Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499735/56 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (97/37
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 

taurus



Tagság: 2003-05-23 16:57:27
Tagszám: #4512
Hozzászólások: 12509
28300. Elküldve: 2011-12-31 14:15:09,

MinDigTv

[30876.]

Az ócska képnek ehhez mi köze van?
[válaszok erre: #28301] [előzmény: (28296) taurus, 2011-12-31 11:20:34]
Kiváló dolgozó
taurus adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
28299. Elküldve: 2011-12-31 12:54:43,

MinDigTv

[30877.]

Az SD stimmel, csak a 2 esetében a kulturális tematika elmaradt, mint ahogy maga a megnevezés is múltidő lesz már holnap...



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[előzmény: (28298) Leíratkozott felhasználó, 2011-12-31 12:49:05]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
28298. Elküldve: 2011-12-31 12:49:05,

MinDigTv

[30878.]

"2011. szeptember 30-án az alábbi JELENTŐS változások lesznek az MTVA által nyújtott közszolgálati médiaszolgáltatások terjesztésében.

. . .

A Duna II Autonómia csatornát a kulturális tematikájú Duna 2 HD csatorna váltja fel, és a továbbiakban a Duna csatorna SD rendszerű lesz."
[válaszok erre: #28299] [előzmény: (28296) taurus, 2011-12-31 11:20:34]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
28297. Elküldve: 2011-12-31 11:25:18,

MinDigTv

[30879.]

2015. január 1.

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[előzmény: (28295) sdfgh5, 2011-12-31 09:53:45]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


taurus



Tagság: 2003-05-23 16:57:27
Tagszám: #4512
Hozzászólások: 12509
28296. Elküldve: 2011-12-31 11:20:34,

MinDigTv

[30880.]

A nagy átrendezés óta elég ramaty lett a Duna képe a Mindigen. Régebben több sávszélt kaphatott.
[válaszok erre: #28298 #28300]
Kiváló dolgozó
taurus adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sdfgh5



Tagság: 2009-01-13 18:44:16
Tagszám: #69155
Hozzászólások: 867
28295. Elküldve: 2011-12-31 09:53:45,

MinDigTv

[30881.]

Sajnos tévedtem, ma éjjel megjelent a Magyar Közlöny legújabb száma, amelynek a 101. oldalán a következő olvasható:

217. A mûsorterjesztés és a digitális átállás szabályairól szóló 2007. évi LXXIV. törvény módosítása
303. § (1) A mûsorterjesztés és a digitális átállás szabályairól szóló 2007. évi LXXIV. törvény 38. § (1) bekezdése helyébe
a következõ rendelkezés lép:
„(1) A digitális átállásnak legkésõbb 2014. december 31-ig kell megvalósulnia a digitális audiovizuális
médiaszolgáltatások elérhetõsége tekintetében Magyarország teljes területén úgy, hogy országosan a lakosság
legalább kilencvennégy százalékát elérje a digitális televízió mûsorszórási szolgáltatáson keresztül a közszolgálati
médiaszolgáltatás, és a lakosság számára a kiskereskedelmi forgalomban elérhetõek legyenek a vételi eszközök
(a továbbiakban: digitális átállás)."

A közlönyszám itt olvasható:
http://www.magyarkozlony.hu/pdf/11526

Ezen kívül még különféle szabályokat hoznak, hogy a vevőeszköz támogatás érdekében adatokat kezelhessenek.

Tehát sajnos az átállás könnyen 2014-ig csúszhat. Nem egyértelmű a kereskedelmi csatornák lekapcsolási időpontja.
Arra nem emlékszem, hogy az EU mit írt elő, hogy meddig kell lekapcsolni az analóg adásokat?
Csak mert jövő év közepéig Románia és Bulgária kivételével minden EU tagállam lekapcsolja az analóg adást, talán még Lengyelország nem, de abban nem vagyok biztos.


[válaszok erre: #28297 #28319 #28323] [előzmény: (28289) sdfgh5, 2011-12-30 20:50:22]
Törzstag
sdfgh5 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hunmax2



Tagság: 2010-11-18 16:56:06
Tagszám: #90076
Hozzászólások: 28
28294. Elküldve: 2011-12-31 08:18:46,

MinDigTv

[30882.]

köszönöm a segitséget.minden forumozonak boldog ujévet kivánok
[előzmény: (28293) guriga195, 2011-12-31 06:57:02]
Zöldfülű
hunmax2 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


guriga195



Tagság: 2010-12-07 18:29:26
Tagszám: #90490
Hozzászólások: 6
28293. Elküldve: 2011-12-31 06:57:02,

MinDigTv

[30883.]

Tisztelt humax2! Én is belecsúsztam a Telefunken típusba. Nem igazán található a gyártó részéről támogatási hajlam. A mindigtv.hu holapon találtam szoftvert a "Matricarendszer" címszó alatt.
http://mindigtv.hu/vevoeszkozok
Üdv
[válaszok erre: #28294] [előzmény: (28291) hunmax2, 2011-12-30 22:34:15]
Zöldfülű
guriga195 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


konijani



Tagság: 2007-12-29 23:32:05
Tagszám: #53450
Hozzászólások: 26
28292. Elküldve: 2011-12-30 23:55:01,

MinDigTv

[30884.]

igy van most a digitális vételnél nincs gond,de amikor a kékest vettem analógban 1 szélessávu erösitövel akkor bekavart rendesen az es tv. szellemképet varázsolt szinte a teljes uhf sávban pedig 1 nem gagyi hirscman erösitö volt a padláson!
[előzmény: (28284) nyilasmisi, 2011-12-30 17:45:37]
Zöldfülű
konijani adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hunmax2



Tagság: 2010-11-18 16:56:06
Tagszám: #90076
Hozzászólások: 28
28291. Elküldve: 2011-12-30 22:34:15,

MinDigTv

[30885.]

segitséget szeretnék kérni .telefunken ttr 300c lefagy start by üzemmodban ,kihuzva,majd visszadugva a 220v ba akkor ujraindul.szoftver probléma lehet?usb-röl szeretném ujra szoftverezni,de nem találok hozzá a neten.esetleg tud valaki ajánlani oldalt,hogy hol találok nagyon megköszönném.
[válaszok erre: #28293]
Zöldfülű
hunmax2 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ppepsok2



Tagság: 2009-09-27 18:21:11
Tagszám: #78132
Hozzászólások: 234
28290. Elküldve: 2011-12-30 22:11:24,

MinDigTv

[30886.]

minalunk felvideken (sk) mindenfele nyafogas nelkul vegig vittek, pedig higgyetek el nem jobb itt se a helyzet s mar el is felejtsuk lassan hogy volt analog
[előzmény: (28288) mlaszlo, 2011-12-30 18:33:36]
Haladó
ppepsok2 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sdfgh5



Tagság: 2009-01-13 18:44:16
Tagszám: #69155
Hozzászólások: 867
28289. Elküldve: 2011-12-30 20:50:22,

MinDigTv

[30887.]

Eltelt a 2011-es év és még mindig nem lehet tudni semmit az analóg lekapcsolásról. Pár nappal ezelőtt volt egy éve, hogy a parlament elhalasztotta az analóg lekapcsolást.

Ezalatt az 1 év alatt semmivel nem jutottunk előrébb ez ügyben. Kíváncsi vagyok, hogy mit csinált 1 éven keresztül az NMHH?

Viszont idén nem módosították a Dtv.-t, így elvileg az átállás dátuma továbbra is 2012. december 31, mivel a törvényben megfogalmazott feltételek már most is teljesülnek. ( 94%-os lefedettség, és a set-top boxok kiskereskedelmi forgalomban való elérhetősége )

Nagyjából fél év van hátra a kereskedelmi tv csatornák analóg koncessziójának lejárásáig, és nem lehet tudni, hogy vajon lekapcsolják -e ezeket fél év múlva.
Rengeteg fontos kérdés, amelyekre jó lett volna már választ kapni.
[válaszok erre: #28295]
Törzstag
sdfgh5 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mlaszlo



Tagság: 2006-01-04 12:35:45
Tagszám: #25351
Hozzászólások: 15229
28288. Elküldve: 2011-12-30 18:33:36,

MinDigTv

[30888.]

Köszönöm, átsiklottam felette.
[válaszok erre: #28290] [előzmény: (28287) attila.scourgeofgod, 2011-12-30 18:31:37]
Kiváló dolgozó
mlaszlo adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
28287. Elküldve: 2011-12-30 18:31:37,

MinDigTv

[30889.]

HSZ 28266



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[válaszok erre: #28288] [előzmény: (28286) mlaszlo, 2011-12-30 18:23:05]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mlaszlo



Tagság: 2006-01-04 12:35:45
Tagszám: #25351
Hozzászólások: 15229
28286. Elküldve: 2011-12-30 18:23:05,

MinDigTv

[30890.]

Mindig TV-n is kap majd eredeti hangsávot a TV2?
[válaszok erre: #28287]
Kiváló dolgozó
mlaszlo adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
28285. Elküldve: 2011-12-30 17:48:52,

MinDigTv

[30891.]

en csak azt mondom hogy miert kell szapulni a foldi HD adas minoseget, amikor a nyugdijasok es kispenzu ugyfelek, az orszag nagyresze, ott tart hogy inkabb megveszi a set-top-boxot es nezi a katodsugarcsovet.
A muholdas fizetos Discovey HD Showcase-en is siman latni pixelesedest gyors mozgasoknal, szoval mirol beszelunk akkor a minoseget illetoen.
[előzmény: (28283) Tévészerelő, 2011-12-30 17:36:29]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


nyilasmisi



Tagság: 2005-01-20 21:42:09
Tagszám: #15318
Hozzászólások: 2017
28284. Elküldve: 2011-12-30 17:45:37,

MinDigTv

[30892.]

Érdekes lenne hogy a 22-es váci TV a 38,55,62 valamelyikére rákavarna.
Kizárt
[válaszok erre: #28292] [előzmény: (28259) konijani, 2011-12-29 18:12:56]
Kiváló dolgozó
nyilasmisi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tévészerelő



Tagság: 2010-06-18 13:14:57
Tagszám: #86111
Hozzászólások: 576
28283. Elküldve: 2011-12-30 17:36:29,

MinDigTv

[30893.]

Aminek igazan nincs ertelme hogy venni a digibox-okat es SD katodsugarcsoves TV-n nezni a "HD" adast. 200EUR-ert mar kis LCD TV-t lehet venni ami tudja az foldi MPEG4-et.

Köszönöm a tippet, valamennyi nyugdíjas és kispénzű ügyfelemet tájékoztatni fogom, hogy mindenképp dobja ki az egyébként tökéletesen működő hagyományos tévéjét, 200 EUR összegnek megfelelő HUF-ot pedig különítsen el a célra.

____________________________
Nomen est omen.
[válaszok erre: #28285] [előzmény: (28280) Leíratkozott felhasználó, 2011-12-30 15:21:51]
Törzstag
Tévészerelő adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


cukorcica



Tagság: 2010-10-17 21:27:27
Tagszám: #89380
Hozzászólások: 180
28282. Elküldve: 2011-12-30 16:43:10,

MinDigTv

[30894.]

Ma egy hete lett vásárolva a ***co-ban,de holnap este lesz a 7. napja,hogy a dekóderbe került. Köszönöm a segítséget,hivom őket!
[előzmény: (28281) vakegér1276, 2011-12-30 16:26:53]
Haladó
cukorcica adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vakegér1276



Tagság: 2008-10-24 11:30:33
Tagszám: #64779
Hozzászólások: 879
28281. Elküldve: 2011-12-30 16:26:53,

MinDigTv

[30895.]

Szia!
Ha sikerül Őket felhívni akkor 10 percen belül aktiválják. Ha biztosra mész akkor a hatodikok napon hívd az ügyfélszolgálatot.
[válaszok erre: #28282] [előzmény: (28279) cukorcica, 2011-12-30 15:14:46]
Törzstag
vakegér1276 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
28280. Elküldve: 2011-12-30 15:21:51,

MinDigTv

[30896.]

nekem 47 colos LED LCD 3D FULL HD TV-m van es azok a musorok amik lathatoan iden, kb nyaron vettek fol HD-ban azok egeszen jok a Duna-n vagy a M1-en. Minoseg mar teljesen jo, viszont HD felvetelu musorkinalat eleg gyer. Persze meg igysem lehet egy muholdas BSkyB UK-hez hasonitani, dehat ez ingyenes, Sky-ert meg akar havi 60 GBP-t is fizethetsz. Aminek igazan nincs ertelme hogy venni a digibox-okat es SD katodsugarcsoves TV-n nezni a "HD" adast. 200EUR-ert mar kis LCD TV-t lehet venni ami tudja az foldi MPEG4-et.
[válaszok erre: #28283] [előzmény: (28277) Tévészerelő, 2011-12-30 13:02:52]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


cukorcica



Tagság: 2010-10-17 21:27:27
Tagszám: #89380
Hozzászólások: 180
28279. Elküldve: 2011-12-30 15:14:46,

MinDigTv

[30897.]

Sziasztok!
Az előrefizetett 6 hónapos kártya ugye aktiválás nélkül 7 napig működik,ez órára,percre ponosan értendő a behelyezéstől számítva,vagy pedig minél hamarabb aktiválni kell? "A kódolt adások a kártya aktiválása nélkül 7 napig elérhetőek (a 7 nap a Szolgáltató rendszerében történő aktiváláshoz szükséges időtartam)." Tehát ,ha kivárom a 7 napot lehet,hogy lesz néhány nap kieesésem?
[válaszok erre: #28281]
Haladó
cukorcica adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kovigyuri



Tagság: 2006-02-13 17:35:36
Tagszám: #26995
Hozzászólások: 213
28278. Elküldve: 2011-12-30 14:00:43,

MinDigTv

[30898.]

Minden kedves fórumozónak sikerekben gazdag, boldog újévet és jó vételt kívánok!
Haladó
kovigyuri adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tévészerelő



Tagság: 2010-06-18 13:14:57
Tagszám: #86111
Hozzászólások: 576
28277. Elküldve: 2011-12-30 13:02:52,

MinDigTv

[30899.]

Csak a lényeget nem tetted hozzá, hogy Anyukádnál egy jó minőségű, képcsöves, 50 Hz-es TV üzemel (gondolom). Azon valóban penge kép tud lenni egy MinDig-dobozzal, bár ott is inkább csak relatív állóképnél. Gyorsabb mozgásoknál már az is esik szét, pláne nagyobb képernyőn látható és zavaró ez.

Úgyhogy itt most kivívtad a fórumozók elégedetlenségét, de ők meg bizonyára nagyobb méretű lapostévére gondoltak (32" felett), ahol már inkább csak mosléknak nevezhető az SD-adás. Azon már legfeljebb úgy lehet segíteni, hogy jó messziről nézed, csak ahhoz jó nagy lakás is kell.

____________________________
Nomen est omen.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2011-12-30 13:08:11]
[válaszok erre: #28280] [előzmény: (28267) alphalyr, 2011-12-29 23:15:54]
Törzstag
Tévészerelő adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
28276. Elküldve: 2011-12-30 10:20:43,

MinDigTv

[30900.]

Ennyi sávszélt vettek, tehát ez van, nem az AH sara, hogy gyalázatos az RTL és a TV2 a MinDig-en... ezzel a két kereskedelmi letudta a kötelezőt, hogy megtarthassa az analógot... ennek lekapcsolásáig nem valószínű(és sztem utána sem), hogy többet invesztálnának a digitális földfelszíni sugárzásba... gondold el, még ennél is xarabb lenne a TV2 képe, ha rákerülne a második, eredeti nyelvű hangsáv, hiszen ha nem vesznek hozzá plusz sávszélt, azt is a képből kéne lecsípni...



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[előzmény: (28275) K78, 2011-12-30 09:26:32]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0098750591278076 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail