Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9453974/38 Témák: 18941 Tagok: 112571 Legújabb tag: HenryWatson Online: (77/2
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Jézus tanítása

(üzenet: 21, Vallás, filozófia)
 

lélektan



Tagság: 2009-08-11 22:48:20
Tagszám: #76834
Hozzászólások: 22
22. Elküldve: 2009-09-10 22:13:49,

Jézus tanítása

[1.]

Sajnálom ha fel idegesitettelek valamivel és azt is sajnálom hogy ugy gondolod hogy olyan személy vagyok aki csak ugy bele ugrik a kudba mert valaki azt mondja vagy egy tekercsbe áll! Én hiszek a bibliában és igyekszem ugy élni az életem és sajnálom hogy nem osztod a véleményemet de akkor sem kell ennyire vissza tetsző dolgokkal illetni engem mert én sem tettem! De mondom bocsánatot kérek ha valamivel esetleg megbántottalak mert nem ált szándékomban és én nem a tekercseket irt emberekben hiszek meg nem nekik hiszek hanem csak is Istennek! Mert ha valakinek van Istennel személys kapcsolata ahoz az emberhez igen is szól és onnan fogja tudni hogy mit és hogyan cselekedjen! Akiben Isten szelleme lakozik azt holmi tekercsek és mindenfélét állító emberek nem fogják átverni mert azokat az embereket az utjából Isten fogja odébtenni! És én egyáltalán nem vagyok a papokkal kiegyezve mert ők is ugyan olyan emberek mint én és nagyon sok csaló van köztük! Szóval azt ne mond és ne gondold hogy ész nélkül mondok bármit is! Csak is akkor mondok és irok ide vmit ha van értelme és csak is Isten ad mindennek értelmet :)

Köszönöm hogy irsz a megjegyzéseimhez!

Teljes szívemből kivánom hogy Isten munkálkodjon az életedben és ne emberek!!! Isten áldjon téged!
[előzmény: (21) BRG, 2009-09-07 09:07:11]
Zöldfülű
lélektan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


BRG



Tagság: 2007-11-08 15:29:20
Tagszám: #51447
Hozzászólások: 252
21. Elküldve: 2009-09-07 09:07:11,

Jézus tanítása

[2.]

Nem elolvasni kell pajtás...hanem ésszel gondolkozni, ami neked nem megy!
Volt vmi értelmes hsz-ed, az elmúlt egy hétben azon kívül, h "olvasd el a bibliát", "isten előtt kell felelned" stbstbstb? Ha neked a papság azt mondja ugorj kútba, mert most találtak egy elveszettnek hitt tekercset, amiben ez volt...beleugrasz?
Ész nélkül lököd a sok demagóg dumát...és mégegyszer: nem Istennel van a baj, a probléma, hanem a papság és mózers féle degenerált torzszülöttekkel, akik Istenre hivatkozván ölnek, gyújtogatnak, megnyomorítanak, éheztetnek....de ezt képtelen vagy átlátni, megérteni.
Ész kéne kicsit belegondolni és egyből meglátnád, h amit hírdetsz, az maga az ellentmondás.

^^ Vásárolj IAMS tápot, gratis jár vele halálra kínzott kutyatetem is.

Mki szereti az állatokat, de miért hívják az egyiket Kedvencnek, a másikat Vacsorának? ^^
[válaszok erre: #22] [előzmény: (20) lélektan, 2009-09-02 22:53:53]
Haladó
BRG adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   

lélektan



Tagság: 2009-08-11 22:48:20
Tagszám: #76834
Hozzászólások: 22
20. Elküldve: 2009-09-02 22:53:53,

Jézus tanítása

[3.]

Olvasd el a bibliát és mindenre választ kapsz .....

Ezernyi érv szólhat az melett hogy ne válaszd Istent de még több szól az melett hogy még is !!! :)
[válaszok erre: #21] [előzmény: (19) BRG, 2009-08-25 11:59:43]
Zöldfülű
lélektan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


BRG



Tagság: 2007-11-08 15:29:20
Tagszám: #51447
Hozzászólások: 252
19. Elküldve: 2009-08-25 11:59:43,

Jézus tanítása

[4.]

Ez mekkora egy agyamentség már bocsánat.....

Isten minden élőt (állatok, növények, ásványok, emberek) szeret, minden élő egyenlő, akkor hogyan adhat erőt egyes kiválasztottaknak, h azok másokon "tapossanak"? Egyébként ismét vissza a parancsolathoz: Ne ölj! Ezzel Isten saját magát hazuttolja meg?

^^ Vásárolj IAMS tápot, gratis jár vele halálra kínzott kutyatetem is.

Mki szereti az állatokat, de miért hívják az egyiket Kedvencnek, a másikat Vacsorának? ^^
[válaszok erre: #20] [előzmény: (3) aalfa, 2006-04-02 08:25:19]
Haladó
BRG adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


lélektan



Tagság: 2009-08-11 22:48:20
Tagszám: #76834
Hozzászólások: 22
18. Elküldve: 2009-08-23 22:34:39,

Jézus tanítása

[5.]

De jó ha van ilyen oldal ahol az ember néha gazdagodhat pár hasznos dologal :)

Ezernyi érv szólhat az melett hogy ne válaszd Istent de még több szól az melett hogy még is !!! :)
Zöldfülű
lélektan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   

nemthomi



Tagság: 2008-07-29 17:26:56
Tagszám: #61973
Hozzászólások: 226
16. Elküldve: 2008-08-02 11:27:29,

Jézus tanítása

[6.]

Kedves torzo52!

E-mailban azt montad, hogy kérdezzek, mert így tudunk egyszer majd közös nevezőre jutni. Én azt mondom most is, hogy megtérésünk óta közös nevezőn vagyunk. Valóban tetszett az első hsz-ed és, hogy őszinte legyek, nem nagyon tudnék felidézni belőle olyan gondolatot, amivel ne értenék egyet. Amikor megmutattam az élettársamnak azt mondta, hogy ez tényleg olyan, mintha én írtam volna. Jó érzés fogott el bennünket, mert ezeket a gondolatokat sajnos nagyon kevés ember képes magáévá tenni és "kamatoztatni". Neked sikerült, és ennek nagyon örülök. Nos, mint mondtam nem tudok olyan részt kiragadni, amivel ne értenék egyet, de talán ha ezt a templomos részt egy kicsit jobban megforgatjuk, találhatunk benne érdekes dolgot, ami talán másokat is érdekelhet. Talán kezdetnek jó lesz. Ezt írod:

Mi a templom? 1Kor. 6, 19. "Avagy nem tudjátok - é, hogy a ti testetek a bennetek lakozó szentléleknek temploma, amelyet Istentől nyertetek: és nem a magatokéi vagytok?"
Emlékezzünk Jézus szavaira Jn. 2, 19. 20. 21 " Felele Jézus és monda nekik: Rontsátok le a templomot, és három nap alatt megépítem azt. Mondának ezért a zsidók: Negyvenhat esztendeig épült ez a templom, és te három nap alatt megépíted azt? Ő pedig az ő testének templomáról szól vala."
Tehát a mi biológiai testünk, s azon belül a szívünk a templom és nem egy kőből, kézzel épített építményről van szó.


Nos ezzel én tökéletesen egyetértek. Még arra a pillanatra is emlékszem, amikor ez Biblia olvasás közben tudatosult bennem. Aztán megértettem a kehely és a bor viszonyát, az edény külsejét és belsejét, a porhüvely jelentését, tehát a lelkünk lakhelyét, hogy az börtön e, vagy templom. Attól függően, hogy mennyire vesszük komolyan a hitünket, mennyire fogadjuk el Istent, mennyire vagyunk képesek levetkőzni a külső világot és a belsőnkre, azaz az Isteni dolgainkra öszpontosítani.
Mivel én ezeken már túl vagyok, egy kicsit nehezemre is esik ilyen kérdésekkel előállni, hiszen ezek a lélek szepontjábol talán nem is olyan fontosak, bár mégis töbször az eszembe jutnak, és érdekelne a te véleményed is erről:
Ha valóban Jézus testéről /templomáról/ van szó ebben a részben, akkor az a 33 éves életkor, amit neki tulajdonítanak, téves kell, hogy legyen. Hiszen 46 évig épült az a templom, amelyet a farizeusok és írástudók végűl mégis leromboltak amikor keresztre feszíttették Jézust, és Ő harmadnapra, azaz a feltámadása napjára újraépítette azt, ahogyan ígérte. S ha mi még azt is megkockáztatjuk, hogy az a templom nem csupán testet jelképezhet, hanem a Hit Házát is, akkor annak a hitnek kell felépülni újra és újra minden egyes ember lelkében, amely túlélte a kereszthalált, tehát a világi gyarlóságot és bűnöket.
Na de, hogy ne kanyarodjak el az eredeti kérdéstől, hány éves volt akkor Jézus, hogyan számolták ki a 33.-at, és nem érthetőbb e a 46, pláne ha az egész Bibliát lelki síkon kell megközelítenünk, ahogyan te is idézted:

Mi az Isten? Ján. 4, 24 "Az Isten lélek: és akik őt imádják, szűkség, hogy lélekben és igazságban imádják."
Mi az Isten? 1 Jn. 4, 16 "Az Isten szeretet: és aki szeretetben marad az Istenben, marad, és az Isten is ő benne."

Egyáltalán mennyire fontosak az évszámok, ha a lélek mint olyan nem anyag, örökéletű, tehát nincs szüksége ételre, italra, órára, naptárra, sem semmilyen földi kincsre, csakis a Mennyeiekre?
Várom válaszodat, válaszaitokat.

Üdv.
nemthomi
[előzmény: (1) torzo52, 2006-03-14 18:41:04]
Haladó
nemthomi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nemthomi



Tagság: 2008-07-29 17:26:56
Tagszám: #61973
Hozzászólások: 226
15. Elküldve: 2008-07-29 21:37:36,

Jézus tanítása

[7.]

Kedves torzo52!

Nem hittem volna, hogy ilyen hamar találkozunk, de hát ebből is látszik, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek. Nagy öröm számomra, ha hasonló gondolkodású hívőkkel találkozom mint én, és egyben nagyon ritka is. Azt talán mondanom sem kell, hogy a megtérésem története, kisértetiesen hasonlít a tiédhez, bár ezen talán mindannyian így esünk át. Szerencsés esetben. Ezt azért mondom, mert ha előtte nem lennénk túl büszkék, túl makacsok, és egyáltalán nem ruháznánk fel magunkat mindenféle rossztulajdonságokkal, tehát ahogy a Biblia fogalmaz: Nem lennének azok a bizonyos viharok, és földrengések, meg árvizek és háborúk a lelkünkben, amelyeket Isten egy csendes hanggal képes egycsapásra megszűntetni, akkor talán soha nem tudnánk levetkőzni a világi énünket, és nem tudnánk előtérbe helyezni az Istenit. Mert ugyebár ezért vagyunk ezen a földön, még ha ezt sokan nem is akarják, vagy nem is tudják megérteni.
Tudom, hogy érted amit mondani akarok, és abban is biztos vagyok, hogy ebből a pár sorból te is rájössz, hogy mennyi hasonlóság van közöttünk.
Kíváncsian várom válaszod.

Üdv.

nemthomi

Még annyi, hogy ha esetleg pár napig nem tudok válaszolni, az nem a passzivitásomat akarja jelenteni, hanem nagyon ritkán vagyok gép közelben, kb. minden 3. és 4. nap. déllutánjától.
Haladó
nemthomi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nemthomi



Tagság: 2008-07-29 17:26:56
Tagszám: #61973
Hozzászólások: 226
14. Elküldve: 2008-07-29 17:38:15,

Jézus tanítása

[8.]

Kedves torzo52!

Tudom, hogy egy kicsit elkéstem a válasszal, de sajnos csak most klikkeltem ide. Nem tudom, hogy esetleg tudunk e beszélni, nem sok reményt fűzök hozzá, hogy bekukucskálsz ide. Minden esetre én többször vissza nézek, és ha esetleg valami csoda folytán mégis tudunk találkozni, akkor szívesen folytatnám azt a beszélgetést, amit elkezdtél, ill. megpróbáltál elkezdeni.

Üdv.

nemthomi
[előzmény: (1) torzo52, 2006-03-14 18:41:04]
Haladó
nemthomi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


balogsandor



Tagság: 2008-06-11 07:44:41
Tagszám: #60338
Hozzászólások: 10
13. Elküldve: 2008-06-16 23:00:06,

Jézus tanítása

[9.]

Üdv Mindenkinek!
Úgy látszik haldoklik ez az oldal. Életre keltéséhez
olvassátok el Magyar B. Attila új könyvét és szóljatok hozzá! Címe: Virágszerda.
Weboldal: www.magyarbattila.hu

balogsandor
Zöldfülű
balogsandor adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   

litta



Tagság: 2008-04-02 12:30:27
Tagszám: #57830
Hozzászólások: 5
12. Elküldve: 2008-04-02 12:59:45,

Jézus tanítása

[10.]

Sziasztok!

Ha Jézus tanításairól akarunk gondolkodni, először tisztában kell lennünk azzal, ki is valójában Jézus.
Ma sokaknak torz képe van róla.
Gondolkodj te is róla, talán segít ebben a következő írás is:

http://www.ekklesia.hu/jezus.html

Üdvözlettel:

Litta
Zöldfülű
litta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   

aalfa



Tagság: 2006-02-26 12:39:14
Tagszám: #27675
Hozzászólások: 88
11. Elküldve: 2006-04-04 13:47:30,

Jézus tanítása

[11.]

A vallás ott kering a kereszt körül, a kereszténység rákerült a keresztre
[előzmény: (10) aalfa, 2006-04-04 09:19:06]
Kezdő
aalfa adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


aalfa



Tagság: 2006-02-26 12:39:14
Tagszám: #27675
Hozzászólások: 88
10. Elküldve: 2006-04-04 09:19:06,

Jézus tanítása

[12.]

Hello Zsanett!
Nem vagyok biztos benne, hogy a kérdésed neke szól. Mivel az én írásom után volt a kérdésed feltételezem, hogy engem szólítottaál meg. A vallásokhoz való hozzáállásomat olvasd el a köv. topikban: http://www.netboard.hu/viewtopic.php?topic=9018
a 124. hozzászólásban. Én nagyon sok gyülekezetet ismerek, akik prédikálják az isten beszédét. Csak a családomban 8 különböző felekezet tagjait szerethetem, akik mind újjászületett Krisztus követők. A vallásokról pedig azt valjuk, hogy azokat nem Isten adta az embereknek. Egy kedves evangélista ismerősöm, Steve Hill véleményét osztom. A vallás ott kering a kereszt kering, a kereszténység rákerült a keresztre. Amikor a családom összejön- egy déditől 80-an-,akkor mi nem , mint ilyen-olyan felekezet, vallás tagjai, hanem mint testvérek vagyunk együtt. Emberek, testvérek ,Krisztust követők az ország különböző tájairól, akik mindenek előtt szeretik Jézust. Nem ökumenéről beszélek, hanem emberekről, akiknek fontosabb Jézus Krisztus, mint a felekezet, mint magyarnak lenni, mert mindezek alá vannak rendelve annak , akitől az ÉLETet kaptuk. Természetesen van(nak) olyan közösség, ahol jól érzem magam, ahol otthonosan mozgok és vannak szolgálók, akiket nagyon kedvelek. Párat megemlítek a külföldiek közül, akiket nehéz felekezeti keretek közé szorítani, de számomra jó példák, Isten emberei (voltak) Reinhard Bonnke, Lester Sumrall, Derek Prince.
Szia Fecó
[válaszok erre: #11] [előzmény: (9) Zsanett0403, 2006-04-04 08:17:58]
Kezdő
aalfa adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zsanett0403



Tagság: 2006-03-09 13:09:25
Tagszám: #28189
Hozzászólások: 2
9. Elküldve: 2006-04-04 08:17:58,

Jézus tanítása

[13.]

Szia megszeretném kérdezni hogy milyen vallású vagy ?mert én egy gyülekezet ismerek akik prédikálnak !
[válaszok erre: #10]
Zöldfülű
Zsanett0403 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


aalfa



Tagság: 2006-02-26 12:39:14
Tagszám: #27675
Hozzászólások: 88
8. Elküldve: 2006-04-03 12:54:49,

Jézus tanítása

[14.]

Márk evangéliuma16:15. Majd így szólt hozzájuk: - Menjetek el szerte az egész világba, hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek!
16. Aki hitre jut és alámerítkezik, megmenekül, aki nem hisz, az elveszik.
17. Azokat pedig, akik hitre jutottak, ezek a jelek követik majd: az én nevemben démonokat űznek ki, új nyelveken szólnak;
18. kezükbe kígyót vesznek fel, s ha valami halálosat isznak, nem árt nekik; betegekre teszik rá a kezüket, és azok meggyógyulnak.
19. Az Úr Jézus pedig, miután ezeket elmondta nekik, fölemeltetett a mennybe, és az Isten jobbjára ült.
20. Azok pedig elmentek, és mindenfelé prédikáltak - az Úr pedig együttműködött velük, és megerősítette az Igét a nyomában járó jelekkel. Ámen.


Jelenések12:9. És vetteték a nagy sárkány, ama régi kígyó, a ki neveztetik ördögnek és a Sátánnak, ki mind az egész föld kerekségét elhiteti, vetteték a földre, és az ő angyalai is ő vele levettetének.
10. És hallék nagy szózatot az égben, a mely ezt mondja vala: Most lett meg az idvesség és az erő, és a mi Istenünknek országa, és az ő Krisztusának hatalma; mert a mi atyánkfiainak vádolója levettetett, ki vádolja vala őket éjjel és nappal a mi Istenünk előtt.
11. És ők legyőzték azt a Bárány véréért, és az ő bizonyságtételöknek beszédéért; és az ő életöket nem kímélték mind halálig.
.
Jelenések20:1. És láték egy angyalt leszállani a mennyből, a kinél vala a mélységnek kulcsa, és egy nagy lánc a kezében.
2. És megfogá a sárkányt, azt a régi kígyót, a ki az ördög és Sátán, és megkötözé azt ezer esztendőre. 10. És az ördög, a ki elhitette őket, vetteték a tűz és kénkő tavába, a hol van a fenevad és a hamis próféta; és kínoztatnak éjjel és nappal örökkön örökké
Most van rá időd, hogy válassz: a veszteshez ragaszkodsz, vagy mész a győztes után
[előzmény: (2) Glen, 2006-04-02 00:52:03]
Kezdő
aalfa adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


monte.kresto



Tagság: 2003-09-17 08:49:03
Tagszám: #6610
Hozzászólások: 974
7. Elküldve: 2006-04-02 23:35:06,

Jézus tanítása

[15.]

Phillip Galle( Brueghel után ): Jézus, a jó pásztor.

jkm_h_29.jpg

icon50.gif

[előzmény: (1) torzo52, 2006-03-14 18:41:04]
Törzstag
monte.kresto adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


monte.kresto



Tagság: 2003-09-17 08:49:03
Tagszám: #6610
Hozzászólások: 974
6. Elküldve: 2006-04-02 23:30:16,

Jézus tanítása

[16.]


Jézus tanit.

jkm_h_20.jpg

[előzmény: (1) torzo52, 2006-03-14 18:41:04]
Törzstag
monte.kresto adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


monte.kresto



Tagság: 2003-09-17 08:49:03
Tagszám: #6610
Hozzászólások: 974
5. Elküldve: 2006-04-02 23:25:45,

Jézus tanítása

[17.]


Mi ez a förtelem?? icon67.gif icon59.gif icon24.gif
[előzmény: (2) Glen, 2006-04-02 00:52:03]
Törzstag
monte.kresto adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


torzo52



Tagság: 2006-02-17 06:16:33
Tagszám: #27198
Hozzászólások: 88
4. Elküldve: 2006-04-02 08:48:56,

Jézus tanítása

[18.]


A lélek tükre a beszéd – (Seneca)
[előzmény: (2) Glen, 2006-04-02 00:52:03]
Kezdő
torzo52 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


aalfa



Tagság: 2006-02-26 12:39:14
Tagszám: #27675
Hozzászólások: 88
3. Elküldve: 2006-04-02 08:25:19,

Jézus tanítása

[19.]



Máté28:18 Jézus pedig odament hozzájuk, és ezt mondta nekik: - Minden hatalmat megkaptam a mennyben és a földön! Látjátok, hatalmat adtam nektek, hogy kígyókon és skorpiókon és az ellenség minden erején tapossatok, és semmi se árthasson nektek! Luk10:19
[válaszok erre: #19] [előzmény: (2) Glen, 2006-04-02 00:52:03]
Kezdő
aalfa adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Glen
2. Elküldve: 2006-04-02 00:52:03,

Jézus tanítása

[20.]

http://www.glenbenton.blogol.hu
[válaszok erre: #3 #4 #5 #8] [előzmény: (1) torzo52, 2006-03-14 18:41:04]
  


torzo52



Tagság: 2006-02-17 06:16:33
Tagszám: #27198
Hozzászólások: 88
1. Elküldve: 2006-03-14 18:41:04,

Jézus tanítása

[21.]

JÉZUS TANÍTÁSA.
Ne higgyetek el mindent, amit mondanak!
Olvassátok: Mát. 7: 15. 16. 21. 22-őt.
FONTOS! Figyeljetek a versek alatt található utalásokra.

Valakitől hallottam: "Ha az utadon, melyen jársz, nem találtál semmit, akkor eltévedtél."

Mi a Biblia? A Biblia egy olyan könyv, amely igaz és megigazult emberek (mint Pál) által írott könyvek összessége, ami Isten (a Lélek) által íratott az emberek tanítására, nevelésére. Idézet 2Pét. 1, 20. 21 olvasd.
20-dik vers. Tudván először azt, hogy az írásban egy prófétai szó; sem támad saját magyarázatból. 21-dik
"Mert sohasem ember akaratából származott a prófétai szó; hanem a Szent Lélektől indíttatva szóltak az
Istennek szent emberei."(az igaz lélektől indíttatva szóltak az igaz, megigazult emberek)

Mi a Biblia? A Biblia útmutató, egy térkép az élet helyes élésére, melyet, ha jól értelmezed, megmutatja azt az utat, amelyen elindulva áldásos, harmonikus életet tudsz élni.
A Bibliát próbáljátok magatok értelmezni és nem mindenféle tanításokat, okoskodásokat halva engedjétek magatokat félrevezetni. Szeretnék egy pár sort megosztani minden olyan emberrel, aki igazán keresi az igazságot, és azt az utat, amely kitöltheti azt az űrt, amely mindig is, ott van a szívünkben bármit is elértünk az életben. És ezúton kérlek benneteket, hogy osszátok meg a véleményeteket, és próbáljuk meg
Együtt értelmezni a Bibliát. Megfejteni a példabeszédekben elrejtett üzeneteket, valamint megosztani gondolatainkat. Mert Jézus mit mondott Mt. 18, 20-ban?
"Mert ahol ketten vagy hárman egybegyűlnek az én nevemben, ott vagyok, közöttük."
Hát tegyünk róla, hogy Isten kőzöttünk legyen, és faragjon bennünket a saját képére (igaznak). Ámen!

Kezdjük avval mi a hit? Zsidók. 11, 1. Így ír erről. " A hit a reménylett dolgoknak a valósága a nem látható dolgokról való meggyőződés." Példa: A szelet sem látod, csak a hatását, ahogyan hajtogatja a fák ágait. A levegőt sem látod, mégis létezik, hiszen nélküle élni sem tudnánk biológiailag. A gondolat is láthatatlan de tudod, hogy létezik, hiszen nap, mint nap használod, kommunikálsz vele. A szeretet is
pontosan ilyen láthatatlan, de mégis érezzük, mert hatása van. Ezért soha se mond azt, amit nem látsz az nem is, létezik! Az-az igazi hit, ha valamit nem látsz, és mégis hiszed, hogy létezik!
Én sohasem láttam a déli sarkot, csak hallottam, olvastam, képeket láttam róla, Még sohasem láttam a szívem csak képen, de érzem, hogy van. Arra hogy Isten létezik mind a két állítás igaz. Hallottam, olvastam, és ami a legfontosabb éreztem. Mindenkinek kívánom, hogy átélje ezt az érzést.
Hinned kell, hogy Isten létezik és azt is, hogy Jézus az Ő fia és kereszthalált halt érettünk bűnösökért megszerezve ezzel a váltságot az örökéletre, ami: A Lélek üdvössége = Lelki Igazság és a Szeretet.
Biztos, hogy könnyebb volt tanítványoknak, akik nap, mint nap vele jártak (bár ez is relatív) és látták
tetteit, érezték szeretetét, de mégis volt, aki ennek ellenére hitetlen volt: Filep. Ján. 14, 9.
Most nézzünk egy másik kérdést.

Létezik-e Isten? "Albert Einstein a Nobel-díjas fizikus azt mondta, hogy az emberiség a teljes tudásnak kevesebb, mint egy százalékával rendelkezik és képes felfogni. Ha a tudásnak csupán egy százalékával rendelkezünk, nem lenne lehetséges Isten számára, hogy a maradék 99 % - ban létezzen?"
(Idézet: John Maisel: Isten - e Jézus? Című könyvből.


Egy véges elme csak akkor állíthat olyan abszolút kijelentést, hogy Isten nem létezik, ha a tudás száz
százalékával rendelkezik. De ezzel nem rendelkezünk.
Jézus kijelentette magáról, hogy Ő az Isten. Most nézzük, meg mit mond erről az írás. Mi az Isten? Ján. 4, 24 "Az Isten lélek: és akik őt imádják, szűkség, hogy lélekben és igazságban imádják."
Mi az Isten? 1 Jn. 4, 16 "Az Isten szeretet: és aki szeretetben marad az Istenben, marad, és az Isten is ő benne."
- Buddha sohasem mondta, hogy ő Isten.
-Mózes sohasem mondta, hogy ő Jehova.
- Mohamed sohasem mondta, hogy ő Allah.
Mi a templom? 1Kor. 6, 19. "Avagy nem tudjátok - é, hogy a ti testetek a bennetek lakozó szentléleknek temploma, amelyet Istentől nyertetek: és nem a magatokéi vagytok?"
Emlékezzünk Jézus szavaira Jn. 2, 19. 20. 21 " Felele Jézus és monda nekik: Rontsátok le a templomot, és három nap alatt megépítem azt. Mondának ezért a zsidók: Negyvenhat esztendeig épült ez a templom, és te három nap alatt megépíted azt? Ő pedig az ő testének templomáról szól vala."
Tehát a mi biológiai testünk, s azon belül a szívünk a templom és nem egy kőből, kézzel épített építményről van szó.
Mi az egyház? Ha a szívünk Isten temploma és a biológiai testünk a ház, akkor minden biológiai test egy ház amely magában hordozza lelkünket, szellemünket melynek alapja Jézus, és mi, akik megtaláltuk és beengedtük az ajtón a belső szobánkba, a szívünkbe. Az egyház nem egy szervezet, hanem egy lelkiekben azonos emberek sokasága éljenek azok bárhol a világban. Egy lelki közösség, amely JÉZUS KRISZTUST
tartja egyedüli üdvözítőjének.
Mi a lélek? Nagyon nehéz meghatározni. Kézzel nem fogható, ésszel felnemfogható, nem anyagi.
Amit leírok az az én szubjektív véleményem, bár a Biblia is alátámassza 1 Ján. 5, 6. - ban.
" ….És a Lélek az, amely bizonyságot tesz, mert a Lélek az igazság." A lélek maga az ember, ami
mozgatja a biológiai testet. Példa: Vegyünk egy villanykörtét. Amíg nem kap elektromos áramot addig csak egy élettelen tárgy, de mihelyt áram alá helyezik életre kel, betölti funkcióját, világosságot ad.
Az ember is a lélek, szellem (a nem anyagi) a víz és vér (az ember teste 80% víz) anyagi test által lesz élővé, ami mozgatja a biológiai testet. Születés után az idő múlásával kialakul egy új senki máshoz nem hasonlítható lélek. Természetesen nagyban befolyásolja a környezet és az a szabad akarat, melyet Isten adott, hogy mi választhassunk melyik irányba, indulunk el a jó, vagy a rossz irányba. A széles, vagy a
keskeny úton. Biológiai halálunk után a nem anyagi részünk elhagyja a romlandó testet és visszatér ahhoz, aki adta. Préd. 12, 9. "És a por (biológiai testünk) földdé lenne, mint azelőtt volt: a lélek pedig megtérne Istenhez, aki adta volt azt."
Mi a lélek? Belső énünk, mellyel a biológiai testünkön a cselekedeteink által meg mutathatjuk, mi lakik bennünk, a jó, avagy a rossz.
Mi a lélek? A lélek egy Orvos. Aki ha szükséges meggyógyítja a biológiai testet, ha az nem ellenkezik és megpróbál harmonikusan együtt működni, együtt élni vele. Viszont, ha a biológiai testünk ellenkezik
(a kívánságok csalárdsága) akkor a lélek hagyja, hogy szabad akaratunk, melyet Istentől kaptunk a magunk, választotta úton, induljon el független attól, melyik utat válassza. Amikor az anya megszüli
gyermekét nem alkoholistának, drogfüggönek, rablónak, tolvajnak, gyilkosnak neveli. A környezeti hatások és a mi szabad akaratunk által vezérelve választunk. A döntés a miénk! A felelősség és a következmények is. Ha kell, harcolj, győzd le büszkeséged, akaratod, és megnyílik számodra is az a világ, melyet utána senkivel cserélnél el. Tudj alázatos lenni! Keresd a boldogságot, tudj őrülni minden kis apróságnak a természet csodáinak, annak a színes világnak, amely körül vesz, átölel, élelemmel ellát,
tetőt ad a fejed fölé. Tudj békességben élni embertársaiddal, figyelve rájuk. Tudj irgalmasságot cselekedni, tolerálni másokat nem, ítélkezni, hiszen téged is megítélnek. És, ha harmóniában tudsz élni
a lélek csodákra képes.
Mi az örök élet? Anyagi vagy természetfeletti? Hol található Isten országa? Hol a mennyország?
Kik az angyalok és kik az ördögök? Hogyan értsük a Bibliában írtakat?
Ha megnézzük a Biblia az elejétől a végéig példabeszédek sokasága. JÉZUS azért beszélt mindig példabeszédekben, hogy szavait csak azok érthessék, meg akik hittel, lélekkel, igazán keresik Isten
országát. Márk. 4, 11- ben arról ír: " Néktek adatott, hogy az Isten országának titkát tudjátok, ama
kivűl levőknek pedig példázatokban adatnak mindenek. Hogy nézvén nézzenek és ne lássanak, és hallván
halljanak és ne értsenek, hogy soha meg ne térjenek és bűneik meg ne bocsátassanak." Márk. 4, 34 - ben
pedig ezt írja: " Példázat nélkül pedig nem szól vala nékik: maguk közt azonban a tanítványoknak mindent megmagyaráz vala." Mia vallás? Maga a szónak a jelentése? Várom állásfoglalásaitokat.
A világon több mint kétezer vallás létezik. Kétezer út Istenhez?
A Szent írásban ez áll. Mát. 7, 13. 14 - ben."Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, amely a veszedelemre visz, és sokan vannak, akik azon járnak." (kétezer vallás) 14 - dik vers
"Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják azt."
(az egyetlen járható út)

Minden "egyház" szekta, azt az üzenetet küldi felénk, hogy gyertek közénk nálunk, megtalálod Istent.
Ha, ez így volna, és ennyi út vezetne hozzá, akkor nem mondaná JÉZUS Ján. 14, 6 - ban. Idézem:
"Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."
Jézus nem azt mondja, hogy egy út, hanem "az út" ezzel kizárva mindenféle más megközelítését Istennek.
Egy másik igen fontos állítás. JÉZUS KRISZTUS az IGAZ és ÉLŐ Istennek vallotta magát!
Buddha csak azt mondta: "Tanító vagyok, aki az igazságot keresi."
JÉZUS azt mondta: "Én vagyok az igazság."
Konficiusz azt mondta: "Soha sem állítottam, hogy szent vagyok."
JÉZUS azt mondta: "Ki tud rám bűnt bizonyítani."
Mohamed azt mondta: "Nincs reményem, ha csak Isten rám nem borítja kegyelme köntösét."
JÉZUS azt mondta: "Ha nem hisztek bennem, meghaltok bűneitekben."
Az "egyházakról" csak annyit: Nincs egyetlen egy üdvözítő egyház sem, legyen az kis egyház vagy történelmi. Mindenki saját maga tehet az üdvősségéért. Nem csoportosan, kollektívan egy szervezetbe tömörülve.
Róm. 14, 12 idézem: "Azért hát mindenikünk maga ad számot magáról az Istennek."

"Egy fiatalember elmegy egy bölcs emberhez egy madarat szorongatva a kezében. Megkérdezi a bölcstől
Öreg él a madár? Ha azt feleli él a fiú, megszorítja és elpusztul. Ha azt mondja halott, akkor kinyitja a kezét, és a madár elrepül. Mi volt a válasz? A kezedben van fiam!"
Tehát a te üdvösséged a te kezedbe van! Mindenkinek meg kell magát tisztittania a szennytől, mocsoktól persze nem a biológiai test lemosását értem ez alatt, hanem a jó lelki ismeret keresését.
Elhagyja régi énjét Pál - fordulót vesz, és imában kéri, hogy Isten bocsásson meg az addig elkövetett bűneit. Isten megbocsát!

A bibliát sokan olvassák, és sokféle képen értelmezik, pedig a példabeszédek sorai mögött, ha lélekkel olvasod, megértheted JÉZUS, mit akar üzenni néked. Ahhoz, hogy megérthessük igen csak sűrűn, kell forgatni a lapjait, mivel a verssorok után található utalásokat is meg kell keresni és azokat összerakva
mint egy kirakós játékot fogod megérteni a valódi üzenetet és annak lényegét. Macerás, de a keskeny út a türelmetlenek elől rejtve van! Ha meg adatott, hogy megértsd, ha te nem ama kivüllevők közé tartózol, amit Márk, 4, 11. 12. - ben jelent ki JÉZUS. Olvasd. "Ha mégis leplezett a mi evangéliomunk azoknak leplezett, akik elvesznek." 2 Kor 4, 3.
Mikor jön el az Úr? Mát. 24, 42. 43. 44. - ben erről ezt írja: "Vigyázzatok azért, mert nem tudjátok, mely órában jő el a ti Uratok. Azt pedig jegyezzétek meg, hogy ha tudná a ház ura, hogy az éjszakának melyik szakában jő el a tolvaj: vigyázna, és nem engedné, hogy házába törjön." Azért legyetek készen ti is; mert
amely órában nem gondoljátok, abban jő el az embernek fia."
Mit mondott: LEGYETEK KÉSZEN. Mert ha életedben nem fogadtad el az Urat, lehet, hogy már nem lesz időd rá. Baleset érhet, meghalhatsz, és máris elvesztél. Zsid. 4, 7. " … Ma, ha az ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek a ti szíveteket. " JÉZUS először akkor jön el életünkbe, amikor beengedjük szívünkbe. Hiába van meg az embernek mindene pénze, lakása, kocsija mégis úgy érezzük valahogy mégsem teljes az életünk. Valami hiányzik belőle. Van egy űr, amit csak is Isten az Igazság és a Szeretet
tölthet be. Másodszor halálunk után jön el újból, amikor letesszük földi sátorunkat, a biológiai testünket, majd ismét felvesszük az anyagtalan, láthatatlan szellemi testet. A Zsid. 9, 27 - ben azt írja:
"És miképen elvégzett dolog, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután az ítélet. "9, 28 - ban
"Azonképen Krisztus is egyszer megáldoztatván sokak bűneinek eltörlése végett, Másodszor bűn nélkül jelen meg azoknak, akik őt várják idvességökre." 1Pét. 3, 18 - ban azt írja "Mert Krisztus is szenvedett egyszer a bűnökért, mint igaz a nem igazakért, hogy minket Istenhez vezéreljen; megölettetvén ugyan test szerint, de megeleveníttetvén lélek szerint; "19 - ben: "Amelyben elmenvén, a tömlöczben lévő lelkeknek is prédikált." Mit ért tömlöcz alatt? Kik vannak tömlöczben? Várom a hozzászólásokat e kérdésben.
20 - dik vers: "A melyek engedetlenek voltak egykor, mikor egyszer várt az Isten béketűrése a Noé napjaiban, a bárka készítésekor, a melyben kevés, azaz nyolcz lélek tartatott meg víz által." Mit ért víz alatt? 21 - dik vers: "Ami minket is megtart most képmás gyanánt, mint keresztség, ami nem a test szenyjének lemosása, hanem jó lelkiismeret keresése Isten iránt, a Jézus Krisztus feltámadása által;"
Utalás: Eféz. 5, 26 Eféz. 6, 17 - re. Mi is akkor a keresztség?
Amiről azt mondtam, hogy azokat megfelelő sorrendbe rakva érthetjük meg az Igében lévő rejtett üzenetet. Tehát olvassuk el! Hogy is áll össze? Eféz. 5, 26. „Hogy azt megszentelje, megtisztítván a víznek feredőjével az ige által, Az Eféz. 6, 17 ben folytatja, mert a vers végén, ha jól megnézed, nem pont, hanem vessző van. "Az idvesség sisakját is fölvegyétek, és a Léleknek kardját, amely az Isten beszéde:"
Kettőspont. Folytatás És. 59, 17 - ben. "És felölté az igazságot,* mint pánczélt, és a szabadítás sisakja van fején; felölté a bosszúállás ruháit, vevé magát körül, mint egy palásttal." Ezután visszautal
*Eféz. 6, 13 - 17 - re "Annakokáért vegyétek föl az Istennek minden fegyverét, hogy ellentállhassatok ama gonosz napon, és mindeneket elvégezvén megállhassatok. 14. " Álljatok hát elő, körül övezvén derekatokat igazlelküséggel, és felöltőzvén az igazságnak mellvasába." 15. És felsaruzván lábaitokat a békesség evangyéliomának készségével; 16. "Mindezekhez fölvevén a hitnek paizsát, melylyel ama gonosznak minden tüzes nyilát megolthatjátok; 17. "Az idvesség sisakját is fölvegyétek, és a Léleknek kardját, a mely az Isten beszéde:"

Van olyan kis egyház, amelynek valaha én is tagja voltam az útkeresés alatt, de hála az Istennek, kihozott belőle. Azt vallja, hogy Jézus látható módon jön el szó szerint értelmezve. Holott a Biblia azt írja Luk. 17, 20 - ban. " Megkérdeztetvén pedig a farizeusoktól, mikor jő el az Isten országa, felele nékik és monda: Az Isten országa nem szemmel* láthatólag jő el." 21-ben. "Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert az Isten országa ti bennetek van." Itt Jézus nem mondott volna igazat? Nem gondolnám, hogy nem. Mi a véleményetek erről az igéről?
Ha valóban lelkiképpen olvassuk a Bibliát, akkor azt kinyilatkoztatja magát annak, aki keresi az igazságot, és megérti azt az igét, mely a Zsid. 9, 26. - ban azt írja: "Mert külömben sokszor kellett volna szenvednie a világ teremtetése óta, így pedig csak egyszer jelent meg az időknek végén, hogy áldozatával eltörölje a bűnt." (nincs második látható eljövetel) Jn. 16, 7. 8. 9. 10. 11-ben írja: "De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vigasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm* azt ti hozzátok. " És az mikor eljő, megfedi a világot bűn, igazság és ítélet tekintetében: "Bűn tekintetében, hogy hisznek én bennem; És igazság tekintetében, hogy én az én Atyámhoz megyek, és többé nem láttok engem;" JÉZUS hazudott? NEM HISZEM! "Ítélet tekintetében pedig, hogy e világnak fejedelme*megítéltetett."

Ez a kis "egyház" azt mondja, ha te nem hiszed el azt, hogy JÉZUS fizikálisan látható módon jön vissza, akkor te hiába ettél annyi vegetáriánus hamburgert, és hiába jártál Biblia órára nem, tartozhatsz hozzájuk! Micsoda diszkrimináció! ISTEN NEM SZEMÉLY VÁLÓGATÓ!
Akkor hogy is van? A Biblia rosszul van megírva? NEM! Rosszul értelmezik! Vagy talán így is akarják? És tévtanításokkal félre vezetni az igazán hivőket? Vajon kire céloz Mt. 7, 21.22.23. - ban?
Azokra, akik földi, anyagi érdekekből készakarva elferdítik az igazságot, és mivel ők nem mehetnek be Isten országába, így másokat sem akarnak beengedni. Kikről ír? A papokról hamis tanítókról, hamis prófétákról, báránybőrbe bújt farkasokról, farizeusokról, vagy nevezzük őket bárminek. Róluk ír!
Olvassuk el ehhez: Mát. 7. 13 - 29 ig.
2Tim 3. 5 - nél ezt írja: "Kiknél megvan a kegyesség látszata,* de megtagadják annak erejét.
És ezeket kerüld." És most nézzük az utalást ami utána van. Mt 7, 15. 20 - ban. Amiről azt mondtam, hogy ezeket a sorokat összerakva érthetjük meg a Biblia üzenetét és látunk tisztán.
Isten igéje hibernált állapotban van egészen addig, míg valaki hittel lélekkel olvassa, mert csak is az ilyen olvasónak olvad fel és válik világossá és érthetővé a mondanivalója.

A szombatról.
Ez a kis egyház azt mondja: Isten pecséte a SZOMBAT. Megcáfolja ezt az álltást a 2Tim2, 19 – ben írtak.
"Mindazáltal megáll az Istenek erős fundamentoma, melynek pecséte ez: Ismeri az Úr az övéit; és: Álljon el a hamisságtól minden, a ki Krisztus nevét vallja."
A fundamentom = alap. Mi a pecsét? Az IGAZSÁG! Akkor most valakik, nem mond igazat!
Van egy sejtésem kik azok. János Jelenések 9, 4 – be ezt írja: "És megmondatik nékik, hogy a földnek füvét ne bántsák, se semmi zöldelőt, se semmi élő fát, hanem csak azokat az embereket, akiknek homlokukon nincsen az Istennek pecséte." Mi a pecsét? Az IGAZSÁG! Az a gondolkodásmód, ami Isten gyermekeit jellemzi. Itt azt akarja mondani, hogy ne bántsanak egyetlen olyan embert sem, akik igazak, csak olyan embereket, akiknek az a bizonyos pecsét, gondolkodásmód nem található meg, és nem tették
magukévá, mivel a hazugságban jártak. Most nézzük meg mi a hamis próféta jele. Olvassuk Jelenések
13, 16 - ot: "Azt is teszi mindenkivel, kicsinyekkel és nagyokkal, gazdagokkal és szegényekkel, szabadokkal és szolgákkal, hogy az ő jobb kezőkre vagy a homlokukra bélyeget tegyenek;" És, ha elolvassátok az utána lévő utalást *rész 19, 20 – at, akkor azt is megtudjátok kikről is beszél. Mi a jel?
Egy bélyeg. Kit szoktak megbélyegezni? A hazugokat, tolvajokat, gyilkosokat.
Meg akarod tartani a szombatot? Akkor konfliktusba keveredsz a munkahelyeddel, mivel neked szombaton éppen dolgoznod kellene. Konfliktusba keveredsz a családoddal, mert ők kirándulni szeretnének, de te nem mehetsz. Konfliktusba kerülsz magaddal is, mert szeretnéd valamely kedvtelésedet űzni, de nem lehet. Pedig az írás azt mondja Márk. 2, 27 – ben:"És monda nékik: A szombat lőn az emberért, nem az ember a szombatért." Már megint nem mondott igazat Jézus? De igen! Nem is mondhatott mást. Idézzük Jak 3, 11 – et. "Vajon a forrás ugyan abból a nyílásból csörgedezhet - é édest és keserűt?" Róm. 14, 5 "Emez az egyik napot külőmbnek tartja a másiknál: amaz pedig minden napot egyformának tart. Ki - ki a maga értelme felől legyen meggyőződve." Utalás Kol. 2, 16 - ra.
Senki azért titeket meg ne ítéljen evésért vagy ivásét, avagy ünnep, vagy újhold, vagy szombat dolgában"
Utalás Kol. 2, 4 - re." Ezt pedig azért mondom, hogy valaki titeket rá ne szedjen hitető beszéddel."
Utalás a 8 - dik versre. "Meglássátok, hogy senki ne legyen, aki bennetek zsákmányt vet a bölcselkedés és üres csalás által, mely emberek rendelése szerint, a világ elemi tanítása szerint, és nem a Krisztus szerint való:" Ugye most már látod, ha ezeket a verseket és utalásokat a megfelelő sorrendbe rakod érthetővé, válik Isten üzenete.
Ahhoz, hogy a Bibliát megértsed, elsősorban hittel, türelemmel, és kitartással kell forgatnod. Tedd ezt!

Ez a kis egyház azt állítja, hogy csak is a Bibliát tartják hitük egyedüli alapjának. Bár a hitelveik nem ezt igazolják. Ha, nem fogadod el hitelveiket, és nem azonosulsz velük nem, tartozhatsz közéjük. (nem is szeretnék) Jézus csak annyit mondott a tanítványoknak: Kövessetek! Megadva a választás lehetőségét.
De, az egyházak a maguk által kreált keretek, közé akarja és be is, szorítja követőit. Az igazság közé kever egy kis hazugságot, félre magyarázza a Szentírást, felállítva saját dogmáit, melynek semmilyen bibliai alapja nincs. Amiről a Biblia azt írja Jelenések 22. 18 – ban." Bizonyságot teszek pedig mindenkinek, a ki e könyv prófétálásának beszédeit hallja: Hogy ha valaki ezekhez hozzá tesz, e könyvben megírt csapásokat
veti rá az Isten arra" 19 - dik vers." És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédeiből, az Isten annak részét eltörli az élet*könyvéből, és a szent városból, és azokból a mik e könyvben megírattak."
2 Pét 3, 16 – ban így ír erről:" Szinte minden levelében is, (már, mint Pál leveleiben) amikor ezekről beszél azokban; a melyekben vannak némely nehezen érthető dolgok, a miket a tudatlanok és állhatatlanok elcsűrnek – csavarnak, mint egyéb írásokat is, a magok vesztére."
Tehát semmilyen dogma és semmilyen más tanítás nem fér bele a Szent Biblia próféciái, tanításai közé.

Őszintén megmondom, én semmilyen szervezett egyházhoz nem akarok tartozni. Én elfogadtam
JÉZUS KRISZTUST személyes megváltómnak megvallva bűneim és Ő megbocsátott. És ez elég.
Ez után már az új életem és cselekedeteim vallanak arról, hogy valóban Isten gyermeke vagyok e.
Még ezek után is az ember eleshet, de van, aki megbocsát, hiszen Ő tudja mi a kísértés, hisz maga is sokszor megkísértetett.
Nem kell nekem templomba járni ahhoz, hogy vele találkozhassak. Mindig ott van velem, csak be kell mennem abba a belső szobába mely a szívem, és csendben, elmélkedve, ahol senki sem lát, találkozhatok vele. Olvasd el Mát. 6, 6 - ot. Nem kiállva fennhangon imádkozva, hogy mindenki lássa, mert nem ez az
imádság. Olvasd el Mát. 6. 5 – öt.

Mondhatom, az én életem igen csak kacskaringós volt mielőtt találkoztam Istennel. De, hála neki, addig
szólintgatott, várta, hogy reá figyeljek (de én nem tettem nem ismerve fel a jeleket egy falat építettem eléje) majd egy nagy pofon után a falat ledöntve magamhoz térve keresni kezdtem és meg találtam!
Azóta megváltozott az életem átértékelődött az értékrendem és megannyi bizonyságban részesített engem és családom. Olyan érzésez, amit csak az tudhat, aki már átesett ezen a találkozáson.
Teljes szívemből kívánom ezt mindenkinek! Élje át mindazokat a boldog napokat, amik reá következnek az
találkozás után. Elmondhatom, vannak negatív tapasztalataim. A" barátok" elfordultak, furcsán néztek rám, nem értették azt a nagy változást, ami végbe ment bennem. Van egy ének, mely eszembe jut ilyenkor.
"Elhagynak emberek, mit árt, ha Ő veled, töröld le könnyedet Jézus, szeret."
Számomra ez a legfontosabb utána a család és a haza. Ő sohasem hagy cserben! Ő rá mindig számíthatok!
Olvasd el Mt. 28, 19. 20 –at Az utalásokra figyelj! Olvasd el Mt. 18 - 20 - at.

Hallottam egyszer valahol egy mondást arról, hogy ki a jó keresztény." Egy jó kereszténynek nem kell sokat beszélnie, hanem úgy kell élnie, hogy sokan kérdezzék."

Nagyon sok kérdés van, ami nyitott. Keressük meg együtt a választ, persze csak akkor, ha te is akarod.

Üdvözlettel: győző

[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2006-04-02 09:59:43]
[válaszok erre: #2 #6 #7 #14 #16] (TÉMANYITÓ)
Kezdő
torzo52 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Jézus tanítása

(üzenet: 21, Vallás, filozófia)
 
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.014629125595093 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail