3 különböző beltérin néztem de semmi.
Ezzel csak annyi a baj, hogy állítólag nem kísérleti az adás és vannak akik már elő is fizettek.
Kíváncsi lennék, hogy mi szerepel az előfizetői szerződésben ilyen esetekre.
Egy barátomnál (neki Strong van) volt olyan jelenség, hogy mutatta, hogy van jelszint, de nem volt kép. Aztán áramtalanítás után újratelepítve jó lett.
Tegnap este óta se az 55-ös se a 62-es MUX-ot nem tudom fogni, annak ellenére, hogy a jelerősség a szokásostól nem nagyon tér el. Remélhetőleg nem az én berendezéseimben van a hiba. Valakinek tetszhet ez a társasjáték. Menynibe kerülne az AHRT honlapján közölni, ha több mint 10 órán tartó kiesés/minőségcsökkenés várható? De ha kisérlleti stádiumban van a MinDigTV, létre lehetne hozni ideiglenesen egy adási paraméterváltozást közlő honlapot is.
A Szőlőhegy lábánál, épp hogy pár méter magasan. Pontosan nem tudom. Még idén indul Győr is, onnan szerintem még jobb vétel lesz. A 64-es csatornán lévő MUX-ot valami zavarhatja sajna. A 61 viszont stabíl 100% minőségű.
Mint írtam, vízszintesen összenyomott képet készítettem, akár VHS, akár DVD felvételnél. Az OptiBox 16:9 beállításban volt.
Ma átkapcsoltam 4:3 módba. Az így készített felvétel lineáris. De sajnos, a képernyő közepére kerül a kép, windowboxing módban. De legalább a másik lejátszóval is le tudom játszani.
Üdv, János
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
Félreértettél. Az OptiBox tulajdonképpen digitális-analóg átalakító. Ebből az analóg jelből ír lemezt a DVD író, tehát újra digitalizálja. Egészen más szabvány szerint.
Most újra megnéztem. Nekem a NERO film-lejátszója ingadozó bitrátát írt ki: 3,4-től 6,9 Mbit/s sebességet, MPEG2 kódolást. Ezt csinálta a DVD író.
Az az igazság, hogy most nem látok eltérést az SD és a HD adásból készült felvételek között. Ez most a munkahelyi gépem. Üdv, János
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
A második kérdésedre tudnék csak írni. Ha ugyanarról a csatornáról írsz, akkor is a bitráta nagyon eltér. Az egyes anyagok minősége alapján magasabb bitráta jobban le fogja a CPU-t. A sugárzott adásban is változik a bitráta, általában az átlagos bitrátát adják meg. Egyébként MPEG-4 minden adás (h264)
Beraktam a DVD felvételt a számítógépbe. Linux, Mplayer. Kér érdekes dolog:
1. A kép vízszintesen összenyomva látható, az aspect ratio váltására nem reagál. Az egérrel szét tudom húzni a képet olyan szélesre, hogy arányos legyen.
2. A felvételnek azon a részén, ahol HD műsor van, hirtelen lelassul a gép, és akadozni kezd a hang. Ahová SD adásból felvett rész esik, ott magához tér.
Ez utóbbit nem értem. A DVD felvevőnek ugyanolyan felvételt kellene készítenie a lemezre: pixel, képváltás, bitsebesség (ha jól tudom, akkor MPEG2). Üdv, János
N.B. a gép 850 MHz-es.
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)