Hát ez nagyon szép, de használhatatlan. Jó esetben van benne egy dipol, amihez tesznek egy erősítőt. Irányhatása nincs, ezért nyeresége sincs. (Honnan tudja az automatikus erősítésszabályzás, hogy mire szabályozzon? Sehonnan. Egy eredő kimenő szintre szabályoz. Lehet, hogy éppen az analóg adások túlvezérlik.) Ennél még azok az egyszerű szobaantennák is jobbak, amik egy (nyolcas alakú) szélessávú dipolból és mögötte egy kerek reflektorból állnak. Ezeken lehet szabályozni az erősítést egy gombbal. Bár szélesen látnak, de van némi irányhatásuk. A Yagi antennák még ennél is jobbak (dipol-sor pl. régebbi Tesco-s), mert nagyobb irányhatásuk és nyereségük van.
Az antennád a 850mhz-en már nem megfelelő mint a legtöbb szobaantenna és lehet, hogy az erősítője se megfelelő a felső frekvenciákon.
Milyen antenna az amire ráírták a 48db-t?
Hiába a fizikát nem lehet átverni, ha kisebb mint 1 méter biztos nem tudja.
Sziasztok!
Most kapott el a hév, hogy mindenki háborog a 90%-os vételére!
Nálam (Samsung UE-C32-5000 QW)-n 25-40%-os jelszint mellett tökéletes minden! Nem akad, nem kockásodik, nem "csipog" stb! Egy feldobott nagyon régi antennával, minden extra nélkül! Nem értem miért sír mindenki! Sopron (A,B MUX) tőlem (Pecöl) kb. (légvonalban) 60-70 km, Kabhegy 70-80 km. Az osztrák A, B Mux 80-95% szinten jön. Graz, Rohonc stb! Tényleg nem értem a síránkozást! Tényleg baj van? A csatornakínálat jó. Nálam csak alternatívaként van jelen, Digi előfizetők a szülők! Én nem! Én AH-s vagyok! Csak így tovább! [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2012-01-27 23:05:19]
ahogy nézem a lefedettségi térképet, Sopron északkeleti részén sem kell a C MUX vételéhez komolyabb antenna. A probléma valószínűleg abból adódik, hogy a C MUX a 68-as csatornán megy, ennél jóval kedvezőbb az A és B MUX terjedése (40-es és 42-es csatornák). Milyen antennával próbáltad? Próbáltad erősítő nélkül?
Üdv! Part-wish kollégának szól most amit írok, valamit nem tudnátok csinálni a soproni C MUX-al? A város északkeleti részén, az Aranyhegyen egy DVB-T tuneres Samsung LED TV-n a magyar A MUX egy darab dróttal is jön, Erősítős szobaantennával (48dB) pedig emellett az osztrák A és B MUX is hibátlanul megy, szinte akárhová is teszem azt. A magyar C MUX viszont akárhogyan forgatom az antennát, akad, pixelesedik, gyakorlatilag élvezhetetlen. Mindez úgy, hogy a TV torony szemben van, ráadásul 2. emelet, ablak mellett. Nem rég lett kiköttetve a kábeltv azért, mert annak is minden baja volt, erre a földi sem működik rendesen? Egyébként ez nem nálam van, én párszáz méterrel közelebb lakom a TV toronyhoz, de nálam is gyakran akad a C MUX. Az adatok szerint nem sokkal kevesebb a teljesítménye az A-hoz képest, mégis úgy gondolom, a hiba nem nálam, nálunk van.
Magyar A MUX: http://www.kephost.com/view3.php?filename=ldoop298px5sqkzx12r3.jpg
Magyar C MUX: http://www.kephost.com/view3.php?filename=o9enlqusbx1q13x90jtv.jpg
Osztrák B MUX: http://www.kephost.com/view3.php?filename=f9kco28eoj38t7gxqs56.jpg
Biztos?
Szerintem sokkal kedvezőbb feltételekkel maradhatnak. Ráadásul a reklámpiaci "hatalmukat" ezzel még egy-két évig fenn tudják tartani, ami jelentős bevétel.
A kis csatornákat jól megadóztatják (már akik Magyarországon maradnak), a nagyok meg vígan aratnak tovább, együtt a külföldi bejegyzésű kábelcsatornáikkal.
Csupán arról van szó, hogy a két kereskedelmi csatornának lejár a szerződése.
Lehet, hogy hosszabbítanak.
De tételezzük fel, hogy elmennek az analóg frekvenciákról, a kormány meg "benyomja" a helyükre például az M2, Duna TV kettőst...
A két kereskedelmi távozása esetén az AH elhatározása kevés ahhoz, hogy elinduljon egy újabb multiplex, arra az engedélyt a hatóság (kormány) adja meg...
El a kezekkel a Muzsika Tv-ről. :) Nekem nagyon is be jön. Ezen sem ismételgetnek többet mint a többi 29 adón. Lehet aki tul sokat nézi, annak már unalmas :) Lehetne tényleg egy ujabb közvélemény kutatás, a jövőbeni fejlesztésekhez, hogy mik legyenek még benne a kínálatban.
Nekem a Discovery Chanel, a Discovery SCiFi , Viasat History, és a Music Chanel HU, kellene még. Gagyi film csatornák meg már ugy is vannak ebben a 30 csatornában.
Ez már le lett párszor írva.Ha neked csak 10 csati kellene akkor kb.200Ft,ba kerülne darabonként.Viszont így 50Ft-ba kerül.Lehet kevesebb csatid volna de ugyanannyit fizetnél mint 30-ért.Válassz.
Az árakat csak összehasonlítási alapként írtam.