Antenna digital (üzenet: 6541, Sat) |
|
|
|
 Klown

Tagság: 2003-05-30 14:58:21 Tagszám: #4785 Hozzászólások: 1600 |
6432. Elküldve: 2023-10-24 13:22:30, Antenna digital
|
[101.] |
Na ja, de akkor is 0 a PR-ja és rohadtul drága. (V.ö.: DIGI 3play-ért még mindig csak havi 6 rugót fizetek.) Ez egy legacy szolgáltatás, amíg megy, addig lehet használni, de az Eurocable se gondolja komolyan. Meg sem próbál erre a platformra új előfizetőket szerezni.
Üdv: Klown
_______________________________________________________________
Amiko Alien SHD-8900 ¤ Amiko HD8260+ ¤ Xiaomi Mi Box S ¤ Beelink Mini MX
|
| | | [válaszok erre: #6433 #6434] |
[előzmény: (6431) Utalatos Manyika, 2023-10-21 14:36:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Utalatos Manyika

Tagság: 2002-08-13 00:00:00 Tagszám: #183 Hozzászólások: 3828 |
6431. Elküldve: 2023-10-21 14:36:02, Antenna digital
|
[102.] |
Sokan fikázzák meg temetik ezt a szolgáltatást pedig minőségben igen nagyot ver bámire.
|
| | | [válaszok erre: #6432 #6435 #6523] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Kardos Attila

Tagság: 2002-10-22 00:00:00 Tagszám: #375 Hozzászólások: 11882 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Utalatos Manyika

Tagság: 2002-08-13 00:00:00 Tagszám: #183 Hozzászólások: 3828 |
6429. Elküldve: 2023-10-20 16:49:04, Antenna digital
|
[104.] |
Jó kérdés.
Elméletileg EuroCable Magyarország Kft. a tulaj, de ügye mifelénk ez semmit nem jelent.
|
| | |
[előzmény: (6427) egedi, 2023-10-20 16:44:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 egedi

Tagság: 2004-05-18 12:10:25 Tagszám: #10527 Hozzászólások: 4131 |
6427. Elküldve: 2023-10-20 16:44:23, Antenna digital
|
[106.] |
Most itt ki a tulaj ez is 4iG lett?
|
| | | [válaszok erre: #6428 #6429 #6430] |
[előzmény: (6426) Utalatos Manyika, 2023-10-20 16:39:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Utalatos Manyika

Tagság: 2002-08-13 00:00:00 Tagszám: #183 Hozzászólások: 3828 |
6426. Elküldve: 2023-10-20 16:39:34, Antenna digital
|
[107.] |
Zajlanak a fejlesztések.
|
| | | [válaszok erre: #6427] |
[előzmény: (6425) Kardos Attila, 2023-10-20 16:06:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Kardos Attila

Tagság: 2002-10-22 00:00:00 Tagszám: #375 Hozzászólások: 11882 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Utalatos Manyika

Tagság: 2002-08-13 00:00:00 Tagszám: #183 Hozzászólások: 3828 |
6424. Elküldve: 2023-03-27 17:20:42, Antenna digital
|
[109.] |
"végre"
|
| | |
[előzmény: (6423) Kardos Attila, 2023-03-27 15:46:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Kardos Attila

Tagság: 2002-10-22 00:00:00 Tagszám: #375 Hozzászólások: 11882 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Kardos Attila

Tagság: 2002-10-22 00:00:00 Tagszám: #375 Hozzászólások: 11882 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gardiner

Tagság: 2004-10-21 09:01:13 Tagszám: #13316 Hozzászólások: 3909 |
6421. Elküldve: 2023-03-12 12:10:53, Antenna digital
|
[112.] |
" szerencsére a 12 GHz-es rész nincs variálva "
- ....még csak az kéne ----> valami azért legyen stabil is világunkban.... -
.
QTH : 47,83N - 19,00E
|
| | |
[előzmény: (6420) Utalatos Manyika, 2023-01-27 18:56:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Utalatos Manyika

Tagság: 2002-08-13 00:00:00 Tagszám: #183 Hozzászólások: 3828 |
6420. Elküldve: 2023-01-27 18:56:12, Antenna digital
|
[113.] |
Hogy ne legyen könnyed a helyzet, a VHF és hypersávos fejek mellé két UHF lkeverési opció van. Szerencsére a 12 GHz-es rész nincs variálva
Nálam 570-754MHz tartományba esik.
|
| | | [válaszok erre: #6421] |
[előzmény: (6416) Oriza_Triznyák, 2023-01-27 17:35:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gardiner

Tagság: 2004-10-21 09:01:13 Tagszám: #13316 Hozzászólások: 3909 |
6419. Elküldve: 2023-01-27 17:42:55, Antenna digital
|
[114.] |
- KÖSZÖNÖM -
.
QTH : 47,83N - 19,00E
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Utalatos Manyika

Tagság: 2002-08-13 00:00:00 Tagszám: #183 Hozzászólások: 3828 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Oriza_Triznyák

Tagság: 2003-10-26 13:25:19 Tagszám: #7101 Hozzászólások: 3429 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gardiner

Tagság: 2004-10-21 09:01:13 Tagszám: #13316 Hozzászólások: 3909 |
6415. Elküldve: 2023-01-27 17:34:12, Antenna digital
|
[118.] |
- Neked van újabb 12 GHz-es frekvencia-listád -
.
QTH : 47,83N - 19,00E
|
| | | [válaszok erre: #6417] |
[előzmény: (6414) attila.scourgeofgod, 2023-01-27 17:12:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gardiner

Tagság: 2004-10-21 09:01:13 Tagszám: #13316 Hozzászólások: 3909 |
6413. Elküldve: 2023-01-27 16:54:23, Antenna digital
|
[120.] |
- én ezt találtam, de ezek a lekevert frekvenciák ---> a pontos LO /lokál-oszcillátor/ frevencia meghatározásához kéne a kisugárzott 12 GHz-es freki-kiosztás -
https://parabolaszerelo.freewb.hu/am-mikro/
.
QTH : 47,83N - 19,00E
|
| | | [válaszok erre: #6414] |
[előzmény: (6412) Utalatos Manyika, 2023-01-24 17:01:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Utalatos Manyika

Tagság: 2002-08-13 00:00:00 Tagszám: #183 Hozzászólások: 3828 |
6412. Elküldve: 2023-01-24 17:01:25, Antenna digital
|
[121.] |
Nem nagyon van publikus, de egy E2 csatornalistát tudok köldeni, abból ki lehet hámozni.
|
| | | [válaszok erre: #6413] |
[előzmény: (6411) gardiner, 2023-01-24 16:45:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gardiner

Tagság: 2004-10-21 09:01:13 Tagszám: #13316 Hozzászólások: 3909 |
6411. Elküldve: 2023-01-24 16:45:02, Antenna digital
|
[122.] |
- régebben / AM-Mikro idők / volt frekvencia-lista a szolgáltatásról....
ma létezik ilyen
( én speciel nem találok )
.
QTH : 47,83N - 19,00E
|
| | | [válaszok erre: #6412] |
[előzmény: (6406) Kardos Attila, 2023-01-17 18:51:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1680 |
6410. Elküldve: 2023-01-18 12:05:12, Antenna digital
|
[123.] |
Köszönöm az infókat, ismét hasznos tudást sikerült szerezni, úgy vélem megérte kérdezni.
Kérem, ha akad nálad még erre a célra használható LNB elfekvőben, ne feledkezz meg rólam, köszönöm!
Off:
Ez a „szál” is felkerül a többi közé a bakancslistába, már ami jelen hobbit illeti,
• 26E Badr6 BSS 0/24 órás vételek;
• 28E 2F UK beam 12422 H 0/24 órás vételek
• „fogd meg kisebbel”,
• T90 rendbetétele
• az újabb antenna konszolidáció, és talán a 240 Andrew telepítése…
• és majdnem elfelejtettem, a VSAT projekt…
Remek kis „to do” list, úgy látom 2024 Q2-ig bőven megvagyok, :-) de az is előfordulhat, hogy kifelejtettem valamit…
|
| | |
[előzmény: (6409) Oriza_Triznyák, 2023-01-18 09:11:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Oriza_Triznyák

Tagság: 2003-10-26 13:25:19 Tagszám: #7101 Hozzászólások: 3429 |
6409. Elküldve: 2023-01-18 09:11:46, Antenna digital
|
[124.] |
Alapvetően DVB-T-hez sem kell AFC, hiszen az adó mindig pontos frekvencián ad. Minimális persze lehet, hogy van.
Annó analóg időben az AM Mikrónál bizony többször is újra kellett hangolni a tévét, amikor egyszerű - műholdvevő fejből átalakított - fejet használt az ember vételre. Főleg nyáron volt ez probléma, amikor a szokásosnál nagyobb hőingadozás is előfordul. Ilyenkor az oszcillátor akár 3-4MHz-el is arrébb mászik. Nekem is volt olyan gagyi Funai videómagnóm, amin ebből max. annyit vettél észre, hogy az AFC-nek kellett fél mp, mire ráhúzott, de ez is csak a 3-4MHz elmászás esetén tűnt fel.
Erre született megoldásként a hőszabályzott fej, ahol is megpróbálták az abbal lévő hőmérsékletet - és ezáltal az oszcillátort - stabilizálni. Nem túl szifisztikált megoldás, de működött. Valahol volt ilyen fejem is, de most nem találtam meg.
Aztán volt a pilotjeles megoldás is, ahol is egy második oszcillátort is használtak. A fej először a műholdvételhez hasolóan az I.KF sávba kevert, majd a kábel végén volt egy "beltéri egység", ami pedig figyelte a pilotjelet, és - az oszcillátort szabályozgatva - kevert tovább az UHF sávba. Ilyen is került a kezembe anno.
Mikor a digitális szolgáltatás elindult, bizony ismét előjött ez a gond, és kezdték el lecserélgetni ezekre a spec fejekre a nem megfelelőeket, mikor telepítették a szolgáltatást. Én évekig dbox2-vel néztem, az 500KHz elmászás esetén már nem tudott lockolni, de a hivatalos vevő sem volt képes erre. A spec fej esetén ez a hiba teljesen megszűnt.
|
| | | [válaszok erre: #6410] |
[előzmény: (6404) SaTom, 2023-01-17 18:25:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gardiner

Tagság: 2004-10-21 09:01:13 Tagszám: #13316 Hozzászólások: 3909 |
6408. Elküldve: 2023-01-17 20:35:14, Antenna digital
|
[125.] |
" „És, mondjuk nem eladó ??? :-) ” "
- az a helyzet, hogy nagy kedvencem, mint akitől / grátisz / kaptam, úgyhogy sajna nem.... -
.
QTH : 47,83N - 19,00E
|
| | |
[előzmény: (6407) SaTom, 2023-01-17 19:38:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
Antenna digital (üzenet: 6541, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|