A kábeles piac érdekviszonyai elvileg nem érvényesek a műholdas és a földi digitális platformon. Mégis ez alapján működik, pedig egyáltalán nem kellene így lennie.
Mese, hogy egyénileg szelektálva többe kerülne. Mindig az a drága termék, amit felhasználás nélkül kidobunk, fizetünk érte, de nem nézzük.
Egy normális eladó/vásárló ügyletben a kölcsönös paraméterek dominálnak. A kereskedő igyekszik minél jobban kiszolgálni a vevő elvárásait. Jelenleg ehhez minden feltétel adott mégis egy harmadik fél előnyei érvényesülnek. Pedig a szolgáltató érdeke is lenne, hogy ne továbbítsa a kis nézettségű érdektelen csatornákat, hanem helyettük jobb minőségben adhatná a valóban használtakat. Különösen ilyen sávszélesség hiányos rendszereknél.
"Pedig minden ( technikai ) feltétel ma már adott ehhez"
Ezt taglalnád? Régebben milyen technikai feltétel gátolta az egyéni választékot? Könnyen belátható, de nem egy részletes, levezetős cikk megjelent az évek során a témában, hogy miért van ez így, ahogy van /ahogy lennie kell/.
Az általad várt műsorválaszték pont az efiknek nem kedvezne. Az oka egyszerű, hiszen a teljes infra struktúrát ugyan úgy fenn kellene tartani sőt az egyéni választék miatt az emberi és a technikai hátteret még nagyobb költséggel. Emiatt úgy nézne ki, hogy az alap csomag ára megközelítené a jelenlegi kb: második csomag árát /2000-3000/ és ehhez az árhoz jönne hozzá az egyéni csatorna ár.
A másik verzió ha olcsóbb az alapkínálat ára. Kikerülne a kínálatból rengeteg csatorna (lehet, hogy az általad favorizált csatornák kerülnének ki) a bennmaradok egyéni ára nőne kb: lennének a közszolgálatiak + 3 db közösségi + a tv2 csatornái + rtl csatornái + sport1-2 (ez attól függ, hogy az NB'-et ki birtokolja)+ via3-6 és a pornó csatornák + (párt csatornák). kb erre a körre zsugorodna egy idő után. Ennek az ára pedig hasonló lenne a mostani nagyobb csomaghoz csak kevesebb csatornával.
vagy ott a Slim Drivers nevű progi, megkeresi a gépen fel nem telepített, és telepíthető illesztőprogikat és telepíti. Nekem működik, sokszor használom, biztonságos mert nem a netről összekutyult progikat tesz fel, hanem gyárikat (már ha kodek problémád van)
Én sem használok win8-at, de ez csomag a leírása alapján tartalmazza a szükséges ACC codecet és win8-ra is települ: http://www.windows8codecs.com/ üdv EnJoe
Szia.
Ilyen tunert használok, bár win7-en. Nem ismerem ezt a programot, másikkal nekem is voltak hasonló gondjaim, ott az volt, hogy alapból rossz hangsávot ad a kép mellé. Hangsáv váltogatással mindenhol lett hang.
Azóta a VLC-t használom tévézésre, mert az összes általam kipróbált progi silány volt.
Van itt valaki , aki mostanában műszerrel mérte Tokaj vételkörzetében ezt a mux-ot ?
Tőlem nézve az adó északi irányban van , a négy mux (ch.: 43,31,60,26) "normálisan" fogható , de az E (ch.:35) jelminősége (C/N , BER) nem a legjobb a többihez képest ! Elforgatva az antennát nyugati irányba , 2-3 fokkal már a vétel összeomlik , keleti irányba kb, 20 fokkal mozdítva viszont néhány dB-es jelszintesés mellett a minőségi paraméterek beállnak a többi MUX hasonló szintjére !!!
Mintha ez az egy MUX nem ugyanabból az irányból jönne , ahonnan a többi ?!
Kipróbáltam több antennát (kislogper , nagylogper , Iskra D1015) , elvittem oldalirányban 15-20 métert is , de ugyanazt tapasztaltam velük !!!
Az hogy lehet , hogy csak egy frekvencia , amit ráadásul a legnagyobb teljesítménnyel sugározza az adó , ilyen fura hibát produkáljon ? Nincs itt valami gond az adó(antenna)oldalon (SNF rendszer) ???
Sziasztok.
Használ valaki mindig tv-t
laptopon windows 8.1-el?
Asus U3100 USB dvb-t tunerrel.
DVB-dream programmal próbálom.
de nincs AAC hangom.
Közszolgálatiaknak van hangja mert az nem AAC
De TV2 RTL k-nak és a többinek nincs.
Codec gondja van de nem találok használható kodeket.
Tudna esetleg ebben segíteni valaki?
Pü-be is jó
Part_wish
Kb mikor lesz muxonkénti lista? tehát hogy melyik csatorna melyik muxon lesz.
Fehérgyarmatról hunnan lesz az E MUX jövőre. csak úgy kiváncsiságból frekvencia.hu vagy E34 Vagy E52?
Ja , de faxa is volt , mikor a pekingi olimpia előtt két héttel bejelentették , hogy az addig (7-8 év) MPEG-2 rendszer helyett MPEG-4-ben indul a közvetítés ! Addig a 7-9 ezerbe került boxokat el lehetett dobni , és az akkor még négylevelű lóhere ritkaságú 40 ezer forintosba kellett invesztálni !
És mellesleg a T2 szabványa sem volt még meg, amikor nálunk elindult a DVB-T.
Igaz, hogy 2009 szeptemberében lett kiadva a szabvány [ETSI EN 302 755] , de tartalma (várható tartalma) 2008 decemberében - amikor indult a MindigTV - már elég széles körben ismert volt.