Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499758/21 Témák: 19704 Tagok: 113673 Legújabb tag: parktae5551 Online: (64/36
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 

Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
47361. Elküldve: 2015-09-22 10:56:56,

MinDigTv

[11876.]

Nem, azok is nagyon jók, még sd-ben is. Sok helyen állítottam, programoztam már különböző tv-ket, szinte mindenhol tettszett a minősége. Bár volt, ahol 42"-nál nagyobb tv-n már hagyott kívánnivalót a kép maga után de az elfogadható kategória. Ott viszont már a Mindigtv elbukott, nálam. Persze ez mindíg szubjektív. icon33.gif
[válaszok erre: #47363] [előzmény: (47360) fgabor87, 2015-09-22 10:13:52]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


fgabor87



Tagság: 2014-04-02 14:17:03
Tagszám: #129911
Hozzászólások: 1630
47360. Elküldve: 2015-09-22 10:13:52,

MinDigTv

[11877.]

Kis szolgáltatónál lehet van jó sok freki ezekre.
Viszont én feltételezem, hogy a kódolatlan csatik minősége direkt jól el van eresztve, mint egy jó kis mézesmadzag. Az esetleges kódolt DVB-C-k már lehet, hogy jobban le vannak tömörítve a sávszél miatt.
Nálunk (Magyar Telekom), már amennyire bele tudtam nézni a szabad DVB-C csatikba, gyengébb, kockásabb a minősége, mint a MinDigTV-nek. HD kódolt (MTVA is), úgyhogy azt nem tudtam összehasonlítani.
[válaszok erre: #47361] [előzmény: (47359) Patyomkin, 2015-09-22 09:43:03]
Kiváló dolgozó
fgabor87 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
47359. Elküldve: 2015-09-22 09:43:03,

MinDigTv

[11878.]

"a digitális kábeltévé a tévé DVB tunerével sokkal szebb képet ad, mint ez a Wayteq vevő HDMI-n."

Ez tényleg így van. Nekem van Mindigtv-m modullal, nem rossz a kép. Van UPC-m direkt kártyával Cloud Ibox beltérivel (VU+ klón). Viszont internetem egy kis helyi szolgáltatótól (Jurop Telekom), az internet mellé analóg és 10db digitális csati is jár, ebből a közszolga csatornák HD-ban. Ez ver mindent. Eszeveszett jó a minősége, még az rtl és tv2 sd-ben is. A upc és mindigtv nagyjából egy szinten vannak. Mindkét szolgáltatónál vannak jobb és gyengébb minőségű csatornák.

A wayteq boxok közül az első 90cx és 90cx-s volt még ami jó minőségű képet adott. Ma az olcsó kategóriákban kevés a jó minőségű képet adó box. icon26.gif
[válaszok erre: #47360] [előzmény: (47358) Klown, 2015-09-22 09:31:52]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Klown



Tagság: 2003-05-30 14:58:21
Tagszám: #4785
Hozzászólások: 1600
47358. Elküldve: 2015-09-22 09:31:52,

MinDigTv

[11879.]

A TV szvsz kora ellenére pöpec kis darab! (Samsung LE32B530) Nem ott kell keresni a hibát! Érdekes módon a box menüjében lehet állítani a képet. Ott az élesség 5-ön volt gyárilag a 10-es skálán. Ezt 8-ra átállítva és a többi értéket is (szaturáció, színmélység, kontraszt) finomítva sokat javult a képminőség. De állítom, hogy a digitális kábeltévé a tévé DVB tunerével sokkal szebb képet ad, mint ez a Wayteq vevő HDMI-n.

Sajnos Conax modul-om nincs, hogy kipróbáljam a kódolt csatornákat a tévén keresztül.

Üdv: Klown
_______________________________________________________________
Amiko Alien SHD-8900 ¤ Amiko HD8260+ ¤ Xiaomi Mi Box S ¤ Beelink Mini MX
[válaszok erre: #47359] [előzmény: (47357) Patyomkin, 2015-09-21 21:52:03]
Kiváló dolgozó
Klown adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
47357. Elküldve: 2015-09-21 21:52:03,

MinDigTv

[11880.]

Ott azért a tv is igen ludas lehet már a képalkotásban. Nekem van D5000 és H5000 Samsungom de látható a különbség. Pedig csak 3 vagy 4 év.
[válaszok erre: #47358] [előzmény: (47354) Klown, 2015-09-21 20:47:58]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
47356. Elküldve: 2015-09-21 21:40:38,

MinDigTv

[11881.]

Megerősitem... Jobb a minűsége mint a Directen.
[előzmény: (47355) Zolien, 2015-09-21 21:06:47]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Zolien



Tagság: 2004-12-15 21:00:48
Tagszám: #14500
Hozzászólások: 8508
47355. Elküldve: 2015-09-21 21:06:47,

MinDigTv

[11882.]

Hogy mennyivel jobb a Dö Vinci Learning, mint szatelit által! Nézzétek kódolatlanságában.
[válaszok erre: #47356]
Kiváló dolgozó
Zolien adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Klown



Tagság: 2003-05-30 14:58:21
Tagszám: #4785
Hozzászólások: 1600
47354. Elküldve: 2015-09-21 20:47:58,

MinDigTv

[11883.]

Sziasztok!

Az ok az, hogy egy 2006-os gyártmányú LCD TV-hez kell, amiben csak MPEG-2-es DVB-T tuner van, tehát emiatt kell sajnos külön box. Egy picit sikerült állítanom a box-on élességet, így egy picit jobb, de szerintem elmarad a kábeltől, ill. az Alien-emtől.

Üdv: Klown
_______________________________________________________________
Amiko Alien SHD-8900 ¤ Amiko HD8260+ ¤ Xiaomi Mi Box S ¤ Beelink Mini MX
[válaszok erre: #47357 #47369] [előzmény: (47351) Smart0, 2015-09-21 16:44:04]
Kiváló dolgozó
Klown adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zolien



Tagság: 2004-12-15 21:00:48
Tagszám: #14500
Hozzászólások: 8508
47353. Elküldve: 2015-09-21 16:51:13,

MinDigTv

[11884.]

Nem voltam biztos. Így viszont mégjobb a helyzet, egy box áráért elérhetõ a jobblét.
[előzmény: (47352) attila.scourgeofgod, 2015-09-21 16:47:08]
Kiváló dolgozó
Zolien adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
47352. Elküldve: 2015-09-21 16:47:08,

MinDigTv

[11885.]

A MinDig Extra-hoz nem kell CI+, csak sima CI...



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[válaszok erre: #47353] [előzmény: (47351) Smart0, 2015-09-21 16:44:04]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Smart0



Tagság: 2015-07-23 16:54:56
Tagszám: #131807
Hozzászólások: 1977
47351. Elküldve: 2015-09-21 16:44:04,

MinDigTv

[11886.]

Én is akartam kérdezni, hogy miért kell box a Samu tv-hez. Ha nem túl régi, akkor CI+-os modulfogadója van.
[válaszok erre: #47352 #47354] [előzmény: (47350) Zolien, 2015-09-21 15:16:59]
Kiváló dolgozó
Smart0 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zolien



Tagság: 2004-12-15 21:00:48
Tagszám: #14500
Hozzászólások: 8508
47350. Elküldve: 2015-09-21 15:16:59,

MinDigTv

[11887.]

Hogy nem jó filmezésre, az csak természetes. A Mindig 2 leheletnyivel jobb a Jupiszinél. Idõvel megtanulja az ember, hogy igenis van az a szarszint, amit viszont nem is gondolnánk, hogy ráengedik a gyártósorra. CI+ a jó út.
[válaszok erre: #47351] [előzmény: (47342) Klown, 2015-09-21 12:17:50]
Kiváló dolgozó
Zolien adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


MyChroLesLie



Tagság: 2003-10-25 14:23:40
Tagszám: #7090
Hozzászólások: 3610
47349. Elküldve: 2015-09-21 14:38:23,

MinDigTv

[11888.]

Nekünk is van a családban egy ilyen Wayteq box... illtve volt, mert kidobtuk. Egy fos az egész, a képe is.

Üdv, mcll (Laci)

1x Vu+ Solo 4K (DVB-S2 x2, DVB-T2/C x1), 1x GigaBlue UE UHD 4K (DVB-C, DVB-S2x), 3x uClan Ustym 4K Pro (DVB-T2/C, DVB-S2x)
[előzmény: (47348) Klown, 2015-09-21 14:31:04]
Kiváló dolgozó
MyChroLesLie adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Klown



Tagság: 2003-05-30 14:58:21
Tagszám: #4785
Hozzászólások: 1600
47348. Elküldve: 2015-09-21 14:31:04,

MinDigTv

[11889.]

Kipróbálom, de érzésem szerint nem itt van a kutya elásva. Gondolom inkább az agyontömörített, kis sávszélességű MPEG-4 adás a ludas, ill. a box szerény képessége. icon72.gif

Üdv: Klown
_______________________________________________________________
Amiko Alien SHD-8900 ¤ Amiko HD8260+ ¤ Xiaomi Mi Box S ¤ Beelink Mini MX
[válaszok erre: #47349] [előzmény: (47347) Smart0, 2015-09-21 13:47:59]
Kiváló dolgozó
Klown adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Smart0



Tagság: 2015-07-23 16:54:56
Tagszám: #131807
Hozzászólások: 1977
47347. Elküldve: 2015-09-21 13:47:59,

MinDigTv

[11890.]

Ha jó a tévéd, bízd rá a 1080i-1080p átalakítást, vagyis állítsd át a boxot 1080i_50-re!
[válaszok erre: #47348] [előzmény: (47345) Klown, 2015-09-21 13:11:41]
Kiváló dolgozó
Smart0 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
47346. Elküldve: 2015-09-21 13:44:51,

MinDigTv

[11891.]

Beépitett tuneres tv émen nálam is szebb a kép.
[előzmény: (47345) Klown, 2015-09-21 13:11:41]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Klown



Tagság: 2003-05-30 14:58:21
Tagszám: #4785
Hozzászólások: 1600
47345. Elküldve: 2015-09-21 13:11:41,

MinDigTv

[11892.]

1080p_50-re.

Üdv: Klown
_______________________________________________________________
Amiko Alien SHD-8900 ¤ Amiko HD8260+ ¤ Xiaomi Mi Box S ¤ Beelink Mini MX
[válaszok erre: #47346 #47347] [előzmény: (47344) sanyci, 2015-09-21 12:41:51]
Kiváló dolgozó
Klown adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sanyci



Tagság: 2010-05-30 20:52:22
Tagszám: #85471
Hozzászólások: 844
47344. Elküldve: 2015-09-21 12:41:51,

MinDigTv

[11893.]

...és vajon a beltérin milyen felbontásra állítottad a kimenetet? Mert ha mondjuk 576i-re, akkor ne csodálkozz, hogy sz*r a kép...

*Ha valamire reagálsz, használd a "válasz" gombot!
*Mielőtt megsértődnél nézd meg az "előzmény"-t! (talán nem is neked szólt)
*Szerkesztéshez/törléshez használd a Skin#5-t
[válaszok erre: #47345] [előzmény: (47342) Klown, 2015-09-21 12:17:50]
Törzstag
sanyci adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Smart0



Tagság: 2015-07-23 16:54:56
Tagszám: #131807
Hozzászólások: 1977
47343. Elküldve: 2015-09-21 12:25:23,

MinDigTv

[11894.]

Ha a kódolatlan MindigTv a samu saját tunerjével szebb, akkor nem az adás vacak, hanem a beltéri.
[előzmény: (47342) Klown, 2015-09-21 12:17:50]
Kiváló dolgozó
Smart0 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Klown



Tagság: 2003-05-30 14:58:21
Tagszám: #4785
Hozzászólások: 1600
47342. Elküldve: 2015-09-21 12:17:50,

MinDigTv

[11895.]

Sziasztok!

Apámnak rendeltem egy Wayteq 95 HD-CX beltérit 1 éves alapcsomag feltöltővel együtt. A beltéribe helyezve a kártyát azonnal aktiválódott és az HBO-t kivéve egy hétre kinyílt az összes csatorna, biztosan a beetetés végett. A kártya aktiválva még nem volt. Majd gondolom az után lehet, ill. érdemes, hogy lejárt az 1 hét promo időszak.

Viszont a minősége csapnivaló, pedig HDMI-n van összekötve a TV-vel. Tán a közszolgálati HD-k kicsit szebbek, de nem éri el a TV (Samsung) beépített tunerének szintjét.

Összehasonlítva a digitális kábeltévével (HWR), ill. UPC Direct-tel, nagyon gyenge a képminőség, mondhatni ég és föld. Mosott, életlen a kép. Azt nem tudom, hogy ez a box hibája, vagy ennyire szar, agyontömörített ez a MindigTV Extra?

Annyit még hozzáteszek, hogy egy egyszerű Hama erősítős szobaantennával próbálkoztam, de nem hinném, hogy ez befolyásolná a képminőséget, t.i. digitális vételről lévén szó, akkor nem lenne adás, ha túl gyenge a vétel. (Minőség 86-88% körül ugrál. Jelerősség 90% körüli.)

Próbáltam a box médialejátszó funkcióját is. MP4-es filmet lejátszott, de a mellette lévő .srt feliratot már nem olvasta be, nem lehetett bekapcsolni. Tehát mozizásra, így alkalmatlan. Max. szinkronos filmek jöhetnek szóba. (Legfrissebb szoftver van a box-on.)

Ami még zavaró, ill. hab a tortán, hogy hiába kapcsolom ki az LCN-t, továbbra is fix a csatorna sorrend. Csak a kedvenc listában lehet szabadon rendezgetni a csatornákat. icon26.gif

Üdv: Klown
_______________________________________________________________
Amiko Alien SHD-8900 ¤ Amiko HD8260+ ¤ Xiaomi Mi Box S ¤ Beelink Mini MX
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2015-09-21 12:22:51]
[válaszok erre: #47343 #47344 #47350]
Kiváló dolgozó
Klown adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


fgabor87



Tagság: 2014-04-02 14:17:03
Tagszám: #129911
Hozzászólások: 1630
47341. Elküldve: 2015-09-21 09:37:40,

MinDigTv

[11896.]

Azt hiszem Vácon láttam a vonatból egy olyan triplex yagit, aminek le volt szedve mind a két reflektora, és úgy volt párhuzamosan a fallal felfogatva. :D
Gondolom az volt a koncepció, hogy ha fent van a reflektor, akkor távolabb kell tenni a faltól, ami macera. :)
Na ilyen helyekre tökéletes a logpeer. Elég furán néz ki a yagi reflektorok nélkül. :D Azt nem is tudom, hogy mennyire hatékony. Nem is értem, hogy merre van fordítva, mert az adó mögött van a ház, és a váci adó irányított.
[előzmény: (47337) MyChroLesLie, 2015-09-20 22:32:44]
Kiváló dolgozó
fgabor87 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


MyChroLesLie



Tagság: 2003-10-25 14:23:40
Tagszám: #7090
Hozzászólások: 3610
47340. Elküldve: 2015-09-21 08:31:57,

MinDigTv

[11897.]

Igen igazad van, csak összehasonlítottam lepkével. ;) Magyarán ezen paraméterei a Yaginak jobbak és a lényeg hogy így kevésbé érzékeny a zavarjelekre. Persze feltéve ha a zavar nem az antenna első irányából érkezik. Mert akkor nincs mit tenni. ;)

Üdv, mcll (Laci)

1x Vu+ Solo 4K (DVB-S2 x2, DVB-T2/C x1), 1x GigaBlue UE UHD 4K (DVB-C, DVB-S2x), 3x uClan Ustym 4K Pro (DVB-T2/C, DVB-S2x)
[előzmény: (47338) Amatőr61, 2015-09-20 23:39:29]
Kiváló dolgozó
MyChroLesLie adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6950
47339. Elküldve: 2015-09-21 06:45:07,

MinDigTv

[11898.]

Nekem zavar szempontjából szerencsém van, mert a torony ellenkező irányban van mint az utca. Igaz, az antenna le is van földelve, ami csökkenti a zavarokat. Ha az adó és a zavarforrás egy irányban van, csak az antenna áthelyezése segíthet. Minél messzebb legyen a zavarforrástól, vagy az épület túlsó oldalán legyen hogy az épület árnyékolja a zavart.
[előzmény: (47336) Zolien, 2015-09-20 21:39:46]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8046
47338. Elküldve: 2015-09-20 23:39:29,

MinDigTv

[11899.]

Szia.

"...a hátsó reflektornak köszönhetően csak egy irányból vesz (hátulról semmit)."

Sajnos, ezen kinyilatkoztatás nem felel meg a valóságnak, ugyanis az irányított yagi antenna nem csak szemből vesz, vannak oldalnyalábjai is, bár ezek kétség kivül lényegesen kisebbek, mint a főnyaláb.
A másik, hogy a reflektorfal ellenére az összes antenna hátulról is veszi a jelet, igaz jókora csillapítással : lásd előre/hátra viszony.
[válaszok erre: #47340] [előzmény: (47337) MyChroLesLie, 2015-09-20 22:32:44]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


MyChroLesLie



Tagság: 2003-10-25 14:23:40
Tagszám: #7090
Hozzászólások: 3610
47337. Elküldve: 2015-09-20 22:32:44,

MinDigTv

[11900.]

Én a sokelemes irányított Yaginak vagyok a híve. Ezek az adott irányból egy elég szűk területen képesek a jelet venni, és a hátsó reflektornak köszönhetően csak egy irányból vesz (hátulról semmit). A lepkék jók, csak oldalról is beszűrődik a nem hasznos jel, ami problémát okozhat (pl rossz motor, vagy egyéb zavarjelek). Bár egy hosszú Yagi sokkalta érzékenyebb a lepkéhez képest, ami ilyen közeli adónál túlvezérlést okozhat, de inkább használok egy ilyen Yagit ilyen helyen, és utána az antenna tövénél csillapítótagot teszek be, mint egy lepkét. Így bár a hasznos jelem is csökken (de ez nem gond mivel annak jelszintje amúgy is túl magas), de a zavarjelek is csökkennek ezáltal. Ha pedig innen hosszú a kábelem vagy több osztó van, akkor vagy a csillapítással lehet játszani, vagy beteszek egy vonalerősítőt.
Szerintem legalábbis. ;)

Üdv, mcll (Laci)

1x Vu+ Solo 4K (DVB-S2 x2, DVB-T2/C x1), 1x GigaBlue UE UHD 4K (DVB-C, DVB-S2x), 3x uClan Ustym 4K Pro (DVB-T2/C, DVB-S2x)
[válaszok erre: #47338 #47338 #47341] [előzmény: (47336) Zolien, 2015-09-20 21:39:46]
Kiváló dolgozó
MyChroLesLie adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.01274299621582 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail