Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499758/21 Témák: 19704 Tagok: 113673 Legújabb tag: parktae5551 Online: (107/49
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 

mlaszlo



Tagság: 2006-01-04 12:35:45
Tagszám: #25351
Hozzászólások: 15229
28650. Elküldve: 2012-01-18 09:18:56,

MinDigTv

[30526.]

Ez teljesen jó ötlet lenne, akkor a 15-ért fizetnél annyit vagy még többet is, mint most a 30-ért.
[válaszok erre: #28651] [előzmény: (28649) arpad2, 2012-01-17 22:37:58]
Kiváló dolgozó
mlaszlo adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


arpad2



Tagság: 2011-03-27 20:31:12
Tagszám: #92928
Hozzászólások: 33
28649. Elküldve: 2012-01-17 22:37:58,

MinDigTv

[30527.]

Az lenne jó, ha a jövőben lennének a T-Home-nál lévő minicsomagokhoz hasonló csomagok itt is. Hogy magam állítsam össze a csatornákat, amit nézek.Én a 30-ból kb 14-t egyáltalán nem nézek.Elvileg biztos van , aki nézi ezeket is úgyhogy biztos lenne a ki a maradékra is fizetne.
[válaszok erre: #28650]
Zöldfülű
arpad2 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


azbest



Tagság: 2010-06-19 13:00:01
Tagszám: #86144
Hozzászólások: 328
28648. Elküldve: 2012-01-17 21:21:28,

MinDigTv

[30528.]

Az info, euronews, rtlklub, tv2 is a C muxon van. A kozszolgalati mux csatornai: M1, M2, Duna, Duna World
[előzmény: (28647) agy, 2012-01-17 19:38:20]
Törzstag
azbest adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


agy



Tagság: 2003-10-16 13:28:55
Tagszám: #6986
Hozzászólások: 842
28647. Elküldve: 2012-01-17 19:38:20,

MinDigTv

[30529.]

Üdv!
Nekem az info csatornán frissített.

@gy
[válaszok erre: #28648] [előzmény: (28646) bsanyi, 2012-01-17 18:11:08]
Törzstag
agy adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


bsanyi



Tagság: 2005-06-01 21:58:23
Tagszám: #19344
Hozzászólások: 27
28646. Elküldve: 2012-01-17 18:11:08,

MinDigTv

[30530.]

Egy kis adalék a kártyán lévő jogosultságok frissítéséhez: sajnos nem mindegy hogy a vevő melyik csatornán áll, mivel az A-multiplexben (közszolgálati csatornák) nem küldjük az ehhez szükséges információkat (EMM). Az MTVA és az AH között létrejött szerződés ezt nem teszi lehetővé.

Sanyi
[válaszok erre: #28647] [előzmény: (28628) breki196, 2012-01-16 21:52:20]
Zöldfülű
bsanyi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tévészerelő



Tagság: 2010-06-18 13:14:57
Tagszám: #86111
Hozzászólások: 576
28645. Elküldve: 2012-01-17 15:34:45,

MinDigTv

[30531.]

Ha már így belejöttem, megnéztem az m1-et, mert volt egy gyanúm már az előbb is. Régebben ugyanis 1920-as volt a felbontás, akkor csináltam olyan felvételt, hogy 1 óra nem fért rá.

Most már más a helyzet, 1440-ben megy az adás, így másfél óra:

pcvcr002.jpg

Szerk: pontosabban nem is a önmagában felbontás itt a lényeg, hanem a sávszélesség.

____________________________
Nomen est omen.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2012-01-17 15:49:40]
[előzmény: (28644) Tévészerelő, 2012-01-17 15:18:43]
Törzstag
Tévészerelő adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tévészerelő



Tagság: 2010-06-18 13:14:57
Tagszám: #86111
Hozzászólások: 576
28644. Elküldve: 2012-01-17 15:18:43,

MinDigTv

[30532.]

Ez egy DPS80 HD, valamiért 8 órára emlékeztem, de most megnéztem ismét, tényleg kevesebb.

Véletlenül tudom rögzíteni az asztali vevő képét számítógépen is, mert a kompozitjel be van vezetve egy analóg tuneren. Úgyhogy a képminőség olyan is, de kis ablakban elmegy.

4 GB üres pendrive-ot dugtam be, indítottam egy felvételt, majd az Infó-gombra feldob egy ilyen ablakot:

pcvcr001.jpg

____________________________
Nomen est omen.
[válaszok erre: #28645] [előzmény: (28643) nsanya72, 2012-01-17 15:14:09]
Törzstag
Tévészerelő adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nsanya72



Tagság: 2010-09-28 14:26:55
Tagszám: #88885
Hozzászólások: 304
28643. Elküldve: 2012-01-17 15:14:09,

MinDigTv

[30533.]

Milyen készüléked van?
icon2.gif
[válaszok erre: #28644] [előzmény: (28640) Tévészerelő, 2012-01-17 14:43:17]
Törzstag
nsanya72 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
28642. Elküldve: 2012-01-17 14:51:07,

MinDigTv

[30534.]

A HD érték jó, de sajnos a Mindig Tv-nél a HD adatsebessége csak kb. az SD 4-szerese, azaz 6...8 Mbit/s.

1,5...2 Mbit/s SD értéket feltételezve a HD 12...16 Mbit/s lenne (milyen szép is volna).
[előzmény: (28640) Tévészerelő, 2012-01-17 14:43:17]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


K78



Tagság: 2007-02-26 20:48:44
Tagszám: #42183
Hozzászólások: 3806
28641. Elküldve: 2012-01-17 14:43:56,

MinDigTv

[30535.]

A két csatorna koncessziója lejár. A reklámpiac (a két csatorna "áldásos" tevékenysége miatt) jelentősen csökken. A kábelesektől elérhető bevétel már nagyon közelít a reklámmal elérhetőhöz, sőt, egyes csatornák esetén ezt jelentősen meghaladja.
A két fő csatorna elérhető a MindigTV-n, de az is látszik, hogy elérték azt is, hogy ott legyenek (kódolva) az új csatornáik is. Gyakorlatilag lassan lefoglalják a kapacitást, de most már nem csak a reklámból tudnak bevételhez jutni.
A két "elsorvasztott" csatornából meg csinálhatnak egy-egy olcsó, főleg promóciós célú FTA csatornát, amikorra az analógról lekerülnek.
[előzmény: (28636) Tévészerelő, 2012-01-17 14:16:49]
Kiváló dolgozó
K78 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tévészerelő



Tagság: 2010-06-18 13:14:57
Tagszám: #86111
Hozzászólások: 576
28640. Elküldve: 2012-01-17 14:43:17,

MinDigTv

[30536.]

4 gigás pendrive-ra SD adásból kb. 8 óra fér rá, HD pedig majdnem 1 óra. (50, vagy 55 perc, ha jól rémlik.) Mindez nem a vevőkészüléken múlik, hanem az adásban sugárzott adatmennyiségen.

Az én vevőmnél egyébként, ami más típus, felvétel közben az Info-gomb lenyomásra kiírja (egyéb információk mellett) a hátralévő időt is. Apró szépséghiba, hogy nálam ez az érték később sem változik, vagyis a felvétel elején célszerű megnézni.

____________________________
Nomen est omen.
[válaszok erre: #28642 #28643] [előzmény: (28637) nsanya72, 2012-01-17 14:20:04]
Törzstag
Tévészerelő adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nfsu17



Tagság: 2011-05-02 14:50:21
Tagszám: #93402
Hozzászólások: 1321
28639. Elküldve: 2012-01-17 14:41:11,

MinDigTv

[30537.]

Kb 4,5 órát az RTL-ről. Vagy ennyit a TV2-ről. Vagy-vagy.
[előzmény: (28637) nsanya72, 2012-01-17 14:20:04]
Kiváló dolgozó
nfsu17 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
28638. Elküldve: 2012-01-17 14:40:30,

MinDigTv

[30538.]

SD-ben kb. 4 órát.

(Adatsebességtől függően 3-5 órát.)
[előzmény: (28637) nsanya72, 2012-01-17 14:20:04]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


nsanya72



Tagság: 2010-09-28 14:26:55
Tagszám: #88885
Hozzászólások: 304
28637. Elküldve: 2012-01-17 14:20:04,

MinDigTv

[30539.]

üdv mindenkinek.
Vásároltam 1 COLUMBIA T - HD 2500 CX PLUS PVR földi digitális MinDig TV vevőt.
Bele dugtam 1 4 gb pendivot meg tudná valaki mondani , hogy mennyi időt tudok fel venni rá sd minőségben kb?
Köszönöm.
[válaszok erre: #28638 #28639 #28640]
Törzstag
nsanya72 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tévészerelő



Tagság: 2010-06-18 13:14:57
Tagszám: #86111
Hozzászólások: 576
28636. Elküldve: 2012-01-17 14:16:49,

MinDigTv

[30540.]

Nekem mondjuk nem tűnik életszerűnek, hogy csak emiatt direkt elsorvasztanának egy ilyen milliárdos forgalmú csatornát, melynek a nézettség a lételeme, a bizonytalan kedvéért, de mindegy... Inkább gondolkodnak még az online tartalomszolgáltatás kiterjesztésében is, majd ha eljön az ideje.

Digikábelen szoktam látni, hogy van RTL Klub és RTL Klub teszt néven is adás. Azonos műsor megy mindkettőn, de utóbbi 16:9 és jobb a minősége is, ha jól vettem ki. (Nem tudtam alaposabban megnézni, nálunk nincs Digikábel, UPC van csak.)

Nem tudom, mire megy ez ki, lesz RTL Klub HD, vagy mi...

____________________________
Nomen est omen.
[válaszok erre: #28641] [előzmény: (28635) yaksi, 2012-01-17 13:06:27]
Törzstag
Tévészerelő adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
28635. Elküldve: 2012-01-17 13:06:27,

MinDigTv

[30541.]

Igen, de a kábelesek meg nem fognak érte pénzt adni, ha a MinDigre ingyenesen kerül fel. Sőt, az RTL, TV2 fizet a továbbításért. Márpedig 2020-ig ez van. Ezért sorvasztja el az RTL az RTL Klubot, a TV2-t meg sorvasztani sem kell... Nem csodálkoznék, ha az "értékesebb" műsorok ott is átkerülnének a FEM3, PRO4-re.

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[válaszok erre: #28636] [előzmény: (28632) sdfgh5, 2012-01-17 11:22:38]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
28634. Elküldve: 2012-01-17 13:01:16,

MinDigTv

[30542.]

Sajnos halozati kimaradas van, elnezest kerunk.
[előzmény: (28633) pent, 2012-01-17 12:38:05]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pent



Tagság: 2007-08-23 13:56:29
Tagszám: #48390
Hozzászólások: 209
28633. Elküldve: 2012-01-17 12:38:05,

MinDigTv

[30543.]

Nállam a cool, film+, sportklub nem megy,elment icon43.gif
[válaszok erre: #28634]
Haladó
pent adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sdfgh5



Tagság: 2009-01-13 18:44:16
Tagszám: #69155
Hozzászólások: 867
28632. Elküldve: 2012-01-17 11:22:38,

MinDigTv

[30544.]

Nem a Mindig Tv-n fog pénzt kérni érte, hanem a műhold és kábelszolgáltatóktól.
[válaszok erre: #28635] [előzmény: (28628) breki196, 2012-01-16 21:52:20]
Törzstag
sdfgh5 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


RiCheta



Tagság: 2005-02-26 20:29:30
Tagszám: #16196
Hozzászólások: 1596
28631. Elküldve: 2012-01-17 09:47:20,

MinDigTv

[30545.]

Meg milyen már, hogy bemegy a boltba és leellenőrzi, mennyi, és ha több akkor már nem kell... a gyomrom felfordul az ilyen emberektől.
[előzmény: (28630) Amatőr61, 2012-01-17 08:36:01]
Kiváló dolgozó
RiCheta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8046
28630. Elküldve: 2012-01-17 08:36:01,

MinDigTv

[30546.]

Szia.

Sajnos, ez nem csak felétek van így...

Az utóbbi időben - ha nincs ismeretségi kapcsolat - előre elkérem az antenna vagy a készülék árát.
[válaszok erre: #28631] [előzmény: (28629) RiCheta, 2012-01-17 07:55:05]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


RiCheta



Tagság: 2005-02-26 20:29:30
Tagszám: #16196
Hozzászólások: 1596
28629. Elküldve: 2012-01-17 07:55:05,

MinDigTv

[30547.]

Debrecenben van a darabos utcán egy nő, a neve szudárné. Senki ne foglalkozzon vele, mert megrendeli a szerelést, set top boxal, mindennel együtt, megveteti a készüléket, aztán röhögve közli, hogy bocs, nem írtunk alá semmit... Rajtam kívül még egy kollégáról tudok akit megszívatott.
a mese mindig ugyan az: az eszközt meg tudja venni olcsóbban is... Mivel ennyi pénzből a szerelést legálisan kihozni nem lehet, így az illetőre a NAV ráküldve...
[válaszok erre: #28630]
Kiváló dolgozó
RiCheta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


breki196



Tagság: 2008-12-27 23:08:19
Tagszám: #68119
Hozzászólások: 522
28628. Elküldve: 2012-01-16 21:52:20,

MinDigTv

[30548.]

Elég kb. 1 percre áramtalanítani a készüléket, előforduló szofverhibák miatt.
A kártya elvileg hónap elején frissül 10.-éig, akkor legyen bekapcsolva egy 20-30 percre a készülék. A conax 1-ben van az alapcsomag és a hbo, a conax 2 -ben a családi csomag. A kártya befrissül később is magától, csak lasabban és van mikor nem akarja, akkor kell az ügyfélszolgálatot hívni. A frissülés legalább 3 lépcsős, láttam egyszer, hogyan változnak a bitek, elég érdekes, olyat is ír közben, ami máskor nincs. Az mindegy melyik csatornán van elvileg.

sdfgh5
A két kereskedelmi 2020-ig kódolatlanul megy a mindígen, mivel leszerződött rá, az más kérdés, hogy elvileg újra lehet azt tárgyalni.
[válaszok erre: #28632 #28646] [előzmény: (28623) yaksi, 2012-01-16 15:57:06]
Törzstag
breki196 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sdfgh5



Tagság: 2009-01-13 18:44:16
Tagszám: #69155
Hozzászólások: 867
28627. Elküldve: 2012-01-16 21:31:30,

MinDigTv

[30549.]

Mondjuk a 2 kereskedelminek nem érdeke meghosszabítani, mert ha lekapcsolják őket az analógról, akkor pénzt kérhetnek a műsorukért, addig viszont nem.
[előzmény: (28626) K78, 2012-01-16 21:03:18]
Törzstag
sdfgh5 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K78



Tagság: 2007-02-26 20:48:44
Tagszám: #42183
Hozzászólások: 3806
28626. Elküldve: 2012-01-16 21:03:18,

MinDigTv

[30550.]

Az analóg frekvenciáknál nem kérdés, hogy meghosszabítják vagy nem, mert azt pályáztatni kell(ene).
Az is biztos, hogy 1-2 évre nem lesz sok jelentkező.
Szerintem valami nagyon kedvező feltételekkel fognak majd szerződést "kapni" a jelenlegi kereskedelmi csatornák.
[válaszok erre: #28627] [előzmény: (28625) arpad2, 2012-01-16 18:30:37]
Kiváló dolgozó
K78 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.011978149414062 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail