Te legfeljebb eldöntheted, hogy ezért akarsz-e fizetni, senki nem kötelez rá.
Az UHF-es analóg adók lekapcsolásáig nem nagyon változhat a kínálat, de azután is csak 10-15 SD adóra lehet számítani esetleg néhány HD csatornára, de akkor meg lényegesen kevesebb SD lesz.
( A felsorolt 8 adót nem nézem, mégsem háborgok, mert biztosan sokan meg ezeket kedvelik. )
Szia!
Én is ez miatt írtam többször a fórum oldalon.
A családi csomag megjelenése elötti idöszakban többször telefonáltam,hogy legyen egy normális zenecsatorna.
Sajnos nem gondoltak a fiatalabb korosztályra. Szomorú!
Ott van a Bartók Rádió. De ki a fene hallgat zenét olyan hangminőségben, ami egy TV-készülékből kijön?
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
Ez mind szép és jó,de ezt már az elején bele kellett volna foglalni.Az idáig eladott AFD-t nélkülőző készülékekkel mi lesz?Ezek vannak többségben,sajnos ez tapasztalat.
"az eredeti képarány átjelzési célt megvalósítva az elérhető legjobb képminőséget biztosítsa"...
Mi az elérhető legjobb képminőség? A playout minősége/sávszélessége, vagy az a sávszél, amit a műsorterjesztő rászán, vagy amennyit MinDig esetében az RTL/TV2 megvesz?...
Az a kettes pont azért vicces... ha x sávszélt vesz az rtl/tv2, akkor az az elérhető legjobb, amennyiben playout szinten értik, akkor fejvesztve menekülnek a platformról, az életben nem fognak annyi sávszélt kifizetni... amennyiben az Extra-ra is érvényes, akkor szép lesz a kínálat, talán fele annyi, mint most, ugyan ennyiért, tehát halálra van ítélve...
http://www.nmhh.hu/dokumentum.php?cid=29864&letolt
Jött ki egy friss rendelet, ami a Mindiget is érinti, benne a 16:9-es képarányt is. Maga a rendelet a 6/2012. (I.26.) NMHH rendelet és az idei 9-es közlönyben jött ki.
3. § (1) Az átviteli rendszernek alkalmasnak kell lennie a széles képformátumú műsorszámok továbbítására.
(2) Az átviteli rendszerben a beérkező széles képformátumú műsorszámokat változatlan képformátummal kell az előfizetők vagy felhasználók felé továbbítani úgy, hogy az egyes műsorszámokhoz a médiaszolgáltató által hozzárendelt képarány átjelzést (AFD, WSS, MPEG képarány bitek) a műsorterjesztő hálózatának szabványa szerint, az eredeti képarány átjelzési célt megvalósítva az elérhető legjobb képminőséget biztosítsa.
Nem is a név a lényeg. De lehet csak regionális szinten gazdaságos egy ekkora beruházás bármely más cégnek?
A helyi tévéknek így jó, hogy a sor végén vannak?
Nem biztos, hogy a helyi tv-k is a MindigTV részei lesznek.
A helyi csatornák analóg lekapcsolása után indulnak majd a helyi MUX-ok. Ezeket lehet, hogy nem az AH üzemelteti majd, akkor nem MindigTV lesz a neve.
Ha az Euronews műholdon már rendelkezik Fre, Eng, Ger, Ita, Spa, Por, Rus, Ara, Tur, Far hanggal, akkor miért nincs magyar is?
A kérdés oka, hogy egy soknyelvű hírcsatorna a MindigTV-n ingyen elérhető. Más országban DVB-T-n vehető az Euronews? Ha kizárt a magyar hang, akkor ott lehetne a BBC vagy a CNN is.