Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499781/4 Témák: 19704 Tagok: 113676 Legújabb tag: localseoservicesuae Online: (65/30
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 

denon



Tagság: 2008-11-14 19:14:28
Tagszám: #65578
Hozzászólások: 262
20709. Elküldve: 2011-02-18 14:50:42,

MinDigTv

[38451.]

Mikor lesz vétel Balssagyarmaton? Tudja valaki?
[válaszok erre: #20711]
Haladó
denon adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Menaro



Tagság: 2010-06-11 17:34:55
Tagszám: #85854
Hozzászólások: 120
20708. Elküldve: 2011-02-18 13:13:13,

MinDigTv

[38452.]

42km-re a határtól Bad Vöslau mellett, Kottingbrunnban próbálkoztam. Elméletileg tiszta rálátás van, de a távolság már lehet határeset. Az is lehet, hogy komolyabb antenna kellett volna, nagyobb magasság. (5m magasan, Synaps AHD343, Strong SRT8345CI) A lehetőségeim korlátozva voltak.
[előzmény: (20707) part_wish, 2011-02-18 12:52:17]
Haladó
Menaro adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
20707. Elküldve: 2011-02-18 12:52:17,

MinDigTv

[38453.]

általában a határmenti adók a frekvencia-koordinációk miatt le vannak korlátozva a szomszéd állam(ok) irányába, de ettől még nem kizárt, hogy a határhoz közel jó minőségben fogható.
[válaszok erre: #20708] [előzmény: (20706) Menaro, 2011-02-18 11:37:25]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Menaro



Tagság: 2010-06-11 17:34:55
Tagszám: #85854
Hozzászólások: 120
20706. Elküldve: 2011-02-18 11:37:25,

MinDigTv

[38454.]

üdv part_wish,

korábban említetted talán, ha jól emlékszem, hogy a soproni adótoronynak nincsen lefedettsége Ausztriában (Wiener Neustadt, Bad Vöslau környéke), mert nem sugároz észak felé vagy csak alig.
Ugye jól tudom?
(Valaki korábban írta itt, - lehet, hogy nem pont ebben a topikban - hogy tudta fogni Sopron indulása után a MUX "A"-t, a 42-es csatornán valahol Bécs alatt.)
Mi az igazság?
[válaszok erre: #20707] [előzmény: (20705) part_wish, 2011-02-17 12:11:44]
Haladó
Menaro adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
20705. Elküldve: 2011-02-17 12:11:44,

MinDigTv

[38455.]

sajnos nincs további infóm sem a 4500-asokról, sem pedig arról, hogy az OTA lezárultával mikor tervezik kitenni a support oldalukra a frissítést.
[válaszok erre: #20706] [előzmény: (20687) Pixel, 2011-02-16 19:09:04]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vakegér1276



Tagság: 2008-10-24 11:30:33
Tagszám: #64779
Hozzászólások: 879
20704. Elküldve: 2011-02-17 10:22:41,

MinDigTv

[38456.]

Szia!
Valószínűleg határon van a jelszinted. Rakd magasabbra az antennát vagy nagyobb nyereségű antennát használj, segíthet a kábelcsere és a kábelvégi csatlakozók újraszerelése is.
[előzmény: (20702) nsanya72, 2011-02-17 09:28:36]
Törzstag
vakegér1276 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nsanya72



Tagság: 2010-09-28 14:26:55
Tagszám: #88885
Hozzászólások: 304
20703. Elküldve: 2011-02-17 09:29:22,

MinDigTv

[38457.]

Elnézést.
[előzmény: (20699) dezso0724, 2011-02-17 08:07:16]
Törzstag
nsanya72 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nsanya72



Tagság: 2010-09-28 14:26:55
Tagszám: #88885
Hozzászólások: 304
20702. Elküldve: 2011-02-17 09:28:36,

MinDigTv

[38458.]

Elnézést kérek a rossz írás miatt.
Tokaj!
De mi lehet a gond?
D.előtt 11 óráig jó.
Utána szaggat.
15-től pedig megint jó
icon2.gif
[válaszok erre: #20704]
Törzstag
nsanya72 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Pixel



Tagság: 2008-12-15 20:22:35
Tagszám: #66757
Hozzászólások: 183
20701. Elküldve: 2011-02-17 09:17:14,

MinDigTv

[38459.]

A jó ég tudja, milyen hatása van ennek az eladásokra.
Inkább csak nehéz másképp lefordítani, hogy tojnak a régi eladott készülékekre és tulajaira.
Vegyél újat, legyen LED háttérvilágítás, 3D őrület, meg mifene.
Mondjuk ez a 3D is olyan gyerekcipő még, mint amikor a HD Ready tévékhez se normális fejlettebb technika, se megfelelő adás nem volt.
Én ezt a szemüveges módszert biztos nem használnám.

Visszatérve konkrétan a Sonyra, azért is totálisan logikátlan, amit csinálnak, mert ha már mégis mindennek ellenére a W4000 esetében megoldották az AFD-t, akkor a W4500-nál meg miért nem.
Még az sem lehet, hogy annyira nagyságrendekkel kevesebb fogyott volna belőle. Az X4500 már inkább, de indoknak meg a darabszám sem indok.
Az meg végképp érthetetlen, hogy ha minden más típusnál tudnak frissített firmware letöltő linket feltenni a supportra, akkor a W4000-nél miért nem.
Nincs aki beleszerkesszen a régi weboldalba?
[válaszok erre: #20710] [előzmény: (20697) pimpusek, 2011-02-17 08:03:56]
Haladó
Pixel adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pimpusek



Tagság: 2008-11-29 00:34:28
Tagszám: #66102
Hozzászólások: 1216
20700. Elküldve: 2011-02-17 08:07:16,

MinDigTv

[38460.]

Drága nsanya72!

Legalább azt írd helyesen, hogy Tokaj, ha már ott laksz a környéken. Tulajdonképpen hol is?
[előzmény: (20696) nsanya72, 2011-02-17 07:57:52]
Kiváló dolgozó
pimpusek adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


dezso0724



Tagság: 2005-10-07 14:46:04
Tagszám: #22635
Hozzászólások: 1432
20699. Elküldve: 2011-02-17 08:07:16,

MinDigTv

[38461.]

MIcrosoft Word helyesírásellenőrző.
Ez az ORVOSSÁG neve TOKAJ vételi problémáinak megoldására:-))

Dezső
[válaszok erre: #20703] [előzmény: (20696) nsanya72, 2011-02-17 07:57:52]
Kiváló dolgozó
dezso0724 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


djhoresz



Tagság: 2009-01-15 23:01:50
Tagszám: #69241
Hozzászólások: 1353
20698. Elküldve: 2011-02-17 08:06:39,

MinDigTv

[38462.]

Tudni kellene kb.mennyire laksz az adótól,antenna típusa,beltéri vagy tv milyen,mert lehet csak antenna a probléma.Este a hideg párás levegő csökkenti a terjedést.
[előzmény: (20696) nsanya72, 2011-02-17 07:57:52]
Kiváló dolgozó
djhoresz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pimpusek



Tagság: 2008-11-29 00:34:28
Tagszám: #66102
Hozzászólások: 1216
20697. Elküldve: 2011-02-17 08:03:56,

MinDigTv

[38463.]

Ez az AFD ügy rendkívül negatív reklám a Sonynak. Csodálom, hogy a marketingeseik ezt nem veszik észre.
[válaszok erre: #20701] [előzmény: (20691) szemil, 2011-02-16 21:24:57]
Kiváló dolgozó
pimpusek adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nsanya72



Tagság: 2010-09-28 14:26:55
Tagszám: #88885
Hozzászólások: 304
20696. Elküldve: 2011-02-17 07:57:52,

MinDigTv

[38464.]

Sziasztok
Felszereltem 1 antenát Tokaly irányába és a jel erősség De.-Este szuper
De Kb-11 órától 15 óráig szagat az rtl,tv2,m1,m2
Valaki tud rá valami orvoságot?
Köszönöm
[válaszok erre: #20698 #20699 #20700]
Törzstag
nsanya72 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szemil



Tagság: 2009-03-16 18:54:48
Tagszám: #71868
Hozzászólások: 872
20695. Elküldve: 2011-02-16 23:04:14,

MinDigTv

[38465.]

Honnan tudod?Esetleg egy agyvérzés a sok stressz miatt :)
[előzmény: (20694) nakiazaki, 2011-02-16 22:11:45]
Törzstag
szemil adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nakiazaki



Tagság: 2008-11-27 15:49:01
Tagszám: #66056
Hozzászólások: 952
20694. Elküldve: 2011-02-16 22:11:45,

MinDigTv

[38466.]

Azért az lényeges különbség a kettő közt, hogy míg egy autó szériahibája közvetlen életveszélyt is okozhat, az AFD támogatás hibájába még nem halt bele senki :)
[válaszok erre: #20695] [előzmény: (20691) szemil, 2011-02-16 21:24:57]
Törzstag
nakiazaki adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nakiazaki



Tagság: 2008-11-27 15:49:01
Tagszám: #66056
Hozzászólások: 952
20693. Elküldve: 2011-02-16 22:09:22,

MinDigTv

[38467.]

Aki látja, hogy valami nem stimmel, és ez zavarja is, az utánanéz, utánakérdez. Tuti adna az AH neki segítséget, ha mást nem is, de megadnák a letöltési linket. Az OTA frissítés sávszélességbe és pénzbe is kerül, bár kétségtelen hogy az lenne a legjobb, ha x évig havonta egy napot rászánnának az ilyenek kisugárzására. De még így is elképzelhető, hogy lennének olyan készülékek, amiken nem a legfrissebb FW lenne...
[előzmény: (20690) Lowy, 2011-02-16 20:50:32]
Törzstag
nakiazaki adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nakiazaki



Tagság: 2008-11-27 15:49:01
Tagszám: #66056
Hozzászólások: 952
20692. Elküldve: 2011-02-16 22:06:29,

MinDigTv

[38468.]

Bocs, Lowy-nak akartam ezt írni...
[előzmény: (20689) Pixel, 2011-02-16 20:49:14]
Törzstag
nakiazaki adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szemil



Tagság: 2009-03-16 18:54:48
Tagszám: #71868
Hozzászólások: 872
20691. Elküldve: 2011-02-16 21:24:57,

MinDigTv

[38469.]

Megmondom mi lenne a frankó sony ügyben.Kár hogy törvény nincs rá vagy jogszabály.Kötelezném őket -mint a hibás szériás autóknál-hívják vissza a készülékeket.Persze nem úgy mint az autóknál,itt a tisztelt cég szervizese menne ki házhoz hogy használhatóvá tegye az elfuserált dolgot.Akkor talán eszükbe jutna az internet is hogy költséghatékonyabb megoldás feltenni oda.Van az AH-nak infócsatornája azon lehet értesíteni a tisztelt nagyérdeműt,így mindenkihez eljutna a frissítés lehetősége-aki a mindiget használja- akár OTA akár netes.
[válaszok erre: #20694 #20697] [előzmény: (20690) Lowy, 2011-02-16 20:50:32]
Törzstag
szemil adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Lowy



Tagság: 2007-10-19 18:13:39
Tagszám: #50478
Hozzászólások: 420
20690. Elküldve: 2011-02-16 20:50:32,

MinDigTv

[38470.]

És aki azt sem tudja, hogy van egyáltalán? Vagy hogy így javítani lehetne? Vagy nincs internetje? A havi ismétléses sugárzás lenne a megoldás. Tudom, ebből nem lesz semmi, pedig ez lenne a biztos.
[válaszok erre: #20691 #20693] [előzmény: (20688) nakiazaki, 2011-02-16 20:08:17]
Törzstag
Lowy adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Pixel



Tagság: 2008-12-15 20:22:35
Tagszám: #66757
Hozzászólások: 183
20689. Elküldve: 2011-02-16 20:49:14,

MinDigTv

[38471.]

Nem azt mondtam, hogy az nincs. Sőt talán még linkeltem is korábban példaképpen pont ezt.

A W4000 firmware nincs kint, pedig már tavaly elkezdte sugározni az AH.
Ez viszont gáz.
Nem beszélve a W4500-ról, amit nem is sugároztak, pláne nincs kinn a hivatlos supporton.
[válaszok erre: #20692] [előzmény: (20688) nakiazaki, 2011-02-16 20:08:17]
Haladó
Pixel adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nakiazaki



Tagság: 2008-11-27 15:49:01
Tagszám: #66056
Hozzászólások: 952
20688. Elküldve: 2011-02-16 20:08:17,

MinDigTv

[38472.]

Az 5000-es sorozat AFD kezelését javító firmware-e fent van a Sony oldalán.
[válaszok erre: #20689 #20690] [előzmény: (20687) Pixel, 2011-02-16 19:09:04]
Törzstag
nakiazaki adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Pixel



Tagság: 2008-12-15 20:22:35
Tagszám: #66757
Hozzászólások: 183
20687. Elküldve: 2011-02-16 19:09:04,

MinDigTv

[38473.]

A kérdés teljesen jogos. Én is felvetettem már korábban, hogy ha bárki bármiért lemarad az OTA frissítésről, akkor is el kell, pontosabban kellene érje.
Ezért a cégeknek, így a Sonynak is a support honlapjára ki kellene raknia a linket a firmware-hez.
Sőt ez volna az elsődleges, az OTA csak egy kényelmi szolgáltatás.

part_wish említette is, hogy a Sonynak ezt is felvetették. Eredmény nulla.
Még a W4000-hez sincs kint a mai napig sem a szoftver a honlapon.
[válaszok erre: #20688 #20705] [előzmény: (20686) Lowy, 2011-02-16 17:28:36]
Haladó
Pixel adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Lowy



Tagság: 2007-10-19 18:13:39
Tagszám: #50478
Hozzászólások: 420
20686. Elküldve: 2011-02-16 17:28:36,

MinDigTv

[38474.]

És egy másik nézőpontból nézve a dolgot. Mi van akkor, ha valaki a napokban vásárol egy olyan W4000-es, vagy 5000-es sorozatú tv-t, amin még a régi szoft van? Mert hát ugye a frissítés lement, már nincs sugározva. Főleg, ha nem is tud a frissítésről, mert hát honnan is tudna. Nála örökre megmarad az AFD probléma? Gondolom igen.
[válaszok erre: #20687] [előzmény: (20685) Pixel, 2011-02-16 15:33:13]
Törzstag
Lowy adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Pixel



Tagság: 2008-12-15 20:22:35
Tagszám: #66757
Hozzászólások: 183
20685. Elküldve: 2011-02-16 15:33:13,

MinDigTv

[38475.]

Jó, hogy megemlítetted a Sony AFD problémát.
Éppen a napokban gondoltam, hogy meg kellene újítani ismét a dolgot a fórumon. Ha még nem unjátok. icon21.gif
Szóval tehát tavaly lefutott a 2009-es modellek OTA frissítése, az 5000-es sorozat így jó lett.
Idén lefutott a kezdetben bekeveredett Alcor döccenő után a 2008-as W4000 típusok frissítése. Ez is jó lett.
De valami ismeretlen ok miatt kimaradt a W4500-asok frissítése.
Jó lenne valami infó, hogy mi várható. Személy szerint legkevésbé érint, mert a magyar közszolgálatikat 4:3-ban nem nézem DVB-T-n.
Ezért is nem raktam még fel a netről külföldi fórum alapján letöltött firmware-t. Gondoltam várok még a hivatalos válaszra.
Esetleg valakinek van valamilyen tapasztalata a letöltött firmware-rel?
Viszont a megoldás mégis csak fontos lenne, másoknak biztosan konkrétan is.

Kérdezném part_wisht, bár nem tőle függ, akkor ennek a Sony OTA frissítésnek vége?
A W4500-akra (és gondolom az X4500-akra) semmi hasonló nem várható?

Csak azért, mert a Sony szexuál érdemben válaszolni már elég hosszú ideje. Azon a formaságon túl, hogy továbbították a problémát az illetékesnek.
[válaszok erre: #20686] [előzmény: (20679) gtoth, 2011-02-16 12:23:16]
Haladó
Pixel adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010790109634399 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail