Köszönöm segítségedet. Megpróbálom lefelé engedni az antennát. Van egy jó uhf erősítőm, azt még megpróbálom belekötni, ha legközelebb lejövök ide, talán segít a pixeleket megszüntetni.
Még fél méternyi változtatás is lehet hogy elég lenne !
Ha nincs más akkor a rúdon fel - le tolva , esetleg közben kissé forgatva próbálkozz jobb vételi pozíciót találni !
Sajnos ezt már nem tudom megtenni, mert egy 3m-es árbocot telepítettem egy faház ldalára és nem szeretném azt összefurkálni, másrészt 1-2m-es áthelyezés talán kevés is lenne.
Próbáld áthelyezni az antennádat (nem forgatni) más pozícióba úgy , hogy közben figyeld a 22ch jelszintjét !
Kell hogy változzon , akkor a legjobb , ha mind az öt mux szintje közel egyforma !
Szép estét!
Alsóörsön próbálom beprogramozni a vevőmet a kabhegyi csatornákra. Az a tapasztalatom, hogy míg az 51-es, 57-es csatornák jelminősége 85-90%-os, addig a 22-es csatornáról még 40%-ot is nehezen kapok., így csak rossz minőségű pixeles képem van. Másnak is van ilyen tapasztalata, vagy az antennám frekvenciamenete a gond,
köszönöm előre is a választ.
üdv. mobil
Igen a D5000-nél így van, viszont van H5000, ott már normális a csatorna sorrend rendezése. Van kábelem és mindigem is, így variálnom kellett rendesen a régebbivel.
Samsung az tud alakítani, rokonom tv-jén a csatorna módosításokkor totál meghülyül mint irtam korábban, ha valamit betesznek a 8-asra akkor az addig ott lévő a lista végire kerül, de ez azonnal nem tehető vissza a 9-es programhelyre mert akkor ami ott volt az vándorol a végire. úgy hogy egyesivel hátulról haladva átkell számozni az egészet. Most ráuntam jó a Mindiges alap sorrend, a Samsung válasza: "Ez a felhasználók kényelmét szolgálja, felhasználóbarát megoldás" azóta sem értem miben.
Másik telefonom ha hívnak, akkor nem lehet letenni ha nem akarom felvenni, mert egyből zár a telefonzár, A Samsung szerint nem kapcsolható ki mert ez is a felhasználók érdekében van...
Úgyhogy legközelebb bármit veszek a Samsung kizárva..
A Samsung TV-mben anno nekem is érdekesen viselkedett a modul (TechniSat, ha jól emlékszem). 1-2 hétig működött, aztán elhalálozott. Visszavittem a modult, alig akarták elhinni, hogy nem működik, 10 tv-ben kipróbálták, tényleg nem ment. Kicserélték, az új 1-2 hét után ismét elhalálozott, egyszerűen nem hitték el, hogy megint, mert "a modulokban nincs, ami meghibásodjon". Próba után belátták, hogy az sem jó, tényleg nem viccelek, de mivel nem volt másik, így a pénzt kaptam vissza. Átmentem a másik üzletbe, ott vettem egy másik típust (Strong), hiba nélkül működött egy évig, utána anyuékhoz költözött a tv...
Miért nem kívántált néki hasonlóan üres rubrikákat a bankolós oldalán? Hihetetlenül pofátlanok tudnak lenni. Vajh a válaszoló kimutatásában ez egy megoldott ügyként jegyzõdött?
Ez lenne a definíció? Na ne vicceljünk. Nem szinonímákat kerestem a közleményre, hanem konkrét tényeket. Persze senki nem fog padból kiesve jelentkezni, hogy én hibáztam, de legalább tanulhattunk volna belõle, bentebb láthattunk volna a rendszer bélrendszerébe, ha ennek a hibának természete feltárásra kerülhetett volna. A bennfentesség erre nem terjed most ki, úgy látszik, hiába netboard.
A Samsung épp most rázott le azzal, hogy forduljak a szolgáltatóhoz, mert a kártya nem hozzájuk tartozik. Ja, még azt is írták, hogy nem szükséges ennek a menünek a használata. :D
Mindig TV facebook oldal kérdésre, mondjuk azért lehetett volna egy rendes kiirás is...
"Tegnap este és ma hajnalban modulációs hiba miatt a keleti országrészben 22::55 és 3:00 között leállás volt. Az adás helyreállt, a kellemetlenségért szíves elnézésüket kérjük!" [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2015-08-11 17:51:07]
Kedves Illetékes!
Jó lenne tudni mi volt tegnap este.
Titkos?
Azért országos kiesés azért nem semmi egy MUX esetében.
Illetve azt is jó lenne tudni, hogyha legközelebb lesz ilyen , akkor kinek lehet szólni?
Aki bármit tud igazán megírhatná.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2015-08-11 17:14:02]