Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499777/0 Témák: 19704 Tagok: 113675 Legújabb tag: Domi2012 Online: (58/12
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 

ExxZuu



Tagság: 2010-07-30 17:18:47
Tagszám: #87278
Hozzászólások: 1364
20984. Elküldve: 2011-03-06 11:09:37,

MinDigTv

[38176.]

elképzelhető hogy" becsapja" (erősítő )
a beltéri mérőjét! Ezért a magas jelszint és minőség valójában pedig nincs meg a megfelelő digitális paraméter(MER)



www.exxzuu.hu
[válaszok erre: #20986] [előzmény: (20983) szomgab, 2011-03-06 10:16:55]
Kiváló dolgozó
ExxZuu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szomgab



Tagság: 2010-12-24 10:07:14
Tagszám: #90837
Hozzászólások: 30
20983. Elküldve: 2011-03-06 10:16:55,

MinDigTv

[38177.]

Igen, ez egy jó öreg lengyel erősítős nagylepke, melynek még lelke van. Mivel a szlovákok Párkány felől szinte bármilyen fémtárggyal foghatók, így - bár az antenna nagyjából Gerecsére néz - ezzel fogja a szlovák MUX-okat is, 72/96 %-os jelszint mellet. Ugyanakkor a szlovák adásoknál semmilyen hiba nem mutatkozik, a magyar B MUX-ot még nem néztem, de mindjárt átmegyek, és meglesem.
[válaszok erre: #20984 #20987] [előzmény: (20982) ExxZuu, 2011-03-06 09:57:47]
Zöldfülű
szomgab adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ExxZuu



Tagság: 2010-07-30 17:18:47
Tagszám: #87278
Hozzászólások: 1364
20982. Elküldve: 2011-03-06 09:57:47,

MinDigTv

[38178.]

erősítő van benne?



www.exxzuu.hu
[válaszok erre: #20983] [előzmény: (20981) szomgab, 2011-03-06 09:41:45]
Kiváló dolgozó
ExxZuu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szomgab



Tagság: 2010-12-24 10:07:14
Tagszám: #90837
Hozzászólások: 30
20981. Elküldve: 2011-03-06 09:41:45,

MinDigTv

[38179.]

Jelszint fix 80/97 %. Többször is, hosszabb időn át figyeltem, miközben a háttérben az előbb említett módon akadozott és kockásodott a kép és csúszott a hang.
[válaszok erre: #20982] [előzmény: (20980) djhoresz, 2011-03-06 06:47:59]
Zöldfülű
szomgab adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


djhoresz



Tagság: 2009-01-15 23:01:50
Tagszám: #69241
Hozzászólások: 1353
20980. Elküldve: 2011-03-06 06:47:59,

MinDigTv

[38180.]

Amikor kockásodott nem nézted a jelszinteket?
Volt már nekem is ilyen,bár nem wayteq-el, 10Km-es teljes rálátásnál és egy koax csere megoldotta.Pedig ami fenn volt az is új volt csak nem 3×os árnyékolású.
[válaszok erre: #20981] [előzmény: (20978) szomgab, 2011-03-05 22:55:18]
Kiváló dolgozó
djhoresz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vigosz



Tagság: 2008-07-15 01:03:36
Tagszám: #61472
Hozzászólások: 4172
20979. Elküldve: 2011-03-06 01:01:14,

MinDigTv

[38181.]

NMHH-hoz kell fordulni
[válaszok erre: #20985] [előzmény: (20959) hoffmanng, 2011-03-04 19:51:20]
Kiváló dolgozó
vigosz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szomgab



Tagság: 2010-12-24 10:07:14
Tagszám: #90837
Hozzászólások: 30
20978. Elküldve: 2011-03-05 22:55:18,

MinDigTv

[38182.]

Sziasztok!
Pár hozzászólással ezelőtt lehetett olvasni, hogy hangcsúszásos probléma volt (van?) a gerecsei adóval...
Ma beüzemeltem egy Wayteq dekódert (a legújabb, 2197-es SW) a szomszédban (Gerecsétől nem egész 19 km, 338 fok 15 perc irányban, rálátással az adótoronyra). Mivel az antennájuk alapból Gerecsére áll, így a vételi hely nem is volt kérdés. Tehát jelerősség 80, minőség 97 % mindkét magyar MUX-on a gerecsei adóról. Nagy az öröm, este "valóvilág", közben jön a szomszéd, hassak már oda, mert "akadozik" és kockásodik a kép. És valóban, az ezek után náluk töltött bő egy óra alatt az RTL-t nézve folyamatos volt a hangcsúszás, két-három percenként a kép kimerevedett és/vagy bekockásodott, utána pár másodpercig kép és hang szinkronban, majd a folyamat elölről kezdődött. Ugyanezen idő alatt otthon az asszony ugyanazt a csatornát nézve ugyanolyan Wayteq dekóderen, csak épp a budapesti Széchenyi-hegyről (57,4 km, 311 fok 20 perc irány, jel 63/97%), sem hangcsúszást, sem kockásodást nem tapasztalt.
Mi lehet a gond? Lehetséges, hogy Gerecse még mindig vacakol? Esetleg van valakinek konkrét tapasztalata pl.: ma estéről ezzel kapcsolatban?
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2011-03-05 23:15:36]
[válaszok erre: #20980]
Zöldfülű
szomgab adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ExxZuu



Tagság: 2010-07-30 17:18:47
Tagszám: #87278
Hozzászólások: 1364
20977. Elküldve: 2011-03-05 17:34:17,

MinDigTv

[38183.]

vannak célértékek ez ok csak nem mindegy hogy mivel, mert az 1000 éves tetőantennával nem lesz elfogadható Mer érték , mig egy Dat HD produkálhat joot.

A Mindig TV honlapján rajta van a garantált lefedettség paramétere (10m magasságban elhelyezett antennára) Vannak persze szerencsések akik szoba antennával is nézhetik,
S vannak sokan akik kinlódnak okokat most ne firtassuk



www.exxzuu.hu
[előzmény: (20970) celeburdi, 2011-03-05 10:45:50]
Kiváló dolgozó
ExxZuu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Németh Miklós



Tagság: 2006-12-05 13:57:28
Tagszám: #38132
Hozzászólások: 1114
20976. Elküldve: 2011-03-05 12:35:35,

MinDigTv

[38184.]

igen igen.
[előzmény: (20971) mamago, 2011-03-05 11:16:41]
Kiváló dolgozó
Németh Miklós adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sdfgh5



Tagság: 2009-01-13 18:44:16
Tagszám: #69155
Hozzászólások: 867
20975. Elküldve: 2011-03-05 12:08:22,

MinDigTv

[38185.]

Szó volt arról korábban, hogy csak milyen sokára lehet megemelni a teljesítményt egy szomszédos ország analóg lekapcsolása után.
Az hogy lehetséges, hogy Szlovéniában december 1.-én kapcsoltál le az analógot, de a Kab-hegy teljesítményét már november 29-én megemelték?
Remélem ilyen gyors teljesítményemelésre számíthatunk a szerb lekapcsolás után (előtt ) Budapesten is...
Törzstag
sdfgh5 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mamago



Tagság: 2003-11-05 11:41:52
Tagszám: #7244
Hozzászólások: 1314
20974. Elküldve: 2011-03-05 11:27:36,

MinDigTv

[38186.]

Igazad van, vagy sky.

---------------------------------------------
A fény távol tartja a képzeletbeli szörnyeket.

Octagon SF8008 4K DVB-S2X/TRIAX TDS 120 - Nagykecske/Ekselans SATCR műholdvevő fej/FM - Körner 15.12
[előzmény: (20973) Leíratkozott felhasználó, 2011-03-05 11:19:24]
Kiváló dolgozó
mamago adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
20973. Elküldve: 2011-03-05 11:19:24,

MinDigTv

[38187.]

Na és majd letöltöd a BBC-s verziót.
[válaszok erre: #20974] [előzmény: (20972) mamago, 2011-03-05 11:18:26]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


mamago



Tagság: 2003-11-05 11:41:52
Tagszám: #7244
Hozzászólások: 1314
20972. Elküldve: 2011-03-05 11:18:26,

MinDigTv

[38188.]

OK, köszönöm. Tudom, ez nagy ritkaság.

Idén HD-ben rögzítik és közvetítik a forma 1-et, kár, hogy még mindig az rtl-é a sugárzási jog. Jaj de jó lenne, ha mégsem ott lenne!

---------------------------------------------
A fény távol tartja a képzeletbeli szörnyeket.

Octagon SF8008 4K DVB-S2X/TRIAX TDS 120 - Nagykecske/Ekselans SATCR műholdvevő fej/FM - Körner 15.12
[válaszok erre: #20973] [előzmény: (20965) LZsolt, 2011-03-05 09:11:17]
Kiváló dolgozó
mamago adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mamago



Tagság: 2003-11-05 11:41:52
Tagszám: #7244
Hozzászólások: 1314
20971. Elküldve: 2011-03-05 11:16:41,

MinDigTv

[38189.]

Igen, úgy tűnik. Máshol nincs ilyen probléma. Azért a sztereó műsorra is kíváncsi vagyok, este megnézem. Bármelyik kiadásánál hullámzik a hang.
Hirtelen lehalkul és újra a megfelelő szintre ér, ugye?

---------------------------------------------
A fény távol tartja a képzeletbeli szörnyeket.

Octagon SF8008 4K DVB-S2X/TRIAX TDS 120 - Nagykecske/Ekselans SATCR műholdvevő fej/FM - Körner 15.12
[válaszok erre: #20976] [előzmény: (20964) Németh Miklós, 2011-03-05 09:00:52]
Kiváló dolgozó
mamago adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


celeburdi



Tagság: 2009-10-06 08:25:38
Tagszám: #78387
Hozzászólások: 3114
20970. Elküldve: 2011-03-05 10:45:50,

MinDigTv

[38190.]

Pontosan. Vannak előírások, vannak mérési módszerek és vannak a mérési módszerhez tartozó célértékek.

A minőség ellenőrizhető.

A minőségbiztosítás (amit jogszabály ír elő) nem kerülhető meg azzal , hogy azért nincsenek célértékek mert a felhasználó berendezése ismeretlen.




[válaszok erre: #20977] [előzmény: (20969) ExxZuu, 2011-03-05 10:15:40]
Kiváló dolgozó
celeburdi adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ExxZuu



Tagság: 2010-07-30 17:18:47
Tagszám: #87278
Hozzászólások: 1364
20969. Elküldve: 2011-03-05 10:15:40,

MinDigTv

[38191.]

A bekötéseket az áramszolgáltató végzi
nem kis szabályokkal és kitételekkel.!!!!!

Különben cseszhetné mindenki a 230 V-ot!

lenne olyan feszültségesés némely helyeken hogy csak na!!!, mert minek olyan vastag kábel (pl.)



www.exxzuu.hu
[válaszok erre: #20970] [előzmény: (20968) celeburdi, 2011-03-05 09:50:43]
Kiváló dolgozó
ExxZuu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


celeburdi



Tagság: 2009-10-06 08:25:38
Tagszám: #78387
Hozzászólások: 3114
20968. Elküldve: 2011-03-05 09:50:43,

MinDigTv

[38192.]

"Nem a mindig tv extra biztosítja az eszközöket , nincs mit számonkérni ,ill. garantálni."

Hibás gondolatmenet. Pl. nézzük eszerint a villamosenergia szolgáltatást. Mindenki a kereskedelemben kapható készüléket használ, ezért nem lehet célértékként előírni, hogy 230V legyen a hálózati feszültség és 50Hz a frekvencia.


[válaszok erre: #20969] [előzmény: (20961) ExxZuu, 2011-03-05 07:58:17]
Kiváló dolgozó
celeburdi adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hoffmanng



Tagság: 2009-01-10 15:19:13
Tagszám: #69020
Hozzászólások: 671
20967. Elküldve: 2011-03-05 09:34:53,

MinDigTv

[38193.]

Szia !
Én mult vasárnap vettem egy STRONG 8110-est a 90éves anyukámnak.
Nyugati pu MM-ban. Végkiárusítás volt az akció neve, 10.000 Ft volt a vevő ára. Akkor még volt belőle bőven ! Hogy most mi van, nem tudom !
Jól múködik Óbudán 99% jelmínőség, 90% jelerősség HH felöl.
Üdv, Gábor
[előzmény: (20962) bamba, 2011-03-05 08:20:37]
Törzstag
hoffmanng adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


bamba



Tagság: 2004-04-27 06:03:37
Tagszám: #10208
Hozzászólások: 1512
20966. Elküldve: 2011-03-05 09:14:35,

MinDigTv

[38194.]

Ezt láttam Én is, csak sajna ezen nincs SCART és az jó lenne.
[előzmény: (20963) Layosh, 2011-03-05 08:23:23]
Kiváló dolgozó
bamba adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


LZsolt



Tagság: 2003-09-30 18:23:26
Tagszám: #6772
Hozzászólások: 5933
20965. Elküldve: 2011-03-05 09:11:17,

MinDigTv

[38195.]

Egyszerre ment mindkettő csatornán valódi HD adás.

---------------------------
85,2°K-45°NY - Faval 100 cm + Digipower SG2100 - Triax TD78 - Sharp 0,3 dB-es LNB-k - Opticum x403 - UPCD Direct Medium
[válaszok erre: #20972] [előzmény: (20958) mamago, 2011-03-04 19:47:17]
Kiváló dolgozó
LZsolt adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Németh Miklós



Tagság: 2006-12-05 13:57:28
Tagszám: #38132
Hozzászólások: 1114
20964. Elküldve: 2011-03-05 09:00:52,

MinDigTv

[38196.]

T-satnál is észrevettem a hangerő "hullámzását" híradó közben. Eddig azt hittem, hogy a tv fog bekrepálni. Tehát ez alapján könnyen lehetséges, hogy az RTL-nél van a hiba.
[válaszok erre: #20971] [előzmény: (20957) mamago, 2011-03-04 18:58:19]
Kiváló dolgozó
Németh Miklós adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Layosh



Tagság: 2007-03-06 08:14:37
Tagszám: #42476
Hozzászólások: 4436
20963. Elküldve: 2011-03-05 08:23:23,

MinDigTv

[38197.]

Alcor 500-ast láttam valahol, talán a médiában 9990-ért.

----------------------
Szerkentyűim: Dreambox DM-800se HD triple tuner DVB-S/T/C, Gibertini 85 alu + Opticum DM-2800 motor

www.digiportal.hu
[válaszok erre: #20966] [előzmény: (20962) bamba, 2011-03-05 08:20:37]
Kiváló dolgozó
Layosh adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


bamba



Tagság: 2004-04-27 06:03:37
Tagszám: #10208
Hozzászólások: 1512
20962. Elküldve: 2011-03-05 08:20:37,

MinDigTv

[38198.]

Sziasztok!
Van ma valahol akciósan DVB-T vevő 10e körül, mnt múltkor a MM-ban a Strong 8110-es? Nagyszülőknek vennék valamit.
Üdv,
[válaszok erre: #20963 #20967]
Kiváló dolgozó
bamba adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ExxZuu



Tagság: 2010-07-30 17:18:47
Tagszám: #87278
Hozzászólások: 1364
20961. Elküldve: 2011-03-05 07:58:17,

MinDigTv

[38199.]

Ez teéjesen jogos és egyértelmű !

Nem a mindig tv extra biztosítja az eszközöket , nincs mit számonkérni ,ill. garantálni.

Persze remek kibúvót is biztosít egy technikai problémánál .

Miért nem használ nagyobb antennát!!!?



www.exxzuu.hu
[válaszok erre: #20968] [előzmény: (20947) celeburdi, 2011-03-04 10:27:19]
Kiváló dolgozó
ExxZuu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gtoth



Tagság: 2009-12-11 01:32:27
Tagszám: #80561
Hozzászólások: 91
20960. Elküldve: 2011-03-04 22:23:48,

MinDigTv

[38200.]

itt mar probaltad?

a honlapjuk eleg biztato:

http://tinyurl.com/4bsqrum
[előzmény: (20959) hoffmanng, 2011-03-04 19:51:20]
Kezdő
gtoth adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0095479488372803 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail