőbe menekül. Próbáld ki, ott van. :)


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #52274] [előzmény: (52272) Gilszkilabor, 2018-12-18 17:05:25]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
52220. Elküldve: 2018-12-17 17:06:31 [2407.]

Hozzászólás írásánál jobbra van egy olyan, hogy "URL/Kép autokonverzió On/Off".

Szerintem onnan tűnt el a pipa nálad. Ezért vagy most pipa :)


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #52221] [előzmény: (52210) Gabywap, 2018-12-17 16:27:07]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
52204. Elküldve: 2018-12-17 13:46:48 [2408.]

Ha van rá lehetőséged, nézd meg a telefonon hogy USB kapcsolatnál milyen módokon tud kapcsolódni. Az esetek többségében több fajta mód közül lehet választani. Mindnek működnie kéne, dehát Windowséktól láttuk már vad dolgokat.
A másik amit érdemes megnézni, hogy nem-e esetleg driverhiány lehet a probléma. Ki- vagy bekapcsolt USB megosztással a telefon teljesen más eszközként azonosítja magát. Elképzelhető, hogy az egyik módra van drivere a Windowsnak, a másikra nem talált magától.

Persze ezek csak tippek látatlanban.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #52216] [előzmény: (52203) bunyip, 2018-12-17 13:28:59]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
4415. Elküldve: 2018-12-17 13:16:28 [2409.]

Érti itt bárki még, hogy Benedek012 miről beszél? :o
Össze nem tudom rakni a hozzászólásaidból, hogy mit és hova, hogyan akarsz beírni.
Próbálj már meg kérlek úgy fogalmazni, hogy az másnak is egyértelmű legyen, és akkor elképzelhető, hogy lesz aki segíteni is fog tudni.


Téma: BISS-E Fórum: Sat
[válaszok erre: #4417] [előzmény: (4414) Benedek012, 2018-12-17 13:03:47]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
4413. Elküldve: 2018-12-17 13:00:46 [2410.]

Az FTP kapcsolat nem alkalmas file-ok szerkesztésére. Az egy file-átviteli protokoll.
Nem akarlak bántani, de úgy látom neked nagyon komoly gondjaid vannak az alapfogalmakkal is.


Téma: BISS-E Fórum: Sat
[előzmény: (4411) Benedek012, 2018-12-17 12:56:23]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
24164. Elküldve: 2018-12-16 19:12:40 [2411.]

Javaslom, hogy ha van kedved, vigyük el ezt a beszélgetést egy másik fórumra, itt valóban offtopic. icon32.gif
Nincs harag, személyeskedni sem akarok, csak nehéz megőrizni a hidegvéredet, amikor emberek meg akarnak győzni arról, hogy az előtted látható fehér kocka az valójában egy fekete gömb. :)


Téma: Magyar Televízió HD Fórum: Sat
[válaszok erre: #24165] [előzmény: (24163) miki2002, 2018-12-16 19:11:01]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
24162. Elküldve: 2018-12-16 18:59:03 [2412.]

Megsértettelek egy 'agymosott' szóval? Jajj. icon27.gif

Azért sírdogálni nem fogsz elkezdeni a monitor előtt emiatt, ugye?
Azt a szívemre venném.


Téma: Magyar Televízió HD Fórum: Sat
[előzmény: (24160) jamina68, 2018-12-16 18:57:38]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
24161. Elküldve: 2018-12-16 18:58:18 [2413.]

EDIT: töröltem a post eredeti tartalmát. Nem ide illik.


Téma: Magyar Televízió HD Fórum: Sat
[válaszok erre: #24163]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
24157. Elküldve: 2018-12-16 18:19:35 [2414.]

Le se szarom. icon32.gif


Téma: Magyar Televízió HD Fórum: Sat
[válaszok erre: #24158 #24160] [előzmény: (24156) jamina68, 2018-12-16 18:18:44]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
24155. Elküldve: 2018-12-16 18:16:29 [2415.]

Kezdetnek elég, ha valahol nem ferdítik a tényeket, nem találnak ki a saját szájízük szerint álhíreket, nem hallgatják el a főnökeiknek nem tetsző eseményeket, a létező híreket pedig valódi videóanyaggal illusztrálják, nem pedig az internetről 5 évvel ezelőtti anyagokat keresztelnek át.

Kezdetnek ez nálam elég volna, hogy valamit 'értelmesnek' tituláljak. A Magyar Televízió híradásaira a fentiek egyike sem igaz.
Innentől tartom az állítást: aki VALÓDI hírekre kíváncsi, nem pedig a propagandagépezet aktuális baromságaira, az az MTV híradásait max csak a röhögés kedvéért nézi.
Megpróbálhatsz az ellenkezőjéről megcáfolni... sok sikert hozzá, vért fogsz vele izzadni.


Téma: Magyar Televízió HD Fórum: Sat
[válaszok erre: #24159] [előzmény: (24154) miki2002, 2018-12-16 18:12:58]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
24153. Elküldve: 2018-12-16 17:52:49 [2416.]

Manapság így hívják szebb szóval az agymosottakat? :)
Csak mert a Magyar Televíziót _hírekért_ értelmes ember nem nézi.


Téma: Magyar Televízió HD Fórum: Sat
[válaszok erre: #24154 #24156 #24171] [előzmény: (24152) miki2002, 2018-12-16 17:42:42]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
1168. Elküldve: 2018-12-16 15:44:49 [2417.]

Na kezdődik majd a végtelen rinya előlről.


Téma: Telekom IPTV Fórum: Sat
[előzmény: (1167) coldseed, 2018-12-16 15:05:13]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
2298. Elküldve: 2018-12-12 22:46:51 [2418.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
188. Elküldve: 2018-12-11 21:19:09 [2419.]

Az egész lineáris televíziózás haldoklik.

Nem nevezhetem meg az illetőt mert nem kaptam rá engedélyt, de jóban vagyok az egyik országos népszerű tévécsatorna programigazgatójával.
Ő maga már most keresi az új lehetőségeket saját munkája terén, mert - hogy idézzem a szavait - "a lineáris televíziózásnak Magyarországon még 6-7 éve van hátra kb." az ő meglátása szerint.

Jobban belegondolva, osztom a véleményét. Megszűnni a lineáris televíziózás sohasem fog, de mához 10 évre már szinte jelentéktelen lesz a mostani állapothoz képest.

Csak saját magamból indulok ki, de én már ma sem vagyok hajlandó megnézni egy filmet egy tévécsatornán. Rég vége annak az időszaknak, hogy ha egy jó filmnek lement az ajánlója, hogy "szombat este 20:00-tól", akkor te várva vártad a szombat este 20:00 órát, hogy megnézhesd.
Hülyének néztek? Ha megtetszett a film, 3 perc alatt letöltöm, és megnézem amikor kedvem tartja. Eszem ágában sincs várni semmilyen szombat esti 20:00 órára.
És én 30 felett vagyok, de már kizárólag így nézek mindent.

A nálam fiatalabb generációt pedig annyira nem érdekli a hagyományos televíziózás, hogy mire 10-12 év múlva ők lesznek a fő célcsoport, a televíziók a jelenlegi formátumukban e mellett a generáció mellett gond nélkül éhen fognak dögleni.

A változás jön, a változás itt van. Lehet érte hőbörögni, de a változás a világon senkinek a beleegyezésére, vagy a jóváhagyására nem vár. Jön és kész.


Téma: HBO Max Fórum: Sat
[válaszok erre: #189 #190 #191 #197 #307] [előzmény: (185) taurus, 2018-12-11 18:17:29]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
16405. Elküldve: 2018-12-11 21:10:47 [2420.]

Ugyanakkor - személyes vélemény - a magyar verzió nagy kalap szar.
Lövöldözés történt Strassbourgban egy órával ezelőtt: a nemzetközi Euronews élőben a témával foglalkozik a helyszínről... a magyar verzió a kormányunk valami faszságáról sugárzik műsort.

Köszönöm szépen, innentől a magyar verzió számomra halott. Maradok az 'eredetinél'.


Téma: Dreambox HD Fórum: Sat
[válaszok erre: #16429] [előzmény: (16404) szj1999, 2018-12-11 15:36:00]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
16403. Elküldve: 2018-12-11 15:03:49 [2421.]

Euronews hivatalos magyar adás élőben a youtube-on.

https://www.youtube.com/watch?v=gPnu0EztqOE


Téma: Dreambox HD Fórum: Sat
[válaszok erre: #16404] [előzmény: (16402) szj1999, 2018-12-11 14:20:25]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
1969. Elküldve: 2018-12-09 20:05:32 [2422.]

Meg az Onyx.


Téma: Zenecsatik egyénileg Fórum: Sat
[válaszok erre: #1971] [előzmény: (1968) sztar1, 2018-12-09 19:48:13]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
64177. Elküldve: 2018-12-09 18:53:06 [2423.]

Sziasztok!

Van egy eladó tunerem, és egy szintén eladó LNB-m.

A tuner egy ALPS BSBE-401A típusú tuner, eredetileg DM800 klónból. Kiváló tuner, jól működik, a 27 nyugaton lévő BBC csomagot a magas SR miatt nem viszi (ezért is adom el), minden másra nagyszerű és stabil.

Az ára 2.500 forint.

Továbbá van egy Inverto Black Premium, alig 1 hónapot se használt fejem (így nem koszos, nem retkes: újszerű állapotú.)

Az ára úgyszintén 2.500 forint.

Ha mindkettőt elviszed, 4.000 pénzért odaadom.
Postai szállítás megoldható akár előreutalással akár utánvéttel, a mindenkori postai pofátlan áraknak megfelelően.

Budapesten személyes átvétel lehetséges, ekkor opcionális árukapcsolásként egy közös kávéivást is tartalmazhat az ár :)

b8f3ef830659t.jpg


Téma: HIRDETÉS Fórum: Sat
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
4390. Elküldve: 2018-12-09 17:03:08 [2424.]

Elmegy a kedvem? Ilyet nem írtam :)

Nagyon szeretek műholdazni mind a mai napig... sajnos az persze tény, hogy egyre kevesebb mindent 'érdemes' nézni. A kódolt előfizetéses csomagok nem érdekelnek, ingyen se nézek kereskedelmi tévéket. Inkább a kuriózumokra vadászom :)
Ezekből van egyre kevesebb, legalábbis ami elérhető a mezei amatőrnek :).

Ez persze már eléggé offtopic e topicban icon27.gif


Téma: BISS-E Fórum: Sat
[előzmény: (4389) Zolien, 2018-12-09 16:57:56]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
4388. Elküldve: 2018-12-09 15:03:06 [2425.]

Dugdosnak el mindent egyre jobban. Kicsit szomorú, de úgy tűnik, előbb-utóbb a legtöbb minőségi feed el fog tűnni a szemünk elől, vagy legalábbis annyit kell rá költeni az egyéni vételéhez, ami már nem fogja megérni.

Néhány (sajnos) gyakorlati példa.

Simán átrakják a C-sávba a feedet, és pontosan azért, hogy veled kib*szzanak.
Vagy van egy ennél is jobb trükkjük: valamelyik holdon van egy NS3-ra keresztelt óriási mux, ez már DVB-S3 szabványban sugárzik. Előnye, hogy majdnem dupla akkora kapacitása van mint az általunk ismert muxoknak, hátránya, hogy nincs kereskedelmi forgalomban otthoni célra szánt vevőegység. Vásárolhatsz rá egy stúdióminőségű rackes cuccot, és akkor hozzáférsz odahaza is ehhez a streamhez, a hátránya viszont, hogy olyan 1 millió forintnál kezdődik az ára.
Na ez az NS3 ez jelenleg kifejezetten a minőségibb (drágább) feedeknek van fenntartva, beköltözött már oda az NBA, az NHL, és elképzelhető, hogy az NFL is. Átlag műholdvadász számára hozzáférhetetlen. Ott van, és mégsincs ott.

Aztán úton van a BISS 2. A "szakértők" véleménye megoszlik arról, hogy ha ezt bevezetik, az mennyire lesz törhető, de nem teljesen pesszimisták. Ez jó hír lehet.
A WWE a múltkor már megszivatott minket, hogy amikor itt bohóckodtak Angliában, a központba küldött mesterfeedet adáskezdés előtt 10 perccel átváltották BISS-ről BISS2-re. Hoppon is maradtunk mindannyian. Ez volt a legelső alkalom, hogy láttuk a BISS2-t gyakorlatban: félek ezek az alkalmak csak nőni fognak.

És ez még mindig a jobbik verzió, mert itt legalább az elvi esélyünk megvan a hozzáférésre, és bízni lehet benne, hogy megfelelő szakértelemmel előbb-utóbb találnak ezekre megoldást.
Azonban egyre jobban terjed az internet, gyorsul minden, nő a sávszélesség.
A Sky már 15 éve is fiberen, vagyis a tengerek alatt lefektetett fénykábeleken kapja a feedjeinek jelentős részét. Nincs rá bizonyítékom, de teljesen biztos vagyok benne, hogy a BT központban angliában minden valamire való amerikai csatorna élőben elérhető tökéletes minőségben (nem gagyi IPTV-ről beszélek most). Műholdon ezeknek nyomuk sincs.

Pár évvel ezelőtt a fiber hozzáférés még majdnem Anglia kizárólagos kiváltsága volt. Mostanra már Németország, sőt Olaszország is csatlakozott a rendszerhez. Ezt onnan lehet látni, hogy van mindkét ország Sky-jainak egy rakás olyan élő közvetítése, ami műholdon nincs sehol. De sehol. Sem C-sávban, sem NS3-on, sem sehol máshol. A csatorna mégis megkapja élőben. Egyértelmű, hogy fiberen küldik nekik, ez utóbbit a WWE-vel kapcsolatban az olasz Sky egyik technikusa belsős infóként meg is erősítette.

Szóval sajnos nem fest jól számunkra, kocázókra a helyzet.
Hogy a sport tv honnan kapja a közvetítést ezt nem tudom, de a fenti módok egyikén keresztül. Fiber hozzáférésük szerintem még nincs, ahhoz ők túl kicsik meg komolytalanok.
Ha lenne itt egy Sporttv-s technikai kolléga a fórumon, tőle sok okosságot meghallgatnék szívesen :)


Téma: BISS-E Fórum: Sat
[válaszok erre: #4389 #4391] [előzmény: (4387) sacaboy, 2018-12-09 10:33:57]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 Találatok száma: 7357
    / 295 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
Az oldal 0.024620056152344 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Médiaajánlat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2013. E-mail