Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499738/1 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (78/23
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 698 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Dreambox HD

(üzenet: 17443, Sat)
 

greba



Tagság: 2004-09-04 19:46:48
Tagszám: #12419
Hozzászólások: 1821
13711. Elküldve: 2015-03-30 10:47:08,

Dreambox HD

[3826.]

A zajszint logikus,bár a venti sebességét lehet szabályozni.
A dreambox táv tud TV-t is működtetni,van unitáv funkció benne.

Ninden tréfát félretéve,én ugyan openpli imiget használok,kipróbáltam valamit.
Van telepítve egy multi quickbutton panel 2.7.10
plugin.
Itt hozzárendelhetsz gombokhoz funkciókat.
Kipróbáltam: a zöld gombhoz például hozzáadtam
a sleeptimer funkciót.
Így egy gomb nyomására már ott is van.
Dreamboxal szinte mindent meg lehet csinálni,amit szeretnénk,csak a megfelelő plugin,script kérdése.
Meg fogod szeretni...
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2015-03-30 10:56:28]
[válaszok erre: #13712] [előzmény: (13710) Saughassy, 2015-03-30 10:38:45]
Kiváló dolgozó
greba adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Saughassy



Tagság: 2006-11-05 16:17:37
Tagszám: #36782
Hozzászólások: 589
13710. Elküldve: 2015-03-30 10:38:45,

Dreambox HD

[3827.]

Csak sima standby, nem idle.

Es leginkabb azert, hogy kikapcsolja a tevet is, a belteri meg hallgasson el. Persze lehetne a tevet is kikapcsolni, de akkor meg 2 taviranyito kell. Igy szepen megold mindent a belteri.
De fogyasztas ide vagy oda, azert a zajszint is jelentosen csokken standby-ban, amire elegge tudok en is ugrani.
[válaszok erre: #13711] [előzmény: (13709) greba, 2015-03-30 10:30:11]
Törzstag
Saughassy adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


greba



Tagság: 2004-09-04 19:46:48
Tagszám: #12419
Hozzászólások: 1821
13709. Elküldve: 2015-03-30 10:30:11,

Dreambox HD

[3828.]

És miért kell egyáltalán kikapcsolni a boxot?
Nem sok különbség lesz fogyasztásban.
Én szinte sosem kapcsolom ki, csak a TV-t.
[válaszok erre: #13710] [előzmény: (13708) Saughassy, 2015-03-30 09:44:40]
Kiváló dolgozó
greba adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Saughassy



Tagság: 2006-11-05 16:17:37
Tagszám: #36782
Hozzászólások: 589
13708. Elküldve: 2015-03-30 09:44:40,

Dreambox HD

[3829.]

1 es utolso pont: Az asszony miatt jobb ha nincsenek ott sosem hasznalt menupontok, meg ne kelljen mar felevente hasznalt opciokat kerulgetnem, ha mar egyaltalan muszaj belepnem oda. Igazabol a fomenut egyelore csak az elalvas kapcsolo miatt kell eloszedni, de persze alapbol meg azt sem jegyzi meg, hogy utoljara mit hasznaltam. Szoval eddig a legjobb megoldasom a kikapcsolasra:

fomenu, kikapcsolas, idozitett kikapcsolas, ujabb opcio, feljovo figyelmeztetes (aktiv) leokezasa. Na ez igy iszonyu nyogvenyelos, ezt szeretnem barmi modon leroviditeni. Ahogy latom a skinek akar a menupontokat is megvaltoztathatjak, de nekem a gyari default es azt hiszem valami newengima fedonevu van most rajta.
2. koszonom, megnezem, valoszinuleg elkerulte a figyelmem
3. kiprobalom, koszonom
[válaszok erre: #13709] [előzmény: (13707) djczefre, 2015-03-30 09:33:11]
Törzstag
Saughassy adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


djczefre



Tagság: 2008-12-27 21:15:13
Tagszám: #67992
Hozzászólások: 917
13707. Elküldve: 2015-03-30 09:33:11,

Dreambox HD

[3830.]

hali!
1-re..... Mire gondolsz itt pontosan? Ez nem kellene zavarjon semmiben!
2-re...ezt a beallitast a legtobb image-be megteheted hogy beallitod a menu /beallitasok/ rendszerbealitasok /automatikus nyelvvalasztas (itt reszletesen mindent tetszes szerint alithatsz, s termeszetesen el kell a vegen mentned)
3 -ra....igen, azaz csak azt teheted hogy ,megszerkeszted , oda navigalsz, kivalsztod a megfelelo csatit ami tetszik neked a legjobban, s ha mar rajta vagy csinalj egy teljes ujrainditast menubol, igy mindig a kedvencek listajaban talalod magad (lehet hogy van masik megoldas is de en ezeket tudom)
4-re.... van ilyen opcio , miutan telepitetted a HdGlas16 skynt , abszolut mindent reszletesen be tudsz allitani , menu / beallitasok / HdGlas beallitasok menupont alatt. ( No de ezt is kell erteni, mert van olyan bonyolult sorrendje mint egy Enigma beallitas)
Az utolso kerdesedre nem tudom a 100%-os valaszt, en ugy tudom hogy menubol lehet elalvas idozitot allitani, van sok modja menun belul is, de itt nem tudom neked mi kellene pontosan, tavbol max 2 gombnyomassal megoldani nem lehet (szerintem)
Sok sikert! Hd Glas 16 beallitasban segitek ha ugy adodik, de csak estenkent.
[válaszok erre: #13708] [előzmény: (13706) Saughassy, 2015-03-30 09:00:32]
Törzstag
djczefre adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Saughassy



Tagság: 2006-11-05 16:17:37
Tagszám: #36782
Hozzászólások: 589
13706. Elküldve: 2015-03-30 09:00:32,

Dreambox HD

[3831.]

Koszonom, megnezem.

Amibe meg igy elsore belefutottam:

-van e lehetoseg a fomenu bizonyos menupontjaitol megszabadulni?
-bizonyos tobbnyelvu adoknal valamiert nem a magyar hangsav az alapertelmezett. Ez meg nem is lenne baj, de nem sikerult elmentenem a kivalasztott savot. Mi a titok?
- van lehetoseg, hogy a Kedvencek legyen az alapertelmezett csatornalista?
- valami modon ra lehet venni, hogy minden feljovo ablaknak garantaltan legyen egy timeoutja? Plazma teve tulajkent tudnam ertekelni, de ugy lattam nem egyseges a felulet es nincs ilyen opcio.
- az elalvas kapcsolonak esetleg valami kevesbe pilotivizsgas, kevesebb kattintassal jaro modja?

Elore is koszonom, ha akar csak reszletekben is, de valaki valaszol. :)
(Coolstreamen szocializalodtam, es itt nagyon mas a logika)
[válaszok erre: #13707] [előzmény: (13705) ramzess, 2015-03-30 08:52:35]
Törzstag
Saughassy adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ramzess



Tagság: 2007-06-24 12:48:00
Tagszám: #46330
Hozzászólások: 196
13705. Elküldve: 2015-03-30 08:52:35,

Dreambox HD

[3832.]

szia probald meg ezt a skint biztosan megtalalod amit keresel:
http://www.hdglass16.eu/index.htm

* * * * Octagon SF4008 4K * * * * Formuler F1 * * * * Amiko A4 * * * * Dreambox 800 HDse * * * * UPC Direct Medium HD * * * * LNB Inverto Black Twin * * * *
[válaszok erre: #13706] [előzmény: (13704) Saughassy, 2015-03-30 06:33:13]
Haladó
ramzess adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Saughassy



Tagság: 2006-11-05 16:17:37
Tagszám: #36782
Hozzászólások: 589
13704. Elküldve: 2015-03-30 06:33:13,

Dreambox HD

[3833.]

Sziasztok!

Kaptam egy Dreambox dm800HDse V2-t, de egyelore sehol sem latok a Coolstream NEOkhoz hasonlo gyors csatornalistat. (Mar ha ismeri valaki)

A lenyege, hogy egy gomb megnyomasra ott a komplett minimalista csatornalista, amin egybol latszik a most futo musorok neve es a majd azt kovetoke is. (Plusz az eltelt resz szazalekosan, de az mar csak hab a tortan)
Ki lehet esetleg valami skinnel hasonlot eroszakolni a Dreamboxbol?

Elore is koszonom. Tartok tole lesz meg par kerdesem a kozeljovoben. :)
[válaszok erre: #13705]
Törzstag
Saughassy adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


MyChroLesLie



Tagság: 2003-10-25 14:23:40
Tagszám: #7090
Hozzászólások: 3610
13703. Elküldve: 2015-03-07 20:24:41,

Dreambox HD

[3834.]

Isten vagy!!! :)

Működik. :) Ahogy írtad csináltam egy új bejegyzést (mint új műhold) a satellites.xml-be 19.1E-re. Ide betettem mindazon TP-ket melyeket CSAK a D tuneren akarok látni (azaz a forgatón), és persze ezeket ki is töröltem a 19.2-es bejegyzés alól. Igaz hogy amiket áttettem a 19.1-re azokat újra (már az új 19.1 szerint) le kellett keressem, de végül is amúgy is ráfért a frissítés. Így most fainul ezek csak a D tuneren láthatók, mígy a többi Astra csatik mennek az A, B és a D tuneren is.

Szóval már csak a kávéfőzés maradt, de ez sem megoldhatatlan (legalábbis hogy bekapcsoljon egy relét a kávéfőzőhöz). Végül is Linux a lelke. ;)

Még 1x Danke!!! :)

Üdv, mcll (Laci)

1x Vu+ Solo 4K (DVB-S2 x2, DVB-T2/C x1), 1x GigaBlue UE UHD 4K (DVB-C, DVB-S2x), 3x uClan Ustym 4K Pro (DVB-T2/C, DVB-S2x)
[előzmény: (13702) superjack, 2015-03-06 21:21:48]
Kiváló dolgozó
MyChroLesLie adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


superjack



Tagság: 2005-06-12 19:44:01
Tagszám: #19667
Hozzászólások: 430
13702. Elküldve: 2015-03-06 21:21:48,

Dreambox HD

[3835.]

Szerkezd meg az .xml fájlt,hogy csak azok a tp-k legyenek benne egy vákasztott műholdnévhez.Pl.:astra helyett A19/11936/v/22000. poziciónak add meg 19.1°E.
[válaszok erre: #13703] [előzmény: (13700) MyChroLesLie, 2015-03-06 18:01:23]
Törzstag
superjack adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sztar1



Tagság: 2004-09-21 15:47:12
Tagszám: #12751
Hozzászólások: 11351
13701. Elküldve: 2015-03-06 18:07:49,

Dreambox HD

[3836.]

kávét ne fözzön?

ez kivitelezhetetlen.

huzz be még 3 kábelt

DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
[előzmény: (13700) MyChroLesLie, 2015-03-06 18:01:23]
Kiváló dolgozó
sztar1 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


MyChroLesLie



Tagság: 2003-10-25 14:23:40
Tagszám: #7090
Hozzászólások: 3610
13700. Elküldve: 2015-03-06 18:01:23,

Dreambox HD

[3837.]

Valahogy azt meg lehet oldani, hogy adott transzponderek CSAK és kizárólag az egyik tuneren legyenek elérhetőek?

Gondolok itt arra, hogy esetemben van 4 tuner, A, és B tuner fix Astra/Thor DiSEqC-n keresztül, C tuner DVB-T és D tuneren USALS motor van. Egyes Astra transzpondereket azonban csak a D tuneren akarom használni, azokat a Dream még véletlenül se próbálja megnyitni az A vagy a B tunereken. Minden egyéb Astra TP viszont mehet az A és B tunereken.

Ha lehet akkor miképpen tudom ezt elérni?
OpenPLI 4.0 van.

Köszi.

Üdv, mcll (Laci)

1x Vu+ Solo 4K (DVB-S2 x2, DVB-T2/C x1), 1x GigaBlue UE UHD 4K (DVB-C, DVB-S2x), 3x uClan Ustym 4K Pro (DVB-T2/C, DVB-S2x)
[válaszok erre: #13701 #13702]
Kiváló dolgozó
MyChroLesLie adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
13699. Elküldve: 2015-03-04 19:47:05,

Dreambox HD

[3838.]

köszi.
Szerencsére már megoldódott a próbléma.
Szétszedtem a távirányítót és sikerült megjavítani.
[előzmény: (13698) 999999, 2015-03-04 19:41:42]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


999999



Tagság: 2008-03-31 10:53:07
Tagszám: #57740
Hozzászólások: 2549
13698. Elküldve: 2015-03-04 19:41:42,

Dreambox HD

[3839.]

Szia!


Madison07 linkjén minden klón, ami persze nem gond ha neked is klónod van. De akkor miért itt keresed?
Tudom lesznek akik azt mondják a klón táv is van olyan jó. Akkor miért is kellett infra/resistor csere?


Magán véleményem.
[válaszok erre: #13699] [előzmény: (13695) Leíratkozott felhasználó, 2015-03-04 08:44:43]
Kiváló dolgozó
999999 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
13697. Elküldve: 2015-03-04 19:40:29,

Dreambox HD

[3840.]

köszi
[előzmény: (13696) Madison 07, 2015-03-04 15:22:01]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Madison 07



Tagság: 2007-03-09 21:33:08
Tagszám: #42624
Hozzászólások: 4080
13696. Elküldve: 2015-03-04 15:22:01,

Dreambox HD

[3841.]

http://olx.hu/hirdetes/dreambox-taviranyito-tavkapcsolo-800hd-800se-600-uj-bontatlan-elado-ID1H5Bp.html#4117fc1d2f

Üdv.: Madisonˆ'
[válaszok erre: #13697] [előzmény: (13695) Leíratkozott felhasználó, 2015-03-04 08:44:43]
Kiváló dolgozó
Madison 07 adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
13695. Elküldve: 2015-03-04 08:44:43,

Dreambox HD

[3842.]

Sziasztok Dreambox DM 500 HD box távirányítót keresek

Magyar oldalon ha van
[válaszok erre: #13696 #13698]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


999999



Tagság: 2008-03-31 10:53:07
Tagszám: #57740
Hozzászólások: 2549
13694. Elküldve: 2015-02-24 17:41:53,

Dreambox HD

[3843.]

Szia!

Szerintem igen (bár nekem nincs) így nem biztos.


Üdv.
[előzmény: (13693) Jani51, 2015-02-24 15:34:45]
Kiváló dolgozó
999999 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Jani51



Tagság: 2005-01-05 22:14:26
Tagszám: #14939
Hozzászólások: 181
13693. Elküldve: 2015-02-24 15:34:45,

Dreambox HD

[3844.]

Ok.
Köszönöm.
Sikerült.
CCCam kezeli a conax cas7 kártyát ?
[válaszok erre: #13694] [előzmény: (13690) 999999, 2015-02-18 11:20:03]
Haladó
Jani51 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


oldmanoka



Tagság: 2008-11-04 05:01:21
Tagszám: #65178
Hozzászólások: 65
13692. Elküldve: 2015-02-24 05:04:22,

Dreambox HD

[3845.]

elfelejtetem bocsanat dreambox 800 hd rol beszelek .
esetleg valaki tud segiteni masik dologban ? lehet dnla plugint telepiteni?
Kezdő
oldmanoka adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


oldmanoka



Tagság: 2008-11-04 05:01:21
Tagszám: #65178
Hozzászólások: 65
13691. Elküldve: 2015-02-24 04:25:39,

Dreambox HD

[3846.]

sziasztok segitég kellene esetleg valaki tud segiteni openpli image van fent de a media lejatszasnal egyes file ok lejatszasa elindul de csak hang van kep semi esetleg valami plugin letezik megoldásként ..... ?
Kezdő
oldmanoka adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


999999



Tagság: 2008-03-31 10:53:07
Tagszám: #57740
Hozzászólások: 2549
13690. Elküldve: 2015-02-18 11:20:03,

Dreambox HD

[3847.]

Szia!

Töröld le a driwert,vedd ki a DVBT és csinálj reboot,majd telepítsd fel újra kikapcs főkapcsolóval is ekkor tedd be a DVBT és indítsd újra a boxot.

Hátha, ha már így csináltad akkor nem biztos hogy AF9015 chip van benne.

Üdv.


[válaszok erre: #13693] [előzmény: (13689) Jani51, 2015-02-16 20:38:41]
Kiváló dolgozó
999999 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Jani51



Tagság: 2005-01-05 22:14:26
Tagszám: #14939
Hozzászólások: 181
13689. Elküldve: 2015-02-16 20:38:41,

Dreambox HD

[3848.]

Köszi.
Megnézem.
Most Newenigma van rajta abban is van támogatás de nem látja a tunert akármit csinálok vele.
[válaszok erre: #13690] [előzmény: (13688) 999999, 2015-02-16 16:50:09]
Haladó
Jani51 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


999999



Tagság: 2008-03-31 10:53:07
Tagszám: #57740
Hozzászólások: 2549
13688. Elküldve: 2015-02-16 16:50:09,

Dreambox HD

[3849.]

Szia!


Nos az említett tunert nem ismerem,viszont az OpenPli 3.0 nál van AF9013-15 letölthetőség.

Üdv.
[válaszok erre: #13689] [előzmény: (13687) Jani51, 2015-02-15 08:34:54]
Kiváló dolgozó
999999 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Jani51



Tagság: 2005-01-05 22:14:26
Tagszám: #14939
Hozzászólások: 181
13687. Elküldve: 2015-02-15 08:34:54,

Dreambox HD

[3850.]

Sziasztok.
Szeretnék egy ilyen dvb-t tunert elindítani eredeti Dm800Hd ben.
Tud valaki segíteni hogí melyik image kezeli ezt a tunert.
Vagy egyáltalán sikerült ilyent elindítani valakinek.

USB\VID_15A4&PID_9016&REV_0200&MI_00
AF9015 BDA Device

Köszi.
Üdv.
[válaszok erre: #13688]
Haladó
Jani51 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Dreambox HD

(üzenet: 17443, Sat)
 
    / 698 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.011211156845093 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail