Ezeken az adatokon semmi csodálkozni való nincs. Tavaly szeptember óta a csodadobozzal sem tudtak semmi értelmeset kezdeni. Egy ideig ment rajta úgy ahogy a mindigo is aztán ezt is szinte teljesen kitörölték. Pedig mi előfizetők mèg fizetünk is érte. Talán többet érdemelnénk. A kommunikációjuk meg szóra sem érdemes. Kritikán aluli amit müvelnek.
Igen, minden országnak a térségben UHF sávban 470-700 MHz közti tartományban 6 országos multiplex koordinált, csak a 6. MUX-ot (F MUX) nem hasznosította az NMHH.
...a technológia váltásoknak 3 finanszírozója lehet:
1. a TV néző - amikor vennie kell egy új készüléket, hogy továbbra is tudjon TV-t nézni
2. a TV néző - akinek az adójából az állam finanszírozza a technológia válást
3. a TV néző - amikor az előfizetési díjba a szolgáltató beépíti a technológia váltás költségét
...lehet választani...
Sőt, nem csak a moduláció emelésével lehetne növelni a kapacitást, hanem a még mindig DVB-T rendszerben üzemelő A és B multiplexek T2-re állításával és a hatodik országos lefedettségű multiplex pályáztatásával, bár utóbbi kettő addig nem történik meg, míg az NMHH-ban erről döntés nem születik és ez a következő néhány évben valószínűleg nem fog megtörténni.
...ez van mindenhol...sőt az okos telefonodon beszélsz valakivel, hogy szeretnél valamit venni, két perc múlva megnyitod a telefonodon a böngészőt és a reklám ablakban már kapod is az ajánlatokat...az összes telefon hívásod le van hallgatva...ehhez képest mit számít az, hogy mit nézel a TV-ben...
A földi digitális szolgáltatáson is lehetne feljebb menni minőséggel. Komoly sávszélesség növelő hatása lenne (x1,5), ha 64 QAM modulációról felmennének 256 QAM-re - szerintem, ezt csak azért nem merték meglépni, mert ehhez vételi oldalon jobb jel/zaj viszonyt kell biztosítani - jelenlegi adóteljesítményekkel az ellátottsági terület csökkenne.
Az összes szolgáltató a "múlttal" küzd, AH meglépte a STB cseréket, komoly összeget invesztált a h.265-re, "UPC", Digi ill. a T (műholdasok) is kénytelen életben tartani a SD sugárzást (kapacítás korlátok mellett), mert a kihelyezett STB állományban több 10 ezres nagyságrendet képviselnek a csak SD képes vevőeszközök (mpeg2 SD/ mpeg4 SD). Ezeknek a cseréje több 100 millós tétel lenne, amit meg kell finanszírozni.
Nálam 2008 óta üzemelt egy Telekom satos Intek vevőegység, már a 3. tápegységet fogyasztotta, két hete ment végleg tönkre, flash memória hibásodott meg. Több, mint 12 év szép üzemidő egy ilyen kommersz elektronikától...(még a Tesla-k sem bírják eddig https://villanyautosok.hu/2021/01/23/a-tesla-a-kotelezo-visszahivasbol-is-penzt-csinal/) - Bocs az OFF-ért
Kábelen és IP-n eleve több a hely még multiplex alapokon is.
IP-n most kezdődött a váltás.
Már csak azok mennek az előfizetőhöz, amiket éppen kér, és még a felvétel is a felhőbe megy, nem hozzá.
Ezzel a technológiával elvileg tetszőleges számú csatorna adható a lehető legjobb minőségben, alkalmazkodva az egyes végpontok technikai lehetőségeihez.
Ilyen a földi digitálison és a műholdason nem jöhet szóba.
A kérdés arra irányult, hogy mi a jó a kábelesben, a műholdashoz és a földihez képest. Erre írtam hogy több csatorna ugyanannyi pénzért. Az előfizetőt az nem fogja érdekelni, hogy a mindig tv-n azért csak ennyi csatorna mert ennyire van kapacitás.
Ha nincs is rá szükség, árban akkor is kedvezőbb lehet egy tv+internet vagy tv+internet+telefon csomag, mintha az AH-tól igényled a tv-t és más szolgáltatótól az internetet. A Telekomnál ha jól tudom a tv+net csomag már 6000.-Ft körül elérhető. A mindig tv esetében meg a családi+a minicsomag már önmagában 4000.-Ft felett van.
"a szolgáltató pedig közli, hogy kapcsoljak analógra arra vállal SLA t.. "
Ha szaggat a digitális, akkor már analógon is látható romlásnak kellene lennie. De ha ez rendszeres hiba, 300.-Ft tőlük egy boxot kérni, ha azzal is előjön a probléma, akkor már be tudod jelenteni.
Nekem működik. Huawei Mediapad M5 Lite. Annyi problémám van csak vele, hogy ha egyszer megszakadt a net és a pufferből is elfogyott az adat, akkor megáll és nem talál vissza, hiába nyomogatom a play gombot. Ilyenkor kell a műsorújságből újra elindítani a nézett csatornát, ami azér rossz, mert nem jegyzi meg az előző állapotot, hanem a lista elejére ugrik. Dehát tudjuk, nem ez a felhasználóbarát, hanem az internetező szerzetes. :)
Az hogy nem felhasználóbarát egy dolog .
Működésbeni problémák vannak .
A play áruházban olvastam a kommentek között hogy mióta kijött ez az un friss verzió azóta gyakorlatilag használhatatlan .
Megtalálta az ügyfeles Back office munkatárs - ez kifejezetten tetszik a bölcsek kövét hogy neki működik nem érti hogy nálam miért nem .Biztosan le van tiltva v.mi az androidon - mondta .
Megírtam mondom letiltom aztán írok hogy nem jó mert unatkozok aztán meg feloldom a tiltást és akkor láss csodát működik .
Olykor kegyetlenül lassan tölt be, illetve számomra nem felhasználóbarát a menüje és a használata, inkább a Direct NOW appot használom rendszeresen. Viszont ha néha bele is nézek, működik, csak nagyon lassú.
Senki nem használ mindig tv applikációt ?
Az ügyfélszolgálat képtelen megválaszolni a nagy kérdést miért nem működik illetve miert van az hogy egyszer igen egyszer nem .
Egyetlen épkézláb válaszuk nem volt 4 hét alatt .
"digitálisnál ráadásul visszirányos erősítőt kell berakni. "
Mivan?
"Így a többfelé osztásnál erősítőt, digitálisnál ráadásul visszirányos erősítőt kell berakni. "
A satnál is (így, vagy úgy) kell erősítő. Az más dolog, hogy ez a legtöbb esetben a fejben van.
"Nem volt kódolatlan a DVB-C, így kellett hozzá a szolgáltató doboza."
Jóideje már (szinte) minden tévében van CI+ fogadó. Az ritka, hogy a szolgáltató nem tud CI modult adni (kivéve persze a Tré, az IP fosával)
"Amióta megvan a tükröm, még nem csavarta ketté a szél; pedig volt 1 jópár vihar.
LNB-cserét megoldom magamnak. Ha most hirtelen gond lenne bármelyikkel (tükör, fej)
beraknék átmenetileg 1 másikat. (fejből van 1 pár bontott single) "
Sajnos(?) nem mindenki (a többség) olyan ügyes, mint te.
Kábelen a legtöbb adó majdnem kétszeres bitrátával megy, mint bármelyik magyar csöves DTH-n.
Féligazság csak, amit leírtál.
Nálunk nincs optikai kábel, csak hagyományos koaxos kábeltévé; elég gyenge jellel.
Így a többfelé osztásnál erősítőt, digitálisnál ráadásul visszirányos erősítőt kell berakni.
A kevesebb távirányítót mi megoldottuk 1 taníthatóval.
Nem volt kódolatlan a DVB-C, így kellett hozzá a szolgáltató doboza.
Amióta megvan a tükröm, még nem csavarta ketté a szél; pedig volt 1 jópár vihar.
LNB-cserét megoldom magamnak. Ha most hirtelen gond lenne bármelyikkel (tükör, fej)
beraknék átmenetileg 1 másikat. (fejből van 1 pár bontott single)