"Vásároltam egy DPS HD-80-as beltérit. PVR funkcióval rendelkezik. Fel is vettem vele pendrive-ra és utána PC-vel kiírtam lemezre, de az asztali DVD nem hajlandó lejátszani. Utána olvastam, hogy át kellene alakítani a .ts file-t, hogy lejátszható legyen. "
A probléma a következő:
Nagyon kevés asztali DVD lejátszó (mondjuk kb. 0) képes megbirkózni a MindigTV néhány csatornájának avc/he-aac ts (hirtv,atv,Extra csomag) formátumával.
Olyan konvertáló programot ami hiba nélkül megbirkózna ezzel még nem találtam.
Az M1HD,M2HD,Duna,Autonomia,HBO az Vc1/mpeg vagy AC3 formátumban van.
Ezeket lehet konvertálni divx/xvid-be, ha a DVD lejátszó képes DivX/Xvid-et lejátszani vagy MPEG2-be is.
Szintén tapasztalom egy ideje a Duna tv hang csúszást a Gerecse vételi helyen.
Alcor 1500 - at használok. A Dunára kapcsolás után kb. 30s telik el, mire a készülék szinkronba hozza a hangot a képpel.
nálam egyáltalán nincs kockásodás, atomvételem van stabilan.. :) de az a legbosszantóbb az egészben, hogy eddig jól ment, 2-3 hete csinálja.. tehát csak történt valami akkoriban, ami ezt okozza.. még esetleg megírnád a tévéd/boxod típusát? idáig a Telefunken boxok és Samsung tévék csinálják..
Hali. A tegnapi nap folyamán én is néztem este fél nyolc körül a Duna tv-t a hang nem volt szinkronban a képpel sőt kockásodott is a kép. A kockásodás után egyszer csak szinkronban lett a hang a képpel. Kb. 10-15 percig néztem. Egyebként a vétel Gerecséröl van.
Természetesen probaltam de semmi eredmény. Uj szoft még tudtommal nincs.Még egy érdekesség a Telefunkennel kapcsolatban: Kikapcsolás után kb.3-4 perccel az ora hirtelen 50 percel többet mutat Gondolom ez is szoftver hiba Talán az illetékeseknek el kéne gondolkozni a javitásokon mert nem egyedi esetröl van szo .
nem próbáltad resetelni a telefunken boxodat? vagy új firmware-rel nem próbálkoztál?
jaja, amúgy világos szerintem is, hogy valami timestamp probléma.. dehogy kinek az oldalán (adó/vevő)...?? hát ez tényleg érdekes, hogy a vevőd lejátszáskor meg nem csinálja.. az én Samsung tévém sajnos nem tud felvenni, így nem tudom kipróbálni.. a kódolt műsorok is csúsznak? tehát nemcsak a két Duna, hanem az egész MUX C ???
mindenesetre, ha akadna egy jóember, akinek ugyanez a tévéje van (Samsung LE32B450 - elég népszerű modell volt másfél-egy éve) és rájönne, hogyan kell szinkronba hozni a képet a hanggal, kérem írja meg.. köszönöm
Nekem Telefunkennel ugyanaz a helyzet a Duna mux-szal. De csusznak a kodolt müsorok is. Lg tv-én ugyanaz a jel tökéletes nem csuszik. Szerintem vevö probléma. Mlg egy érdekesség: Ha felvételt készitek a Dunárol akkor lejátszáskor már nincs csuszás, teljes a szinkron
sajnos nincs eredmény.. megpróbáltam még az Ország-ot Magyarországról másra cserélni, de úgy sem ment.. áramtalanítottam a tévét, az sem segített.. fogom a Széchenyi-hegyet is, de ahhoz ki kell pakolnom az antennát, így az ablakot sem tudom becsukni, és most még elég hideg van.. :) amúgy vétellel semmi gond, jobb nem is lehetne.. és nektek part_wish, akiknek van hozzáférésetek technikai információkhoz, nem tudnátok összehasonlítani pl. a Széchenyi-hegyi és a Gerecsei stream-et? valami apró adat a header-ben, ami esetleg eltérhet.. netán a tévém megjegyzett egy értéket, és nem tudom róla lebeszélni.....
ez érdekes, hogy van akinél műholdon is ez a probléma, amihez meg végképp nincs köze az AH-nak. én mégiscsak a készülékre gyanakodnék. + a helyzeted a leírtak alapján annyiban szerencsés, hogy tudod a pesti mux-okat is nézni, ha jól értem. igazából egy hasonló panasz volt nálunk, de az újrahangolás megoldotta a problémát az érdeklődőnél, ezt vissza is igazolta felénk.
RTL vezetőjének legutóbbi nyilatkozata szerint az analóg licenc kifutásával szűnik meg az analóg sugárzása a csatornának. ez ha jól emlékszem 2012. július. persze ettől még az m1 mehet tovább, de nagy valószínűséggel az analóg lekapcsolás döntő hulláma akkorra tehető, mikor a két nagy kertévének megszűnik az analóg sugárzása. bár a legfrappánsabb talán a 12.11.10-én 9 óra 8 perc 7 másodperc lenne.
kösz a választ.. én már télleg mindent megpróbáltam a tévével.. firmware legfrissebb, eggyel öregebb, plug-play beállítások elölről, kép visszaállítása, hang visszaállítása.. mivel van rálátásom Széchenyi-hegyre, ezért tudom, hogy onnan jól jön.. szóval nem hinném, hogy kizárólag a vevőnél (nálam) van a probléma.. és hát djhoresz mondta, hogy műholdról is van ez a jelenség.. ahhoz meg aztán a DVB-Tnek nincs köze.. na mindegy, még egyszer nekiesek a tévének, hátha.....
bizonyosan nem adóoldali probléma. korábbi tapasztalatok egyébként ezügyben:
- a legtöbb ilyen esetben szoftverfrissítés és/vagy a készülék újrahangolása megoldotta a problémát. (újrahangolás megtörtént?)
- találkoztunk másfajta vevő esetén, hogy gyengébb vételi körülmények között lip-sync hibát produkált, míg normál jelszint mellett rendben működött.
Azért tettem fel a költői kérdést, ironikusan. Volt két évük a finomításokra, van eredmény? Egyébként én láttam már olyat is Kab-hegyről, hogy a dolby hang csúszott az m1-2-nél, az mpeg meg nem.
SZÉGYEN, HOGY ILYEN PROBLÉMÁK VANNAK TÖBB, MINT KÉT ÉVVEL A HIVATALOS INDULÁS UTÁN! Szerintetek szabad lenne így analóg lekapcsolást csinálni 10 hónap múlva?
szia, kb. 2 hete csinálja a két Duna Gerecséről.. már írtam a MinDigTv topicba, a DUNA topicba, de valahogy tojnak a fejemre.. nekem a Samsung tévém vacakol.. pontosan az a helyzet, amit leírtál, 1 másodperces késés a hanghoz képest.. nem is tudom, hogy a képet addig valami buffer-ben tartja a tévé, vagy mi.....
Hogy van ez? Évek óta csak mínuszos lemezt használok; eddig három asztali DVD olvasóm volt.
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)