Teljesen egyetértek amit írsz !
Pilismarót-Dunaparton nagy nehézségek árán sikerült Nagy-Hideg hegy vételét megoldani. Profi antenna, erősítő stb. Attól tartok hogy Nagymaros esetében az adó teljesítményével lesznek problémák ! Föltesznek majd 0.1- 0.2 kW ERP-s adókat, az nem sokat fog segíteni.
Feltételezés amit írok !
Ne legyen igazam !!
Muxok ide muxok oda azért maradjunk a földön.
A Mindig Tv 2014 nem fog előrántani még pluszba 10-15 HD adást és még melette 10-20 újabb adót versenyezve a Digi vagy UPC kábel kínálattával.
Ezért nem gondolom hogy itt valamiféle csoda lesz kibontakozóban, de szívesen csalódom.
Egedi [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2013-08-17 15:21:50]
A budapesti adók a hegyek által takarásban vannak, nekem nem sikerül a vételük. A Nagy-Hideg-hegyi adó szintén takarásban van, a visegrádi hegyoldalt megcélozva a visszaverődő jel irány érzéketlen erősítős nagylepke vagy erősítős háromágú antennával vehető, de a vétel nagyon zavarérzékeny (vasút, időjárás, lombos fák). A váci átjátszóadó szintén takarásban van és kicsi a teljesítménye. Hála a döntéshozóknak novembertől a nagymarosi átjátszóadó is átáll digitálisra. Ez várhatóan megoldja Verőce, Kismaros, Visegrád, Pilismarót, Dömös és részben Zebegény valamint Szob ellátását. Nagymaroson akik rálátnak az adóra (hacsak nem ellát felettük az adó) szintén örülhetnek, sokak viszont ismét csak a Visegrád irányából visszaverődő jelek sikeres vételében bízhatnak.
Évtizedek óta sokan a kékesi adó analóg adásait vesszük, ha a digitális adás nagyobb teljesítményű lenne, akkor ez az adó továbbra is a legjobb megoldás lenne számunkra.
Egyetértek. Kékesen is kell antennát cserélni, nem csak korlátozva van a kisugárzott teljesítmény?!?!
A K44 és főleg a K39 teljesítménye (15,5 és 7,6 kW) érthetetlenül kicsi az eddigi nagy analóg lefedettséghez és a többi digitális gerincadó teljesítményéhez képest.
Itt a Dunakanyarban, 80 km-re a toronytól sokan vesszük az analóg adást, pld. erősítős nagylepke, vagy nagy nyereségű Yagi antennával.
A digitális vétel tapasztalataim alapján csak utóbbival működik elfogadhatóan. Legjobban a K69 a 30,9 kW, legkevésbé a K39 a csekély 7,6 kW miatt. Ezért várjuk sokan a teljesítményemelést.
Tegnap óta nekem lekeresi a B muxot, pedig, nincs is lefedettség. :D
Törzstag
Leíratkozott felhasználó
36478. Elküldve: 2013-08-16 20:39:30,
MinDigTv
[22731.]
Az NMHH-s csatorna PDF alapján Budapestnél még van egy UHF34-es csatorna, ami szabad. Meg akkor ott van még az ex RTL Klubos UHF24-es, ami szintén szabaddá vált most már. Az ex TV2-es UHF58-ra megy le a mostani C MUX az UHF62-ről, azaz így az nem lesz szabad. Meg van még az ex M1-es UHF41-es, ez akkor azt jelenti, hogy Budapestnél a jelenlegi 3 MUX mellé még további 3 MUX jöhet fel. Ebből ugye 2 még az AH-jé, és egy meg gondolom körzetieknek lesz. Ez akkor legalább még + 15-20 új TV csatorna. Gondolom most a 3 ex analóg adó átállítása, és antenna cserék vannak folyamatban, és utána indul a további 2 MUX az AH-tól. Hát jövőre nagy zsongás lesz a média piacon, nem érdemes akkor most további hűséget vállalni a jelenlegi kábeles, vagy műholdas szolgáltatónál.
Üdv mindenkinek!Kettő kérdés foglalkoztat,az egyik. Tokaj 63,68-as csat.marad október 31. után is vagy változni fog,ill.az adó teljesítménye lesz-e nagyobb?A második kérdés.A társkártyával kapcsolatos.Igényelni 2db lehet az első 300-huf a második 400-huf az aktiválási dij kártyánként 2900-huf.A régi ügyfeleknek miért nem lehet elengedni a aktiválási díjat,ill. miért csak 2db társkártyát lehet igényelni?
Válaszokat előre is köszönöm!
pontosítani fogjuk a MinDig TV oldalon is, eddig a hivatalos "NMHH-s" neveket használtuk, de sok esetben ez valóban félrevezető lehet és emiatt pontosításra szorul.
Nagyon köszönöm, hogy jelezted, módosítottam. Sajnos az új kis adókról nincs infóm, ugyanígy a városi tv-kről sem (kivétel a kettő, amelyik AH toronyról ad).
Ha tudtok nekem erről infóval szolgálni, akkor legyen szíves jelezzen! Előre is köszönöm!
Igen, ez is megfordult a fejemben, de nehezen hittem el.
Bár, nekem is van egy Samsung kamerám, amelyen a Back feliratot úgy fordították, hogy Fekete...
---------------------------------------
Read only felhasználók számára itt a válasz
Jol irta a jelenséget, a Samsung A szerias tv-iben rosszul voltak lefordítva az FW üzijei.
Nekem is volt és egy ismerősömnek is ilyen.
Sajnos az ezek a készülékek csak Mpeg-2 szabványt ismerik, ami itthonra nem jó.
Szeretnék egy helyesbítést kérni, mivel a dvbtmap.eu-n az aug.1-én indult bakonyszentlászlói átjátszóadó NEM Bakonyszentlászlón van. Való igaz, hogy eredetileg Bakonyszentlászlóra tervezték a tornyot, de domborzati gondolom okok miatt áttették a projektet Veszprémvarsányba, ahol nagyobb domb van és jobb lefedettséget biztosít. Így a Bakonyszentlászló/Veszprémvarsány TV-relé Veszprémvarsányban van, a frekvencia.hu-n helyesen van jelölve a térképen:
http://www.fmdx.hu/transmitters-hng-bakonyszentlaszlo.htm
Valószínűleg nem jól emlékszel, mert nem hiszem, hogy azt írta volna ki, hogy Merevlemez nem támogatott. Inkább Videó, vagy Kép nem támogatott, vagy ilyesmi felirat lehet az.
Tök egyértelmű, hogy csak MPEG2-t tud a tévé, Magyarországon viszont MPEG4 van.
---------------------------------------
Read only felhasználók számára itt a válasz
Remélem, az október 31-i lekapcsolás után gyorsan megtörténnek a frekvenciacserék is, bár mondjuk én azért tartok attól, hogy a tavaszi antennacseréig a tornyokon nem lesz teljesítményemelés... Elkezdhették volna ezt az egész cirkuszt korábban is, és őszre már az antennacserék is megtörténhettek volna...
Igen, igazad van, ez csak október 31 után lehetséges, az eredeti első hozzászólásomban én is így írtam.
Most megtévesztett a frekvencia.hu-n található " DVB-T műsorszóró hálózat (Magyarország) " táblázat alján található zöld hátterű szöveg:
"tervezett csatornaváltás (2013. 09.03-09.29 között) - régi (új)"
Nagyobb kékesi adóteljesítménynél már a Dunakanyar bizonyos részein is többen elérnék a MinDigTV-t. 2 éve nagyteljesítményű antennákkal én is kínlódok, több kevesebb sikerrel, pld. az időjárás függvényében.
A 36312. számú hozzászólásomban kérdeztem az alábbiakat, de sajnos nem kaptam választ:
"Tudja valaki, hogy Kékesről mikortól és mekkora teljesítménynövelés (ERP) várható?
Jelenleg:
MUXA CH44 15,5 kW
MUXB CH39 7,6 kW
MUXC CH69 30,9 kW "
Tudom, hogy a C a 69-ről a 44-re, az A pedig a 44-ről az 53-ra vált már szeptemberben. Mekkora adóteljesítmény tartozik majd ezen csatornákhoz?
Előre is köszönöm a válasz(oka)t.