És miért nem?
Nekem nagylepkém van és érdekes módon 100%-osan teljesít semmi bajom nincs vele...
Amiko Mini HD Combo SE-n
Csépán Szentesről összes Mux 99/99% mivel nekem Békéscsaba felé néz onnan az E-mux 93/90% ez nagylepke és 2 combo megy vele...
*Ha valamire reagálsz, használd a "válasz" gombot!
*Mielőtt megsértődnél nézd meg az "előzmény"-t! (talán nem is neked szólt)
*Szerkesztéshez/törléshez használd a Skin#5-t
Ekkora távolságból kell az erősítő. Nekem egy nagylepke antennám van, 30 dB-es erősítővel és meglepően jól működik, 140-160 Km távolságból is vesz adókat és már 3e-ért kapható.
Mindent írsz, csak azt nem hogy milyen messze vagy és mekkora teljesítményű adótól. Könnyen lehet hogy túl nagy jelet kap az antenna, amin az erősítő csak ront. Hiába kapcsolod ki a tápfeszt, az nem ugyanaz, mintha kiiktatnád az erősítőt.
Az lehet hogy valahol van benne egy erősitö , mert ha kikapcsolom akkor a jelszint lényegesen lecsökken és csak az A és a D muxot látja ekkor a jel minöség közepes . Egyépként az erösitövel a jel minöség nagyon jó de amikor megakad a hang és a kép pár másodpercre akkor a jel minöség hirtelen leesik gyengére de utánna vissza áll a nagyon jó értékre .
Egy misét megér kitenni egy ideiglenes csöre erösitö nélkül elvileg a tetötér jelentösen árnyékolja a jelet . A zajos jelen csak ronnt az erösitö .
Egyépként a telepitéskor adott boxon is akadozik az adás a jelszint ott legyem 0 ra .
3 méretben kaphatóak ezek a logper antennák, azt csak a kötés véget linkeltem.
Ha a Telefunken menüjében kikapcsolod az aktív antennát, akkor lejjebb megy a jelszint? Mert ha igen, akkor valahol csak van benne egy erősítő. Valószínűleg az elejéről a profilban hátramenő koaxban van, ezért nem látod.
Csak egy akármilyen csőre vagy rúdra ideiglenesen told ki tetőn kívűlre az antennát. Egy próbára így is elég lesz, szerintem.
Egyébként mit ír a Telefunken a minőségre? Mert ugye ott nem %-ot ír ki, hanem gyenge; jó; nagyon jó.
Ennél jóval hoszabb az antenna amit felraktak kb dupplája a koaxon külsö erösitöt nem láttam . Ami érdekes , hogy a miskolc és eger városi tv adók akadozás mentesen jönnek , pedig azok helyi tv adók és nem a szomszédban vannak , de stabil 50 % os jelszintel jönek . A tetön kivüli kihelyzéshez egy tetö tartót kell csinálnom mivel sátor tetös a házunk . Nyilván akkor az antenna lehet a gondd . Mivel már a kép is akadozik nem csak a hang .
Jó antenna a logper bizonyos helyeken. Ha tudod, rakd ki mindenképpen tetőn kívűlre, jó magas árbócra.
Az erősítőt látni kellene, ha megnézed. Ha nem látható, akkor az elején a fekete műanyag kupakot leszedve látni a kötést.
Erősítő nélkül a koax direktben van bekötve.
Legtöbbzör gyertya erősítővel szoktuk szerelni, akkor azt ilyen módon kell bekötni, minél közelebb az antennához.
Azt nem tudom mit raktak fel pontosan de ponnt igy nézki az antenna minnt ez a tipus . ISKRA P 2845 DTT G , szerintem nem szerelhetem ki belöle be épitve van gondolom . Lehet érdemes lenne kihelyeznem tetön kivülre .
Lehet igazad van. Annak idején akinek dolgoztam, akkor 4ezret kínált bruttóban szerelésenként. Nem vállaltam.
Viszont ha valaki ennyire kevés pénzért elvállal egy munkát, akkor azt végezze el tisztességesen, vagy ne vállaljon ennyire olcsón. Vagy bizonyos embereknél csak a pénz felvétele a lényeg, a munka meg marad?
Senkit nem szeretnék ezzel megsérteni, tudom a pénz, na de.....
A legújabb 11.4 est raktam fel rá .
Csati váltáskor is csinállja , de csati nézésekor ismétlödöen . Elöbb a 8.a verziót raktam fel hogy a 11.4 es felmenjen , nem tudom vissza lehete tenni a korábbit bár olvastam az tönkre teszi a boxot .
Megmondom őszintén, hogy a Telefunken tényleg csinál hang kimaradásokat de inkább csak csativáltásoknál. Csak úgy magától nem hallottam, pedig apámnál 2 évig üzemelt egy ilyen.
Bele olvastam a Telefunken fórumban és mindenki a box hanghibájára panaszkodik , úgynézki nem az antenna lessz a gonnd hanem a box . Pontosan mindenkinél ugyan az a gond jelentkezik a hang random módon akadozik , idövel a kép is a jel stabil . Minden bekapcsolásnál ki irja hogy bizonyos csatornák jele nem elérhetö törlöm e , pedig elérhetöek .
Az a vicc benne hogy a Mindig tv extránál én ragaszkodtam a wayteq helyett a tekefunkenhez mert abban azt a csatornát oda rakom ahova akarom .
Még van 12nap hogy vissza küldjem és vissza téritik az árát . Vagy leszervezem velük a wayteqre cserét .
Ismerösömnek wayteq boxa van kértem hozza el hogy leteszteljem hogy jel problémám van e , hát a boxon megnéztük és nincs akadás .
Ezt ne is említsd. Felénk is így dolgoztak a nagy szakik. Legalább 50 helyen voltam abban az időben utánuk szerelni. Legtöbb helyen a padlástérben ledobták a földre az antennát, régi öreg koaxra rákötve, aztán akkor éppen ment, ami ment.
Undorító munkákat csináltak nagy pénzért,persze nem a tulaj fizette.
Az erősítőt ne kikapcsold, hanem szereld is ki.
Bár nem tudom milyet raktak fel, de gondolom valamilyen gyertya erősítőt.