Ja, csak hivatalosan külföldön nem használható a szolgáltatás... :(
De mi, belföldiek is örülnénk neki... ;)
*Ha valamire reagálsz, használd a "válasz" gombot!
*Mielőtt megsértődnél nézd meg az "előzmény"-t! (talán nem is neked szólt)
*Szerkesztéshez/törléshez használd a Skin#5-t
Egy apró észrevétel, bár nem tudom, mi lenne a jó megoldás:
Alul a "Tekintse meg híreinket" résznél ez a két oszlopos megoldás fura. Látom, hogy más a négyzetek színe, látom, hogy más piktogram van benne, de mégiscsak bele kell olvasnom 2-3-ba, amíg rájövök, hogy mi a szisztéma.
Egy másik észrevétel, hogy pl ha belemegyek a Televízió -> MindigTV menüpontba, az oldal (és úgy látom minden oldal) alján újra ott van a menü. Ez nem szokás, nekem elsőre, majd még másodjára és harmadjára is azt az érzést keltették, hogy ha rákattintok, akkor tartalmat bont ki. Holott az egy menü, és átirányít egy teljesen másik lapra.
Értem, hogy az éppen aktuális menüpont almenüi vannak ott, de... fura.
mindigtv.hu és a mindigtvextra.hu is megújul majd?
Végül is az a végfelhasználóknak szánt oldal, érdemes lenne azokkal is foglalkozni, mert nem a legmodernebbek közé tartoznak.
Szeretném azt kérni, hogy jelezzétek, ha elmúlt a troposzférikus party
Két napja elmúlt, legalább is itt...a legközelebbi holnaputántól várható http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html - térképre kattintva 6 óránként lép előre (jelenleg alacsony aktivitás van a Kárpát-medencében).
Az adatlapra bármit fel lehet íratni, ráadásul még a nyomda is téveszthet, szóval nem kell készpénznek venni, ami ott szerepel.
Egy antenna tartósságának főbb szempontjai :
1. konstrukció
2. felhasznált anyagok minősége
3. kivitelezés
A szél mellett az antenna elemeknek el kell viselni az időnként rászálló madár súlyát is, ami kb 1 kg. De, ezt a terhelést 5-6 év eltelte után is bírnia kell, s ez komoly kihívást jelenthet egyes műanyagból készült alkatelemeknek, mert az UV sugárzás és a hőtágulások alaposan kikezdhetik.
Mivel többen is vagytok, akik szoktatok DVB-T antennákat telepíteni, a véleményetekre, konkrét tapasztalataitokra lennék három antenna tekintetében kíváncsi. (Illetve aki nem szerelő, de a felsoroltak közül valamelyik antennával rendelkezik, annak is természetesen a saját tapasztalataira.)
Az antennák az alábbiak: Triax Digi 343 LTE, Synaps AHD 344 és Engel MAX 50 HD.
Leginkább két szempont érdekelne: szélterhelés és tömeg (természetesen nem a bruttó, csomagolással együtt lévő, hanem a nettó, a „szimpla” antenna tömeg).
Tudom, hogy ezekre vonatkozóan itt-ott találhatóak mindenféle adatok, csak ezek megbízhatósága, összehasonlíthatósága számomra több mint kétséges.
Tömeg adatok
Van, ahol bruttó, s van, ahol nettó tömeget írnak, sokszor azt sem jelezve, hogy a kettő közül melyikre is gondolnak. (Mondjuk, engem az is bosszant, hogy sokszor a tömeg helyett a súly kifejezést használják, jelezve, hogy fogalmuk sincs a két fogalom közötti különbségről, de ha még csak ez lenne a legnagyobb gond...)
Pl. az Engel MAX 50 HD tömegére valahol 2,7 kg-ot írnak (a legtöbb helyen meg sincs ez az adat), a Triax Digi 343-ra pedig 1,6 kg-ot. Sikerült - két különböző antennaszaküzletben - ezt is, azt is kézbe vennem, és bár nem raktam az antennákat mérlegre, de az Engel Max 50 HD nekem jóval kisebb tömegűnek tűnt. Mivel e két „mérés” között több napos eltérés volt, így az is lehet, hogy én tévedtem. Szóval, aki tudja, kérném, írja le, hogy a felsorolt három antenna tekintetében mi is az igazság.
Szélterhelés adatok
Itt is vigyáznak a gyártók és a forgalmazók arra, hogy még véletlenül se lehessen az adatokat előre, objektívan összehasonlítani.
Kezdjük azzal, hogy van, ahol kp (kilopond), s van, ahol N (newton) értékeket használnak az erő megadására (tudom, hogy 1 kp = 9,81 N, szóval az átszámolás problémakörét még át tudom hidalni). Emellett „kedves” az is, hogy sokszor nem tüntetik fel, hogy az adott érték mekkora (hány km/h) széllökés esetén érvényes. Mindezek után így az „össze-vissza” kp és N értékek használhatósága szerintem a nullával egyenlő.
Arra lennék tehát kíváncsi, hogy a ti valós gyakorlati tapasztalataitok alapján hogyan viszonyul egymáshoz az említett három antenna szélterhelése (terhelhetősége)?
Az antennák nyeresége közötti eltérés számomra most nem lényeges szempont, azon a vételi helyen, ahol nekem van rá szükségem, mindegyik bőven megfelelő. Viszont az antennák tömege és az, hogy a nagy széllökések minél kevésbé hassanak rá, döntő jelentőségű. Szóval ezeket figyelembe véve érdekelne az nagyon, hogy a három közül melyik a legjobb, mik a ti tapasztalataitok.
Végül még egy kérdés. Az Engel MAX 50 HD antennához tudtok-e egy olyan forgalmazót, ahol kapható ANTI-GSM dipól? Mert szuper jó, hogy a mi sat.hu-s elemzésünk is kiemeli az ANTI-GSM technológiát az antenna előnyeinek felsorolása közben, de persze árulni már nem ilyen dipóllal árulja, és szomorúan közli, hogy beszerezni sem tudnak hozzá ilyet (legalábbis pár héttel ezelőtt még ezt mondták).
Segítő tanácsaitokat, tapasztalataitokat előre is nagyon köszönöm.
Szeretném azt kérni, hogy jelezzétek, ha elmúlt a troposzférikus party, mert egyéb okokból kifolyólag padlási antennamozgatás következett be, hogy tudjam, mikor menjek fel beállítani megint. Addig nem szenvednék vele feleslegesen.
Az antennazone oldal szerint:
Logper nyeresége 10+/-0.3 dBi,
Nagylepke nyeresége 11-13.5 dB, választható 32dB-s erősítővel
OPTICUM Triplex nyeresége 8-15.5 dBi.
ISKRA DTM-91 F nyereség 13.5 - 18.2 dBi.
Ahol nincs zavarás, jó lehet a lepke, ahol van zavaró jel, ott meg nem. Mindenki olyat választhat, ami szimpatikus neki. A nyereség mellett a méret is behatárolhatja a lehetőségeket. Nekem pl. a hagyományos yagi tetszik, de az két méter körül kezdődik. [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2015-11-10 08:18:08]
Engedjétek meg, hogy a legtömörebb, egyben legnagyobb igazságot rászórjam mindannyiunk fejére: rendszerben kell gondolkodni. Vételi pozition, kábel, tartalék és persze a józan ész tükrében az antennatípus, a rendszer. Aki profi és az átlátás birtokában van, megengedheti magának az eretnekségeket, a sláger(táp)vonalaktól való eltéréseket. A jó öreg fehérzaj pedig a fülcsengés legjobb tüneti kezelése. A Tervezõ gondoskodott a könnyítésrõl az urbanizációval, traktorizációval párhuzamosan. Mindenkinek köszönöm a hozzáírást, de elsõsorban persze egymásnak tartoztok köszönettel, hiszen mindenki okosabb lett egy fokkal. (nem, de azért jópofa volt mindenki, színdarabért kiált):)
Hadd védjem meg én is szegény lepke antennát..is,meg az ellentábort is..
Nálam Lepke van a padláson,és az én tapasztalatom szerint ha valaki gyári erősítőset vesz,az kínlódás helyett a gyári erősítő panelt,jobb ha kukázza,a nagy nyílásszög és az előre-hátra viszony miatt szerencsétlen antenna így is sok zavart vesz,nemhogy még az erősítő felerősítsen mindent..
Nálam legalábbis így volt kb egy hónapja,és onnantol sem mindegy hogy egy antenna hol van.
Sokan már ott "elrontják" hogy megtervezik az antenna helyét,egy fix pontot kiszúrnak,oda megy egy árbóc,vagy csak a padláson egyetlen ponton változtatják 360 fokban az irányt.
Tapasztalatom az, (és ez csak az én személyes véleményem) hogy ha nem jó a vétel,nem kell rögtön rohanni másikat venni,nálam hatalmas változások vannak ha 1-2 vagy 3 méterrel odébb viszem az antennát és végsősoron a padláson így sikerült megtalálni azt a pontot ami baromira nem a legmagasabban van,mégis,az elmúlt egy hétben lepkével itt Abonyban egyetlen pillanatra sem döccent meg a vétel sem a mindigtv muxainál,sem pedig a szintén max jelszinttel jövő Cegléd és Szolnok tv-nél!
De! Abony az egy dolog.
Más városokban viszont mások a vételi viszonyok van,ahová a lepkénél kisebb nyereségű logper kell mert zavarások miatt fontos hogy irányított legyen..
Szóval ez nagyon helyfüggő.
Aki meg azt írta hogy ami jön lepkével az jön egy szál dróttal is,az jöjjön el hozzám,a kávéját én állom,mert addig innen el nem megy míg a mostani csatornáim ezekkel a jelszintekkel meg nem oldja a szál drótjával..
Más:
Zolien,ha itt nem hallgatsz senkire nem baj,egyszer úgyis lecseréled a szalagkábelt és majd akkor jössz rá hogy sokkal hamarabb kellett volna!
Csoda hogy van vételed.. :)
110 cm Kiskecske: E9 E13 E16 E19,2 E23,5 E28,2
Triax90: W0,8 E1,9
XmuX 47Y 2148 : helyi tévék 100km körben
"Te már láttál zajt a tv-den?"
Láttam. Analóg tévén a hangyaháború maga a háttérzaj. A zsebrádióknak is botantennájuk van irányhatás nélkül. Akkor jók az ilyen antennák, ha a különböző jelek különböző frekvencián vannak, akkor könnyű közöttük szelektálni. A közeli frekvenciájú adók vagy azok felharmonikusai zavarhatják egymást, ezek ellen csak irányított antennával lehet "védekezni". Nagyon szerencsés, aki egy lepkével mindent fog jó minőségben. A 48121. hszben egymásnak ellentmondó dolgokat írsz, nekem nehezen követhető, főleg, hogy szakmabeli vagy.
"A tv ... A zajt nem veszi, csak a jelet."
Te már láttál zajt a tv-den?
Ha elolvastad volna amit eddig írtam, nem hiszem hogy ez lenne a véleményed.
Amatőr61-el értek egyet, részemről befejeztem!