Kicsihuszár és King!
Mégegyszer leírom virágnyelven,hogy megértsétek!
HÓNAPOKKAL ezelőtt tuti forrásból hallottam,hogy a m.ü.-ek éjszaka,munkaidőben plusz 6 rugóért csinálják a programszőnyeg takarítását.
Hogy most mi van,arról lövésem sincs én ennek a bkvfigyelő kiscsávónak nem ülök fel minden írására,de az se 100-as,aki neki nyilatkozik!!!
Én hónapokkal ezelőtt tuti forrásból úgy hallottam,hogy a műszaki ügyeletesek éjszaka munkaidőben milyen érdekes jobb dolguk nincs?talán ezért van így elhanyagolva minden? és nem jelentve a hibák?végzik a programszőnyeg takarítását 6000 forint plusszért.Nem érdekelt,hogy bruttó,vagy nettó,mert nem sajnálom tőlük.
Én meg metróvezetés közben elmegyek a Felszabra integetni + pénzért,vagy egy kicsit felugrok a Kálvin térre egy-két hívót kivezérelni. Vicc ,amit művelnek.
A Telenor Magyarország a dolgozói előfizetések esetében technikai okokból téves számlát bocsátott ki. Ezeket nem tudja sztornírozni, azonban rendezésükről az alábbiak szerint állapodtunk meg:
· A Szolgáltató gondoskodik a téves számlákon szereplő túlszámlázás jóváírásáról és az elmaradt kedvezmények érvényesítéséről, azt a következő számlába csökkentő tételként beépíti.
· A téves számla befizetési határidejét a Szolgáltató meghosszabbítja a következő, a korrekciókat tartalmazó számla befizetési határidejéig. (A fizetési határidők egyedileg igazodnak a szerződés megkötésének dátumához.) Javasoljuk, hogy a két számlát egyidejűleg fizessék be, így ellenőrizni tudják a jóváírások, korrekciók helyességét.
· Amennyiben a fentiek szerint módosított fizetési határidőig befizetik a számlákat, előfizetésük sem kikapcsolásra, sem híváskorlátozásra nem kerül, továbbá késedelmi kamatot sem számolnak fel.
· Ha a téves számla korrekciója mégsem a megfelelő eredménnyel történne meg, kérem, keresse Ügyfélszolgálatunkat (113-31)!
Ma felhívtam a Telenort,egy kedves kisasszony elmagyarázta a frankót!
Azzal,hogy saját nevünkre vettük a sim-kártyát,többekközött cak azt értük el,hogy a Cég már nem vállal értünk kézfizetési kezességet és valamivel több dolgot tudunk elintézni az ügyfélszolgálattal,mint eddig.
A percdíjakkal kapcsolatban még Ő se tudott felvilágosítást adni,számára is titkos,egyre több cég kezeli bizalmasan a közte és a Telenor között lévő szerződést,ezért tényleg csak a kapcsolattartóhoz tudunk fordulni,vagy a jó számlából számoljuk ki a percdíjat.
Most már mindent értek,várjunk egy érvényes számlát!
"A percdíjak egyedüli ismerője (a Telenor Számlázási Osztályán kívül, nyilván) a BKV-s KAPCSOLATTARTÓ, aki a jelek szerint nem érzi feladatának az előfizetők ez irányú korrekt tájékoztatását (mert ami ki van tűzve a faliújságra, az nem helyes, de még csak nem is hivatalos), holott ez a DOLGA lenne! "
Nincs itt valaki tévedésben? Úgy tudom,hogy( F.úr már jó ideje nem kapcsolattartó,van helyette más?)de mivel a nevemre irattam a számlát mi köze lenne hozzá a kapcsolattartónak?
Köbüki! Erről egy 2-3 éves bírósági itélet jut az eszembe.
Sok-sok évvel,a Ságvári Endrét lelőtt rendőrt,akivel nem is tudom,hogy mi történt,talán elitélték,kivégezték? felmentették,mert az akkori törvények szerint járt el és a munkáját végezte és a törvényt tartotta be.
Várj 50-100 évet és megtudod a frankót.
Köbüki!
Egyszer az a bajod,hogy a multikat megadóztatják,most meg a hűségnyilatkozat és az átírás.
Vedd már tudomásul,hogy ez a sim kártya a BKV ZRT tulajdona volt. Ő felajánlotta neked,hogy ingyen és bérmentve átveheted,ha nem,akkor olló,MZPERX kikapcs. Ha nem tetszik szerződj más szolgáltatóval,vagy vegyél hűségnyilatkozatnélküli feltöltőst,vagy csak egyszerűen vágd a falhoz a telódat. Piacgazdaság ,versenyszellem és válság van.
Keresd meg a számodra legkedvezőbb szolgáltatót és vedd igénybe a szolgálatait.
Nem tudom,ez valahogy csak a titkos programjukban volt benne.
Az Alkotmány Bíróság jogkörének megnyírbálását még csak-csak meg tudják magyarázni a végkielégítéses balhékkal,de a magánnyugdíj pénzlenyúlásokat már necces megmagyarázni.
Nagyon kicsit a magánnyugdíjpénztárt a devizahitelesekhez hasonlítanám,azzal a különbséggel,hogy a mny.pénztárosok nem hőbörögnek,szeretnének ott maradni,míg a devizahitelesek is a tőzsdétől függnek,amint 2 éve tart a válság,elvárják,hogy az állam,vagyis mi oldjuk meg a problémáikat.
A mny.-asok,kapnak egy kis állami nyugdíjat és a befektetett pénzük arányában kapnak vagy sok,vagy kevés mny. lóvét.
Szerintem ez így lenne tisztességes,a tőzsde,az tőzsde!
Orbán vághat rendet az ellentmondó nyugdíjnyilatkozatokban[origo]
Utolsó módosítás: 2010. 12. 07., 11:35|21
Adómentes nyugdíjpénztári hozamokat ígér az állami nyugdíjrendszerbe visszalépőknek az a politikai nyilatkozattervezet, amelyet többek között Orbán Viktor miniszterelnök nyújtott be a parlamentnek. A nyilatkozat nem jelent jogi kötelezettséget, de a nyilatkozat ellentmond a kormányfő nyugdíjbiztosa által alig több mint egy hete tett kijelentéssel. Az [origo]-nak nyilatkozó szakértők szerint könnyű lenne megvalósítani az adómentes átlépést.
Garantálni kell az egyéni számlák működését, az ezeken vezetett befizetések értékállóságát, az esetleges veszteségek értékállóságát, illetve a hozamok adómentességét - ez szerepel abban a politikai nyilatkozattervezetben, amit kedd reggel Orbán Viktor miniszterelnök, Kósa Lajos, a Fidesz ügyvezető alelnöke és Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője nyújtott be a parlamentnek, és amely "A kötelező magánnyugdíj-pénztári tagok védelméről" címet viseli. Az újdonság az utolsó pont, Selmeczi Gabriella, a kormányfő nyugdíjmegízottja ugyanis két hete azt mondta, adózni kell az infláció feletti magánnyugdíj-pénztári hozam után azoknak, akik úgy döntenek, hogy visszalépnek a tisztán állami nyugdíjrendszerbe.
A nyilatkozat ugyan jogi kötelezettséget nem jelent, de a benyújtók személye, főleg a miniszterelnök részvétele mégis különös jelentőséget ad a dokumentumnak. Orbán Viktor képviselőként eddig alig pár iromány benyújtásához adta a nevét, s azokat is főleg kiemelt politikai ügyekben tette. Ebben a ciklusban eddig öt önálló indítvány szerepel a neve alatt: a nemzeti együttműködésről, a magyar állampolgárságról szóló javaslat, a Schmitt Pált köztársasági elnöknek jelölő ív, a kormányprogram valamint egyedüli szakpolitikaként az áfatörvény módosítása.
A magánnyugdíjpénztári hozamok adózásának kérdése több hete a figyelem középpontjában áll. Selmeczi Gabriella, a miniszterelnök nyugdíjügyi megbízottja november végén közölte: az eredeti tervekkel ellentétben adózniuk kell az állami nyugdíjrendszerbe visszalépőknek a magán-nyugdíjpénztári reálhozam után. Selmeczi szerint a kabinet "eltökélt szándéka volt", hogy a reálhozamot adó- és járulékfizetési kötelezettség nélkül lehessen felvenni, egy összegben, a jogászok azonban felhívták a figyelmet arra, hogy ez nem lehetséges, illetve igazságtalan lenne, ezért a többi tőkejövedelemhez hasonlóan fog adózni, vagyis a 16 százalékos, egykulcsos személyi jövedelemadó alá fog esni a reálhozam.
A parlament költségvetési bizottságának múlt szerdán benyújtott módosító javaslata a reálhozam felvételét már mentesítette az egészségügyi hozzájárulás megfizetése alól, ám a még el nem fogadott előterjesztés indoklásában egyéb jövedelemként említi a kifizetést, bár Selmeczi még tőkejövedelemkénti adózásról beszélt, a két kategória pedig más adókulcs alá esik. Még a múlt héten megkerestük a Nemzetgazdasági Minsztériumot, hogy milyen jövedelemnek kell tekinteni a kérdéses összeget és, ha a kormány "eltökélt szándéka volt az adómentesség", akkor miért nem módosították ennek megfelelően az adótörvényeket, ám választ cikkünk megjelenéséig nem kaptunk.
Nem egyértelmű a helyzet
Az [origo]-nak nyilatkozó jogászok és adószakértők szerint érthetetlen volt Selmeczi nyilatkozata, hiszen a parlamentben kétharmados többséggel rendelkező kormánypártok egyszerűen megoldhatják, hogy ne kelljen adózni a hozamok után - tulajdonképpen elegendő az is, ha az szja-törvény egy mondattal történő bővítésével lehetőve teszik, hogy eredeti ígéreteknek megfelelően az állami rendszerbe átlépő magán-nyugdíjpépnztári tagok pozitív reálhozamának felvétele adómentes legyen.
"Az szja-törvény szerint akkor adóköteles a magánszemély jövedelme, ha az a rendelkezésére áll. Ebben az esetben, egyértelműen a magánszemély döntésétől függ, hogy felveszi-e a magán-nyugdíjpénztári megtakarításából származó pozitív hozamot vagy esetleg önkéntes pénztárba utalja" - mondta az [origo]-nak Horváthné Szabó Beáta, a PricewaterhouseCoopers igazgatója.
Orbán Viktor nyilatkozattervezete véget vethet a bizonytalanságnak
Az szja-törvény nem fogalmazza meg egyértelműen, hogy pontosan milyen kifizetések tartozhatnak ebbe a körbe, tágan értelmezve jogszabálymódosítás nélkül is mentes lehet az adó alól a kifizetés Horváthné Szabó Beáta szerint, aki úgy látja: mivel az szja-törvény azt is kimondja, hogy a jóváírás időpontjában adóköteles a jövedelem, így a korábban jóváírt hozamokra elvileg nem is lehetne adót visszamenőlegesen megállapítani. "Mivel nem egyértelmű a kifizetés jogcíme, nem egyértelmű a jóváírás értelmezése, valamint nincs egyértelmű mentesítés az adó alól, ezért adóköteles is lehet a jövedelem" - mondta a PwC igazgatója.
Ha például egyéb jövedelemnek tekintjük a kifizetést, akkor az adóköteles lesz és a 16 százalékos adókulccsal fog adózni, szuperbruttósítva ez több mint 20 százalék, ráadásul 27 százalékos egészségügyi hozzájárulást is le kell vonni - mondta Horváthné Szabó Beáta. Ha tőkejövedelemként fogadja el a kormány, akkor 16 százalékos szja és 14 százalékos eho terhelheti a kifizetést, vagyis a kormány által mondott 16 százaléknál mindeképpen nagyobb lesz a levonás mértéke. Közben a költségvetési bizottság benyújtott egy módosító javaslatot, ami mentesíti a készpénzfelvételt az eho alól, de ettől még mindig marad a több mint 20 százalékos teher.
A politikai nyilatkozattervezet szövege:
Az Országgyűlés a közel 3 millió kötelező magánnyugdíj-pénztári tag eddigi befizetéseinek jövőbeni biztonsága érdekében kinyilvánítja, hogy:
- garantálni kell az egyéni számlavezetés intézményét az állami nyugdíjrendszerbe átlépő, korábbi kötelező magánnyugdíj-pénztári tagoknak;
- garantálni kell az állami rendszerbe átlépőknek az egyéni számlára történő befizetések értékállóságát;
- garantálni kell a kötelező magánnyugdíjpénztárból az állami rendszerbe átlépők veszteségeinek jóváírását;
- garantálni kell az állami rendszerbe átlépők esetleges hozamának adómentességét, ha 2011. január 31-ig átléptek és hozamukat kivették;
- ki kell vizsgálni a magánnyugdíj-pénztári tagok befizetéseivel való gazdálkodás körülményeit.
Duli!
Csak a fúrás szót idéztem,a körűlményeket nem.
Jelöltette magát és a nép,az az istenadta nép,megszavazta.
Csak tudnám,hogy hol van most az a negyven rászavazó,aki ilyen szépen cserbenhagyta?
De a régi Titkár is kérdezhetné,hogy hol volt-van az a nagyon sok ember,tag,nem tag,akiknek az elmúlt száz évben oly sokat segített?
A fúrásról az évekkel ezelőtti tényleges fúrási akció jut eszembe,ahol külső segítséggel akarták megfúrni a régi Titkárt,aztán mégse jött össze,újraválasztották.(Akkor még nem voltam itt tag.)
Retró!
Pontosan úgy van,ahogy írtad! Helyette egyvalakire fókuszálódott a dolog,mint Metró KDSZ Titkár,később már finomodott mint magánember,hogy miért nem ment ki és miért nem mutatott példát?
De azt senki se kérdezte meg,hogy mondjuk az FKDDSZ,vagy a Médmfsz É-D.-i funkciónárusai,űgyvivői,kint voltak-e,vagy,hogy a közvetlen szolgálati előljáróink,diszpik,instruktorok,kint voltak-e,példát mutattak-e,vagy a Galéria kint volt-e,vagy még továbbmegyek,a felsőbb főnökök,szolgálatvezetők,üzemvezetők,esetleg a Főmérnök Úr kint volt-e?
Csak a Titkár lett itt kiragadva és kissé megróva,úgy érzem,hogy igazságtalanul.
Egy biztos,hogy a VBCS-sek f@sza gyerekek ,mert biztos forrásból tudom,hogy onnan volt kint valaki. ,gondolom,hogy Ő is csak magánemberként .
A férfit, aki munkaügyi főosztályvezetőként dolgozott a vállalatnál, és 2007-ben küldték el, tetemes végkielégítése ellenére visszavették. Jelenleg is a BKV "kádertemetőjének" tartott leányvállalatánál, a Vasúti Járműjavító kft-nél dolgozik. Kirúgni nem lehet, mert időközben belépett a buszos szakszervezetbe, az érdekképviselet vezetője pedig ragaszkodik a továbbfoglalkoztatásához.
A korábbi botrányok után egyébként a BKV-nál olyan belső rendelkezés született, amely megtiltja a visszafoglalkoztatást"
"A Titkár azért lett volna jó, ha jelen van, mert példát mutatott volna! Mint magánember."
Igen,mint magánember De akkor már nem illene használnod a Titkár szót,mert az a szakszervezeti tisztségére utal,és összemosódik,innen kezdődnek a problémák.
"előző titkár megfúrásával "
Jelöltette magát,indult,a tagság nagy fölénnyel megválasztotta,valami 40-20-ra,tehát most is azt kell mondanom,hogy fejet kell hajtani a többség akaratának,ilyen egyszerű.
Az viszont köztudott,hogy én is a régi Titkárra szavaztam,de mint írtam,a kupi maradt,csak a Madám változott.