Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499778/1 Témák: 19704 Tagok: 113675 Legújabb tag: Domi2012 Online: (72/30
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 

celeburdi



Tagság: 2009-10-06 08:25:38
Tagszám: #78387
Hozzászólások: 3114
20884. Elküldve: 2011-03-01 15:52:27,

MinDigTv

[38276.]

"Vásároltam egy DPS HD-80-as beltérit. PVR funkcióval rendelkezik. Fel is vettem vele pendrive-ra és utána PC-vel kiírtam lemezre, de az asztali DVD nem hajlandó lejátszani. Utána olvastam, hogy át kellene alakítani a .ts file-t, hogy lejátszható legyen. "

A probléma a következő:

Nagyon kevés asztali DVD lejátszó (mondjuk kb. 0) képes megbirkózni a MindigTV néhány csatornájának avc/he-aac ts (hirtv,atv,Extra csomag) formátumával.

Olyan konvertáló programot ami hiba nélkül megbirkózna ezzel még nem találtam.

Az M1HD,M2HD,Duna,Autonomia,HBO az Vc1/mpeg vagy AC3 formátumban van.

Ezeket lehet konvertálni divx/xvid-be, ha a DVD lejátszó képes DivX/Xvid-et lejátszani vagy MPEG2-be is.

[válaszok erre: #20885 #20887 #20888] [előzmény: (20856) Csacati, 2011-02-27 18:05:10]
Kiváló dolgozó
celeburdi adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


apafej45



Tagság: 2007-11-06 14:37:59
Tagszám: #51346
Hozzászólások: 18
20883. Elküldve: 2011-03-01 13:56:01,

MinDigTv

[38277.]

Szintén tapasztalom egy ideje a Duna tv hang csúszást a Gerecse vételi helyen.
Alcor 1500 - at használok. A Dunára kapcsolás után kb. 30s telik el, mire a készülék szinkronba hozza a hangot a képpel.
[előzmény: (20882) jofre0101, 2011-03-01 13:14:17]
Zöldfülű
apafej45 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


jofre0101



Tagság: 2009-05-11 18:02:20
Tagszám: #73894
Hozzászólások: 204
20882. Elküldve: 2011-03-01 13:14:17,

MinDigTv

[38278.]

Hali. Nekem Alcor 1500 és Synaps 2800s is csinálja.
[válaszok erre: #20883] [előzmény: (20881) mb13, 2011-03-01 10:51:07]
Haladó
jofre0101 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mb13



Tagság: 2010-02-15 17:46:01
Tagszám: #82417
Hozzászólások: 140
20881. Elküldve: 2011-03-01 10:51:07,

MinDigTv

[38279.]

nálam egyáltalán nincs kockásodás, atomvételem van stabilan.. :) de az a legbosszantóbb az egészben, hogy eddig jól ment, 2-3 hete csinálja.. tehát csak történt valami akkoriban, ami ezt okozza.. még esetleg megírnád a tévéd/boxod típusát? idáig a Telefunken boxok és Samsung tévék csinálják..
[válaszok erre: #20882] [előzmény: (20880) jofre0101, 2011-03-01 08:13:54]
Haladó
mb13 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


jofre0101



Tagság: 2009-05-11 18:02:20
Tagszám: #73894
Hozzászólások: 204
20880. Elküldve: 2011-03-01 08:13:54,

MinDigTv

[38280.]

Hali. A tegnapi nap folyamán én is néztem este fél nyolc körül a Duna tv-t a hang nem volt szinkronban a képpel sőt kockásodott is a kép. A kockásodás után egyszer csak szinkronban lett a hang a képpel. Kb. 10-15 percig néztem. Egyebként a vétel Gerecséröl van.
[válaszok erre: #20881] [előzmény: (20878) mb13, 2011-02-28 16:04:05]
Haladó
jofre0101 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


anp



Tagság: 2006-02-13 15:03:57
Tagszám: #26984
Hozzászólások: 157
20879. Elküldve: 2011-02-28 16:18:59,

MinDigTv

[38281.]

Természetesen probaltam de semmi eredmény. Uj szoft még tudtommal nincs.Még egy érdekesség a Telefunkennel kapcsolatban: Kikapcsolás után kb.3-4 perccel az ora hirtelen 50 percel többet mutat Gondolom ez is szoftver hiba Talán az illetékeseknek el kéne gondolkozni a javitásokon mert nem egyedi esetröl van szo .
[előzmény: (20878) mb13, 2011-02-28 16:04:05]
Haladó
anp adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mb13



Tagság: 2010-02-15 17:46:01
Tagszám: #82417
Hozzászólások: 140
20878. Elküldve: 2011-02-28 16:04:05,

MinDigTv

[38282.]

nem próbáltad resetelni a telefunken boxodat? vagy új firmware-rel nem próbálkoztál?

jaja, amúgy világos szerintem is, hogy valami timestamp probléma.. dehogy kinek az oldalán (adó/vevő)...?? hát ez tényleg érdekes, hogy a vevőd lejátszáskor meg nem csinálja.. az én Samsung tévém sajnos nem tud felvenni, így nem tudom kipróbálni.. a kódolt műsorok is csúsznak? tehát nemcsak a két Duna, hanem az egész MUX C ???

mindenesetre, ha akadna egy jóember, akinek ugyanez a tévéje van (Samsung LE32B450 - elég népszerű modell volt másfél-egy éve) és rájönne, hogyan kell szinkronba hozni a képet a hanggal, kérem írja meg.. köszönöm
[válaszok erre: #20879 #20880] [előzmény: (20877) anp, 2011-02-28 15:10:48]
Haladó
mb13 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


anp



Tagság: 2006-02-13 15:03:57
Tagszám: #26984
Hozzászólások: 157
20877. Elküldve: 2011-02-28 15:10:48,

MinDigTv

[38283.]

Nekem Telefunkennel ugyanaz a helyzet a Duna mux-szal. De csusznak a kodolt müsorok is. Lg tv-én ugyanaz a jel tökéletes nem csuszik. Szerintem vevö probléma. Mlg egy érdekesség: Ha felvételt készitek a Dunárol akkor lejátszáskor már nincs csuszás, teljes a szinkron
[válaszok erre: #20878] [előzmény: (20876) mb13, 2011-02-28 14:09:27]
Haladó
anp adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mb13



Tagság: 2010-02-15 17:46:01
Tagszám: #82417
Hozzászólások: 140
20876. Elküldve: 2011-02-28 14:09:27,

MinDigTv

[38284.]

sajnos nincs eredmény.. megpróbáltam még az Ország-ot Magyarországról másra cserélni, de úgy sem ment.. áramtalanítottam a tévét, az sem segített.. fogom a Széchenyi-hegyet is, de ahhoz ki kell pakolnom az antennát, így az ablakot sem tudom becsukni, és most még elég hideg van.. :) amúgy vétellel semmi gond, jobb nem is lehetne.. és nektek part_wish, akiknek van hozzáférésetek technikai információkhoz, nem tudnátok összehasonlítani pl. a Széchenyi-hegyi és a Gerecsei stream-et? valami apró adat a header-ben, ami esetleg eltérhet.. netán a tévém megjegyzett egy értéket, és nem tudom róla lebeszélni.....
[válaszok erre: #20877] [előzmény: (20875) part_wish, 2011-02-28 13:19:11]
Haladó
mb13 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
20875. Elküldve: 2011-02-28 13:19:11,

MinDigTv

[38285.]

ez érdekes, hogy van akinél műholdon is ez a probléma, amihez meg végképp nincs köze az AH-nak. én mégiscsak a készülékre gyanakodnék. + a helyzeted a leírtak alapján annyiban szerencsés, hogy tudod a pesti mux-okat is nézni, ha jól értem. igazából egy hasonló panasz volt nálunk, de az újrahangolás megoldotta a problémát az érdeklődőnél, ezt vissza is igazolta felénk.
[válaszok erre: #20876] [előzmény: (20873) mb13, 2011-02-28 13:08:42]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
20874. Elküldve: 2011-02-28 13:15:15,

MinDigTv

[38286.]

RTL vezetőjének legutóbbi nyilatkozata szerint az analóg licenc kifutásával szűnik meg az analóg sugárzása a csatornának. ez ha jól emlékszem 2012. július. persze ettől még az m1 mehet tovább, de nagy valószínűséggel az analóg lekapcsolás döntő hulláma akkorra tehető, mikor a két nagy kertévének megszűnik az analóg sugárzása. bár a legfrappánsabb talán a 12.11.10-én 9 óra 8 perc 7 másodperc lenne.
[előzmény: (20869) yaksi, 2011-02-28 10:57:05]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mb13



Tagság: 2010-02-15 17:46:01
Tagszám: #82417
Hozzászólások: 140
20873. Elküldve: 2011-02-28 13:08:42,

MinDigTv

[38287.]

kösz a választ.. én már télleg mindent megpróbáltam a tévével.. firmware legfrissebb, eggyel öregebb, plug-play beállítások elölről, kép visszaállítása, hang visszaállítása.. mivel van rálátásom Széchenyi-hegyre, ezért tudom, hogy onnan jól jön.. szóval nem hinném, hogy kizárólag a vevőnél (nálam) van a probléma.. és hát djhoresz mondta, hogy műholdról is van ez a jelenség.. ahhoz meg aztán a DVB-Tnek nincs köze.. na mindegy, még egyszer nekiesek a tévének, hátha.....
[válaszok erre: #20875] [előzmény: (20872) part_wish, 2011-02-28 12:55:40]
Haladó
mb13 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
20872. Elküldve: 2011-02-28 12:55:40,

MinDigTv

[38288.]

bizonyosan nem adóoldali probléma. korábbi tapasztalatok egyébként ezügyben:
- a legtöbb ilyen esetben szoftverfrissítés és/vagy a készülék újrahangolása megoldotta a problémát. (újrahangolás megtörtént?)
- találkoztunk másfajta vevő esetén, hogy gyengébb vételi körülmények között lip-sync hibát produkált, míg normál jelszint mellett rendben működött.
[válaszok erre: #20873] [előzmény: (20864) mb13, 2011-02-28 10:36:11]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vinston1



Tagság: 2008-08-25 20:51:07
Tagszám: #62918
Hozzászólások: 95
20871. Elküldve: 2011-02-28 12:47:38,

MinDigTv

[38289.]

Csütörtöktől a Metróban akciós az Alcor hd 500-as 9987 ft-ért. Régi crt-hez ajánlanátok? Szüleimnek kellene.
Kezdő
vinston1 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sipi1972



Tagság: 2007-05-30 12:05:02
Tagszám: #45495
Hozzászólások: 590
20870. Elküldve: 2011-02-28 11:03:54,

MinDigTv

[38290.]

Azért tettem fel a költői kérdést, ironikusan. Volt két évük a finomításokra, van eredmény? Egyébként én láttam már olyat is Kab-hegyről, hogy a dolby hang csúszott az m1-2-nél, az mpeg meg nem.
[előzmény: (20869) yaksi, 2011-02-28 10:57:05]
Törzstag
Sipi1972 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
20869. Elküldve: 2011-02-28 10:57:05,

MinDigTv

[38291.]

Analóg lekapcsolás 10 hónap múlva? Merre jártál eddig? 2 évvel elhalasztották az egész mókát!

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[válaszok erre: #20870 #20874] [előzmény: (20867) Sipi1972, 2011-02-28 10:51:19]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mb13



Tagság: 2010-02-15 17:46:01
Tagszám: #82417
Hozzászólások: 140
20868. Elküldve: 2011-02-28 10:51:27,

MinDigTv

[38292.]

nem lehetne írni a Duna tévének? vagy tudhatnak ők is a problémáról? mert rohadtul idegesítő ez a késés.. eddig semmi gond sem volt vele..
[előzmény: (20865) djhoresz, 2011-02-28 10:45:42]
Haladó
mb13 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sipi1972



Tagság: 2007-05-30 12:05:02
Tagszám: #45495
Hozzászólások: 590
20867. Elküldve: 2011-02-28 10:51:19,

MinDigTv

[38293.]

SZÉGYEN, HOGY ILYEN PROBLÉMÁK VANNAK TÖBB, MINT KÉT ÉVVEL A HIVATALOS INDULÁS UTÁN! Szerintetek szabad lenne így analóg lekapcsolást csinálni 10 hónap múlva?
[válaszok erre: #20869] [előzmény: (20864) mb13, 2011-02-28 10:36:11]
Törzstag
Sipi1972 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gtoth



Tagság: 2009-12-11 01:32:27
Tagszám: #80561
Hozzászólások: 91
20866. Elküldve: 2011-02-28 10:49:14,

MinDigTv

[38294.]

Hat ez akkor nem lesz konnyu menet,
mert pl. nekem egy TTR-300-on minden OK.

part_wish, TVViktor esetlen mondhatna bovebbet ok a benfentesek.
[előzmény: (20865) djhoresz, 2011-02-28 10:45:42]
Kezdő
gtoth adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


djhoresz



Tagság: 2009-01-15 23:01:50
Tagszám: #69241
Hozzászólások: 1353
20865. Elküldve: 2011-02-28 10:45:42,

MinDigTv

[38295.]

Nem csak onnan.Ma figyeltem reggel a Thorról a két FTA-t amit a Telenor ad fel és ott is a kép késik a hanghoz képest kb 1mp-et. icon27.gif
[válaszok erre: #20866 #20868] [előzmény: (20864) mb13, 2011-02-28 10:36:11]
Kiváló dolgozó
djhoresz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mb13



Tagság: 2010-02-15 17:46:01
Tagszám: #82417
Hozzászólások: 140
20864. Elküldve: 2011-02-28 10:36:11,

MinDigTv

[38296.]

szia, kb. 2 hete csinálja a két Duna Gerecséről.. már írtam a MinDigTv topicba, a DUNA topicba, de valahogy tojnak a fejemre.. nekem a Samsung tévém vacakol.. pontosan az a helyzet, amit leírtál, 1 másodperces késés a hanghoz képest.. nem is tudom, hogy a képet addig valami buffer-ben tartja a tévé, vagy mi.....
[válaszok erre: #20865 #20867 #20872] [előzmény: (20863) gtoth, 2011-02-28 09:56:30]
Haladó
mb13 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gtoth



Tagság: 2009-12-11 01:32:27
Tagszám: #80561
Hozzászólások: 91
20863. Elküldve: 2011-02-28 09:56:30,

MinDigTv

[38297.]

Hello,

tapasztal valaki ajakszinkron problemat Telefunken TTR-280C-vel?

Nem nalam van, csak telepitettem, es most kerdezik, hogy miert jon a kep akar 1 masodpercel is a hang utan.

A szoftver eredeti 6_8 -as, de azt hiszem ujabb nincs is.

koszi.
[válaszok erre: #20864]
Kezdő
gtoth adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


öCSIszan



Tagság: 2006-12-07 22:14:12
Tagszám: #38276
Hozzászólások: 3062
20862. Elküldve: 2011-02-27 21:23:57,

MinDigTv

[38298.]

Attól függ , hogy hol laksz és merre látsz.

Tekerj le a következő két táblázat alsó részére is!

http://www.frekvencia.hu/dvb-t-hng-amux.htm
http://www.frekvencia.hu/dvb-t-hng-cmux.htm
[előzmény: (20849) ateszko, 2011-02-27 11:12:39]
Kiváló dolgozó
öCSIszan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


öCSIszan



Tagság: 2006-12-07 22:14:12
Tagszám: #38276
Hozzászólások: 3062
20861. Elküldve: 2011-02-27 21:21:35,

MinDigTv

[38299.]

Hát így ... de ennél többet nem tudok erről a témáról.
[előzmény: (20860) masodikmusor, 2011-02-27 21:17:30]
Kiváló dolgozó
öCSIszan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


masodikmusor



Tagság: 2009-01-25 22:26:46
Tagszám: #69681
Hozzászólások: 3291
20860. Elküldve: 2011-02-27 21:17:30,

MinDigTv

[38300.]

Hogy van ez? Évek óta csak mínuszos lemezt használok; eddig három asztali DVD olvasóm volt.

földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
[válaszok erre: #20861] [előzmény: (20859) öCSIszan, 2011-02-27 21:06:00]
Kiváló dolgozó
masodikmusor adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.012021780014038 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail