A narancs UHF-es a fehér HYPER. VHF-es Tátrai fej amennyire én tudom nincs. Az oszcillátorfrekit lehet benne jumperelni (mármint hogy HYPER, vagy UHF legyen a keverés), tehát átállítható.
Azok egyike sem hivatalos support (volt), de az image egyébként nem csak az Enigmából áll.
Az E2 egy ideje closed source, pl. a Pli a legutolsó open source E2-ből fejleszti a saját Enigmáját. Newnigma imagekben viszont hivatalos Dream Multimedia E2 van.
A hardver működtetéséhez szükséges modulokat a boxokhoz a Dream Multimedia adja ki, mivel a szükséges információt a boxban található hardverek gyártójótól alapvetően ők kapják meg.
Ez az egész (egyenlőre legalábbis) nem azt jelenti, hogy ezzel a módszerre online dekódolni lehet bármilyen kódolt streamet.
Ez offline megoldás, amely a null packetekre épül.
Azt terminálprogramnak és nem telnetprogramnak hívják (minicom). Egyébként tcpdumppal sztem rövid úton kiderülne mi a box ip címe. Meg aztán jó esetben a kijelzőre is kiírja, ha a menüben elbattyogsz odáig. De ezt a másik image dolgot nem egészen értem. A hálózatot bebootolt box esetén az image kezeli.
Ne csináljuk már. A lejárati idő megjelenítéséhez a kártyának egy utasítást kell küldeni, amire az válaszol. Ezidő alatt természetesen nem fogad ecm-et. Az oscam (és bármilyen más program) azt az adatot tudja kiírni, amit a beolvasáskor, vagy az előző lekérdezésnél megkapott. Az oscam nem fogja folyamatosan lekérdezgetni a kártya érvényeségét, de ez nem azt jelenti, hogy a kártya nem válaszol, ha a kiírt dátum már lejárt. Amennyiben az emm-et előzőleg ráírta, akkor működni fog.
15kHz volt a -3dB -s pont. Szóval 15 kHz felett túl sokat nem lehetett hallani analóg rádió esetében annak ellenére, hogy semmi sem akadályozta volna a jobb frekvenciaátvitelt.
VHS-nél ez 9kHz (mono hangsáv esetén). A hifi VHS meg a hangot frekvenciamodulációval beküldte a világosság és a színjel közé. Bár az így átvitte a 20kHz-et, a jel/zaj is jobb volt, de ezt is csak egy plussz zajcsökkentő eljárással tudta elérni (ami azért hallható).
Azért az analóg átvitelnek is megvoltak a maga gyengeségei. Kitalálták ugyan a wegener panda rednszert, csak éppen a műholdvevő gyártók nem igazán szerették megvenni a licence-t hozzá. Így aztán ki tudja valójában mi történt vevő oldalon a hanggal. A másik dolog, hogy az adott műsort nyilván analóg módon el is kellett juttatni a feladóállomásra. Ha ebben szakaszban nem volt wenener panda, akkor utána hiába küldik fel azzal műholdra.
Tapasztalni lehetett olyat is, hogy műholdra is a földi FM hálózatra szánt kicsit agyonlimiterezett, kicsit kompresszorozott verzió ment fel, holott erre semmi szükség nem lett volna (jellemzően hollandok, no meg a sokat emlegetett német N-joy).
Azonkívül a wegenernek is akkor van értelme, ha rendesen be van állítva az adóoldal. Szerintem sok esetben ez sem valósult meg.
A youtube-al az a probléma, hogy igen erős minőségi korlát van. Az amúgysem túl acélos VHS-t a legtöbb esetben valamilyen szoftveres megoldással digitalizálják, majd ezt a youtube tovább öldösi a maga tömorítésével. Mivel eleve zajos a forrás, így az eredmény elég siralmas. A másik probléma, hogy sokszor képetelenek a képarányra figyelni. Gyakori a nyújtott, lapított kép.
Egy fokkal jobb lenne, ha a forrás SVHS (neadjisten betacam) lenne. Csakhát kinek volt lehetősége akkoriban ilyen technikával videóklippeket rögzíteni.
Szerintem az MCM-en valahogy egy kicsit sok volt a középhang a Horbirden, igazából a D2MAC verziót kellett volna megnézni/hallgatni.
Nyilván nem ugyanúgy voltak beállítva a WegenerPanda kompresszorok adóoldalon, és hát a legtöbb esetben a vevő sem volt feltéten szabvány kütyü.
"Ugyanaz a videoklip szánalmas minőségű volt mind képben, mind hangban, ha a német VIVA adta.... "
A kép csak a halcska miatt volt problémás, de a hang valóban kicsit tompa volt. Az MTV Europe volt szerintem a legjobb hang ügyileg.
Webes felületen nem fogja rögtön a legújabbat engedni, ki fogja írni, hogy invalid.
Valszeg működő szoftver alól az ipk-t feltéve is ugyanez lesz a helyzet. Először az egyel újabbat:
Az, hogy nem full intergált rendszer van a dbox2-ben egyáltalán nem segít azon a tényen, hogy a processzora lassú.
Bizonyos műveletek sebessége pedig csak és kizárólag ezen múlik. Streameléssel nem igazán érdemes próbálkozni egy olyan hardverrel, ami (alapból) 10M/Half Ethernet porttal rendelkezik.