"a Duna TV (főadó) analóg sugárzása szűnik meg a Hot Bird műholdon"
Lehet tudni a leállás időpontját?
Nagyon érdekelne a további stratégia kialakítása miatt.
A Duna TV arra számított, hogy a földi továbbítás beindulását követően az átállást megkezdi. Beindulásról még nem igazán beszélhetünk, de a drága analóg TP-től már tényleg ideje megvállnia.
Az idősebb korosztály szinte minden délben a "kívánságkosarat" nézi a Dunán. Nemhogy inkább a betelefonálós pénzmutogatós műsorokat nézné a szélesebb nyilvánosságú adókon Kíváncsi lennék a tényleges nézettségi mutatókra, ha pontosabb - a társadalmat jobban tükröző- minta alapján végeznék el. Ha ugyanolyan feltételekkel lesz elérhető minden jelentősebb adó akkor már lesz mitől tartania a "3 nagynak".
Ez a vevő az FM, DAB, DAB+, wifi vagy LAN netrádió, és különféle média player funkciókra lett kitalálva. Nemtudom te hol láttad hogy "nyugaton" a 2,5 GHz-et haszálják, de szerintem sehol.
Egyébként az fmdx.hu oldalon megnézheted a jelenlegi és a tervezett DAB+ frekikiosztást.
Ez a vevő kb. a Revox és a Revo vevőknek felel meg, csak olcsóbb.
Egészen pontosan a Duna TV (főadó) analóg sugárzása szűnik meg a Hot Bird műholdon. Az Autonómia eddig is csak digitálisan volt elérhető, annak a vételi paraméterei változnak.
Egyébként aki még a Duna TV miatt tart otthon analóg műholdvevőt (hiszen a Hot Bird műholdról csak a TV5 vehető még vele), annak nagy valószínűséggel jobban megéri per pillanat 15 ezer forintért venni egy FTA digitális műholvevőt, mint 40 ezerért DVB-T STB-t ha egyszer már a parabola fent van a háza tetején. Ráadásul bejön vele a Duna II és az m2 is. Azt meg nem hiszem, hogy az analóg műholdvevőről nagy számban állnak át HD vevőkészülékekre.
Jobb PR szakik ülnek az AH-nál mint a Ormánynál. Ezek még egy új Bokos-csomagot is gazdaságélénkítőként tálalnának.
" Az elmúlt 2 hónap műszaki fejlesztései lehetővé tették..." - ez magyarul azt jelenti, hogy a kezdeti sikerek után baromi nagy minőségi visszaesés volt, de még működget valahogy a rendszer.
Az "egyértelmű sikertörténet" jelzővel is óvatosabban bántam volna.
Stubyte
p.s. : Elég sok háztartásban -főként az idősebb korúak között még van jónéhány analóg műholdvevő. A DUNA I.-és II. analóg leállása után , ha ezek a háztartások most inkább a sat felé mozdulnak el, hiszen a terra nem az igazi, sőt olcsóbban is kivitelezhető.
De ez az egész csak szómágia. A lényeg, hogy az AH részéről jelenleg bukta a szolgáltatás, és folyik a semmi fényezése.
Ez az arcátlanság már hihetetlen, ami marketing téren folyik. Idézet a hazi-mozi.hu portálon megjelent cikkből:
"A HD programok bevezetésével Magyarország Európa élvonalába került a digitális földfelszíni szolgáltatások tekintetében, és az AH hosszútávon kívánja biztosítani az előfizetési díj nélkül elérhető, csúcsminőségű televíziózást."
Sajnos a Strong nem használható pontos mérőeszköznek. Előfordult, hogy többszörös jelszint különbséget ugyanannyi %-nak mutatott. Volt olyan eset, hogy a PC-s DVB-T vevő már túlvezérlődött, míg a Strong 80% körüli jelerősséget mutatott, más esetben a PC-s vevő alig működött, olyan kicsi volt a bemenő jel, de a Strong akkor is ugyanannyit jelzett.
A Wifi eszközöknél néhány szoftver a jelerősségen és minőségen túl mutatja a zaj és a hasznos jel közötti valós jelszintet is. Szerintem itt ez utóbbiról van szó.
Nyugaton már a 2500 MHz-et is fogják a vevők. (Feljől nem tudom az új DAB frekvenciákat.) Üdv, János
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
Az enyémben van MPEG-4 tuner. Jelenleg arra jó, hogy ennyivel nehezebb tőle a tévé. Nem tudom, hogy később is jó lesz-e bármire mert van ugyan egy CI-slot is hozzá, de arról meg egyelőre fogalmam sincs mire (lesz) jó. Egyébként a kékesi adó körzetében lakom, itteni fórumozók szerint már csak évek kérdése és itt is elindul.
Most már belátom, hogy a DVBT lesz a jövő, mert a józan ész ezt diktálja. Bizakodó lettem a DVBT terén. De ez ami, most van, az még kísérleti stádiumnak is bajosan nevezhető. A helyzet viszont az, hogy HDTV beruházásra a nálunk a családi kasszából most még nem futja, a gázszámlára is alig. Egyelőre marad a dili, mert az még elérhető.
"...Az AH adatai szerint Magyarországon eddig már több százezer, HD-adások vételére alkalmas televízió talált gazdára ..."
Szerintem ez egyértelmű hazugság. Nem képernyőről beszélnek, hanem HD adás vételére alkalmas tv-ről. Ez a definicíó pedig akármilyen értelmezés szerint is beépített mpeg4 tuneres tv-t jelent.
De a piszok drága kábeles csomagok legalább jönnek, nem úgy, mint a MinDigTV. Hiszen még Budapesten sincs nrmális lefedettség. Így nem lesz épeszű tévé, aki fel akar menni erre a szolgáltatásra.
A mai napig még a SONY is kis garázscég lenne, ha nem lettek volna állami és katonai megrendelései. Mondj egy nagycéget, akinek a nevéhez nem kötődik valami állami vagy katonai megrendelés ???
2009 elején eljutottunk oda, hogy az MPEG-4-es tuner tömegcikké vált, az ára rohamosan csökken. így tehát biztos, hogy az új TV-kbe ez fog bekerülni, hiszen ez SD-re is jó.
Én az elsők között "ugrottam" a terrára, de sajnos lakóhelyemen a vételt nem tudom megoldani így "tényleg" fájószívvel marad a sat. Igaz a "rokonságban" ahol igény volt rá, a vételt megoldottam. Náluk nézem (ha ott vagyok) Jobban örülnék, ha nem a statisztikai %-okkal meg az exponenciális előrejelzésekkel, becslésekkel (hasraütésekkel) foglalkoznánk, hanem megjelennének a konkrét adatok is.: pontos vételi lehetőségek, adóteljesítmények.
Nem akarom ETM_ltd. külföldi példáit felhozni ismét e tekintettben.
A "tudományos rekeszizom" -ra mért csapás (hasraütés) által generált szép számok alapján az igazi országos lefedettséget nagyon nehéz lesz elérni. Igenis tenni kell kormányzati szinten is azért, hogy a terra sokkal szélesebb társadalmi rétegekben is el tudjon terjedni. A "királyi" egyoldalú tájékoztatást már nagyon unom. A Duna TV-k azok melyek értéket közvetítenek nem a .... (szerintem)