Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499738/1 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (81/21
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 

maximillian



Tagság: 2011-07-25 12:27:54
Tagszám: #94491
Hozzászólások: 116
28400. Elküldve: 2012-01-04 13:02:20,

MinDigTv

[30776.]

akkor lesz az átállás, amikor teljesülnek a feltételek. ha 2018-ban, akkor 2018-ban állítják le.
tényleg, erre nincsen EU-s előírás, hogy meddig kell legkésőbb lekapcsolni az analóg rádióadókat?
[válaszok erre: #28404] [előzmény: (28397) bkgb, 2012-01-04 12:05:59]
Haladó
maximillian adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sdfgh5



Tagság: 2009-01-13 18:44:16
Tagszám: #69155
Hozzászólások: 867
28399. Elküldve: 2012-01-04 12:40:03,

MinDigTv

[30777.]

Ez a digitális rádiókra vonatkozik.
[válaszok erre: #28401] [előzmény: (28398) Frovery, 2012-01-04 12:27:18]
Törzstag
sdfgh5 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Frovery



Tagság: 2011-08-15 09:02:08
Tagszám: #94771
Hozzászólások: 690
28398. Elküldve: 2012-01-04 12:27:18,

MinDigTv

[30778.]

De ez is érdekes megfogalmazás."a lakosság legalább 75%-a rendelkezik a digitális médiaszolgáltatás vételére alkalmas készülékkel."
Olyan mintha az ország egész lakosságának a 75%-a kellene. icon27.gif Azért ez így kicsit sok lenne,nem?
[válaszok erre: #28399] [előzmény: (28397) bkgb, 2012-01-04 12:05:59]
Törzstag
Frovery adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


bkgb



Tagság: 2008-12-27 23:15:15
Tagszám: #68121
Hozzászólások: 256
28397. Elküldve: 2012-01-04 12:05:59,

MinDigTv

[30779.]

Van benne egy érdekesség, mégpedig a 38. § (2) bekezdés, ennek is az utolsó mondata, akárhányszor olvasom el, nem igazán értem, lehet én vagyok a hülye :) .
[válaszok erre: #28398 #28400] [előzmény: (28396) sdfgh5, 2012-01-04 11:26:13]
Haladó
bkgb adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sdfgh5



Tagság: 2009-01-13 18:44:16
Tagszám: #69155
Hozzászólások: 867
28396. Elküldve: 2012-01-04 11:26:13,

MinDigTv

[30780.]

Egységes szerkezetben is olvasható már a módosított Digitális átállásról szóló törvény:
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0700074.TV
[válaszok erre: #28397]
Törzstag
sdfgh5 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
28395. Elküldve: 2012-01-04 11:10:32,

MinDigTv

[30781.]

Ez még egy Karácsony előtti hír, kissé lemaradtak...



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[válaszok erre: #28403] [előzmény: (28394) sdfgh5, 2012-01-04 10:57:41]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sdfgh5



Tagság: 2009-01-13 18:44:16
Tagszám: #69155
Hozzászólások: 867
28394. Elküldve: 2012-01-04 10:57:41,

MinDigTv

[30782.]

Ma reggeli MTI hír:

Terjed a digitális földfelszíni tévézés

Budapest, 2012. január 4., szerda (MTI) - Terjed a digitális földfelszíni tévézés az Ipsos felmérése szerint, amely kimutatta, hogy földfelszíni adást a háztartások 21 százaléka vesz igénybe, ezen belül 260 ezer háztartás az ingyenes MindigTv digitális szolgáltatását használja.

A csaknem 3,8 millió magyarországi háztartás közül körülbelül
3,2 millióban van valamilyen előfizetéses televíziós szolgáltatás. A fennmaradó mintegy 600 ezer háztartásban a tető- vagy
szobaantennával szabadon fogható analóg és digitális földfelszíni
sugárzású műsorokat, vagy ingyenesen elérhető műholdas adásokat
néznek.
Az Ipsosnak a digitális földfelszíni televízió sugárzásról (DVB-T) készített kutatásából kiderül az is, hogy a háztartások 70 százalékában hallottak már a digitális televíziós műsorszórásra történő átállásról, de az analóg sugárzás lekapcsolásának időpontjával kapcsolatban nagy a bizonytalanság. Ugyanakkor a tippelők leggyakrabban 2012-t jelölték meg a lekapcsolás várható évének.
A kétezer háztartás megkérdezésével végzett kutatás szerint a MindigTV szolgáltatást igénybe vevők kétharmada korábban más fizetős tévészolgáltatást is vásárolt. Az ingyenes földfelszíni digitális MindigTv márka ismertsége 83 százalék, míg a fizetős MindigTV Extra szolgáltatásé 58 százalék a háztartások körében.
A technológiát vizsgálva az Ipsos szerint jól látható, hogy a tévékészülékek folyamatos cseréjével a dekóder használata fokozatosan visszaszorulóban van: ezt a DVB-T szolgáltatást igénybe vevő háztartások 61 százaléka használja, míg az integrált tévékészülékkel rendelkező háztartások aránya 29 százalék.
A földfelszíni sugárzást szolgáltató Antenna Hungária (AH) novemberi adatai szerint a MinDig TV csatornákat több mint 300.000 háztartás nézi, míg a fizetős MinDig TV Extra szolgáltatásnak több mint 42.000 előfizetője van. A társaság a tavalyi év végétől már 50 digitális adóval sugározza a digitális földfelszíni adásokat, s ezzel a lakossági lefedettség a közszolgálati műsorokat illetően meghaladja a 98 százalékot.
A november második felében közölt adatok szerint a hét ingyenes digitális televízió- és négy rádiócsatornát kínáló, tető- vagy szobaantennával fogható MinDig TV szolgáltatás az összes háztartás körülbelül 35 százalékát éri el. Mintegy 550-570 ezer háztartás még analóg módon nézi a földfelszíni adásokat. Ezeknek a háztartásoknak akkorra kell átállniuk a digitális adásra megfelelő tv-készülékek, illetve dekóderek vásárlásával, amikor az analóg adást lekapcsolják. Ennek konkrét időpontja azonban egyelőre nem ismert.
[válaszok erre: #28395]
Törzstag
sdfgh5 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


CineDOG



Tagság: 2011-04-22 23:31:03
Tagszám: #93286
Hozzászólások: 104
28393. Elküldve: 2012-01-03 21:21:22,

MinDigTv

[30783.]

Jaja, valszeg a távirányító megoldja majd, mert a teletext is nagyon kell apámnak.
[előzmény: (28391) K78, 2012-01-03 20:06:15]
Haladó
CineDOG adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
28392. Elküldve: 2012-01-03 20:26:19,

MinDigTv

[30784.]

sajnos mind a mai napig nem frissült meg az adatbázis a 17 új adóval, holnap kénytelen leszek már erélyesen intézkedni...

arról nincs tudomásom, hogy bármi gond lenne a dorogi adóval. milyen antennával próbáltad?
[válaszok erre: #28415] [előzmény: (28385) ttamas77, 2012-01-03 18:10:50]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K78



Tagság: 2007-02-26 20:48:44
Tagszám: #42183
Hozzászólások: 3806
28391. Elküldve: 2012-01-03 20:06:15,

MinDigTv

[30785.]

Ami analógon van, az digitálisan is elérhető, kivéve a helyi csatornákat. Bár, ameddig van analóg, a két kereskedelmi képminősége analógon jobb.
[válaszok erre: #28393] [előzmény: (28390) CineDOG, 2012-01-03 19:27:51]
Kiváló dolgozó
K78 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


CineDOG



Tagság: 2011-04-22 23:31:03
Tagszám: #93286
Hozzászólások: 104
28390. Elküldve: 2012-01-03 19:27:51,

MinDigTv

[30786.]

Köszönöm, látom te érted miről beszélek. :)

Akkor megkérdem szüleimet hogy akarják.
Osszam-e az antenna kábelt kétfele egy elosztóval, és akkor a tv-be is jól meg az analóg adás, meg a boxba is a digitális, vagy úgy néznek analóg adást, hogy a digitális vevő is be van kapcsolva, hogy erősítse az analóg antenna jelet.
Mondjuk lehet ha megjön végre a távirányító, akkor nem lesz gond, mert most ugye az edigital jóvoltából nincs, és mindig oda kell menni a kütyühöz, és ott nyomkodni.
[válaszok erre: #28391] [előzmény: (28375) hoffmanng, 2012-01-03 14:11:27]
Haladó
CineDOG adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hoffmanng



Tagság: 2009-01-10 15:19:13
Tagszám: #69020
Hozzászólások: 671
28389. Elküldve: 2012-01-03 18:42:26,

MinDigTv

[30787.]

Szakadt az osztó !
Én is jártam úgy hogy véletlenül feszültség került rá, és a bele szétégett ! Csak tipp !
Üdv, Gábor
[előzmény: (28386) yaksi, 2012-01-03 18:14:39]
Törzstag
hoffmanng adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sneider



Tagság: 2008-03-29 21:40:54
Tagszám: #57681
Hozzászólások: 470
28388. Elküldve: 2012-01-03 18:23:51,

MinDigTv

[30788.]

Próbálj ki egy gagyi kÍnait! Nálam bevált,kisebb a csillapítása.
[előzmény: (28386) yaksi, 2012-01-03 18:14:39]
Törzstag
Sneider adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hoffmanng



Tagság: 2009-01-10 15:19:13
Tagszám: #69020
Hozzászólások: 671
28387. Elküldve: 2012-01-03 18:17:22,

MinDigTv

[30789.]


1. 11W
2. 9W
3. Nem mérhető
Üdv, Gábor
[válaszok erre: #28417] [előzmény: (28383) blackpanther, 2012-01-03 17:43:17]
Törzstag
hoffmanng adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
28386. Elküldve: 2012-01-03 18:14:39,

MinDigTv

[30790.]

Asszongja hogy: csillapítás nincs, a freki: 5-2400 MHz-ig. Sajnos egyik ágon sincs semmi jel, miközben a simán bekötött antennával 95/87 % a jelerősség-minőség.

A fura az, hogy az osztót beiktatva még az analóg adók is eltűnnek (nem gyengébbek lesznek, egyszerűen eltűnnek...

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[válaszok erre: #28388 #28389] [előzmény: (28379) Frovery, 2012-01-03 14:42:52]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ttamas77



Tagság: 2010-10-13 00:46:19
Tagszám: #89256
Hozzászólások: 45
28385. Elküldve: 2012-01-03 18:10:50,

MinDigTv

[30791.]

Kedves part_wish!

Dorogon a Bécsi út fölotti részen próbálom befogni a Mindig Tv-t!

A Dorogi Strázsán elindul adó veheő viszont nézhetetlen mert szakadozik folyamatosan.

Néztem a lefedettségi térképet azt irja nem elérhető a szolgáltatás Próbáltam Bécsi út 140 környékét Hegyalja utat sehol nincs.

Tartalmazza az adót a térkép adatbázisa?

Budapestrőm még stabilabb a jel mint a strázsárol igaz onnan csak A mux nézhető minőségű.

Még kipróbálom Nagy H Hegyet .
[válaszok erre: #28392] [előzmény: (28381) part_wish, 2012-01-03 15:25:54]
Zöldfülű
ttamas77 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


qweq



Tagság: 2007-12-23 14:49:38
Tagszám: #53204
Hozzászólások: 7
28384. Elküldve: 2012-01-03 18:06:02,

MinDigTv

[30792.]

Kössz. Megpróbálom pontosítani a beállítást, remélem csak az a gond.
[előzmény: (28381) part_wish, 2012-01-03 15:25:54]
Zöldfülű
qweq adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


blackpanther



Tagság: 2002-11-16 00:00:00
Tagszám: #439
Hozzászólások: 246
28383. Elküldve: 2012-01-03 17:43:17,

MinDigTv

[30793.]

Mennyi az eltérés fogyasztásban?

1. Bekapcsolt állapot
2. Kikapcsolt, óra látszik
3. Kikapcsolt (Energia takarékos mód, piros led)
[válaszok erre: #28387] [előzmény: (28375) hoffmanng, 2012-01-03 14:11:27]
Haladó
blackpanther adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


breki196



Tagság: 2008-12-27 23:08:19
Tagszám: #68119
Hozzászólások: 522
28382. Elküldve: 2012-01-03 16:10:00,

MinDigTv

[30794.]

Ha műsort is akarsz nézni vele akkor lejárat előtt illik feltölteni, modjuk üfsz. zargatni szokta a lejárat előtt az embereket.
A lejárt kártyát a lejárat után 1 éven belül, még fel lehet tölteni vagy vissza kell adni az AH-nak. Az ASZF-ben részletesen le van írva, csak sokat kell hozzá olvasni.
[előzmény: (28380) hun005, 2012-01-03 15:00:20]
Törzstag
breki196 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
28381. Elküldve: 2012-01-03 15:25:54,

MinDigTv

[30795.]

http://mindigtv.hu/lefedettseg

A 62-es Komádi C Mux, a szegedi/szentesi a 65-ös.
[válaszok erre: #28384 #28385] [előzmény: (28374) qweq, 2012-01-03 14:07:28]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hun005



Tagság: 2004-08-21 15:23:59
Tagszám: #12161
Hozzászólások: 601
28380. Elküldve: 2012-01-03 15:00:20,

MinDigTv

[30796.]

Elnézést a láma kérdésért vagy ha már volt róla szó.Ha van egy olyan kártya ami 12 hónapig jó akkor mindenképpen fel kell tölteni mielőtt lejár?
[válaszok erre: #28382]
Törzstag
hun005 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Frovery



Tagság: 2011-08-15 09:02:08
Tagszám: #94771
Hozzászólások: 690
28379. Elküldve: 2012-01-03 14:42:52,

MinDigTv

[30797.]

Az elosztó freqije mennyi?Esetleg a kimeneten nincsen csillapítás írva?
Lehet 2 leosztás végett nincs elegendő tartalék.Ha nincs csillapítás egyik kimeneten sem akkor viszont be kell iktatni 1 erősítőt.Triax gyerta elég.De ekkor az elosztón az egyik ágon dc csatolás kell,hogy kimenjen a táp az erősítőre.
[válaszok erre: #28386] [előzmény: (28378) yaksi, 2012-01-03 14:35:50]
Törzstag
Frovery adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
28378. Elküldve: 2012-01-03 14:35:50,

MinDigTv

[30798.]

Nincs. Csak az antenna, és a vevő(k).

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[válaszok erre: #28379] [előzmény: (28377) Frovery, 2012-01-03 14:33:08]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Frovery



Tagság: 2011-08-15 09:02:08
Tagszám: #94771
Hozzászólások: 690
28377. Elküldve: 2012-01-03 14:33:08,

MinDigTv

[30799.]

Erősítő nincs véletlenül?
[válaszok erre: #28378] [előzmény: (28376) yaksi, 2012-01-03 14:22:02]
Törzstag
Frovery adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
28376. Elküldve: 2012-01-03 14:22:02,

MinDigTv

[30800.]

Egy találós kérdés:
Synaps AHD343 antenna, Golden Media kombó vevő. El szeretném osztani az antenna jelét, hogy a nappaliban levő LCD is kapjon egy jelet. Amint beiktatom az osztót (nem gagyi kínai, kicsit minőségibb f-csatis osztó, elmegy a jel, és egyik helyen sem megy semmi.

Gáz lehet az osztóval? Az előző lakásunkban a Digikábal gyönyörűen ment vele... A ráírt tartomány elméletileg jó...

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[válaszok erre: #28377]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.011537075042725 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail