Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499737/58 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (85/0
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 295 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 Találatok száma: 7357 üzenet

KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
1958. Elküldve: 2018-12-09 14:44:45 [2426.]

Hogy volt egyéni vétellel halacskás a Viva?
Nálunk anno Békéscsabán olyan 94 tájékán rakhatta be a kábeltévé, de soha nem emlékszem, hogy bármilyen zavaró tényező lett volna az adásban. Sosem volt halacskás.
Ismertem a helyi kábeltv épületét, az utca bizonyos szögéből nagyon jó rálátás volt az antennáikra: nem voltak óriási antennáik. Szerintem 140-es volt a legnagyobb. Mégis éveken át biztosítottak egy tökéletes képminőségű Viva adást.


Téma: Zenecsatik egyénileg Fórum: Sat
[válaszok erre: #1960 #1963 #1965] [előzmény: (1957) csiga33, 2018-12-09 14:09:18]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
1950. Elküldve: 2018-12-08 17:22:05 [2427.]

Á, a Bravo, meg a matricák :)
Micsoda óriási jelentőséggel voltak ezek az életünkben, mai felnőtt szemmel nézve pedig mennyire semmiség. :)
Én elő is voltam (anyukám segítségével) fizetve a Bravora ám. Úgyhogy amikor havonta egyszer megjelent (talán csütörtökönként?) a szokásosnál gyorsabban mentem haza az iskolából, hogy a postaládából kivehessem.
Persze a suliban az osztálytársak már behozták, úgyhogy egy kis teasert mindig kaptam, hogy mi fog várni otthon... de mégis, a sajátom volt az igazi. :)

Kis nosztalgia, na.
Mondjuk az akkori előadók talán nem voltak azért ENNYIRE kretének, mit a maiak. Vagy csak én látom ezt felnőtt fejjel? A mai 13-14 éves ugyanúgy éli meg ezt a sok (számomra) moslékot, mint én tettem annak idején?


Téma: Zenecsatik egyénileg Fórum: Sat
[előzmény: (1947) Zolien, 2018-12-08 17:10:45]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
1949. Elküldve: 2018-12-08 17:16:08 [2428.]

Azaz icon2.gif
Mola Odapisil-nek hívtuk mindig.
Jó, 13 évesen ez még vicces volt :)


Téma: Zenecsatik egyénileg Fórum: Sat
[előzmény: (1948) gomey, 2018-12-08 17:12:48]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
1946. Elküldve: 2018-12-08 16:59:11 [2429.]

Ej.
Túlzás nélkül a gyerekkoromat jelentette ez a csatorna, bizonyára más korombélinek is :)
Heike Makats, Mola akárki (a feka), stb.

Egy kurva szót nem tudtam németül, túl sokat máig sem tudok. Mégis rajtuk nőttünk fel :)

Persze az egy teljesen más világ volt. Kár érte. Talán azért a világért is kár :)

Béke poraira.


Téma: Zenecsatik egyénileg Fórum: Sat
[válaszok erre: #1947 #1948] [előzmény: (1944) LepkeAnti, 2018-12-08 12:31:32]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
117665. Elküldve: 2018-12-07 20:42:28 [2430.]

Vannak már idehaza 4K filmek a boltokban?


Téma: Korábbi Direct One DTH topic Fórum: Sat
[válaszok erre: #117666 #117667] [előzmény: (117663) sztar1, 2018-12-07 19:09:43]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
117661. Elküldve: 2018-12-07 17:36:41 [2431.]

Egyszerű: ahogy növekszik a felbontás, vele majdnem exponenciálisan nő a szükséges sávszélesség ezek ellátására. Sőt nem csak a sávszélesség, de a tárhely is. A 4K-nál is már úgy érzem hogy eléggé túl van lőve a célon (2018-as szemmel nézve, vagyis a ma használt hálózatainkat, tárolóeszközeiket tekintve), a 8K-ról ilyen szempontból beszélni sem érdemes.
Egyszerűen olyan adatmennyiségekről beszélünk (különösen a 8K esetében), amelyek csillagászati méretűek. Ezeket valahol tárolni kell, ezeket (ha elindul egy szolgáltatás) el kell juttatni több millió előfizetőhöz. Megkockáztatom, hogy ennek kiszolgálására már a műholdak sem alkalmasak. (Amely Tp-n eddig volt egy egész mux, ott most ismét egyetlen csatorna lenne 8K-ban, csak mint az analóg időkben. A jelenlegi sokcsatornás műholdas csomagoknak be is fellegezne, ha mindent 8K-ban akarna mindenki nyomni odafent.)

És mindezt azért, hogy akinek 2 méter vagy ennél nagyobb televíziója van, láthasson egy pici kis extra pluszt. (Nem hinném, hogy a 4K és 8K közt emberi szemmel nézve olyan óriási különbség lenne 4 méter tévéátló alatt, amiért mindenki rohanni akarna 8K-t vásárolni.)
Namost az átlag magyar, de talán az átlag ember a Földön is, legtöbbünk nem palotában lakik, egy 3 méteres tévékészülék valószínűleg fizikailag se nagyon fér be egy átlagos nappali méretébe, főleg ha az egy panel.

És ezzel el is érkeztünk a kör végéhez: előfizetői oldalról minimális lesz 8K adásokra az igény, szolgáltatói oldalról pedig az ár/értékarány olyan kegyetlenül rossz lesz, hogy annak a minimális igénynek a kiszolgálására nem fogja neki megérni befektetni.

Ugyanez igaz az átlagos tartalomgyártókra. Nem Hollywoodra gondolok, azoknak nyilván minden mindegy, de még egy jobb módú televíziócsatorna sem fogja szivatni magát azzal, hogy a fél órás esti híradója átlagosan 40 gigát foglaljon el az archívumban, és akkor csak egy híradóról beszéltünk.

Talán eljön majd az a nap is öregkorunkra, hogy 100-200 terás tárolóegységekkel dolgozunk odahaza is, és a sávszélességünk is világszerte 2-3 gigabit felett lesz átlagosan... de amíg ez nem jön el, addig szerintem a 8K inkább lesz egy szép technikai demó néhány kiváltságos embernek, mintsem a szabvány, amiben Berényi Miklós bajszát nézhetjük egy nap.

Vagy talán a játékkonzolok kihasználják majd. Ma is ez az EGYETLEN épeszű magyarázat, hogy Magyarországon valaki miért akar 4K-s televíziót vásárolni. Az új Xbox és PS4 játékok kiválóan néznek ki rajta. Nagyon más épkézláb felhasználási célt nehéz mondani. Youtube videók? Nemár :)


Téma: Korábbi Direct One DTH topic Fórum: Sat
[válaszok erre: #117662] [előzmény: (117652) dape, 2018-12-07 14:35:56]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
106968. Elküldve: 2018-12-04 13:52:09 [2432.]

Azt tudod, hogy a BluRay az nem 4K-s tartalom, ugye? :)

Ettől függetlenül, tavaly beruháztam egy Xbox One X-re, abban is már elvileg 4K-t támogató Blu Ray lejátszó van.
Kíváncsi vagyok mikor jön el a nap, hogy ezt a funkcióját használni fogom :)


Téma: One DTH (műholdas szolgáltatás) Fórum: Sat
[válaszok erre: #106969] [előzmény: (106962) cinicinikisegér, 2018-11-30 18:38:49]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
52104. Elküldve: 2018-12-03 21:08:35 [2433.]

"Amit meg nem értek, aki jóformán csak netezik meg képeket néz, zenét hallgat, filmet néz vagy office alkalmazásokat használ CSAK, mi a francnak küzd a win10-el?
Rakjon fel egy linuxot, aztán használja. Szüleim 76 évesek és vagy 8 éve ugyanaz a linux van a gépükön."

Mert KÖRÜLMÉNYES egy átlag usernek :(((
Ha a telepítés során MINDEN jól megy, és a telepítő MINDEN hardvert sikeresen felismer és telepít, akkor nincs baj. Ha a fentiek közül bármely nem állja meg a helyét, szegény 76 éves szüleidnél és nagyon sok más embernél meg is állt a tudomány.

Egy példa:
Idén vettem egy új laptopot, lényegtelen most, hogy milyet. Új, modern, drága is vót.
Fel akartam rá rakni a linuxot, gondoltam kezdjük a legtrendibbel, amely a legközelebb jár a windowsosok átcsábításához: legújabb Ubuntu.
Fel is ment rendesen, viszonylag kevés szarakodással... de a VIDEÓKÁRTYÁT (Nvidia Geforce franctudjami) az Úristennek nem tudta felrakni.
Namost én, akinek ez a szakmája, vagy Te, akinek talán nem ez a szakmája de mégis jártas vagy a témában, mi ezt talán megoldjuk. A 76 éves szüleid már nem.
Az átlagfelhasználónál már ott megáll a tudomány, hogy "a telepítési források közt engedélyezzed az Ubuntu külső partnereitől származó, nem licenszelt, zárt forráskódú drivereket tartalmazó csomagokat". És akkor a felhasználó vág erre egy ilyen fejet: icon18.gif

A problémát tovább tetőzte, hogy végül feladtam. Annyira új volt a videókártyám a gépbe, hogy 3 nap szarakodás után meguntam, és ledúrtam az egészet a fenébe, ment rá a Windows, mert hát azért dolgoznom is kéne mostmár az eszközön szép lassan.
Kár érte, mert nagyon tetszett amúgy, meg is tartottam volna, de videókártya-meghajtó hiányában (értsd: egy olyan alapdolog hiányában, ami windowsos környezetben pár perces rutinmunka felrakni) ez nehéz.
Pedig próbáltam kézzel is felrakni, különböző verziókat kipróbálni, az Nvidia oldaláról leszedegetni, az Xorg.conf file-t túrogattam össze-vissza, a grub-ban ki-bekapcsoltam az AHCI támogatást, Kernelt viszont hadd ne fordítsak már újat, ennyit talán nem ér az egész.

Na, EZÉRT nincs elterjedve a linux otthoni felhasználók közt. Mert hiába írunk mindjárt 2019-et, a feltelepítése és beállítása még mindig egy irdatlan nagy, körülményes rakás szar. :S

Ha már minden működik és minden be van állítva és hibátlan, onnantól már át lehet nyújtani a 76 éves szülőknek... de mire odáig eljutsz, néha párszor a falhoz vágod az egészet.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #52108 #52109] [előzmény: (52097) scansatelit, 2018-12-03 19:01:59]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
52103. Elküldve: 2018-12-03 20:58:51 [2434.]

"Ez is a 1709-es Windows egyik sajátossága. A vicc, hogy a MS nem is tekinti hibának. Tallózáskor mint arról már volt szó, megpróbálja újra beolvasni a hálózati eszközöket. Ezen kutakodása okoz a WiFi-n néha internet elérési hibát. Eldobja az SSID-t míg nézelődik. Körülnéz a WiFi hálózaton is eszközök után. Egy oprendszer hogy küzdhet ennyire a hálózati kapcsolat megosztása ellen ... ? "

Mi?!? Ez egy DOKUMENTÁLT hiba?

Na jó.
Azt hittem ma már nekem itt újat mondani nem lehet. Milyen címszó alatt érdemes ennek utána olvasni?

Ha viszont ez így van, akkor javaslom a microsoftnak, hogy szorosan a fal mellett közlekedjen, mert akkor nem tudom őket körberöhögni, csak félkörbe.

Nem mondod, hogy ez tényleg egy létező és elismert bug, és a redmondi parasztok szerint ez így teljesen normális? :o


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[előzmény: (52097) scansatelit, 2018-12-03 19:01:59]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
117587. Elküldve: 2018-12-03 20:43:13 [2435.]

Szerintem ilyen téren a saját beltérijét lehet használni mindenkinek mércére.

Az persze igaz, hogy ugyanaz a térerő egyik beltérin 70%, a másikon 90, a harmadikon 81, így tulajdonképpen sajnos nincs egy univerzális módszer beléjük építve a mérésre... ugyanakkor ha a sajátodat megismered, akkor egy idő után te magad már tudni fogod, hogy a bizonyos számadatok kb. mennyire számítanak jónak.
Én pl. pontosan tudom a dreamboxnál, hogy 40% alatt kezdődnek a bajok, 35%-t elérve kezd szétesni a kép.
Fingom nincs ezek a számok konkrétan mit jelentenek, de a fentiek ismeretében tudok viszonyítani, hogy amit épp nézek adást (pl. 75%) az mennyire erős.

EDIT, eszembe jutott: Plusz még ha lenne is ilyen univerzális szabvány a mérésre, az sem teljesen mérvadó, mert a beltériben lévő tuner ugyanúgy befolyásolja az értéket, mint az LNB.
Kicseréltem a dreamembe az ALPS BSBE tunert egy újabb revíziójára, és pusztán ez a tény átlagosan 4-5% emelkedéssel járt minden transzponderen.
Namármost ezek után merjük-e kijelenteni azt, hogy az én beltérimben látható 85%, és valaki máséban látható ugyanezen érték valóban ugyanazt a térerőt jelenti-e? Persze, hogy nem :)


Téma: Korábbi Direct One DTH topic Fórum: Sat
[előzmény: (117575) ITI, 2018-12-03 18:42:59]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
52095. Elküldve: 2018-12-03 17:51:16 [2436.]

Nem szakad meg, látszólag a világon semmi baja. Csak észreveszed, hogy nincs neted :).
És mondom, csak a wifinél van ilyen. Ethernet kapcsolat esetén semmi.

És ez is csak 2-3 hónapja.
Valami valahol a windows legbeljesejében beszart... ember nem fogja ezt kijavítani. Ez szerintem vagy az együttélés, vagy a reinstall. Mindent kipróbáltam, minden sikertelen volt :O


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #52096] [előzmény: (52094) kalimera, 2018-12-03 17:42:51]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
117573. Elküldve: 2018-12-03 17:49:47 [2437.]

"Láttam már jó pár beltérit, de amelyiknél a szintjelző eléri a 100%-ot, az nekem gyanús. Ha egy erősebb fejet tesznek fel, akkor az mit mutat, 110%-ot?"

Bocsánat, én úgy tudom, hogy a 100% az egy valódi, és mérhető eredmény.

Minden digitális streamnek a velejárója bizonyos mennyiségű hibajavító adat. Ezt gondolom mindannyian tudjuk. Műholdas jelátvitelnél ezt a FEC is jelzi: a 3/4 FEC durván azt jelenti, hogy a küldött jelnek 3/4-e a valódi adatfolyam, 1/4-e a hibajavító algoritmus.
Ezek hiányában a legtöbb műholdas adás nézhetetlen volna, mert a legkisebb problémára is szétesne a kép.

A százalékos kijelző azt mutatja normális helyeken, hogy a bejövő jelnek hány százalékára NEM kellett hibajavítást alkalmaznia.
Tehát amikor a Dreamboxom pl. kiírja hogy valaminek az erőssége 100%, ez azt jelenti, hogy a vétel tökéletes, a streamet hibátlanul veszi: egyáltalán nincs szüksége a hibajavító adatok használatára. Pontosan azt az adatot kapod, amit a műhold leküld: nincs kiesés.
Egy nagyobb méretű antennával, és egy jó erősen sugárzó transzponderrel ez probléma nélkül elérhető.

Éppen ezért nem lesz soha 110% meg ilyen állatságok, annak semmi értelme nem volna. Vehetsz nagyobb antennát, a térerőd magasabb lesz tőle, de ha a jelminőséged már így is 100%-on van, tehát a vételed már most tökéletes, a nagyobb antenna már nem javítja tovább. Max több lesz benne az időjárási tartalék, vagyis nagyobb felhő esetén is tovább megmarad a 100%-os jelminőséged.


Téma: Korábbi Direct One DTH topic Fórum: Sat
[válaszok erre: #117575] [előzmény: (117572) ITI, 2018-12-03 17:19:31]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
52093. Elküldve: 2018-12-03 17:38:06 [2438.]

Nekem egy nagyon kedves dolgot produkál a windows 10-em, mióta párszor félbeszakadt a frissítés.

Ha megnyílik bármilyen okból a tallózó (pl amikor le akarsz tölteni egy file-t, és feljön az ablak ahol kiválaszthatod, hogy hová szeretnéd menteni), ez az esemény önmagában azt eredményezi, hogy a wifi kapcsolat 5-10 másodpercre teljesen beszarik.

Hogy mi az összefüggés a kettő közt azt nem is érdemes keresni (valószínűleg semmi, maximum a winfos legeslegeslegalsó szintén valami API legalja), de a laptopomon egyértelmű az összefüggés, hogy HA a tallózó megnyílik, a wifi kapcsolat 10 másodpercre szünetel.
Ez alatt gyakorlatilag nincs internetem: pingre semmi nem válaszol, DNS nem old fel, weboldalak nem kommunikálnak. Utána folytatjuk, mintha mi sem történt volna.

De csak(!) Wifin. Ha bedugom madzagosan, ez a probléma nem jelentkezik.
Próbáltam már a Wifi drivert uninstallálni, újratelepíteni, próbáltam a vírusirtót kikapcsolni, szart nem ér az egész.

Nem kérdezlek meg Titeket, hogy mi lehet a baj, mert tisztában vagyok vele, hogy az életben embert nem fogok találni, aki nekem ezt meg fogja tudni magyarázni. Csak leírom, mint érdekességet :)
Ha már nagyon az idegeimre fog menni a jelenség, újra fogom húzni az egészet. Addig (felesleges szabadidő híján) elfogadom, hogy ez most átmenetileg ilyen.

Úgyhogy azért ésszel kell bánni a windows frissítéssel. Ha szarul sül el, vagy párszor félbe szakad, abból a legkülönfélébb gebaszok lehetnek... és néha elsül szarul.
(És rohadtul nem érdekelnek a sikertörténetek, hogy kinek hány gépén problémamentes a frissítés. Itt meg szarul sült el. Ez van. :) )


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #52094 #52097 #52099]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
52082. Elküldve: 2018-12-02 21:51:54 [2439.]

"jamina68 be akar perelni rasszizmusért, mert benéztem egy írását. :D "

VÉGED! icon40.gif
Én el is költöznék a helyedben, rád ne találjanak.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[előzmény: (52081) Zolien, 2018-12-02 21:09:43]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
52078. Elküldve: 2018-12-02 16:59:44 [2440.]

Igen, én is picit az ellenkező irányt kezdem inkább felfedezni.

Ha van egy viszonylag modern LCD tévéd például, akkor az ha szarrá megy, első körben viheted a márkaszervízbe. Már ha garis.
Már itt is előfordul, hogy bizonyos típusú hibák esetén egyszerűen csak adnak egy újat, vagy ha már eltelt majdnem 2 év, adnak pénzt, hogy vegyél az eredeti árából egy újat. (2x is jártam így.)

Ha ez már nem pálya, vagyis a cucc nem garis, elviheted valami elektroműszerészhez, ami ilyen 50-50 % eséllyel tud vele kezdeni valamit. Ha valami kondi, táp, vagy olyasmi hibája van, ami már a 15 évvel ezelőtti készülékekben is előfordulhatott, akkor meg tudja csinálni.
De ha a csilivili új technika részében van a hiba, a kijelző környékén, a chipeknél, vagy ha szoftveresen ment gallyra, akkor ezek az elektroműszerészek eléggé tehetetlenek.

Félek afelett már eljárt az idő, hogy van egy 'szaki', akihez bármilyen elektronikai cuccodat elviheted, jópénzért megcsinálja, sőt még okosságokat is mond neked.
Kihalóban vannak ezek. Éppen ezért én már rég nem is venném szentírásnak, amit az 'ezermester' szerelők mondanak a legújabb termékekről. Egy régi, letűnt kor maradványai ők, természetesen nem sértésként írom ezt.
De a mikrotechnika meg a szoftveresen vezérelt és felügyelt technológia egy sor olyan kihívást jelent, amivel kapcsolatban te egy forrasztópákával már semmire sem mész. :(


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #52080 #52085] [előzmény: (52076) miki2002, 2018-12-02 15:09:12]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
16594. Elküldve: 2018-12-02 01:04:26 [2441.]

Mi a fene az az 'aktuális megosztás'?


Téma: Kártyamegosztás Fórum: Sat
[előzmény: (16593) sobidobi100, 2018-12-01 19:51:33]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
52023. Elküldve: 2018-11-28 13:27:21 [2442.]

Igen, a NAS jó dolog. Wifivel viszont kvázi használhatatlan. Vagyis használható, csak tetű lassú lesz.

Gigabites otthoni hálózat ajánlott hozzá. Úgy már jó.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[előzmény: (52022) lorenzen, 2018-11-28 07:16:13]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
52009. Elküldve: 2018-11-26 19:55:28 [2443.]

A Flip KIZÁRÓLAG olyan helyen elérhető, ahol van Digi Tv is. A Flip létezésének egyetlen célja, hogy a Telekom ott is labdába rúgjon, ahol a Digi van. Ezt pedig nem tudja megcsinálni azokkal a lehetetlenül pofátlan árakkal, amikkel működik, ugyanakkor azt sem teheti meg, hogy ugyanazon márkanév alatt az egyik helyen drágábban, másik helyen olcsóbban adja ugyanazt. Na ebből lett a Flip.
Szerény véleményem szerint ezért hányok a Fliptől, és elvből sem fizetnék elő rá.

Úgyhogy a kérdésem egyszerű: ahol te laksz, ott elérhető a Digi szolgáltatása?
Mert ha nem, akkor a Flipet is felejtsd el. 8500 forintért fogsz netezni és tévézni.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #52012 #52013 #52014] [előzmény: (52008) chilee, 2018-11-26 19:47:29]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
52001. Elküldve: 2018-11-26 13:14:11 [2444.]

Egy modern szobor az állandóan a telefonjukat nyomkodó emberekről.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[előzmény: (51999) gomey, 2018-11-26 10:31:20]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
53262. Elküldve: 2018-11-25 17:29:21 [2445.]

Itt nyomatod a szöveget 3 napja, de a szolgáltató hivatalos álláspontjára "nem vagy kíváncsi".
Nem is veszlek komolyan ettől fogva :)
Szevasz.


Téma: MinDigTv Fórum: Sat
[előzmény: (53257) Kenderice, 2018-11-25 16:51:45]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
53249. Elküldve: 2018-11-25 15:36:04 [2446.]

Drága Kenderice, nem vagyok én jogász, meg ügyvéd, meg ehhez hasonló dolgok, és a kedvedért nem is fogok 40-50 perceken keresztül google-özni paragrafusok, meg biztosításos szerződések után. Net_user lehet, hogy bevállalja ezt icon70.gif
Ha konkrét jogszabályok és paragrafusok érdekelnek, úgy gondolom ezeket meg tudod keresni Te magad is a saját szabadidődben, elvégre Téged érdekel a legjobban. Senki nem fog itt helyetted dolgozni a saját szabadidejében.

De tudok egy ennél is jobb megoldást: hétfőn hívd fel az áramszolgáltatódat, kérj tőlük jogi állásfoglalást a témában.
Amit ők mondanak majd, az relevánsabb lesz, mint bármi amit ezen a fórumon összehordtunk neked a napokban.

Nem tudok ennél többet segíteni sajnos.


Téma: MinDigTv Fórum: Sat
[válaszok erre: #53252] [előzmény: (53248) Kenderice, 2018-11-25 15:34:04]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
106950. Elküldve: 2018-11-25 15:34:06 [2447.]

Jogos, de szerintem ez még túl korai.

Tegyük fel, hogy van sok pénzed, értesz is a technikához, gondolni akarsz a jövőre, veszel egy 8K-s tévét.

A következő minimum 2-3 évben szó szerint a világon semmit nem tudsz nézni rajta, néhány nagyon ritka demóvideón kívül.
Talán 4-5-6 év múlva már lesz annyi 8K tartalom, mint ma van 4K. És ez ugye nem sok. Szóval 4-5-6 év múlva lesz a legelső olyan alkalom, amikor te félénken ki mered majd jelenteni, hogy neked mostmár megéri, hogy van egy 8K-s tévéd.

Namost a következő 4-5-6 év technológiai fejlődésével mi lesz? Szépen lemaradtál róluk. 5 év múlva lesz egy tévéd ami valóban 8K-s, viszont az összes többi fejlesztés ami ebben az 5 évben történt a tévék piacán, számodra nem létezik, hiszen egy több mint 5 éves masinád van.

Érted a problémát :)
Ezen megfontolásból, nem vennék ma 8K-s televíziót, még akkor sem ha megvolna rá a pénzügyi keretem.


Téma: One DTH (műholdas szolgáltatás) Fórum: Sat
[válaszok erre: #106951 #106953] [előzmény: (106949) gomey, 2018-11-25 15:06:18]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
53246. Elküldve: 2018-11-25 15:10:56 [2448.]

Tényleg nem érted. Hát jó. Leírom. Úgysem fogod elhinni, de ráérek, írogatok.

Van a biztosító. A biztosító (ezzel most vagy mondok újat, vagy nem) a reklámokkal és a keltett látszattal ellentétben nem egy kedves emberekből, attraktív pultoshölgyekből álló csoport akik érted vannak. Valójában mocskos nagy szemétládák, akik a legtöbb esetben mindent megpróbálnak, hogy ne kelljen fizetniük. (Tisztelet a kivételnek persze.)
Egy ilyen probléma, hogy bizonyíthatóan az ajánlás és szabvány ellenére szereltél antennát egy áramos árbocra, ez bőségesen elég nekik ahhoz, hogy ezt jogi úton bebizonyítva egy fillért se fizessenek. Édesmindegy, hogy egyébként a konyhádban az elektromos kávéfőző lett zárlatos, és ezért égett le a ház. Lesz ott emellett egy marha nagy bűnbak, amire rá fognak tudni mutatni, és meg is fogják tenni. Az, hogy te ezt most nekem elhiszed-e vagy sem, senkit nem érdekel. Ők profik abban, hogy mire lehet rámutatni ha nem akarnak fizetni.

Ide lehet mondani az ittas vezetést is példának. Ha én iszom egy sört, esetleg egy pálinkát, vagyis még nem vagyok részeg, de egy picit már valóban ittam, már ekkor sem vezethetek. Hiába érzem, hiába TUDOM magamról, hogy elvileg tökéletesen alkalmas állapotban vagyok a vezetésre (1 nagyobb pohár sör megivása után nem leszel még olyan ittas, hogy a vezetés problémát vagy balesetveszélyt jelentsen), ha elkapnak vele, végem.
Mert ha 1 sörrel a fejemben belefutok egy balesetbe, és a baleset helyszínén végeznek egy szondáztatást, abban a pillanatban én leszek a hibás a balesetben, mert én vagyok az, aki 'ittasan vezetett'. Ez még akkor is így lesz, ha a valóságban egyébként kurvára nem az én hibámból történt a baleset. Én "ittam", a másik nem: be is fejezik a felelősség kutatását, és elmeszelnek.

Ugyanez fog történni, ha leég a házad. Meglesz a bűnbak, és ennek megfelelően fognak eljárni. Természetesen nem kívánok ilyet, soha ne is történjen ilyen, elméletben beszélgetünk csak. Arra akarok kilyukadni, hogy a felelősség a Tiéd, és csakis a tiéd.
Szóval érdemes volna kissé lejjebb venni mostmár az arroganciából, és elfogadni amiket írunk.
Ott lehet az antennád az oszl... bocsánat, ÁRBÓCON, senki nem fogja onnan erőszakkal leszedni. Valszeg baj sem lesz belőle soha.
De tudd, hogy az ezzel kapcsolatos felelősség téged terhel. Mostmár tudod, hogy miért.
Ennél többet ezen a fórumon nem tehetünk érted.


Téma: MinDigTv Fórum: Sat
[válaszok erre: #53248] [előzmény: (53242) Kenderice, 2018-11-25 14:55:15]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
53243. Elküldve: 2018-11-25 15:00:39 [2449.]

Őszintén és konkrétan, mi az amit olvasni szeretnél tőlünk? :)


Téma: MinDigTv Fórum: Sat
[előzmény: (53242) Kenderice, 2018-11-25 14:55:15]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP


Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 7357
106948. Elküldve: 2018-11-25 14:25:29 [2450.]

Westendben a Media Marktban saját szemeddel is láthatsz egy ilyen tévét.

A személyes véleményem az, hogy TÉNYLEG képtelen voltam különbséget tenni, hogy 4K vagy 8K videót látok rajta, csak azért hittem el, hogy 8K-s, mert ez volt rá írva.


Téma: One DTH (műholdas szolgáltatás) Fórum: Sat
[válaszok erre: #106952] [előzmény: (106946) bunyip, 2018-11-25 12:28:38]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 Találatok száma: 7357
    / 295 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
Az oldal 0.0244140625 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Médiaajánlat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2013. E-mail