Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499777/0 Témák: 19704 Tagok: 113675 Legújabb tag: Domi2012 Online: (53/11
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 

djhoresz



Tagság: 2009-01-15 23:01:50
Tagszám: #69241
Hozzászólások: 1353
21009. Elküldve: 2011-03-07 12:20:58,

MinDigTv

[38151.]

Az lehet,merre is laksz?Akár priviben is írhatod. icon33.gif
[válaszok erre: #21010] [előzmény: (20998) mamago, 2011-03-07 08:13:35]
Kiváló dolgozó
djhoresz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6950
21008. Elküldve: 2011-03-07 11:30:29,

MinDigTv

[38152.]

Balun trfó van a nagylepkében, én a "meleg" pontját kiforrasztottam és átkötöttem közvetlenül a kábelre (kihagyva az erősitőt). Erősitővel semmisem jött az adótól 12 Km-re.
[válaszok erre: #21048] [előzmény: (20994) szomgab, 2011-03-06 22:39:45]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szomgab



Tagság: 2010-12-24 10:07:14
Tagszám: #90837
Hozzászólások: 30
21007. Elküldve: 2011-03-07 10:05:55,

MinDigTv

[38153.]

Igen, méghozzá "masszívan". Havonta átlagosan 7-8 adón és átjátszóállomáson kapcsolják ki az analóg sugárzást és/vagy be a digitálist. Ha jól tudom, a dolgok nagy részével még ebben az évben dűlőre is akarnak jutni...
[előzmény: (20997) pimpusek, 2011-03-07 08:06:19]
Zöldfülű
szomgab adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szomgab



Tagság: 2010-12-24 10:07:14
Tagszám: #90837
Hozzászólások: 30
21006. Elküldve: 2011-03-07 09:55:47,

MinDigTv

[38154.]

Köszi az infókat!
Egyébként Bátorkeszin lakom (Bátorove Kosihy, hogy hivatalos legyek), valahol félúton Esztergom és Komárom közt, a Duna vonalától úgy 8 Km-re északra.
[előzmény: (20996) djhoresz, 2011-03-07 07:24:37]
Zöldfülű
szomgab adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szomgab



Tagság: 2010-12-24 10:07:14
Tagszám: #90837
Hozzászólások: 30
21005. Elküldve: 2011-03-07 09:43:11,

MinDigTv

[38155.]

Igen, hát ezért (is) a nagy sietség szomszédék részéről.
Egyébként én úgy tudom, hogy 22.-ig a már eddig is sugárzott átmeneti MUX a 21. csatornán működik majd.
[előzmény: (20995) gtoth, 2011-03-07 00:11:25]
Zöldfülű
szomgab adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


jofre0101



Tagság: 2009-05-11 18:02:20
Tagszám: #73894
Hozzászólások: 204
21004. Elküldve: 2011-03-07 09:28:40,

MinDigTv

[38156.]

Köszi. icon50.gif
[válaszok erre: #21011] [előzmény: (21003) mamago, 2011-03-07 09:05:39]
Haladó
jofre0101 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mamago



Tagság: 2003-11-05 11:41:52
Tagszám: #7244
Hozzászólások: 1314
21003. Elküldve: 2011-03-07 09:05:39,

MinDigTv

[38157.]

Hogy biztos választ adhassak, este megnézem. Nekem mkv fájljaim vannak, de hogy abban mi van, azt nagyon nem néztem meg, illetve többnyire tömörítetlen blurayt rakok bele mkv-ba. Tehát, ha valaki kvázi bluray lejátszónak akarja használni, akkor arra nagyon jó. Csak a hangsávra kell figyelni, mert a dekóder kissé fogyatékos és nem ismer minden formátumot.
Este megnézem Neked a kérdéses fájlokat.

---------------------------------------------
A fény távol tartja a képzeletbeli szörnyeket.

Octagon SF8008 4K DVB-S2X/TRIAX TDS 120 - Nagykecske/Ekselans SATCR műholdvevő fej/FM - Körner 15.12
[válaszok erre: #21004] [előzmény: (21001) jofre0101, 2011-03-07 09:00:46]
Kiváló dolgozó
mamago adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mamago



Tagság: 2003-11-05 11:41:52
Tagszám: #7244
Hozzászólások: 1314
21002. Elküldve: 2011-03-07 09:02:29,

MinDigTv

[38158.]

Így rendben van.

---------------------------------------------
A fény távol tartja a képzeletbeli szörnyeket.

Octagon SF8008 4K DVB-S2X/TRIAX TDS 120 - Nagykecske/Ekselans SATCR műholdvevő fej/FM - Körner 15.12
[előzmény: (21000) Layosh, 2011-03-07 08:59:52]
Kiváló dolgozó
mamago adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


jofre0101



Tagság: 2009-05-11 18:02:20
Tagszám: #73894
Hozzászólások: 204
21001. Elküldve: 2011-03-07 09:00:46,

MinDigTv

[38159.]

Hali. Azt szeretném kérdezni, hogy a Wayteq HD 90 CX lejátsza a legújabb szoftal az avi (Xvid, Divx)fájlokat is. Mert én egy olyan kártyaolvasós gépet keresek ami az avi fájlokat is lejátsza. Köszi.
[válaszok erre: #21003 #21028] [előzmény: (20991) mamago, 2011-03-06 20:01:25]
Haladó
jofre0101 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Layosh



Tagság: 2007-03-06 08:14:37
Tagszám: #42476
Hozzászólások: 4436
21000. Elküldve: 2011-03-07 08:59:52,

MinDigTv

[38160.]

Jogszabály, puncit nem lehet mutogatni 23 óra előtt az alapcsomagban. Külön előfizetéssel, külön csomagban lehet.

----------------------
Szerkentyűim: Dreambox DM-800se HD triple tuner DVB-S/T/C, Gibertini 85 alu + Opticum DM-2800 motor

www.digiportal.hu
[válaszok erre: #21002] [előzmény: (20999) mamago, 2011-03-07 08:48:14]
Kiváló dolgozó
Layosh adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mamago



Tagság: 2003-11-05 11:41:52
Tagszám: #7244
Hozzászólások: 1314
20999. Elküldve: 2011-03-07 08:48:14,

MinDigTv

[38161.]

Azt lehet tudni, hogy a private space miért csak 23 órától megy? Ennyit kaphatunk csak, ennyi fér bele az előfizetésbe?
Más szolgáltatóknak egész nap mennek a hasonló csatornák. Vagy itt más szabályozás érvényes?

---------------------------------------------
A fény távol tartja a képzeletbeli szörnyeket.

Octagon SF8008 4K DVB-S2X/TRIAX TDS 120 - Nagykecske/Ekselans SATCR műholdvevő fej/FM - Körner 15.12
[válaszok erre: #21000] [előzmény: (20998) mamago, 2011-03-07 08:13:35]
Kiváló dolgozó
mamago adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mamago



Tagság: 2003-11-05 11:41:52
Tagszám: #7244
Hozzászólások: 1314
20998. Elküldve: 2011-03-07 08:13:35,

MinDigTv

[38162.]

Ezek szerint egy helyen lakunk. :)

---------------------------------------------
A fény távol tartja a képzeletbeli szörnyeket.

Octagon SF8008 4K DVB-S2X/TRIAX TDS 120 - Nagykecske/Ekselans SATCR műholdvevő fej/FM - Körner 15.12
[válaszok erre: #20999 #21009] [előzmény: (20996) djhoresz, 2011-03-07 07:24:37]
Kiváló dolgozó
mamago adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pimpusek



Tagság: 2008-11-29 00:34:28
Tagszám: #66102
Hozzászólások: 1216
20997. Elküldve: 2011-03-07 08:06:19,

MinDigTv

[38163.]

Szlovákiában elkezdték lekapcsolni az analógot? Erről az infóról lemaradtam. Én úgy tudtam 2012. vége náluk is a határidő.
[válaszok erre: #21007] [előzmény: (20995) gtoth, 2011-03-07 00:11:25]
Kiváló dolgozó
pimpusek adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


djhoresz



Tagság: 2009-01-15 23:01:50
Tagszám: #69241
Hozzászólások: 1353
20996. Elküldve: 2011-03-07 07:24:37,

MinDigTv

[38164.]

Helyileg merre laksz ha nem indiszkrét,Én gerecsétől 10,párkánytól 20km-re lakom hátha tudok segíteni személyesen.
Egyébként az is lehet a megoldás ha csak egy balun trafót veszel és egy másik erősítőt a lepkébe+egy szabályozható tápegységet hozzá.
http://www.antennak.hu/index.php?kat=112&id=110
http://www.antennak.hu/index.php?kat=63&id=597
http://www.antennak.hu/index.php?kat=129&id=483


[válaszok erre: #20998 #21006] [előzmény: (20994) szomgab, 2011-03-06 22:39:45]
Kiváló dolgozó
djhoresz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gtoth



Tagság: 2009-12-11 01:32:27
Tagszám: #80561
Hozzászólások: 91
20995. Elküldve: 2011-03-07 00:11:25,

MinDigTv

[38165.]

Elore szolok, nehogy feleslegesen meg parszor keljen felmenned, hogy parkanyi analog adot
kedden 8-an veglegesen lekapcsoljak, tehat az UHF 31 (STV2) es UHF48 (Markiza) csatornak eltunnek.

A terv szerint viszont csak 2 het mulva 22-en indul a digitalis sugarzas az UHF21a MUX2-t (Joj, Joj Plus, Markiza, Doma), illetve az UHF48 a kozszolgalati MUX-ot (STV1, STV2, STV3) sugarozza.

Bar a tapasztalat az, hogy gyorsabban megy az atallas, tobbnyire nem tart 2 hetig.

[válaszok erre: #20997 #21005] [előzmény: (20994) szomgab, 2011-03-06 22:39:45]
Kezdő
gtoth adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szomgab



Tagság: 2010-12-24 10:07:14
Tagszám: #90837
Hozzászólások: 30
20994. Elküldve: 2011-03-06 22:39:45,

MinDigTv

[38166.]

Sipi1972
"Nekem nem ilyenen van, de 6-9 dB csillapítás nálam növeli a kijelzett jelszintet."

Ilyen tényleg van?

Hát, úgy néz ki, azzal az antennával tényleg csinálnom kell valamit. Szomszédék végül is azért ragaszkodtak a régi lepkéhez, mert ez az öreg darab a gerecsei és a párkányi adók lakóhelyünkről nézve majd 67 fokos azimut eltérérése ellenére is simán hozta úgy a magyar, mint a szlovák csatornákat.
Na most a kérdés az, hogy ebben az esetben mi a célravezetőbb: kivenni a lepke erősítőjét, majd behelyezve egy 300/75 ohmos szimmetrizálót reménykedni, hogy az így "legyengített" antenna továbbra is hozza mindkét adót, vagy alapból befektetni két célirányos (talán yagi?), közösített antennába?
Próbálgatni meg nincs nagy kedvem, ugyanis az egész szerelvény olyan sz@r helyen van, hogy az is biztos, hogy ez ügyben én oda csak egyszer vagyok hajlandó fölmenni.
[válaszok erre: #20995 #20996 #21008] [előzmény: (20993) Sipi1972, 2011-03-06 21:25:15]
Zöldfülű
szomgab adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sipi1972



Tagság: 2007-05-30 12:05:02
Tagszám: #45495
Hozzászólások: 590
20993. Elküldve: 2011-03-06 21:25:15,

MinDigTv

[38167.]

Idézet a wayteq használati utasításából (hiba/lehetséges okok/teendő):
Rossz kép / blokkosodási hiba. Túl erős jel.
Csatlakoztasson jelcsillapítót az antennabemenethez.
Antenna zaj aránya túl magas. Használjon kisebb zaj aránnyal rendelkező antennát.
Az antenna hibás. Cserélje ki az antennát.
Nekem nem ilyenen van, de 6-9 dB csillapítás nálam növeli a kijelzett jelszintet.
[válaszok erre: #20994] [előzmény: (20989) szomgab, 2011-03-06 17:33:44]
Törzstag
Sipi1972 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
20992. Elküldve: 2011-03-06 20:36:49,

MinDigTv

[38168.]

Mozgasd meg párszor a kártyát.
[előzmény: (20991) mamago, 2011-03-06 20:01:25]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


mamago



Tagság: 2003-11-05 11:41:52
Tagszám: #7244
Hozzászólások: 1314
20991. Elküldve: 2011-03-06 20:01:25,

MinDigTv

[38169.]

Nálam isi. ez van fent. Semmi gond vele.
mkv fájlokat nagyon szépen viszi.

Nekem más bajom van: Kártya hiba. Sokszor becsúszik ez a felirat. Nincs regisztrálva a kártya és emiatt? Vagy máshol keresendő a hiba?

Nekem stabil vételem van, erősítő nélkül. 60/97%, 10 km-re. Semmi kockásodás, semmi hiba.

---------------------------------------------
A fény távol tartja a képzeletbeli szörnyeket.

Octagon SF8008 4K DVB-S2X/TRIAX TDS 120 - Nagykecske/Ekselans SATCR műholdvevő fej/FM - Körner 15.12
[válaszok erre: #20992 #21001] [előzmény: (20988) szomgab, 2011-03-06 17:07:49]
Kiváló dolgozó
mamago adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


djhoresz



Tagság: 2009-01-15 23:01:50
Tagszám: #69241
Hozzászólások: 1353
20990. Elküldve: 2011-03-06 18:15:43,

MinDigTv

[38170.]

Köszönöm szépen. icon50.gif
[előzmény: (20988) szomgab, 2011-03-06 17:07:49]
Kiváló dolgozó
djhoresz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szomgab



Tagság: 2010-12-24 10:07:14
Tagszám: #90837
Hozzászólások: 30
20989. Elküldve: 2011-03-06 17:33:44,

MinDigTv

[38171.]

Köszi a tanácsokat, ezek szerint kénytelen leszek "testközelbe" kerülni a nem éppen kellemes helyen felszerelt antennával. Túlerősítésre már én is gondoltam, csak szerettem volna kizárni az adó oldali problémát, ugyanis pár nappal ezelőtt Gerecséről ilyen tekintetben itt elhangzott miegymás.
Köszönöm még egyszer!
[válaszok erre: #20993] [előzmény: (20987) Menaro, 2011-03-06 13:54:53]
Zöldfülű
szomgab adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szomgab



Tagság: 2010-12-24 10:07:14
Tagszám: #90837
Hozzászólások: 30
20988. Elküldve: 2011-03-06 17:07:49,

MinDigTv

[38172.]

A Wayteq legújabb (és véleményem szerint eddigi legjobb) szoftverét 2011.01.24.-i maincode dátummal itt találod: http://www.wayteq.eu/files/download/hd90cx/wayteq_hd90cx_v3.zip Nálam megjelenése óta jól működik.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2011-03-06 17:22:26]
[válaszok erre: #20990 #20991] [előzmény: (20986) djhoresz, 2011-03-06 13:45:37]
Zöldfülű
szomgab adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Menaro



Tagság: 2010-06-11 17:34:55
Tagszám: #85854
Hozzászólások: 120
20987. Elküldve: 2011-03-06 13:54:53,

MinDigTv

[38173.]

- A Wayteq egyik firmware-rel esetlegesen produkálhat hangelcsúszást.
- A kábelezés (toldott vagy öreg a kábel) vagy csatlakozók (öreg dugók, pontatlan illesztés) miatt is lehet kockásodás
- A lepke minden irányból összeszed minden jelet és persze zavart is, az erősítő erre pedig ráfejel.
- Ha régi az erősítője, akkor nagyon magas lehet a zajszintje. A 4dB szerintem sok, 2 dB még elfogadható.
- Ha közel van Gerecse, akkor az erősítő felesleges, a túlerősítés is okozhat zavart szerintem a túl magas jelszint miatt.
[válaszok erre: #20989] [előzmény: (20983) szomgab, 2011-03-06 10:16:55]
Haladó
Menaro adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


djhoresz



Tagság: 2009-01-15 23:01:50
Tagszám: #69241
Hozzászólások: 1353
20986. Elküldve: 2011-03-06 13:45:37,

MinDigTv

[38174.]

Ez így van,sajnos már 2× engem is becsapott ilyen erősítős lepke.Főleg,hogy mind a 2× 2-3 nap után vissza kellett menni szerelni.Azóta az az első,hogy rámérek.A lepke hátulról is beenged sokmindent ami káros is lehet,főleg szlovák területről.Én is itt lakom a határnál.


Más:
Wayteq HD 90CX-re nincs valakinek új sw-je?Ma voltam egy helyen ahol fagyási tünetek vannak a pvr funkcióknál és csak hálózatból kihúz és vissza segít.
Ami dátumot kiolvastam 2010.08.hó van most rajta.
Ilyen beltéri még nem volt a kezeim között.Van rá valami javítás?

Köszönöm előre is icon50.gif
[válaszok erre: #20988] [előzmény: (20984) ExxZuu, 2011-03-06 11:09:37]
Kiváló dolgozó
djhoresz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hoffmanng



Tagság: 2009-01-10 15:19:13
Tagszám: #69020
Hozzászólások: 671
20985. Elküldve: 2011-03-06 11:16:34,

MinDigTv

[38175.]

Szia !
Igen ez a lehetőség is lehet talán megoldás. Megvárom András válaszát és azt követően lépek.
Felmerült bennem, hogy testvérem Párizsban él és küldünk egy francia nyelvű levelet Jean-Francois Fenech vezérigazgató úrnak. Persze ennyire durva nem szertnék lenni ! Most is hibásan működik az adóberendezés ! Élvezhetetlen ,zajos, reflexiós kép lecsökkent térerő !
Hát ennyit az AH szolgáltatásáról !
Űdv, Gábor
[válaszok erre: #21031] [előzmény: (20979) vigosz, 2011-03-06 01:01:14]
Törzstag
hoffmanng adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010019063949585 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail