Én még egy héttel ezelőtt is észrevettem ugyanezt a hibát a Paramount Channelnél. Most vasárnap ismét láttam. Olyan, mintha már rossz adást kapnának, bithiba nálam sincs.
Hétvége óta figyelem, hogy a Paramount ch. elég sűrűn akadozik, a fél képernyő bekockásodik. Csak ennél a csatornánál vettem észre. Délután, este figyeltem csak. Random időközönként de általában 20-30 percenként de volt már, hogy 3-5 percenként is. Jelszintek jók, bithiba nincsen. totál rálátásom van az adóra.
Gerecse a vételkörzet.
Másnál esetleg?
De, ez is lehetne egy megoldás. Csak akkor kell még egy antenna, bele még egy erősítő. Azonos frekin csak a D és az E-van, ami így elég nagy területen, Zebegény, Szob, Ipolydamásd, nem is működik rendesen a hegyoldalról visszaverődő és összekuszálódó jelek miatt. De engem nem érint.
Azért nem léptem még meg, mert egyrészt akcióban van még az önkormányzat, próbálja intézni a zebegényi átjátszót. Nem egyszerű eset...
Másrészt előrelátóan úgy lett felhelyezve az antenna, hogy a közvetlenül a tetőajtó mellé. Azaz annyi az átforgatás, hogy fel a padlásra (lakásból nyílik), tetőajtó kinyit, csavar kilazít, antenna elforgat, rögzít, és kész. Dőlésszögön néha még kell igazítani, ahhoz kell egy 10-es kulcs. Max 10 perces művelet az egész.
De már jártam úgy, hogy korai volt az átforgatás, és mehettem fel visszacsinálni. :D
Hát valóban érdekes :D
Jólehet ez a félévente való antenna állítgatás :D
Off: Nekünk meg a hűtőnk az ilyen hogy cipelni kéne évente 2x Mert 15 fok alatti kamrában megse nyikkan, nyáron meg 30 fok felett nem menne -szerencsére az utóbbi nem szokott probléma lenni, Most nincs kedvünk cipelgetni, igyinkább a konyhában kerülgetjük. Persze új hűtőről van szó, a régi orosz gyártásúval nem volt ilyen baj....
ON:
Esetleg úgy nem menne hogy 2 antennával és akkor mindkét irányba lenne egy-egy? Akkor nem kéne forgatni. Ami egy frekin van az elvileg csak erősíti egymást, ami külön azzal sincs baj, ami jó az jön be.
Legalábbis elvileg, Korábbi hozzászólasaidból tudva hogy elég érdekesen megy az a környék :(
Érdekes egy technológia. :D
Nekem szerencsére magától visszajött, de volt már máskor is ilyen. Nem tudom, mennyire sűrű, mert kb csak a forma-1-et nézem, esetleg néha megy a háttérben amíg reggelizek, de az is csak hétvégén.
Lassan meg mehetek fel a tetőre antennát forgatni, mert ősszel elvész Nagymaros, és át kell fordulni Nagy-Hideg-hegyre, ami meg majd jövő tavasszal tűnik el. :D
Itt a helyi TV adója szórakozik ha olyan kedve van :D
Kiirja a box hogy nincs jel, és addig nem is lesz míg a távkapcsolón nem lapozok egyet aztán vissza. Van amikor egymás után 10x is ez van. Máskor csak néha, de van hogy hetekig semmi. Már 2x biztos állítottak rajta hogy hátha jólesz, most úgynézki hogy jó, és volt pár hete lehetőségem a helyi tv-ben látogatást tenni, ott mondták hogy ezt a hibát nekik nem is mutatja a rendszernapló.
Hello, köszi a választ, Mórról veszem, vettem a jelet, a grazi b mux jön továbbra is uhf 23on, innen jött szépen az A mux is uhf26-on, Gerecse indulásáig, most egyik adó sem jön, átgondolt tervezés eredménye :)
Amúgy még nem áltak át T2-re, jelenleg párhuzamos az mpeg2es és a T2es sugárzás.
--< LG 82UN85003LA TV, Mutant 4K HD51, VU+ UNO, 100cm Gibertini forgatóval, földi: ATX91 Yagi, Triax FM3, ALCAD AM-356 közösitő erősitő+ALCAD AL-105 táp, vételi hely Mór Fejér megye
Átgondolandó a másik topikból (11585 számú hozzászólás) http://www.netboard.hu/viewtopic.php?topic=9232 fmdx.hu beírása Rechnitz telephely adókarbantartásáról augusztus hónapban. Mint írja az új antennarendszerről gyakorlatilag nem sugároz északi irányba. Persze Te keletre vagy tőle,de hátha ez az oka...
Sziasztok, Nem tudja valaki esetleg, hogy a Dorog / Kis-Strázsa-hegy E-MUX UHF43-on mikor indulhatott el? Ha nem is pontosan, de mondjuk az elmúlt 2-4 hónapban, vagy korábban? Pár hete hónapja nem tudom fogni az osztrák 1es MUXot UHF43/Rechnitz adóról, és keresem az okot, de eddig nem találom, és arra gondoltam, hogy esetleg Dorog zavar be. köszi
--< LG 82UN85003LA TV, Mutant 4K HD51, VU+ UNO, 100cm Gibertini forgatóval, földi: ATX91 Yagi, Triax FM3, ALCAD AM-356 közösitő erősitő+ALCAD AL-105 táp, vételi hely Mór Fejér megye
Az HBO esetében a kódolatlan napokkal az volt a baj, hogy olyankor eléggé korlátozott volt (sugárzási jogok miatt), milyen filmeket lehetett bemutatni. Gyenge kínálattal meg nem tudod meggyőzni a nézőt, hogy előfizessen.
Az AXN már sokadszorra került megnyitásra a Mindig TV-n, egyrészt jó az ilyen promo időszak, de gyakorlatban nem hiszem hogy hoz plusz előfizetőt az Extra csomagra.
Ehhez az adott csatornák beleegyezése is szükséges. A legtöbb nem megy ilyenbe bele. Volt még pár évvel ezelőtt is, hogy az HBO évente 2-3 alkalommal napokra kinyitotta mindenhol a csatornáit. Én évek óta nem láttam ilyet.
Én azt tanácsolnám alakítsanak azaz legyen egy olyan csatorna amilyen a Telekom indított Bónusz néven,egyesek úgy is nevezik etetős csatorna,felváltva mondjuk az AXN esetében két hétig utána egy másik kódolt csatornát helyeznék,persze csak ha engedélyeznék.