Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499781/4 Témák: 19704 Tagok: 113676 Legújabb tag: localseoservicesuae Online: (67/39
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 

zss2



Tagság: 2006-06-18 12:34:45
Tagszám: #31777
Hozzászólások: 531
29101. Elküldve: 2012-02-23 10:03:44,

MinDigTv

[30076.]

Sziasztok! érdeklődni szeretnék,hogy melyik most a legstabilabb javasolt szoftver a telefunken ttr-280c-re?
[válaszok erre: #29107]
Törzstag
zss2 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tévészerelő



Tagság: 2010-06-18 13:14:57
Tagszám: #86111
Hozzászólások: 576
29100. Elküldve: 2012-02-22 17:51:06,

MinDigTv

[30077.]

Pedig ez a helyzet, ha nem vagy szakember a témában és nem vizsgáltál meg minden körülményt, akkor nem lehet ilyen kijelentést tenni.

Éteren keresztül nyújtott szolgáltatásra pedig semmiképp nem lehet úgy tekinteni, mint egy kábeles szolgáltatásra. Kábelen általában egyértelműen behatárolt és behatárolható a szolgáltató felelőssége (de még ott is előfordulnak becsapós helyzetek). Földi vételnél több a bizonytalansági tényező, erre sajnos előre számítani kell.

____________________________
Nomen est omen.
[előzmény: (29090) Ladislo73, 2012-02-21 18:55:26]
Törzstag
Tévészerelő adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sanyci



Tagság: 2010-05-30 20:52:22
Tagszám: #85471
Hozzászólások: 844
29099. Elküldve: 2012-02-22 16:14:44,

MinDigTv

[30078.]

Úzd-ot fogom a dél-Alföldről, Inglar Three-vel. Vakon beállított antennával (asszony a földszintről kiabált, hogy mennyit mutat az STB jelszintje)
Erősítőnek egy Triax fejpatront használok...
[előzmény: (29098) gemi, 2012-02-22 10:02:40]
Törzstag
sanyci adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gemi



Tagság: 2009-03-13 10:36:51
Tagszám: #71677
Hozzászólások: 100
29098. Elküldve: 2012-02-22 10:02:40,

MinDigTv

[30079.]

Ha nem titok merre laksz? Milyen antenával mely telephelyről nézed?
[válaszok erre: #29099] [előzmény: (29097) sanyci, 2012-02-22 09:48:58]
Kezdő
gemi adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sanyci



Tagság: 2010-05-30 20:52:22
Tagszám: #85471
Hozzászólások: 844
29097. Elküldve: 2012-02-22 09:48:58,

MinDigTv

[30080.]

Nem tudom, hogy van-e értelme beszállni, de én a B-MUX miatt 55 km-ről fogom a jelet egy padlástéren belüli antennával, és csak egy kis gyertya erősítőt használok, de 30-60 centi hóval a tetőn sem volt vételi gondom, max. minimális kockásodást, hetente 1-1 akadást tapasztaltam, jellemzően a B-MUX minimális savszéllesegű csatornáin...
A helyi adó viszont egy 15 centis botantennával jön (USB tunerral, a botantennát a notebook felnyitott fedelére - képernyő hátára - rögzítve tépőzáras talppal)
[válaszok erre: #29098]
Törzstag
sanyci adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


maximillian



Tagság: 2011-07-25 12:27:54
Tagszám: #94491
Hozzászólások: 116
29096. Elküldve: 2012-02-22 09:38:14,

MinDigTv

[30081.]

nekem csak akkor van gondom, ha szélvihar van, mert az antenna előtt van egy fa, de akkor sem vészes a helyzet. ilyet én sem tapasztaltam, hogy "rendszeresen elmegy a jel". pedig domb mögött fogom a Széchenyi-hegyről.
[előzmény: (29092) Ladislo73, 2012-02-21 19:30:53]
Haladó
maximillian adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zoli12345



Tagság: 2012-01-23 12:51:58
Tagszám: #98495
Hozzászólások: 134
29095. Elküldve: 2012-02-21 20:49:41,

MinDigTv

[30082.]

Én egy darab koax-al veszem a MindigTv adásokat, ami csak úgy kilóg az erkélyre 20 centit... Mindhárom mux tökéletesen, 95-100% közötti jelminőséggel jön.. Bp.13 ker.
[előzmény: (29090) Ladislo73, 2012-02-21 18:55:26]
Haladó
Zoli12345 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Frovery



Tagság: 2011-08-15 09:02:08
Tagszám: #94771
Hozzászólások: 690
29094. Elküldve: 2012-02-21 19:57:24,

MinDigTv

[30083.]

Hülyeséget nem állítottam! Tapasztalat, hogy másokban keresik a hibát és nem a sajátban.
Mint írták, senki nem jelzett hibát, így nézz körbe mi lehet a hiba forrása.
[előzmény: (29092) Ladislo73, 2012-02-21 19:30:53]
Törzstag
Frovery adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nakiazaki



Tagság: 2008-11-27 15:49:01
Tagszám: #66056
Hozzászólások: 952
29093. Elküldve: 2012-02-21 19:51:16,

MinDigTv

[30084.]

Egy a helyedben kicsit azért körbenéznék a házam táján, mert ilyen panaszokat mástól nem olvastunk itt mostanában. Én is Bp-n veszem, de semmi ilyesmit nem tapasztatam én sem. Amit érdemes leellenőrizni: kábelek, csatlakozók, erősítő. Simán beázhatott, szétfagyhatott valami valahol, esetleg megrágta egér, stb.
[előzmény: (29092) Ladislo73, 2012-02-21 19:30:53]
Törzstag
nakiazaki adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Ladislo73



Tagság: 2010-10-18 09:41:31
Tagszám: #89389
Hozzászólások: 119
29092. Elküldve: 2012-02-21 19:30:53,

MinDigTv

[30085.]

Évekig tökéletes vételem volt! Ne állits már hülyeséget légyszíves. (Bp.)
[válaszok erre: #29093 #29094 #29096] [előzmény: (29091) Frovery, 2012-02-21 19:08:38]
Haladó
Ladislo73 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Frovery



Tagság: 2011-08-15 09:02:08
Tagszám: #94771
Hozzászólások: 690
29091. Elküldve: 2012-02-21 19:08:38,

MinDigTv

[30086.]

Mire alapozod, hogy nem nálad van a hiba, hanem a szolgáltatónál???
[válaszok erre: #29092] [előzmény: (29090) Ladislo73, 2012-02-21 18:55:26]
Törzstag
Frovery adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Ladislo73



Tagság: 2010-10-18 09:41:31
Tagszám: #89389
Hozzászólások: 119
29090. Elküldve: 2012-02-21 18:55:26,

MinDigTv

[30087.]

Felháboritó,hogy rendszeresen elmegy a jel !
Ha ez többször még előfordul felmondom az éves előfízetést és visszakérem a pénzem !
[válaszok erre: #29091 #29095 #29100]
Haladó
Ladislo73 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
29089. Elküldve: 2012-02-21 13:01:17,

MinDigTv

[30088.]

Márciusi karbantartások: http://mindigtv.hu/mrciusi-karbantartsok-tokaj-uzd



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


EnJoe



Tagság: 2004-10-20 08:27:53
Tagszám: #13293
Hozzászólások: 1938
29088. Elküldve: 2012-02-21 11:01:10,

MinDigTv

[30089.]

Sajnos nem ott lakom, egy ismerősnél mértem, külföldiek közül a szlovák vétel is kifogástalan, Nyitra 60dBuV feletti jelszinttel vehető, az osztrák stream-ek viszont gyengék. Visszatérve a MindigTV-re, nem a legközelebbi adó vétele a legerősebb, Győr irányában közvetlen takarás van, épületek, erdő illetve egy kicsit a domborzat is arra emelkedik és ez jobban befolyásolja a vételt, mint optikai rálátás esetén a távolságból adódó csillapítás (igaz, derült, tiszta időben mértem). üdv EnJoe
[előzmény: (29087) maximillian, 2012-02-21 09:49:36]
Kiváló dolgozó
EnJoe adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


maximillian



Tagság: 2011-07-25 12:27:54
Tagszám: #94491
Hozzászólások: 116
29087. Elküldve: 2012-02-21 09:49:36,

MinDigTv

[30090.]

szép eredmények, jó helyen laksz vétel szempontjából. :)
akkor onnan még talán a külföldiek is elérhetők.
[válaszok erre: #29088] [előzmény: (29086) EnJoe, 2012-02-20 23:18:20]
Haladó
maximillian adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


EnJoe



Tagság: 2004-10-20 08:27:53
Tagszám: #13293
Hozzászólások: 1938
29086. Elküldve: 2012-02-20 23:18:20,

MinDigTv

[30091.]

Sziasztok!
MindigTV vétel műszeres mérés:
helyszín: Pannonhalma Tóthegy (beltéren)
vevő: Promax TV Explorer
antenna: reflektoros kettős Quad (9-12dB nyereség) kézben tartva

csatorna/adó: jelszint: BER (Viterbi hibajavítás utáni):
25 MUX B Győr (15km) 52dBuV jobb, mint 1E-7 (kiváló)
29 MUX B Gerecse (56km) 76dBuV jobb, mint 1E-7 (kiváló)
38 MUX A Bp-Széchenyi (92km) 48dBuV jobb, mint 1E-7 (kiváló)
42 MUX A Győr (15km) 63dBuV jobb, mint 1E-7 (kiváló)
55 MUX B Bp-Széchenyi (92km) 50dBuV jobb, mint 1E-7 (kiváló)
61 MUX C Győr (15km) 61dBuV jobb, mint 1E-7 (kiváló)
62 MUX C Bp-Széchenyi (92km) 52dBuV 1,5E-6 (gyors képváltáskor megakad)- feltehetően zavarja a szomszéd 63 csatorna, 30dB-lel erősebb jel
63 MUX C Gerecse (56km) 82dBuV jobb, mint 1E-7 (kiváló)
64 MUX A Gerecse (56km) 82dBuV jobb, mint 1E-7 (kiváló)

A BER 1E-7 jelentése: 10millió vett bitből 1 a hibás (műszerem méréshatára). Összehasonlítva LG LCD TV jelminőség kijelzése alapján 99-100%-nak felel meg.

A mért jelszintek és a kiváló VBER ellenére a mindigtv.hu adatbázisában a címre keresve az alábbi szerepel:

A kiválasztott hely vételi lehetőségei:

MUX A: tetőantennás vétel
MUX B: tetőantennás vétel
MUX C: tetőantennás vétel


Jó ha van egy kis tartalék a rendszeren, de erősítős antennát ide már nem ajánlott feltenni... icon14.gif
üdv EnJoe
[válaszok erre: #29087]
Kiváló dolgozó
EnJoe adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hoffmanng



Tagság: 2009-01-10 15:19:13
Tagszám: #69020
Hozzászólások: 671
29085. Elküldve: 2012-02-20 19:58:37,

MinDigTv

[30092.]

Az erősítök kivezérelhetöségével van a gond !
A kapható erösítök döntö tőbbsége 100dBuV 100mV kivezérelhetöségü !
MinDig TV ajánlás 110dBuV 316mV az analóg adók miatt !
Nálam a DVB-T adók az erösítö kimenetén 2,5 ,0.56 ,0.5 mV.
Zavaró analóg jelek 7 ,16 ,20 mV,
Ha az erösítö torzítás mentesen átviszi ezeket a jelszinteket semmi probléma. Ezt kapja meg a box, és hibátlanul müködik.
[előzmény: (29084) ITI, 2012-02-20 19:09:43]
Törzstag
hoffmanng adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6950
29084. Elküldve: 2012-02-20 19:09:43,

MinDigTv

[30093.]

Először én se értettem hogy egy frankó erősitős antennával nem jön be semmi, egy vacak erősitő nélkülivel meg tökéletes. És mások is megerősitettek abban hogy az erősitő valószinü túlvezérli a tunert. A Te tapasztalatod ezek szerint másrol szól.
[válaszok erre: #29085] [előzmény: (29083) hoffmanng, 2012-02-20 18:38:05]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hoffmanng



Tagság: 2009-01-10 15:19:13
Tagszám: #69020
Hozzászólások: 671
29083. Elküldve: 2012-02-20 18:38:05,

MinDigTv

[30094.]

Bocs !
Túl nagy volt a jel !
Én arra reagáltam hogy nem a DVB-T térereje a probléma hanem az analóg adók nagyságrenddel nagyobb térereje. Ez " fekteti ki " a gyenge minőségü erösítöket.
[válaszok erre: #29084] [előzmény: (29080) ITI, 2012-02-20 17:53:52]
Törzstag
hoffmanng adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6950
29082. Elküldve: 2012-02-20 18:34:45,

MinDigTv

[30095.]

Az első mondatoddal teljesen egyetértek. Árnyékolt helyen nagyon fontos az antenna elhelyezése. Fél méter is számit. Valamint a visszavert hullámok. Meg kell keresni az antenna legjobb helyét. Ha az sem segit akkor jön egy távolabbi adó, jó antennával.
[előzmény: (29081) rtagore, 2012-02-20 18:20:05]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


rtagore



Tagság: 2010-07-02 20:17:10
Tagszám: #86539
Hozzászólások: 190
29081. Elküldve: 2012-02-20 18:20:05,

MinDigTv

[30096.]

Ha tisztán látod az adót, és nem vagy körülvéve betonépületekkel.
Az hogy lehet, hogy szeptember előtt az 55-ös csatornán (40kW) 100% volt a minőség, most meg a 38-ason (100kW) 20% (TV-tuner). A set-top-box-szal nézhető, viszonylag stabil a kép, csak időnként pixelesedik. Erősítővel, vagy a nélkül, teljesen mindegy.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2012-02-20 18:46:14]
[válaszok erre: #29082] [előzmény: (29080) ITI, 2012-02-20 17:53:52]
Haladó
rtagore adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6950
29080. Elküldve: 2012-02-20 17:53:52,

MinDigTv

[30097.]

Úgylátszik nem értetted meg, amit irtam. 12 Km-re egy 100 KW-os adótol semilyen erősitőre nincs szükség. Sőt semilyen spéci antennára. 50 éve gyártott antenna is 100 %-os vételt biztosit.
[válaszok erre: #29081 #29083] [előzmény: (29075) hoffmanng, 2012-02-20 13:24:57]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Pentyum



Tagság: 2012-02-12 18:26:56
Tagszám: #99505
Hozzászólások: 1
29079. Elküldve: 2012-02-20 17:34:20,

MinDigTv

[30098.]

Üdv!
Egy jelenségre keresnék magyarázatot a mindigtv adásával kapcsolatban. Mégpedig mi okozza azt hogy hirtelen villanásoknál, vagy mozgalmasabb képsoroknál (rajzfilmnél főleg) lefagy a kép kb 1 mp-re. Nem túl sűrűn fordul elő de elég bosszantó tud lenni. A kereskedelmi csatikon szokott jelentkezni, de láttam már az m1-en is. Alcor HD-2800 beltérim van, és Pécsett veszem Taszárról. Jel:60% minőség 80% stabil. Most vagy a tartalom ilyen, vagy a beltéri szórakozik.
Valaki hasonló tapasztalat?
Zöldfülű
Pentyum adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szemil



Tagság: 2009-03-16 18:54:48
Tagszám: #71868
Hozzászólások: 872
29078. Elküldve: 2012-02-20 16:31:08,

MinDigTv

[30099.]

Köszönöm a választ Akkor én erről a fejezetről csúnyán lemaradtam.
[előzmény: (29077) Samott, 2012-02-20 15:36:02]
Törzstag
szemil adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Samott



Tagság: 2008-07-07 14:58:11
Tagszám: #61229
Hozzászólások: 1089
29077. Elküldve: 2012-02-20 15:36:02,

MinDigTv

[30100.]

Minden PC-s tuneres megoldasnal csak szoftver kerdese a MinDigTV dekodolasa.
[válaszok erre: #29078] [előzmény: (29076) szemil, 2012-02-20 15:32:57]
Kiváló dolgozó
Samott adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010634899139404 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail