Dreambox HD (üzenet: 17443, Sat) |
|
|
|
 greba

Tagság: 2004-09-04 19:46:48 Tagszám: #12419 Hozzászólások: 1821 |
13711. Elküldve: 2015-03-30 10:47:08, Dreambox HD
|
[3826.] |
A zajszint logikus,bár a venti sebességét lehet szabályozni.
A dreambox táv tud TV-t is működtetni,van unitáv funkció benne.
Ninden tréfát félretéve,én ugyan openpli imiget használok,kipróbáltam valamit.
Van telepítve egy multi quickbutton panel 2.7.10
plugin.
Itt hozzárendelhetsz gombokhoz funkciókat.
Kipróbáltam: a zöld gombhoz például hozzáadtam
a sleeptimer funkciót.
Így egy gomb nyomására már ott is van.
Dreamboxal szinte mindent meg lehet csinálni,amit szeretnénk,csak a megfelelő plugin,script kérdése.
Meg fogod szeretni...
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2015-03-30 10:56:28]
|
| | | [válaszok erre: #13712] |
[előzmény: (13710) Saughassy, 2015-03-30 10:38:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Saughassy

Tagság: 2006-11-05 16:17:37 Tagszám: #36782 Hozzászólások: 589 |
13710. Elküldve: 2015-03-30 10:38:45, Dreambox HD
|
[3827.] |
Csak sima standby, nem idle.
Es leginkabb azert, hogy kikapcsolja a tevet is, a belteri meg hallgasson el. Persze lehetne a tevet is kikapcsolni, de akkor meg 2 taviranyito kell. Igy szepen megold mindent a belteri.
De fogyasztas ide vagy oda, azert a zajszint is jelentosen csokken standby-ban, amire elegge tudok en is ugrani.
|
| | | [válaszok erre: #13711] |
[előzmény: (13709) greba, 2015-03-30 10:30:11] |
|
Törzstag
|
|
 greba

Tagság: 2004-09-04 19:46:48 Tagszám: #12419 Hozzászólások: 1821 |
13709. Elküldve: 2015-03-30 10:30:11, Dreambox HD
|
[3828.] |
És miért kell egyáltalán kikapcsolni a boxot?
Nem sok különbség lesz fogyasztásban.
Én szinte sosem kapcsolom ki, csak a TV-t.
|
| | | [válaszok erre: #13710] |
[előzmény: (13708) Saughassy, 2015-03-30 09:44:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Saughassy

Tagság: 2006-11-05 16:17:37 Tagszám: #36782 Hozzászólások: 589 |
13708. Elküldve: 2015-03-30 09:44:40, Dreambox HD
|
[3829.] |
1 es utolso pont: Az asszony miatt jobb ha nincsenek ott sosem hasznalt menupontok, meg ne kelljen mar felevente hasznalt opciokat kerulgetnem, ha mar egyaltalan muszaj belepnem oda. Igazabol a fomenut egyelore csak az elalvas kapcsolo miatt kell eloszedni, de persze alapbol meg azt sem jegyzi meg, hogy utoljara mit hasznaltam. Szoval eddig a legjobb megoldasom a kikapcsolasra:
fomenu, kikapcsolas, idozitett kikapcsolas, ujabb opcio, feljovo figyelmeztetes (aktiv) leokezasa. Na ez igy iszonyu nyogvenyelos, ezt szeretnem barmi modon leroviditeni. Ahogy latom a skinek akar a menupontokat is megvaltoztathatjak, de nekem a gyari default es azt hiszem valami newengima fedonevu van most rajta.
2. koszonom, megnezem, valoszinuleg elkerulte a figyelmem
3. kiprobalom, koszonom
|
| | | [válaszok erre: #13709] |
[előzmény: (13707) djczefre, 2015-03-30 09:33:11] |
|
Törzstag
|
|
 djczefre

Tagság: 2008-12-27 21:15:13 Tagszám: #67992 Hozzászólások: 917 |
13707. Elküldve: 2015-03-30 09:33:11, Dreambox HD
|
[3830.] |
hali!
1-re..... Mire gondolsz itt pontosan? Ez nem kellene zavarjon semmiben!
2-re...ezt a beallitast a legtobb image-be megteheted hogy beallitod a menu /beallitasok/ rendszerbealitasok /automatikus nyelvvalasztas (itt reszletesen mindent tetszes szerint alithatsz, s termeszetesen el kell a vegen mentned)
3 -ra....igen, azaz csak azt teheted hogy ,megszerkeszted , oda navigalsz, kivalsztod a megfelelo csatit ami tetszik neked a legjobban, s ha mar rajta vagy csinalj egy teljes ujrainditast menubol, igy mindig a kedvencek listajaban talalod magad (lehet hogy van masik megoldas is de en ezeket tudom)
4-re.... van ilyen opcio , miutan telepitetted a HdGlas16 skynt , abszolut mindent reszletesen be tudsz allitani , menu / beallitasok / HdGlas beallitasok menupont alatt. ( No de ezt is kell erteni, mert van olyan bonyolult sorrendje mint egy Enigma beallitas)
Az utolso kerdesedre nem tudom a 100%-os valaszt, en ugy tudom hogy menubol lehet elalvas idozitot allitani, van sok modja menun belul is, de itt nem tudom neked mi kellene pontosan, tavbol max 2 gombnyomassal megoldani nem lehet (szerintem)
Sok sikert! Hd Glas 16 beallitasban segitek ha ugy adodik, de csak estenkent.
|
| | | [válaszok erre: #13708] |
[előzmény: (13706) Saughassy, 2015-03-30 09:00:32] |
|
Törzstag
|
|
 Saughassy

Tagság: 2006-11-05 16:17:37 Tagszám: #36782 Hozzászólások: 589 |
13706. Elküldve: 2015-03-30 09:00:32, Dreambox HD
|
[3831.] |
Koszonom, megnezem.
Amibe meg igy elsore belefutottam:
-van e lehetoseg a fomenu bizonyos menupontjaitol megszabadulni?
-bizonyos tobbnyelvu adoknal valamiert nem a magyar hangsav az alapertelmezett. Ez meg nem is lenne baj, de nem sikerult elmentenem a kivalasztott savot. Mi a titok?
- van lehetoseg, hogy a Kedvencek legyen az alapertelmezett csatornalista?
- valami modon ra lehet venni, hogy minden feljovo ablaknak garantaltan legyen egy timeoutja? Plazma teve tulajkent tudnam ertekelni, de ugy lattam nem egyseges a felulet es nincs ilyen opcio.
- az elalvas kapcsolonak esetleg valami kevesbe pilotivizsgas, kevesebb kattintassal jaro modja?
Elore is koszonom, ha akar csak reszletekben is, de valaki valaszol. :)
(Coolstreamen szocializalodtam, es itt nagyon mas a logika)
|
| | | [válaszok erre: #13707] |
[előzmény: (13705) ramzess, 2015-03-30 08:52:35] |
|
Törzstag
|
|
 ramzess

Tagság: 2007-06-24 12:48:00 Tagszám: #46330 Hozzászólások: 196 |
13705. Elküldve: 2015-03-30 08:52:35, Dreambox HD
|
[3832.] |
szia probald meg ezt a skint biztosan megtalalod amit keresel:
http://www.hdglass16.eu/index.htm
* * * * Octagon SF4008 4K * * * * Formuler F1 * * * * Amiko A4 * * * * Dreambox 800 HDse * * * * UPC Direct Medium HD * * * * LNB Inverto Black Twin * * * *
|
| | | [válaszok erre: #13706] |
[előzmény: (13704) Saughassy, 2015-03-30 06:33:13] |
|
Haladó
|
|
 Saughassy

Tagság: 2006-11-05 16:17:37 Tagszám: #36782 Hozzászólások: 589 |
13704. Elküldve: 2015-03-30 06:33:13, Dreambox HD
|
[3833.] |
Sziasztok!
Kaptam egy Dreambox dm800HDse V2-t, de egyelore sehol sem latok a Coolstream NEOkhoz hasonlo gyors csatornalistat. (Mar ha ismeri valaki)
A lenyege, hogy egy gomb megnyomasra ott a komplett minimalista csatornalista, amin egybol latszik a most futo musorok neve es a majd azt kovetoke is. (Plusz az eltelt resz szazalekosan, de az mar csak hab a tortan)
Ki lehet esetleg valami skinnel hasonlot eroszakolni a Dreamboxbol?
Elore is koszonom. Tartok tole lesz meg par kerdesem a kozeljovoben. :)
|
| | | [válaszok erre: #13705] |
|
|
Törzstag
|
|
 MyChroLesLie

Tagság: 2003-10-25 14:23:40 Tagszám: #7090 Hozzászólások: 3610 |
13703. Elküldve: 2015-03-07 20:24:41, Dreambox HD
|
[3834.] |
Isten vagy!!! :)
Működik. :) Ahogy írtad csináltam egy új bejegyzést (mint új műhold) a satellites.xml-be 19.1E-re. Ide betettem mindazon TP-ket melyeket CSAK a D tuneren akarok látni (azaz a forgatón), és persze ezeket ki is töröltem a 19.2-es bejegyzés alól. Igaz hogy amiket áttettem a 19.1-re azokat újra (már az új 19.1 szerint) le kellett keressem, de végül is amúgy is ráfért a frissítés. Így most fainul ezek csak a D tuneren láthatók, mígy a többi Astra csatik mennek az A, B és a D tuneren is.
Szóval már csak a kávéfőzés maradt, de ez sem megoldhatatlan (legalábbis hogy bekapcsoljon egy relét a kávéfőzőhöz). Végül is Linux a lelke. ;)
Még 1x Danke!!! :)
Üdv, mcll (Laci)
1x Vu+ Solo 4K (DVB-S2 x2, DVB-T2/C x1), 1x GigaBlue UE UHD 4K (DVB-C, DVB-S2x), 3x uClan Ustym 4K Pro (DVB-T2/C, DVB-S2x)
|
| | |
[előzmény: (13702) superjack, 2015-03-06 21:21:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 superjack

Tagság: 2005-06-12 19:44:01 Tagszám: #19667 Hozzászólások: 430 |
13702. Elküldve: 2015-03-06 21:21:48, Dreambox HD
|
[3835.] |
Szerkezd meg az .xml fájlt,hogy csak azok a tp-k legyenek benne egy vákasztott műholdnévhez.Pl.:astra helyett A19/11936/v/22000. poziciónak add meg 19.1°E.
|
| | | [válaszok erre: #13703] |
[előzmény: (13700) MyChroLesLie, 2015-03-06 18:01:23] |
|
Törzstag
|
|
 sztar1

Tagság: 2004-09-21 15:47:12 Tagszám: #12751 Hozzászólások: 11351 |
13701. Elküldve: 2015-03-06 18:07:49, Dreambox HD
|
[3836.] |
kávét ne fözzön?
ez kivitelezhetetlen.
huzz be még 3 kábelt
DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
|
| | |
[előzmény: (13700) MyChroLesLie, 2015-03-06 18:01:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 MyChroLesLie

Tagság: 2003-10-25 14:23:40 Tagszám: #7090 Hozzászólások: 3610 |
13700. Elküldve: 2015-03-06 18:01:23, Dreambox HD
|
[3837.] |
Valahogy azt meg lehet oldani, hogy adott transzponderek CSAK és kizárólag az egyik tuneren legyenek elérhetőek?
Gondolok itt arra, hogy esetemben van 4 tuner, A, és B tuner fix Astra/Thor DiSEqC-n keresztül, C tuner DVB-T és D tuneren USALS motor van. Egyes Astra transzpondereket azonban csak a D tuneren akarom használni, azokat a Dream még véletlenül se próbálja megnyitni az A vagy a B tunereken. Minden egyéb Astra TP viszont mehet az A és B tunereken.
Ha lehet akkor miképpen tudom ezt elérni?
OpenPLI 4.0 van.
Köszi.
Üdv, mcll (Laci)
1x Vu+ Solo 4K (DVB-S2 x2, DVB-T2/C x1), 1x GigaBlue UE UHD 4K (DVB-C, DVB-S2x), 3x uClan Ustym 4K Pro (DVB-T2/C, DVB-S2x)
|
| | | [válaszok erre: #13701 #13702] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
13699. Elküldve: 2015-03-04 19:47:05, Dreambox HD
|
[3838.] |
köszi.
Szerencsére már megoldódott a próbléma.
Szétszedtem a távirányítót és sikerült megjavítani.
|
| | |
[előzmény: (13698) 999999, 2015-03-04 19:41:42] |
|
|
|
|
 999999

Tagság: 2008-03-31 10:53:07 Tagszám: #57740 Hozzászólások: 2549 |
13698. Elküldve: 2015-03-04 19:41:42, Dreambox HD
|
[3839.] |
Szia!
Madison07 linkjén minden klón, ami persze nem gond ha neked is klónod van. De akkor miért itt keresed?
Tudom lesznek akik azt mondják a klón táv is van olyan jó. Akkor miért is kellett infra/resistor csere?
Magán véleményem.
|
| | | [válaszok erre: #13699] |
[előzmény: (13695) Leíratkozott felhasználó, 2015-03-04 08:44:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
13697. Elküldve: 2015-03-04 19:40:29, Dreambox HD
|
[3840.] |
köszi
|
| | |
[előzmény: (13696) Madison 07, 2015-03-04 15:22:01] |
|
|
|
|
 Madison 07

Tagság: 2007-03-09 21:33:08 Tagszám: #42624 Hozzászólások: 4080 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
13695. Elküldve: 2015-03-04 08:44:43, Dreambox HD
|
[3842.] |
Sziasztok Dreambox DM 500 HD box távirányítót keresek
Magyar oldalon ha van
|
| | | [válaszok erre: #13696 #13698] |
|
|
|
|
|
 999999

Tagság: 2008-03-31 10:53:07 Tagszám: #57740 Hozzászólások: 2549 |
13694. Elküldve: 2015-02-24 17:41:53, Dreambox HD
|
[3843.] |
Szia!
Szerintem igen (bár nekem nincs) így nem biztos.
Üdv.
|
| | |
[előzmény: (13693) Jani51, 2015-02-24 15:34:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Jani51

Tagság: 2005-01-05 22:14:26 Tagszám: #14939 Hozzászólások: 181 |
13693. Elküldve: 2015-02-24 15:34:45, Dreambox HD
|
[3844.] |
Ok.
Köszönöm.
Sikerült.
CCCam kezeli a conax cas7 kártyát ?
|
| | | [válaszok erre: #13694] |
[előzmény: (13690) 999999, 2015-02-18 11:20:03] |
|
Haladó
|
|
 oldmanoka

Tagság: 2008-11-04 05:01:21 Tagszám: #65178 Hozzászólások: 65 |
13692. Elküldve: 2015-02-24 05:04:22, Dreambox HD
|
[3845.] |
elfelejtetem bocsanat dreambox 800 hd rol beszelek .
esetleg valaki tud segiteni masik dologban ? lehet dnla plugint telepiteni?
|
| |
|
Kezdő
|
|
 oldmanoka

Tagság: 2008-11-04 05:01:21 Tagszám: #65178 Hozzászólások: 65 |
13691. Elküldve: 2015-02-24 04:25:39, Dreambox HD
|
[3846.] |
sziasztok segitég kellene esetleg valaki tud segiteni openpli image van fent de a media lejatszasnal egyes file ok lejatszasa elindul de csak hang van kep semi esetleg valami plugin letezik megoldásként ..... ?
|
| |
|
Kezdő
|
|
 999999

Tagság: 2008-03-31 10:53:07 Tagszám: #57740 Hozzászólások: 2549 |
13690. Elküldve: 2015-02-18 11:20:03, Dreambox HD
|
[3847.] |
Szia!
Töröld le a driwert,vedd ki a DVBT és csinálj reboot,majd telepítsd fel újra kikapcs főkapcsolóval is ekkor tedd be a DVBT és indítsd újra a boxot.
Hátha, ha már így csináltad akkor nem biztos hogy AF9015 chip van benne.
Üdv.
|
| | | [válaszok erre: #13693] |
[előzmény: (13689) Jani51, 2015-02-16 20:38:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Jani51

Tagság: 2005-01-05 22:14:26 Tagszám: #14939 Hozzászólások: 181 |
13689. Elküldve: 2015-02-16 20:38:41, Dreambox HD
|
[3848.] |
Köszi.
Megnézem.
Most Newenigma van rajta abban is van támogatás de nem látja a tunert akármit csinálok vele.
|
| | | [válaszok erre: #13690] |
[előzmény: (13688) 999999, 2015-02-16 16:50:09] |
|
Haladó
|
|
 999999

Tagság: 2008-03-31 10:53:07 Tagszám: #57740 Hozzászólások: 2549 |
13688. Elküldve: 2015-02-16 16:50:09, Dreambox HD
|
[3849.] |
Szia!
Nos az említett tunert nem ismerem,viszont az OpenPli 3.0 nál van AF9013-15 letölthetőség.
Üdv.
|
| | | [válaszok erre: #13689] |
[előzmény: (13687) Jani51, 2015-02-15 08:34:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Jani51

Tagság: 2005-01-05 22:14:26 Tagszám: #14939 Hozzászólások: 181 |
13687. Elküldve: 2015-02-15 08:34:54, Dreambox HD
|
[3850.] |
Sziasztok.
Szeretnék egy ilyen dvb-t tunert elindítani eredeti Dm800Hd ben.
Tud valaki segíteni hogí melyik image kezeli ezt a tunert.
Vagy egyáltalán sikerült ilyent elindítani valakinek.
USB\VID_15A4&PID_9016&REV_0200&MI_00
AF9015 BDA Device
Köszi.
Üdv.
|
| | | [válaszok erre: #13688] |
|
|
Haladó
|
|
Dreambox HD (üzenet: 17443, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|