Az aktív DVB-T antenna valószínűleg 5 vagy 12 V-ot kíván a kábelen, mint távtáplált erősítő. Az LNB/fordító pedig 12 és 18 V körüli feszültségekkel dolgozik. DVB-T és DVB-S közösítő alkalmazásakor a sat rendszer az, amelyik egyenfeszültséget is szállíthat a kábelen. Passzív földfelszíni antennával talán sikerülhet.
Nem azt írtam hogy nem lehet, mert mindent lehet, de az nagyon sokba kerül. Ilyen antennával akkor sem érdemes, ezt a németeknek csinálták, ahol sokkal nagyobb a jel. Nálunk ez felejtős. 30 km-re a kislepke, vagy hasonló antenna, erősítő nélkül, bőven elegendő.
Mint tudvalévő, alkalmazásuk multifeed igények esetén igazán indokolt.
Ha megjelenítené valaki a kféle holdakról beérkező jeleket, akkor az ún. "fókusz folt" a tányér szélein elkeskenyedik és függőlegesen megnyúlik.
A pár centis hullámhossz miatt az "elnyúlt" fókuszban nagyon mások a fázisviszonyok, ezért ha mindet összeszedjük, a tányér egyik széléről érkező jel szépen kioltja a másikról - a valamivel hosszabb utat megtevőt -, ezért akár pont az ellenfázisban érkezőt.
Éppen az a lényeg a multifeedekbe szánt kiskupakos fejeknél,
hogy minél kisebb, de hasonló fázisú területen gyűjtsék be a jelet.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
Szia!
Nekem volt ilyen antennám, szétszedtem, mert kíváncsi voltam hogy az erősítője ellenére miért annyira gyenge rajt a jel. Igencsak meglepődtem, amikor 3 rövid botantennát találtam benne. Ennél még a kislepke antenna is nagyobb jelet produkált, erősítő nélkül. Az csak 1800 Ft-ba került és nem kell neki táp. Nem tudom hogyan gondoltad a tápot az erősítős antennának, közösítve a forgatóval és a fejtáppal.
Üdv.
Antenna közösítő használható egy forgatós parabola, és egy aktív DVB-T antenna esetében?
Az ilyen típusú antennák mennyire használhatóak?
A budapesti adótól 30km-re vagyok.
Gigablue UHD UE 4K [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2018-08-23 15:07:22]
Sziasztok! Úgy látszik nem lesz semmi az 1.9E projektból, mert szerencsére az olasz foci maradt a Digin.
Így lesz egy Inverto Multiconnect fejem. Kérdés, hogy erdemes erre kicserélnem a fent lévő pár éves Digi által adott valamilyen Smart nevű quad fejet? Csak egy kimenetet használok, így elég a single. Vajon jobb less a vétel, ha beszerelem a multiconnect fejet vagy nem érdemes babrálni vele?
Ha szemben vagy, akkor a bal oldalra, ha a tükör mögül kukucskálsz, akkor jobbra, úgy, hogy az antenna közepe felé nézzen. Vagyis a két fej minimális szöget zár be egymással, az antenna csatlakozós végén kicsit nagyobb a távolság, mint a sapkás végénél.
A szomszéd lelépett a nagy létrával, így azom sincs. A kis létráról nem érem el a fejet, csak az tükör hátulját.
Mást nem vettem még, mert közben nyaralni mentünk, meg okoskodom, hogy mi lenne a legjobb megoldas.
Lehet az lesz, hogy veszek egy multiconnect fejet, ahogy írtad, és egy diseqc kapcsolót, és megpróbálom a fejet odadrótozni,ragasztani a mostani fejhez. Ha szemben állok az antennával, akkor a thorra beállított lnb mellé, jobb oldalra kellene felrakni valahogy? Kb abban a szögben, mint a thor?
Sziasztok!
Kaptam egy Humax DCI2000 műholdvevőt igaz,hogy régi,de örültem neki hogy így majd az S2 csatik is mennek.Sajnos nem megy távirányítóval.A távirányítót ellenőríztem fényképezővel látni az infra led működését.Próbáltam több féle univerzális távirányítóval a rajtuk megadott iletve a neten talált humaxos kódokkal,sajnos így se ment.Persze jó volna tudni a valódi kódját
Ezek után gondoltam leellenőrzöm az infra vevőt .Hogy lássam hogy is kell működjön egy régi tuner hibás GI box előlapját levettem rámértem az infra vevőre első láb test második láb bő 4V aharmadik lábon picit kevesebb .Ezután a távirányítót nyomogatva a harmadik lábon a feszültség kb. 0.7V-ot esik.A Humaxnál is leellenőríztem így és pont így viselkedik.Ezek után arra gondolok,hogyha táv hiba akkor a távirányító kristálya ,ha készülék hiba akkor esetleg szoftver hiba lehet ! Mi a véleményetek?
Talán a fej frekvenciája elhangolódott a nagy melegtől.
Próbáld meg valamelyik csatorna frekijét megváltoztatni (ujra hangolni) .
Ha ez segít akkor a többit is újra kerestetni.
-Nézd meg , hogy a tüköe kis mértékben nem állítódott e el .
Lehet az elállítódás miatt kissé gyengébb a jel és így érzékenyebb az elhangolódásra .
-Lehet , hogy víz került be a fejbe és a melegben megnőtt a páratartalom .
Hidegben lecsapódik és leül a víz a fejen belül valahol.
De ezek csak találgatások, így látatlanban.
Egy új LNB 1-2 ezer Ft . Cseréld ki , hátha ez megoldja a problémát.
Lehet még a koax kábel a melegben megnyúlik és a középső szál
( mint a bowdennél) rövidebb lesz a külső szigeteléshez képest.
A rövidebb belső ér pedig már nem ér be a fej F csatlakozójába a szükséges hosszan.
Vágj le a kábelből pár cm-t és blankold újra és úgy tedd rá az F csatlakozót.
Valamelyik tip hátha bejön.
Üdv: R.A.
http://antennaszerelés.hu [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2018-08-14 14:55:21]
már pár éve használom a korábban digi-hez felszerelt parabolát a thor műholdak vételéhez, de sajnos idén nyáron előjött az a hiba, hogy ha nagyon meleg van akkor a beltérin semmilyen jel nincs, 0% - t ír minden csatornára. Ha nincs az a nagy meleg, akkor viszont tökéletesen nézhető minden csatorna. Gondom nem is a meleggel lehet a gond, inkább a napsütéssel, csak hát a kettő összefüg ugye. Merre induljak el, mi lehet hibás? A fej talán?