Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499737/0 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (76/22
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 

EnJoe



Tagság: 2004-10-20 08:27:53
Tagszám: #13293
Hozzászólások: 1938
47086. Elküldve: 2015-07-30 23:51:58,

MinDigTv

[12151.]

Egy hiba, Győr az MTV2 adásának sugárzását nem 1992-ben kezdte meg, hanem a 1970-es évek végén. Ha már történelem, megemlíthetem, hogy az első EMV által kifejlesztett és legyártott 4 kW-os KF modulált színes adó (1969 - 1975 között Budapesten üzemelt az UHF24 Magyar Televízió 2.) lett áttelepítve Győrbe, ahol a szabadhegyi adótoronyban 1992-ig, azaz a új 20kW-os adó üzembe helyezéséig tartalék adó nélkül üzemelt. Az adóberendezés a diósdi Rádió és Televíziómúzeumban megtekinthető.
üdv EnJoe
[előzmény: (47084) d97es, 2015-07-30 21:03:49]
Kiváló dolgozó
EnJoe adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


franjobp



Tagság: 2011-04-23 20:55:55
Tagszám: #93292
Hozzászólások: 5859
47085. Elküldve: 2015-07-30 23:47:21,

MinDigTv

[12152.]

Szuper lett a grafikai ábrázolás. :-)
Annyi csak, hogy az RTL indulása előtt Csávolyon az R7-es csatornán ment az MTV2 is, erre emlékszem. De hogy mikor aktiválták ezt a frekvenciát, passzolom...

One frekvencialista
http://directone.franjo.nhely.hu/Frekvencialista-20260607v2.pdf
[előzmény: (47082) d97es, 2015-07-30 19:26:28]
Kiváló dolgozó
franjobp adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


d97es



Tagság: 2014-08-28 16:00:43
Tagszám: #130539
Hozzászólások: 1331
47084. Elküldve: 2015-07-30 21:03:49,

MinDigTv

[12153.]

Ezen kívül van még Kiskőrös CH33 MTV2 is szintén átjátszóadóként. Itt csak a gerincadók vannak feltüntetve az NMHH adatbázisa alapján.
Egyébként köszönöm az egyik fórumozónak, hogy segített hivatalos dokumentumokkal igazolni az adatbázis hibáit. Végre eljutottunk oda, hogy javították.
Ha valaki hibát talál, az írjon és intézem. Lassan profi leszek benne. :-D
[válaszok erre: #47086] [előzmény: (47083) exchange, 2015-07-30 20:11:08]
Kiváló dolgozó
d97es adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


exchange



Tagság: 2013-11-24 16:36:07
Tagszám: #129091
Hozzászólások: 806
47083. Elküldve: 2015-07-30 20:11:08,

MinDigTv

[12154.]

Ez tetszik. Átlátható. Köszönöm.
Szegeden egyébként még az R8 M1 és AZ E31 Tv2 is használva volt. De ezek csak átjátszók voltak gondolom azért maradt le :)
[válaszok erre: #47084] [előzmény: (47082) d97es, 2015-07-30 19:26:28]
Törzstag
exchange adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


d97es



Tagság: 2014-08-28 16:00:43
Tagszám: #130539
Hozzászólások: 1331
47082. Elküldve: 2015-07-30 19:26:28,

MinDigTv

[12155.]

Készítettem egy grafikus ábrázolást az analóg földfelszíni adóhóhálózat 1990 és 2012 közötti változásairól.

http://goo.gl/Zk5cSE

Lehet, hogy nem ide való, de ma a MinDig TV használja ezen frekvenciák nagy részét.
[válaszok erre: #47083 #47085]
Kiváló dolgozó
d97es adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


d97es



Tagság: 2014-08-28 16:00:43
Tagszám: #130539
Hozzászólások: 1331
47081. Elküldve: 2015-07-30 14:31:34,

MinDigTv

[12156.]

A Life Network nem közösségi csatorna, hanem kereskedelmi. Csak az Origo egyik csatornája közösségi, az Ozone Network. A Parlament TV pedig már P+, de mindenképp jobb választás lenne, mint a jelenlegiek. Nekem valami hasonlóság van a P+ csatorna műsorainak arculata és az Ozone műsorai között, bár az NMHH óriási pontosságú adatbázisa alapján más a tulajdonos. Ha már zenecsatorna, akkor inkább a VH1 és lehet, hogy egy Film Mánia vagy Film Café csatornával is jobban járnánk, mint a Film+2-vel.
[előzmény: (47080) treiby85, 2015-07-30 14:21:55]
Kiváló dolgozó
d97es adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


treiby85



Tagság: 2010-09-09 18:27:37
Tagszám: #88344
Hozzászólások: 432
47080. Elküldve: 2015-07-30 14:21:55,

MinDigTv

[12157.]

Én először kivenném az Ozone Network kivételével az összes közösségi csatornát.
Azonban a jogszabály miatt a teljes csatornakínálat (beleértve minden ingyenes és fizetős adót) legalább 10%-át kell közösségi csatornáknak alkotnia. Mindig TV Extra esetében ez a szám jelenleg 58, ebből 5 közösségi, vagyis megfelel az előírásnak.
Ha az M6 HD miatt kivesznek 3-4 fizetős adót, akkor is 50 felett marad a kínálat, vagyis maradni fog az 5 közösségi csatorna.
Azonban ezeknek a szerződése határozatlan időre szól, vagyis bármikor lecserélhetők.
Vagyis az Ozone Network mellé jöhetne akár holnap is a Life Network, FIX TV és Parlament TV, esetleg maradhat egyik vallási adó is, de NEM mindkettő.
És akkor még ki kell venni 3-4 SD csatornát is, hogy az M6 HD elférjen. Én az Echo TV, Muzsika TV, TLC és a három Filmbox adót venném ki. Betenném helyette a Film+2 adót és egy jó zenecsatornát (1Music Channel vagy Viva).
Így is marad 55 csatorna a teljes kínálatban, ami már tartalmazni fog 5 ingyenes HD adót.

DVB-T INFO
facebook.com/mindigtvextra l dtvnews.hu l frekvencia.hu l www.dvbtmap.eu l www.satbroadcasts.com
[válaszok erre: #47081]
Törzstag
treiby85 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nsanya72



Tagság: 2010-09-28 14:26:55
Tagszám: #88885
Hozzászólások: 304
47079. Elküldve: 2015-07-30 13:53:03,

MinDigTv

[12158.]

Üdv. mindenkinek.
Tudna valaki segíteni abban ha az M4-ről veszek fel egy WayteQ HD-95CX műsort és le játszom az lg led tv-n akkor két szélén két fekete csík látható és össze van nyomva a kép.
Valami okosságot tud rá valaki?
Előre is köszönöm.
[válaszok erre: #47092]
Törzstag
nsanya72 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
47078. Elküldve: 2015-07-30 10:54:41,

MinDigTv

[12159.]

MinDig TV frekvenciacserék Tamási vételkörzetében: http://dtvnews.hu/hirek/mindig-tv-frekvenciacserek-tamasi-vetelkorzeteben



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


franjobp



Tagság: 2011-04-23 20:55:55
Tagszám: #93292
Hozzászólások: 5859
47077. Elküldve: 2015-07-29 21:50:19,

MinDigTv

[12160.]

Egy SD csatorna kikerülése nem elég egy HD csatorna számára. Legalább még 3-4 csatornát el kellene pakolni a C MUX-ról az M6HD indulása előtt. És ezzel szerintem további HD csatorna nem is várható, legalább isca T2-re való átállásig, figyelembe véve az így tovább szűkülő kapacitást.

One frekvencialista
http://directone.franjo.nhely.hu/Frekvencialista-20260607v2.pdf
[előzmény: (47076) Tomiii, 2015-07-29 18:27:21]
Kiváló dolgozó
franjobp adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tomiii



Tagság: 2015-06-19 09:38:59
Tagszám: #131703
Hozzászólások: 44
47076. Elküldve: 2015-07-29 18:27:21,

MinDigTv

[12161.]

"Nem igazán akarják kiépíteni az E-MUX hálózatát, annak ellenére sem, hogy a digitális sugárzást érintő korlátozásokat már feloldották idén júniusban."

Nincs rá pénz.

"Ez akkor lesz majd sarkalatos kérdés, ha elindul az M6HD és a C MUX-ból további alap vagy családi csomagos csatorna kerülhet majd az E MUX-ba"

A Sportklubot kivették, asszem a D-ről, bár az SD volt.

"Kezdhetik is a hatalmas nézettségű közösségi csatornákkal (az Ozone Network-ön kívül)."

Törvény kötelezi a szolgáltatókat arra, hogy X csatornánként legyen egy közösségi csatorna.
[válaszok erre: #47077]
Zöldfülű
Tomiii adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


payback12



Tagság: 2008-03-09 12:50:03
Tagszám: #56849
Hozzászólások: 421
47075. Elküldve: 2015-07-29 18:26:26,

MinDigTv

[12162.]

Hát igen az a baj a mindigtv-vel, hogy nagyon kevés a HD csatorna, na meg a kínálat sem a legjobb, kevés az ingyenes csatorna. Kár, hogy pont az rtl, tv2 páros az ingyenesek között van, na meg hogy létezik ez a két csatorna egyáltalán...
[előzmény: (47074) d97es, 2015-07-29 17:07:40]
Törzstag
payback12 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


d97es



Tagság: 2014-08-28 16:00:43
Tagszám: #130539
Hozzászólások: 1331
47074. Elküldve: 2015-07-29 17:07:40,

MinDigTv

[12163.]

Az E Mux jelenlegi kínálatából a Discovery Science, a DIGI Sport 2, az HBO és az Euronews ér valamit. A többit oda teszik, ahová akarják. Szerintem pont ilyen felesleges az ECHO TV, Paramount Channel, Filmbox csatornák, valamint a Muzsika és Sláger közül az egyik. Tehát nyugodtan dobálhatnak ki csatornákat. Kezdhetik is a hatalmas nézettségű közösségi csatornákkal (az Ozone Network-ön kívül). Máris lesz hely a gondolom mindenki által hiányolt M6 HD-nak is.
[válaszok erre: #47075] [előzmény: (47073) franjobp, 2015-07-29 15:58:38]
Kiváló dolgozó
d97es adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


franjobp



Tagság: 2011-04-23 20:55:55
Tagszám: #93292
Hozzászólások: 5859
47073. Elküldve: 2015-07-29 15:58:38,

MinDigTv

[12164.]

Ez akkor lesz majd sarkalatos kérdés, ha elindul az M6HD és a C MUX-ból további alap vagy családi csomagos csatorna kerülhet majd az E MUX-ba (ha esetleg onnan kigyomlálják a kiegészítő csomagokat). Mert akkor kénytelenek lesznek lépni az ügy érdekében, ha nem akarnak előfizetőket veszíteni. A mostani közösségi csatornák átpakolása miatt nem hiszem, hogy sokan sírnának... Az viszont meglehet, hogy a mostani, főleg kiegészítő csomagokat tartalmazó E MUX hálózatát valóban nem éri meg bővíteni. Vajon ezeknek a kiegészítő csomagoknak hány előfizetője lehet? Mert 700 forintért, amennyibe ugye havonta 4 darab kiegészítő csatorna kerül az Aktív és a Világjáró csomag esetében, sok!

One frekvencialista
http://directone.franjo.nhely.hu/Frekvencialista-20260607v2.pdf
[válaszok erre: #47074] [előzmény: (47072) treiby85, 2015-07-29 15:47:39]
Kiváló dolgozó
franjobp adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


treiby85



Tagság: 2010-09-09 18:27:37
Tagszám: #88344
Hozzászólások: 432
47072. Elküldve: 2015-07-29 15:47:39,

MinDigTv

[12165.]

Nem igazán akarják kiépíteni az E-MUX hálózatát, annak ellenére sem, hogy a digitális sugárzást érintő korlátozásokat már feloldották idén júniusban.
Például van jónéhány közepes és kisteljesítményű teljesítményű adó is, ami elég távol van a szerb vagy román határtól, mégsem akarják elindítani, pedig már Szerbiában is lekapcsolták az analóg hálózatot.
Gondolok itt pl. Kőszeg, Szombathely/Torony, Zalaegerszeg, Lenti, stb. adókra, amik a mai napig sem indultak el.

DVB-T INFO
facebook.com/mindigtvextra l dtvnews.hu l frekvencia.hu l www.dvbtmap.eu l www.satbroadcasts.com
[válaszok erre: #47073] [előzmény: (47071) Patyomkin, 2015-07-29 14:48:29]
Törzstag
treiby85 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
47071. Elküldve: 2015-07-29 14:48:29,

MinDigTv

[12166.]

"Kivéve Gerecse"
Azért ez is megérne egy misét, hogy oda miért is nem jutott freki? Csak pár ezer ember nem tudja nézni, nekik az is smafu?
Sajnos mióta ezt tudom, nem tudok dülőre jutni az E mux hiányával. icon18.gif icon16.gif
[válaszok erre: #47072] [előzmény: (47070) exchange, 2015-07-29 13:51:48]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


exchange



Tagság: 2013-11-24 16:36:07
Tagszám: #129091
Hozzászólások: 806
47070. Elküldve: 2015-07-29 13:51:48,

MinDigTv

[12167.]

Mondjuk azért legalább a összes gerinc adón lehetet volna E mux (Kivéve Gerecse) Főleg hamár ingyenes csati is került oda...
[válaszok erre: #47071] [előzmény: (47069) kjoe27, 2015-07-29 12:06:32]
Törzstag
exchange adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kjoe27



Tagság: 2007-01-02 14:57:45
Tagszám: #39307
Hozzászólások: 554
47069. Elküldve: 2015-07-29 12:06:32,

MinDigTv

[12168.]

Akkor hol itt a gond? Gyűjtsenek inkább pénzt a DAB indulására, ha javasolhatom.
Korábban sem volt itt semmiféle országos műsor, de Kabhegy-Budapest fedettségének összeérő szélin sosem volt gond. Vannak sokkal rosszabb vételi helyek az országban.
Franciák policy-je volt, hogy minden nagyváros kapjon egy adót; luxus de legalább lehet szobaantennával is venni, ami korábban nem volt elképzelhető (legfeljebb VHF-en).

Ezért írtam, hogy a város nagy részét szépen kitakarja a hegység, de Várpalota-Kőszárhegy-Seregélyes-Dunaújváros vonalig Budapest remek térerővel jön, erről tanuskodnak még itt-ott az AM-Mikró antennák is.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2015-07-29 12:19:25]
[válaszok erre: #47070] [előzmény: (47068) payback12, 2015-07-29 07:56:17]
Törzstag
kjoe27 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


payback12



Tagság: 2008-03-09 12:50:03
Tagszám: #56849
Hozzászólások: 421
47068. Elküldve: 2015-07-29 07:56:17,

MinDigTv

[12169.]

Köszi a választ!

Nekem is jön itt Székesfehérvár mellett a pesti E mux stabilan egy egyszerű lepkeantennával, csak érdekelt hogy mégis mikor bővítik tovább a hálózatot...
[válaszok erre: #47069] [előzmény: (47065) Tomiii, 2015-07-28 21:15:49]
Törzstag
payback12 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kjoe27



Tagság: 2007-01-02 14:57:45
Tagszám: #39307
Hozzászólások: 554
47067. Elküldve: 2015-07-28 21:34:48,

MinDigTv

[12170.]

én inkább kabhegyet javasolnám, ha a városban akarjuk venni. Pest felől a Velencei hegység árnyékol. Fehérvár indulása előtt Kabhegyre dobtam fel a logpert. Azóta az automata kereső Fehérvárt állítja be ami van, de pl. E muxot kabhegyről teszi a listába. Így jön a helyi tv is a logperrel. icon32.gif
[előzmény: (47065) Tomiii, 2015-07-28 21:15:49]
Törzstag
kjoe27 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
47066. Elküldve: 2015-07-28 21:31:45,

MinDigTv

[12171.]

"A városi csatornáknak teljesen saját muxuk van, a MinDig TV-nek semmi köze hozzájuk. "

Tisztában vagyok vele, nem ebben a topicban kellene tárgyalni!
icon72.gif

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[előzmény: (47065) Tomiii, 2015-07-28 21:15:49]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tomiii



Tagság: 2015-06-19 09:38:59
Tagszám: #131703
Hozzászólások: 44
47065. Elküldve: 2015-07-28 21:15:49,

MinDigTv

[12172.]

"Melyik MinDigTV MUX -on van?"

A városi csatornáknak teljesen saját muxuk van, a MinDig TV-nek semmi köze hozzájuk.

"Sziasztok! A fehérvári E multiplexet (UHF43) mikor kapcsolják végre be?"

Tudtommal nem tervezik mostanában bővíteni az E mux lefedettségét pénz hiányában, de Széchenyi-heggyel érdemes próbálkozni.

"Mekkora lehet a lefedettsége??? Ki, milyen távolságból tudja venni?"

Én Synaps tetőantennával veszem Zámolyon (kb. 60 km, csak a Synaps boxal jön, az jobban megemészti a QPSK-t), a jelminőség 40-100 % között ingadozik, de általában stabil a kép. Valószínűleg vételhatáron vagyok.


[válaszok erre: #47066 #47067 #47068]
Zöldfülű
Tomiii adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
47064. Elküldve: 2015-07-28 15:42:55,

MinDigTv

[12173.]

icon32.gif icon50.gif
[előzmény: (47063) Melba, 2015-07-28 14:38:58]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Melba



Tagság: 2004-12-30 09:50:56
Tagszám: #14732
Hozzászólások: 755
47063. Elküldve: 2015-07-28 14:38:58,

MinDigTv

[12174.]

Hello, köszi az infót neked is, közben túl is vagyok a kipróbáláson tökéletesen működik 5 Voltról a kérdéses erősítő, lekeresett közel 200 csatornát a légből kapott kábelon, persze abból sok a kódolt is, osztrák T2-es-ek (a T2-eseket természetesen nem a WayteQ HD-95CX kereste le, mivel az csak sima T-s, de a táp feladást az csinálta), és szlovákok is. Közel 20 db külföldi is nézhető, ezek kódolatlanok osztrák + szlovákok fele-fele arányban. Vételi hely Fertőd.

--< LG 82UN85003LA TV, Mutant 4K HD51, VU+ UNO, 100cm Gibertini forgatóval, földi: ATX91 Yagi, Triax FM3, ALCAD AM-356 közösitő erősitő+ALCAD AL-105 táp, vételi hely Mór Fejér megye
[válaszok erre: #47064] [előzmény: (47050) ITI, 2015-07-24 14:45:44]
Törzstag
Melba adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


-Pasa-



Tagság: 2008-11-29 21:08:42
Tagszám: #66135
Hozzászólások: 637
47062. Elküldve: 2015-07-28 11:43:36,

MinDigTv

[12175.]

icon21.gif icon21.gif icon21.gif
Egyébként jogos a kérdés...
[előzmény: (47060) miki2002, 2015-07-27 17:28:04]
Törzstag
-Pasa- adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.012248039245605 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail