Valószínűleg azért mert az egyik DVB-C, a másik DVB-T. Tulajdonképpen mindkettő külön-külön dekódolást igényel(más a jel tulajdonsága).Mivel két különböző jelről van szó.Például a Samsung TV-k(C-től) mintkét jelet (DVB-C, és DVB-T) képesek fogadni, és letölteni egy csatornalistába, így megoldható hogy a felhasználónak nem kell kézzel váltogatnia a platformok között, mert ezt a készülék megteszi... tehát neked nem kell forrást váltanod.
Jó ideje érthetetlenül állok a probléma előtt. Miért pont egy gyártó mondja meg nekem, hogy vagy kábeltévét (DVB-C) vagy földi digitálisat (DVB-T) nézzek?
Miért nem lehet ikertunert beépíteni 2 külön bemenettel? Vagy mindenki vegyen külön legalább egy boxot az egyikre, a másik pedig megy a TV-ről!?
Persze így forrást kell váltani, ami nem kényelmes.
Közösített jel megoldható átkapcsolás nélkül, de akkor a földi csatornák frekvenciái (pl. 60-as felett "vágás") kiütik a kábeles csatornákat. Tökéletes megoldás még nincs.
Ennek technikai okai vannak. A DVB-T és -C szabvány hasonlósága miatt, illetve a szabvány által biztosított (automatikus) szolgáltatások - pl.: megváltozik egy csatorna neve, akkor azt automatikusan frissíti. Olyant meg nem lehet csinálni, hogy kivesznek egy-két szabványban foglalt funkciót.
A Samsung és már az LG is dolgozik e probléma megoldásán. A DVB-T és -C Közös tunerben történő integrálást val.szeg el kell felejteni.
Találkozott már valamelyik tisztelt fórumtárs olyan integrált tévékészülékkel, amelyik megengedte, hogy a csatornalistában a földi és kábeles digitális műsorok is le legyenek tárolva?
(Mert úgy tapasztaltuk, hogy vagy az egyik vagy a másik fajta vételt támogatják, de egyidőben a kettőt nem).
van egy Samsung LE32C550 tv-m vettem egy ilyen antennát : http://forgat-sat.hu/webshop/tecatel-mandarin-nagynyeresegu-max18dbes-antenna-p-845.html?osCsid=di53rulnq31iik5n8jvpg5rda7 a jelerősség 35 és 40 között van Gerecséről ennél többet nem tudok kihozni így a kép kockásodik , vettem egy FP 12 L erősítőt hasonló mint a gyertya de ezzel nem működik valószínű hogy a tv nem tud 5 V feszültséget kiadni mert a menüben nem találom sehol sem , hogy tudnék az erősítőnek feszültséget adni , vagy milyen megoldást javasoltok .
Idézet egy másik honlapról:
Alcor 2011. April 14. 09:52:44
@FPali: A felvétel utáni kikapcsolást orvosló firmware hamarosan érkezik, valós készenléti módból történő felvételkészítés funkció nem lesz, ez az Antenna Hungária kérésének megfelelően lett eltávolítva a firmware-ből, hogy az eszköz matrica-kompatibilis lehessen.
További szép napot kívánunk, üdvözlettel: az Alcor Digital csapata.
Akkor marad a b verzió azaz ráteszem a kezem a tévére.Meg ne haragudj de azért nekem ennyit nem ér ez az egész bohóckodás.Szóval félek hogy ez nekem elég sokba kerülne ha kiépíttetném veletek ezt a rendszert.Tényleg akartam is kérdezni erre mifelénk is szereltek ahol a madár sem jár.csak egy ismerősöm miatt kérdezem beajánlanálak neki