Jó fejerősítő az LNA-177, de nem csodaszer. ( Egy kicsivel nagyobbat erősít és jobb - "F" csatis - csatlakozóval rendelkezik, mint amilyen alapból az erősítős nagylepkékben található SWA-3 panel. )
Először legyen jelszint, amit erősíteni lehet...
Egy rosszabb - leárnyékolt - vételi hely sok-sok kihívást tartogathat.
Innen a távolból ezt nem lehet megitélni - még az is előfordulhat, hogy nem is annyira rossz, mint azt Te gondoltad...:)
Ha nem jó a tápfeladó, akkor azt cseréld ki először. (Kb. 800 - 1000 ft körül mozog az ára, boltonként váltakozva. ) Teljesen lehetetlenné tudja tenni a vételt, ha rosszul van bekötve, pl. az árnyékolás nem, vagy rosszul érintkezik stb.
Csak ezután próbáld az antenna mozgatásával megkeresni az ideális pozíciót.
Mivel árnyékos helyen vagy, jobb választás az A2680-as vagy hasonló antenna.
Az LNA-177 baromi jó erősítő. Én ebből vennék kettőt, egyiket be a nagylepkébe, a másikból kiszedném a balunt és ezt használnám az A2680-hoz.
Feltételes módban írtam, de nálam már így működik. Az AP-109M az 58-as csatornától felfelé már nem az igazi. Max. 5V-ot használj tápnak, a Strong kiadja.
Nekem az a véleményem, mielőtt vennél egy sokelemes antennát, amihez valószínü erősítő is kell, a meglévő antennád kihelyezésével kezd, ahogyan Amatőr61 írta és ezt követően ehhez vegyél erősítőt, ha kell.
Gondold végig, egy bizonyos magasságban melyik tipusú antennát tudod legegyszerűbben, és legbiztonságosabban elhelyezni.
A kábel jó a bekötés az antennánl is viszont a tápfeladónál már nem anyira mert elég szar, ezért nem is igen merek már hozzányúlni.
Ha hazaérek keresek jobb vételi helyet, de feltételezem hogy ez lesza legjobb, sajnos elég árnyékolt helyen lakok. Köszi a tippet, egyébként ezt az antennát néztem én is, szerinted szükséges lesz hozzá erősítő is?
Nekem a Győri adótorony 42-es MUX Jelszint: 50%
Minőség: 20%
Valakinek van tapasztalata hogy milyen jelszintnél kellene jönnie képpel és hangal az adásoknak?
Sajnos nem látok és nem is hallok semmit az adásokból, pedig a csatornalistát azt behozta.
Osztrák csatornák Bécsből (24,34)
35% jelszintnél már 95% minőséggel jönnek.(osztrákok csak esti óráktól reggeli órákig jönnek, majd eltűnnek, egyébként van hogy 70% fölé elemlkedik a jelszint.)
Ekkora különbség lenne az MPEG 2 és az MPEG 4 között? Vagy ki kéne tennem a lepkeantennát a padlásról a tetőre?? Segítsen valaki! Mit tudok tenni? Közúton 46.1 km innen győr légvonalban is kb enyi. (Bakonyban lakok)(Kabhegyről szinte semmi nem jön még analóg se nagyon.)
Földi digitális:Strong 8300 CI + Inglar TV-4591F DIGITAL antenna CH 21-69 + AMS APL-109
Műholdas: Digi+ 4 TV
Valaki írta,hogy a Sony W4000 nem kezeli jól a 4/3-as adást M1,M2 és a DUNA adókon.
Nekem Sony W4500 van és ez sem jó.
Van e valakinek az újabb Sony típusokról tapasztalata,hogy azok is csinálják e ezt a szétnyújtást.
Ezek a típusok érdekelnének legjobban:
-Z5500
-S5600
-P3600
-W5500
Tévedtem. Csak egy tíz perces műsorka volt. És nem is a szegedi operafeszivál, hanem az osztravai.
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
Még mindig gond van vele?
Tegnap este 0 és 100% közöt ugrált a minöség. De még teszt van csak,majd megoldják.Vagy zavarja egymást a két adó?
De az nem lehet mert az ismerösöm aki Györújbaráton lakik,nála is ugyan ez a helyzet,de önála nem jön Kabhegy mert a hegy takarja.Tehát a Györi adóval van valami.
Remélem,hogy valamit csinálnak a 61-es csatival, szerintem Győr környékén senki sem tudja nézni.Még az antennát sem tudom ,,kifordítani,, , mert majdnem egy irányból jön a jel.