Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499684/5 Témák: 19670 Tagok: 113671 Legújabb tag: soraaipro Online: (148/28
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 

Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8044
28100. Elküldve: 2011-12-19 23:17:07,

MinDigTv

[31076.]

Szia.

Sajnos, tetőantennás vételre van "megkomponálva" a magyar DVB-T.
Persze ez nem jelenti azt, hogy sehol sincs stabil szobaantennás lehetőség, csak, mint például Nálad is, számolni kell időszakos vételkimaradásokkal.
Egyébiránt az adótornyok közvetlen közelében mindig is problémás szokott lenni a vétel...

Ugyanakkor jó hír, hogy a későbbiekben az UHF 62. csatornáról alacsonyabb frekvenciára fog költözni a "C" MUX, s ezáltal stabilabbá válik a vétele. Igaz, ez nem holnap lesz, valamikor az analóg lekapcsolását követően.
[válaszok erre: #28119] [előzmény: (28098) szemil, 2011-12-19 22:15:45]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szemil



Tagság: 2009-03-16 18:54:48
Tagszám: #71868
Hozzászólások: 872
28099. Elküldve: 2011-12-19 22:53:32,

MinDigTv

[31077.]

Rosszul fogalmaztam csak hogy ne legyen félreértés.Nem az adó teljesítményére gondoltam hanem a vételre amit a légkör ilyen drasztikusan tud befolyásolni.
[előzmény: (28098) szemil, 2011-12-19 22:15:45]
Törzstag
szemil adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szemil



Tagság: 2009-03-16 18:54:48
Tagszám: #71868
Hozzászólások: 872
28098. Elküldve: 2011-12-19 22:15:45,

MinDigTv

[31078.]

Ennyire befolyásolja egy pár km-re lévő adó teljesítményét a változékony időjárás?
Nálam is elfogyott a HHH teljesen nézhetetlen a szobaantennát el se mozdítottam,már azt hittem az új tv -vel van gond.
[válaszok erre: #28099 #28100] [előzmény: (28096) Amatőr61, 2011-12-19 21:52:37]
Törzstag
szemil adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kakukk51



Tagság: 2006-02-04 13:12:53
Tagszám: #26613
Hozzászólások: 83
28097. Elküldve: 2011-12-19 22:07:41,

MinDigTv

[31079.]

Szia!
Az adó szinte itt van a"szomszédban", csak néhány lomb nélküli fa teteje van az irányban.
A 62-es csatornán majdnem 60 dB-t mértünk, most meg 40 sincs.
[előzmény: (28096) Amatőr61, 2011-12-19 21:52:37]
Kezdő
kakukk51 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8044
28096. Elküldve: 2011-12-19 21:52:37,

MinDigTv

[31080.]

Szia.

Nem hiszem, hogy az adóval történt valami. Inkább a megváltozott terjedési viszonyokra gyanakodok.

Ugye, sokáig anticiklon - magasnyomás - uralkodott, most meg jönnek-mennek a frontok...
[válaszok erre: #28097 #28098] [előzmény: (28095) kakukk51, 2011-12-19 21:37:01]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kakukk51



Tagság: 2006-02-04 13:12:53
Tagszám: #26613
Hozzászólások: 83
28095. Elküldve: 2011-12-19 21:37:01,

MinDigTv

[31081.]

Történt valami a Hármashatárhegyi adóval? Adyligeten házleújítás volt, néhány hete telepítettünk antennát erre az adóra. Gyönyörűen jött minden. Ma mentünk üzembe helyezni a tv-ket és alig volt jel. A 38-ason még múködött (szerintem verődött jel), de a 62-esen semmi. Az antenna jó, mert Kékest is veszi (töredezve) és az STV-k is jönnek. Szóltak a Béla Király útról is, hogy az utóbbi napoknak időnként eltűnik at RTL.
[válaszok erre: #28096]
Kezdő
kakukk51 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8044
28094. Elküldve: 2011-12-19 21:12:48,

MinDigTv

[31082.]

Szia.

Műszaki hiba.

(Érdekes, pár évvel ezelőtt meg időnként a HÍR TV nézők egyike-másika vélte úgy, hogy a kormányzat beavatkozott...:)
[előzmény: (28092) arpad2, 2011-12-19 20:58:34]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


buster76



Tagság: 2007-12-17 19:26:25
Tagszám: #53012
Hozzászólások: 103
28093. Elküldve: 2011-12-19 21:04:26,

MinDigTv

[31083.]

Nah azért nem is kár ..
[előzmény: (28092) arpad2, 2011-12-19 20:58:34]
Haladó
buster76 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


arpad2



Tagság: 2011-03-27 20:31:12
Tagszám: #92928
Hozzászólások: 33
28092. Elküldve: 2011-12-19 20:58:34,

MinDigTv

[31084.]

kb 10 percig sőtét volt a képernyő az ATVn az Újságíróklub alatt. Ez véletlen vagy a magyar sajtószabadság része?
[válaszok erre: #28093 #28094]
Zöldfülű
arpad2 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
28091. Elküldve: 2011-12-19 20:42:19,

MinDigTv

[31085.]

várhatóan holnap indul.
[előzmény: (28089) sdfgh5, 2011-12-19 19:54:28]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ateszko



Tagság: 2009-07-21 18:20:13
Tagszám: #76310
Hozzászólások: 786
28090. Elküldve: 2011-12-19 20:35:51,

MinDigTv

[31086.]

hát ez az azt írták 15-től de már holnap 20-ika
[előzmény: (28089) sdfgh5, 2011-12-19 19:54:28]
Törzstag
ateszko adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sdfgh5



Tagság: 2009-01-13 18:44:16
Tagszám: #69155
Hozzászólások: 867
28089. Elküldve: 2011-12-19 19:54:28,

MinDigTv

[31087.]

Várható, hogy még karácsony előtt elindul Nagy-Hideg hegy?
[válaszok erre: #28090 #28091]
Törzstag
sdfgh5 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
28088. Elküldve: 2011-12-19 17:36:46,

MinDigTv

[31088.]

Csődbe is mennél, nagyon hamar. Szerinted a jelenlegi csatornák (pl. Viasat3) miért nem teszik ezt meg? Mert abban a pillanatban, ha felmennek ingyenesen a DVB-T-re, a kábelesek nem hajlandóak fizetni egy fillért sem a csatornának a kábeles továbbításért. És sajnos nálunk ez a pénz ( a kábeles, és DTH-któl befolyó összeg) tartja fenn a elsősorban a csatornákat, és csak másodsorban számít a reklámbevétel és a nézettség.

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[előzmény: (28086) sanyci, 2011-12-19 17:30:41]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
28087. Elküldve: 2011-12-19 17:34:02,

MinDigTv

[31089.]

Nekik nem érdekes sem az analóg, sem a DVB-T-s néző. Mondom: csak nyűg nekik. A nézők nagy százaléka (szerintem legalább 80%) valamelyik DTH-ról, vagy kábelről, IPTV-ről nézi őket. Nekik ezek a nézők számítanak, mert ők fogékonyak az ottani hirdetésekre, emelt díjas szarokra.

Nem szabad, és nem is lehet elvárni a kertévéktől, hogy ők finanszírozzák az átállást a legszegényebbek körében. Ez bizony az állam feladata (lenne...).

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[előzmény: (28085) azbest, 2011-12-19 17:21:01]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sanyci



Tagság: 2010-05-30 20:52:22
Tagszám: #85471
Hozzászólások: 844
28086. Elküldve: 2011-12-19 17:30:41,

MinDigTv

[31090.]

Ez egész jó ötlet, ha nem lenne válság, akkor alapítanék egy FTA-csatit, és ingyen osztogatnám az FTA-boxokat. Lenyomnám egy év alatt a két kereskedelmi TV-t, és a következő választásokon én adnám a kormánypártot, mert én lennék a véleményformáló... icon74.gif
[válaszok erre: #28088] [előzmény: (28083) azbest, 2011-12-19 17:06:02]
Törzstag
sanyci adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


azbest



Tagság: 2010-06-19 13:00:01
Tagszám: #86144
Hozzászólások: 328
28085. Elküldve: 2011-12-19 17:21:01,

MinDigTv

[31091.]

Gondolj bele, FTA vevővel csak őket lehet nézni (a köztévé sokkal népszerűtlenebb). Éppen ezzel tudnának bebiztosítani maguknak egy csomó nézőt. A szegények is fogyasztók, hisz esznek tisztálkodnak... nem értéktelenek a reklámok szempontjából. Arról nem is beszélve, hogy mekkora reklámértéke lenne.

A mindigtv-n fenn vannak és még fenn is lesznek szabadon foghatóan jóideig (2020?). A párhuzamos analóg/digitális sugárzás viszont többszörös költséget jelent.
[válaszok erre: #28087] [előzmény: (28084) yaksi, 2011-12-19 17:11:13]
Törzstag
azbest adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
28084. Elküldve: 2011-12-19 17:11:13,

MinDigTv

[31092.]

Ez még viccnek is rossz... A TV2-nek és az RTL-nek nyűg a MinDig és az analóg sugárzás is. Ha rajtuk múlna, holnap lekapcsolnának mindent, és elkérnének vagy 400 Ft-ot lakásonként a kábelesektől.



yaksi

VU+ Uno 4K SE
[válaszok erre: #28085] [előzmény: (28083) azbest, 2011-12-19 17:06:02]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


azbest



Tagság: 2010-06-19 13:00:01
Tagszám: #86144
Hozzászólások: 328
28083. Elküldve: 2011-12-19 17:06:02,

MinDigTv

[31093.]

mivel a kormany es hivatalok reszerol senki sem foglalkozik a kerdessel, talan nem is erdekuk, igy nagyon frappans megoldas lenne, ha a tv2 es/vagy rtl klub elkezdene osztogatni ingyen fta boxokat (pl a logojukat felmateicazva ra, nagy reklamerteke is lenne). Lehet, hogy olcsobban megusznak, es kikenyszerothetnek az analog lekapcsolast.
[válaszok erre: #28084 #28086]
Törzstag
azbest adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pisty25



Tagság: 2008-08-04 10:57:16
Tagszám: #62171
Hozzászólások: 175
28082. Elküldve: 2011-12-19 16:15:10,

MinDigTv

[31094.]

http://nol.hu/belfold/20111219-mind_tobb_csatorna__egyre_kisebb_reklamtorta
Haladó
pisty25 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Kerberos32



Tagság: 2009-05-11 09:07:43
Tagszám: #73874
Hozzászólások: 102
28081. Elküldve: 2011-12-19 15:38:50,

MinDigTv

[31095.]

De hat ugye az analog sugarzas sincs ingyen, regebben azt hiszem valahol lattam itt a forumon mennyi az annyi.
Erthetetlen szamomra ez ...
CZ/SVK mar leallitottak a kozszolgalati analogot es ugy emlexem a szlovakoknal kesobb is kezdtek az atallast
[előzmény: (28079) CineDOG, 2011-12-19 14:55:00]
Haladó
Kerberos32 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
28080. Elküldve: 2011-12-19 15:37:12,

MinDigTv

[31096.]

korábbi becslések alapján kb. 200 ezer háztartást kellene megsegíteni az átállásban. egy DVB-T dekóder - amennyiben ilyen nagyságrendben szerzed be - ÁFA nélkül, még a jelenleg magas árfolyamok mellett is 6000 Ft-ból ki kell jönnie. ez összesen 1,2 milliárd forint. kellene még költeni a program logisztikájára, kommunikációra, monitoringra (legyen az összköltség kb. 2 milliárd). korábban ráadásul több milliárd volt elkülönítve átállás céljára, kérdés persze, hogy mi lett ezzel az összeggel..
[előzmény: (28079) CineDOG, 2011-12-19 14:55:00]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


CineDOG



Tagság: 2011-04-22 23:31:03
Tagszám: #93286
Hozzászólások: 104
28079. Elküldve: 2011-12-19 14:55:00,

MinDigTv

[31097.]

Nehéz lehet ezt jól megoldani, kinek adjanak ingyen 7000Ft-os beltériket. Tízezer szám, vagy mégtöbbet.
[válaszok erre: #28080 #28081] [előzmény: (28078) yaksi, 2011-12-19 14:44:19]
Haladó
CineDOG adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
28078. Elküldve: 2011-12-19 14:44:19,

MinDigTv

[31098.]

Hát, igen! Ez lett volna aszeretve tisztelt előző, és jelenlegi korméányunk dolga! Megteremteni az Ő digitális vételüket.

Nem hülye cikkeket kellene megrendelni a Népszabitól, meg a Magyar NEMzettől, hanem lépni az ügyben.

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[válaszok erre: #28079] [előzmény: (28077) CineDOG, 2011-12-19 14:35:11]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


CineDOG



Tagság: 2011-04-22 23:31:03
Tagszám: #93286
Hozzászólások: 104
28077. Elküldve: 2011-12-19 14:35:11,

MinDigTv

[31099.]

A legszegényebbek egész hónapban alig esznek valamit, az sem pörkölt. Te nem tudod, a közelében sem jársz, mi az a legszegényebbek. Ők az életben nem tudnak kiadni 5-6 ezret ilyenre, mert akkor 1 hétig nem esznek, a gyerekeik sem.
[válaszok erre: #28078] [előzmény: (28058) part_wish, 2011-12-17 21:14:26]
Haladó
CineDOG adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
28076. Elküldve: 2011-12-19 12:08:00,

MinDigTv

[31100.]

Úgy tűnik, hogy az AH nem tartozik a forrásoldal pártállásának érdekeltségi körébe, se a szimpatizánsai közé, olyankor szoktak ilyen "irományok" születni...



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[előzmény: (28075) part_wish, 2011-12-19 11:32:58]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.02695894241333 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail