Amúgy majd ha lesz az analóg lekapcsolása után a D és E mux is, további 20-30 csatornával, kíváncsi lennék, hogy mi lesz a Mindigtv Extra szlogenje?
Mert nem reális, és üzleti modell sem húzható rá, hogy a hazai előfizetéses tv piac, legyen az kábeles, vagy műholdas, ugyan abból a sablon 50-70 csatornából kínál az előfizetőknek, mint amiből a Mindigtv Extra is fog, azaz a kínálatban ahogy a jelenlegi piacon, úgy a jövőben sem lesz semminemű kínlati elmozdulás, max a csomagolás, és a csomagok összeválogatása, árazása lesz továbbra is kissé eltérő, ahogy jelenleg is van. Lényegében a Mindigtv Extra a jalenlegi kábeltévés és műholdas szolgáltatások földi sugárzású megfelelője lesz szépen, ami abból jó, hogy én helyzetemben már 3 féle platformról válogathatok. De összességében az azonos kínálat miatt mindenhol ugyan azokat fogja kapni az ember, azaz minőségi műsorkínálatról hazánkban a jövőben sem lehet majd sajnos beszélni.
Jelentem Miskolc (Avas) elindult, illetve tesztelget mindhárom MUX-on! Jelminőségem 100% 45% körüli jelerősség mellet. Ja mindez egy USB-s vevővel és egy árnyékolatlan koax hosszabítóval az adótól kb 2 km távolságra egy földszinti lakásban.
A Vodánál se a levegőben volt az igazi korlát, hanem a net-átjárónál!
ON
Mindenesetre vidéken, ahova a 850-900-as UMTS/LTE-t szánják, kevesen fognak egyszerre netezni, a torrent meg sose lesz egyszerű drót nélkül, mert a szolgáltató szűrni/lassítani fogja, amit - aktív torrentezőként is - messzemenőkig támogatok...
...és ugye ahhoz meg kell történnie a digitális átállásnak, hogy legyen szabad sáv erre is!
Ez min szép és jó. De ne feledd el, jelenleg csak egyedül használod. Mi lesz majd akkor, ha fent lesz a tornyon mondjuk 5000 nettező, ebből 2000 torrentezik, 1000 FTP letölt, a többi meg Youtube-on nézne HD videót? Nekem 2,5 megával jött anno a Vodás net. Este csúcsidőben úgy be tudott lassulni, hogy a firefox állandóan a megszakadt a kapcsolat üzenetet dobálta nekem. Ezt hogy fogják megoldani?
Ha már offolunk: Most tesztelem az LTE-t a T-mobilenál. Egyelőre a tesztrendszer egy 10 Mhz-es spektrum az 1800-as frekitartományban. És valami elképesztő... 2 km-re van tőlem a torony, 15 Mb-el stabilan jön úgy, hogy köztem és a torony között van még kb. 6 lakás (az sok-sok betonfal), 1-es és 2-es között ugrál a térerő (az 5-ös skálán) beltéren. A háztetőn stabilan hozza a 30-at, de volt már olyan, hogy beltéren is mértem 50 körüli értéket, ez jelenleg a maximális, amit ki tud préselni magából a teszthálózat. El sem tudom képzelni, hogy mi lesz, ha mondjuk a 900-as sávban is nyitnak egy 20-as spektrumot. Ezzel vígan le lehetne fedni nagyobb autópályaszakaszokat, vagy több falut/kisvárost egyszerre.
Kérdés: 850-es frekvenciákat emlegettek a 900 mellett 4G-re, de nem a 800-asban akarnak majd a jövőben pályázatot kiírni? Lehet, hogy rosszul emlékszem.
mondjuk az eredeti komment a MinDig TV-ről szólt, ami ugye egy brandnév. A DVB-T pedig a technológia, ennek kapcsán egyetértek az előttem felszólalókkal. Az előbbinél viszont éppenséggel lehetséges lenne, hogy egy brandnév alatt különböző technológiai megoldásokkal lehetne szolgáltatásokat kínálni, van erre már hazánkban is számos precedens.
Azonban ha normális beltéri vétel sincs a legtöbb helyen, akkor vajon a net hogy működne?
A cikk egy olyan országban íródott, ahol egy darab dróttal jönnek a műsorok.
Saját tapasztalat szerint az emberek ha lehet választani az ADSL, WIFI és a kábelnet között, akkor az utóbbit választják.
Lehet vitatkozni ezen, de ha jó minőségű a hálózat, akkor a mindennapi felhasználók számra a kábel az ideális.
Ugyanis a telefonvonalak sok helyen műszakilag olyanok amilyenek, a levegőben működő szolgáltatások pedig zavartatásnak vannak kitéve.
A DVB-T internet felesleges baromság és erőforráspazarlás!
...mert ahol van GPRS/UMTS/LTE upload, ott van download is...
Főleg, ha végre 850-900MHz-en is lesz végre szabad UMTS sáv, akkor még olcsó is lehet...
Szóval ez a technikailag lehetséges, de gyakorlatilag f*szság kategóriája... 25 MBps-t tud ugyanis egy MUX, ennyit meg az UMTS/LTE is tud, de sokkal jobb erőforrás-kihasználás mellett!!!
A cikk arról szól, hogy az internet letöltés DVB-T-ém megy (ami egy szabvány) a feltöltés UMTS vag GPRS-em keresztül.
Ezek szerint van ilyen próbálkozás, hogy DVB-T keresztül legyen internet.
A műholdas internet is a Ku sávba (is) megy ugyan ott ahol a műsor szolgáltatás is.
Nem?
Egedi
De ez nem DVB-T-s muxokon megy, ahogy a műholdas netszolgáltatás sem a műsorszórásra használt műholdakról jön, hanem spec. távközlési műholdakról.
mattil! Próbáltam ennek utánanézni, de ilyesmit nem találtam, esetleg mikrohullám alapú lehetett, másra nem tudok gondolni. Az analóg földi csatornákon ugyanis ilyesmi nem valósítható meg. A 150 Ft-os éjszakai csodát én is rendszeresen használtam, de az a sima betárcsázós modemes hozzáférés volt. (Ez utóbbit hívták Ethernetnek valamelyik szolgáltatónál.)
Már nem emlékszem pontosan a nevére (talán Enternetnek hívták?), de a 90-es évek elején-közepén volt egy olyan kísérlet a Magyar Tv adóhálózaton, hogy a teletexthez hasonlóan potyautasként utazott az adat az azt vevő számítógéphez, a visszirány pedig telefonvonalon történt. Ráadásul csak valami jelképes összeget kértek érte. (Talán 100 ft/hó? Erre már egyáltalán nem emlékszem.) Annó én is sokat gondolkodtam rajta, mivel a teletexten reklámozták, csakhogy a telefonszámlában akkor is jelentkezett volna a netezés költsége, ami akkor még igencsak magas volt és csak akkor volt olcsóbb, ha a telefonszolgáltatódtól rendeltél internetelérést. Később már volt 150ft-os éjszakai tarifa, de az is csak Matáv vonalakon.
De amire szerintem Ladislo gondolt, az a sima WIFI. Ha az adótornyokra kerülne wifi antenna is -még ha csak az előfizetőknek elérhető módon is, az versenyhelyzetet teremthetne sok olyan helyen, ahol jelenleg csak egyetlen szolgáltató biztosít internet elérést, nem ritkán árképzésében vissza is élve ezzel.
Miért kevered a szezont a fazonnal? Mutass már csak egy ezen az elven működő földi rendszert, vagy erre a koncepcióra épülő bármilyen szabványt! Ja, hogy nincs? Mert nem lenne semmi értelme? Látom, az okoskodás nagyon megy, a gondolkodás már kevésbé...
Bár nem mondok még megoldást, de a probléma egyik gyökere abban rejlik valószínűleg, hogy a magasban lévő adóantenna függőleges irányban kis szögben sugároz, tehát lefelé nagyon keveset. Ezért veszed távolról könnyen, mint közelről, de "alulról".
Elég régóta küzdök már az alábbi problémával:
Jómagam Szegeden, párom Hódmezővásárhelyen, Susán városrészben lakik. Mielőtt engem megismert analóg módon a padlásról fogta a szentesi adót egy ezer és egyéves szalagkábeles antennával jó hangyásan. Én vettem neki pár éve egy ehhez hasonló antánnát, [url] http://www.coiffeurgroup.com/images/ant.jpg[/url]
koax kábellel minden egyébbel, amivel végre normális minőségben vált nézhetővé a szentesi adó és a helyi tévé is megjelent nem valami jó minőségben.
Tavaly karácsonyra kapott tőlem egy ATD-838 DVB-T vevőt, amivel már tudja nézni a kódolatlan csatornákat is. A gond abból adódik, hogy a helyi tévét szeretné jó minőségben nézni, és persze az eddigi adókat is. Ráadásul most, hogy elindult a B mux és ezt látta nálam, érdekelné az is.
Namármost jómagam 2006-ig Mórahalmon laktam, ami Hódmezővásárhelytől olyan kb. 50-60 km-re van, de még légvonalban is legalább 40 becslésem szerint, mégis én kb 10 éven keresztül ugyanilyen antennával nagyon jó minőségben fogtam erősítő nélkül ennek a helyi tévének az adásait, mint ahogyan sokan mások is arrafelé, tehát nem az én vételi helyemen volt valami extra jó a terjedés. Az utóbbi két-három év tapasztalata viszont az, hogy Hódmezővásárhelyen a városon belül ezzel ellentétben valami iszonyatosan rossz és gyenge a jel. A szomszédok is erre panaszkodnak. Ezt nem igazán értem. Milyen teljesítményű, terjedésű stb. helyi adó már az amelyik 40-50 km-re, sőt a Vajdaság nagy részére szinte tökéletesen vehető jelet továbbit helyben a városban viszont harmatgyengét? Ha az antennát forgatom, akkor ugyan javul a kép minősége valamelyest, de tökéletes képet eddig még nem találtam semerre. Ráadásul a szentesi adóhoz képest totál ellenkezőleg lehet valamerre így aztán ha erre állítom, akkor a szentesi csatornák nem jönnek. Ráadásul arról sincs pontos adat, hogy hol is van ez az adó, mert van aki szerint a víztoronynál, míg mások szerint a szerkesztőség felett az Ady Endre utcában. Persze a helyi tévé honlapján sincs semmi infó, még a frekvencia sem ami egyébként UHF34.
Megoldás lehet egy újabb antenna, na de milyen? Mivel a térképre nézve Szeged és a vásárhelyi belváros azonos irányban van, így egyszerre több igényt kellene kielégítenie: fognia kellene a helyi tévét, az újszegedi adó B-Muxát és bár ez csak egy elvi lehetőség, de ha esetleg fogható akkor a szegedi helyi tévét is (UHF42.)
Szentesen nem indult B-mux. A lefedettségi térkép szerint a szegedi adó jele eljut vásárhelyig, de nekem érdekes az, hogy az , hogy a szegedi és szentesi adó ugyanazon a frekvencián sugározza az A és a C muxot. Könnyen lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de nem kavar be egymásnak a kettő?
Egyelőre ott tartok, hogy találtam a padláson pár YAGi UHF antennát amik még valószínúleg az előző lakótól származnak. Ha ezt egy egyszerű UHF-UHF közösítővel összekötöm, azzal ami most szentes felé néz akkor legalább a helyi tévé és a jelenlegi adók vétele megoldódhat? Milyen antennát vegyek hogy minden igény ki legyen elégítve. Ha van közöttetek vásárhelyi vagy környékbeli segíthetne, hiszen ő már nyílván szembesült ugyanezekkel a problémákkal!
Köszönöm előre is!
Update: A fenti sorokat pár hete írtam, de csak most véglegesítettek a csoportban. Azóta kiderítettem, hogy a víztoronynál van az adó. Az egyik padláson talált antennát közösítettem a Szentest vevővel. Bár valamivel jobban jön a helyi adó, de még most sem jó. Közben viszont ha gyengén is, de megjelent a jel az UHF 22-es csatornán, ami ugye a szegedi B Mux. Nagyon úgy néz ki, hogy Szegedről a kisebb teljesítményű adóról hamarabb kapok elfogadható képet, mint a helyi nagyobb teljesítményűről