Hoppláré, most látom csak, nem olyan régi film ez! De hogy kerülhetett a doboz aljára a Macskafogó és az Elveszett Gyerekek Városa közé?!? Ki pakolt itt?
Szkret
36. Elküldve: 2003-02-26 22:45:42,
s1m0ne
[2.]
Nahát én megnéztem ma, elfekvő raktárkészletem aljáról előkaparva a jelzett filmet tartalmazó adathordozót. Nekem tetszett. A vége kicsit "khm, eh" (a végén az az ID4/Robocop 3 hommage nem hiányzott), de ettől eltekintve nem emlékszem, mikor röhögtem ekkorát és ennyit filmen. AL PACINO RULEZ!!! (De Rachel Roberts se rossz.)
Biztos ellátogattak a potenciális nézők erre a fórumra, meglátták, hogy lopott az ötlet, és szolidaritásból bojkottálták a filmet! A haverom most biztos pezsgőt bont és örömtáncot lejt!
Egyébként Truman Show-témára visszatérve: emlékszem, pár éve a Cinemában volt egy cikk. A Twilight Zone c. TV-sorozat egyik írója felhívta a figyelmet, hogy a Truman Show egy az egyben az ő történetét dolgozza fel - de nem vitte perre a dolgot. A Truman Show készítői pedig pár vállrángatással elintézték a dolgot. Szóval lehet, hogy vigyázni kell ezzel az Andrew Niccol-lal. Ki tudja, lehet hogy holnap bejelenti új filmjének címét: Statues of ancient gods.
“Never mind what they want to do/ You've got a right to your point of view/ It doesn't matter what they say/ They're giving the game away” – Paul McCartney
a pénteken bemutatott Andrew Niccol-film 1,2 millió dolláros kezdést könyvelhet el, ráadásul a kritikusok is acsarkodtak. én nagy sikert vártam, mert úgy gondoltam, hogy a taplóbb mozibajárók is beülnek rá, akik majd így konstatálják a filmet: "höhö, csinál egy műnőt, oszt tekerhet, hogy ne derüljön ki, höhö". nos, ez olyannyira nem jött be, hogy a filmet gyakorlatilag senki nem nézte meg, pedig a rendező mindent megtett: kíméletlen szatíráját a komédia-köntösébe öltöztette, hogy közönségbarátabb legyen. ez nagyon nem jött össze. szomorú vagyok.
Na majd ha a te szobros-istenes ötletet nyúlja le, akkor nem ezt fogod mondani!
“Never mind what they want to do/ You've got a right to your point of view/ It doesn't matter what they say/ They're giving the game away” – Paul McCartney
Ez az Andrew Niccol valószínűleg egy lopós állat. Hiába gondolkozik, nincs semmi ötlete , ezért mindent lenyúl, aztán örül, mint majom a farkának Mindenki vegyen 8 lakatot még ma
“Never mind what they want to do/ You've got a right to your point of view/ It doesn't matter what they say/ They're giving the game away” – Paul McCartney
"Nincsenek már üres kottafejek" - ezt pedig W. A. Mozart mondotta, szintén nem a múlt héten. Amit zenében el lehetett követni, már megtették a 20. század közepére. Azóta csak fel ill. átdolgozzák, ötvözik...
Amúgy saját példa: kb. 10 éve fekszik a fiókomban egy befejezetlen novella, mely egy emberről szól aki köré -tudományos kisérleti célból- születésétől fogva felépítenek egy világot. Az ember úgy éli le az életét, hogy való világban él, miközben minden ember akivel kapcsolatba kerül színész és minden tárgy csak díszlet körülötte. Miden helyszín ahol mozog bekamerázva, minden mozdulatát, cselekedetét figyelik, elemzik. Én írtam magamnak, soha senkinek nem mutattam meg, nem küldtem be sehova még is (szinte 1 az 1-ben) megcsinálták Truman show néven. Nem hinném, hogy Andrew Niccol (aki a filmet írta) betört volna hozzám és ellopta volna az ötletet. Egyszerűen pár évvel később neki is eszébe jutott az ami nekem. (Érdekes véletlen, most nézem, hogy ez az Andrew Niccol írta a Simone-t is.) - lehet, hogy még is komolyabb zárat kellett volna felszerelnem az ajtóra!?
valamelyik régi roburban olvastam egy tv showról, amiben csupa robotszínészek játszottak, s még húsvér színésztársaik sem tudtak róla, de ezt egyre nehezebb volt titokban tartani. stb stb.
george cukor megmondta a nagy igazat: már minden filmet leforgattak egyszer. most már csak a recycling megy. és ezt kb. az 5o-es években mondta.
Ez most egy kicsit hihetetlen lesz, mégis igaz. Kíváncsi vagyok, Ti, kedves fórumlátogatók, mit gondoltok erről!
Nemrég csak legyintettem a "Spielberg ellopta az ötletemet! - állítja a brazil takarítónő" típusú bulvársztorikra, a Simone c. film kapcsán megtapasztaltam, hogy ez nem is olyan lehetetlen!
Egy forgatókönyvírással foglalkozó haverom - több, mint egy évvel azelőtt, hogy a Simone-nek akár csak a terveiről hallani lehetett - mesélt egy forgatókönyvéről. Egy hollywoodi producer számítógéppel kreál egy filmsztárt, az illető iszonyat népszerű lesz, és egyre nehezebb lesz a közönség elől eltitkolni az igazságot.
Erre több mint egy év múlva olvasok egy hollywoodi produkcióról, aminek ugyanaz a története, mint amit a haverom elmesélt! Egy kis különbség volt csak: az ismerős sztorijában férfi a filmsztár, a Simone-ben csaj. Felhívtam az ismerőst. Teljesen össze volt törve, azt mondta, hogy ez volt élete főműve. Elmondta, hogy a forgatókönyvét beküldte különböző pályázatokra (nemzetközire is), de egyiken sem nyert.
Ha csak véletlen egybeesés, akkor sorry. De ha úgy van, ahogy gondolom, akkor elég szomorú, hogy Hollywood így szerzi a filmötleteit. A világ végén születik egy jó ötlet, hmmm, elolvassuk, lenyúljuk, nagyköltségvetésű filmet készítünk belőle, és várjuk, hogy dőljön a lé (persze ebből az ötletgazdának semmi sem jár). Hát, azóta én is óvatosabb vagyok a pályázatokkal. Mert én is írok fk-eket, de valahogy kibaszottul nem akarom, hogy mások arassák le a babért.
“Never mind what they want to do/ You've got a right to your point of view/ It doesn't matter what they say/ They're giving the game away” – Paul McCartney