Szia!
Alapvetően egyetértek Veled, akinek nem tetszik valamelyik szolgáltató kínálata, váltson. Viszont nem szabad figyelmen kívül hagyni hogy a fórumra szinte kivétel nélkül a hibákat, hiányosságokat írják fórumtársaink. A túlnyomó többség biztos meg van elégedve az általa választott szolgáltatóval. Igaz akadnak olyanok is akiknek semmi sem elég jó, Őket nem kell komolyan venni.
Meg a kábeleslobbi, ugyanis ők meg a kódoláshoz ragaszkodnak minden formában. Emiatt lett kódolt szinte az összes tévécsatorna. Beleértve még a HírTV, ATV, és egyebeket is. Régebben TV3, SATeLIT, Z+, MusicMax, minden.
És amiatt ment félre ez az egész rendszer. Kábeles díjat kapsz, ha kódolt vagy. Nem hinném, hogy ez más országban is így lenne...
"Kíváncsi vagyok, a két nagy kertévé ezt hogyan fogja megoldani."
Az is egy módszer, hogy csinálnak egy RTL II-t, ahová átpakolják a műsorokat, majd elkezdik nyomni a reklámokat, hogy akarod nézni például a Való Világot? Akkor fizess elő! Ha nem tudsz, akkor csesztesd a szolgáltatódat stb.
Végén marad egy ingyenes RTL Klub, akár "Barátok Nélkül" is. Elvileg megtehetik.
Épp ezt akartam kérdezni, a régi opricum 4100 c nem is látja , viszont a upc humax hd látja , le is tárolja a duna m1 hd stb nézni is lehet de az m3 -t az sem látja és nem tárolja le ? Miért ?
Egyébként nem a digitális átállás van elcseszve, hanem a kábeles rendszer. Sajnos a kábellobbi szava döntő. Túlzott befolyást szereztek, így ők döntik el, mi van.
Addig, amíg külföldön előfordul, hogy az adott csatorna fizet (!!) azért, hogy bekerülhessen egy adott szolgáltató műsorrácsába, nálunk csak és kizárólag a kábelesektől akpott pénzre alapozva indítanak új csatornákat. Tartalom, színvonal=0, mégis megélnek, akkor is, ha 0 a nézettségük, mert a kábelesektől (az előfizetőktől) jön rá a pénz. Hiába nem nézel rá az adott csatornára soha életedben, akkor is fizeted érte a díjat!
Az MTVA többi csatornája teljesen ingyenesen jut a kábelesekhez, DTH-khoz, és mellesleg kötelezően bent is kell lenniük mindenhol.
Az, hogy egy adott szolgáltató ingyenesen megkap egy csatornát, nem jelenti azt, hogy azzal nincs költsége, hiszen be kell forgatnia a rendszerébe, fel kell a dni műholdra, stb, stb. De ez már más téma, hogy hogyan lesz az ingyenes csatornákból 2.000 Ft / hó. Egybe vannak gyűjtve a csatornák, nem kell külön antennákat, vevőberendezéseket vásárolnod, üzemeltetned, csak bedugod a kábelvéget a tévébe, és megy.
"Csak figyelned kellett volna, és tudnád miért van kódolva. Ha a MinDigen kódolatlan, akkor a többi szolgáltató sem hajlandó érte fizetni, hiszen a MinDig nézői előnybe kerülnének. "
Magyarul a kábeltévések ingyen kapják a közszolgálati csatornákat.
Ahoz képest nálunk a legkisebb csomag kábelen:2200 ft(közszolg.+2 kereskedelmi+pár német fta+rai uno)
Megy a lehúzás....de részemről be is fejeztem a témát...
Úgy elvan cseszve nálunk az egész digitális átállás ahogy van.
Free M3-at:)
Csak figyelned kellett volna, és tudnád miért van kódolva. Ha a MinDigen kódolatlan, akkor a többi szolgáltató sem hajlandó érte fizetni, hiszen a MinDig nézői előnybe kerülnének.
Kíváncsi vagyok, a két nagy kertévé ezt hogyan fogja megoldani. Vagy szerződést szegve lekódolják a műsorukat a MinDigen, vagy érdekes helyzet elé állítják a kábeleseket, DZH-kat...
"...7000 Ft az a kártya egyszeri ára"
"...további 4000 Ft három évre maga az M3 jogosítás, ez 111 Ft havonta a csatornáért"
..."illetve a kábeltévések is jogosan elvárják, hogy ha tőlük műsordíjat kér a médiaszolgáltató..."
El kéne gondolkodnod, hol is állsz!
"NEKTEK MAGYAROKNAK - tisztelet a kivételnek - talán már semmi sem jo"
"de sajnos csak a mézes madzag van elhúzva az itt élök orra alatt.Bele lehet szagolni. A politika viszont papolja hogy igy meg ugy segitjük a határ túloldalán élö magyar nemzetiséget"
Olyan gané módon van tálalva a digi. átállás, hogy képzeld: tényleg feszengünk.
Jogunk van hozzá? Igen! Mint ahogy ahhoz is joga van embereknek, hogy a mézesmadzagoknak tapsoljanak.
A t. társaság nehezen, vagy egyáltalán nem képes elfogadni a másik véleményét. Miért kellene "egyenvéleménynek" lenni? Ha nem tetszik valami ugyan úgy jog azt kimondani, mint ahogy az is , ha tetszik.
Ne feledjük!: Fejétől bűzlik a hal.
Mélységes tiszteletem a munka dandár részét végzőknek!, sajnos az üvegpalota lakói kritikán aluliak...
Esküszöm, az utolsó off, de az Eutelsat 9A szerintem ez MTV csomagtól elterkintve egy elég érdektelen műhold, szóval csak ezért nem fogom ráállítani a tányért.
Az anyaországon kívül élők sem maradnak retrocsatorna nélkül, hiszen számukra M3 kódkártya kerül bevezetésre, ez annyiban különbözik a fentiektől, hogy kizárólag az M3 csatorna vételét teszi lehetővé, szintén 3 éves időszakra 11000 Ft összárért, mely az időszak leteltét követően 4000 Ft-ért hosszabbítható újabb 3 évre.