Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
|
 f2f2

Tagság: 2006-01-31 16:40:43 Tagszám: #26456 Hozzászólások: 4045 |
2541. Elküldve: 2016-03-18 15:11:33, Szakemberek segítsenek!
|
[4926.] |
Nem hinném hogy e fórum fejlesztéséhez
Posta Úrnál kellene bekopogni.
amire most netboard útvonalon bejövük régen bizonyos kutya névvel is lehetett ki emlékszik ?
wkutya vagy w.kutya
valami ilyesmi
Lehet az egész már 10 éve is nagy százalékban pont így nézett ki és nem sok fejlesztés volt azóta vagy semmi.
|
| | | [válaszok erre: #2546] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 bojsza

Tagság: 2009-06-14 22:18:15 Tagszám: #75364 Hozzászólások: 5737 |
2540. Elküldve: 2016-03-18 13:37:28, Szakemberek segítsenek!
|
[4927.] |
Szia!
Még sajna nem hozta a postás.
üdv.: bojsza
Nincs egyszerűbb dolog a világon, mint egy megoldott probléma. / Blaise Pascal /
|
| | |
[előzmény: (2539) bojsza, 2016-03-18 13:32:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 bojsza

Tagság: 2009-06-14 22:18:15 Tagszám: #75364 Hozzászólások: 5737 |
2539. Elküldve: 2016-03-18 13:32:56, Szakemberek segítsenek!
|
[4928.] |
"bár lehet sokat segítene, ha egy menüben is benne lenne. ... "
Nem nagyon nézhettél szét, mert nincs eldugva.
Lap alján ---> Általános Fórum Szabályzat ---> http://www.netboard.hu/forum-szabalyzat.htm
Nincs egyszerűbb dolog a világon, mint egy megoldott probléma. / Blaise Pascal /
|
| | | [válaszok erre: #2540] |
[előzmény: (2537) gtohun, 2016-03-18 12:53:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gtohun

Tagság: 2014-03-18 09:52:55 Tagszám: #129862 Hozzászólások: 64 |
2538. Elküldve: 2016-03-18 12:58:57, Szakemberek segítsenek!
|
[4929.] |
DU tervezem az Inverto B Ultra Single beszerzését, van esetleg amire érdemes vele kapcsolatban figyelni?
SatSystem-es csodába megy majd.
Amíg nincsennek levelek, addig gyorsan azt a BBC-t meg akarom találni ;)
|
| |
|
Kezdő
|
|
 gtohun

Tagság: 2014-03-18 09:52:55 Tagszám: #129862 Hozzászólások: 64 |
2537. Elküldve: 2016-03-18 12:53:46, Szakemberek segítsenek!
|
[4930.] |
Szia
A linket köszönöm, bár lehet sokat segítene, ha egy menüben is benne lenne. ...
@Merlot:
Ebben egyetértünk, bár egy két felirat lehet nem igényelne olyan komoly fejlesztést.
Korábbiaknak megfelelően jó hétvégét.
|
| | | [válaszok erre: #2539] |
[előzmény: (2534) bojsza, 2016-03-18 10:35:41] |
|
Kezdő
|
|
 Smart0

Tagság: 2015-07-23 16:54:56 Tagszám: #131807 Hozzászólások: 1977 |
2536. Elküldve: 2016-03-18 10:51:31, Szakemberek segítsenek!
|
[4931.] |
A legnagyobb hiányosság, hogy nincs keresés, ezért kérdezik meg ugyanazt újra és újra.
|
| | |
[előzmény: (2535) Merlot, 2016-03-18 10:45:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
2535. Elküldve: 2016-03-18 10:45:55, Szakemberek segítsenek!
|
[4932.] |
Valahol igazat tudok adni neked, és mindenki másnak, aki beleütközik ilyen problémákba - és ezzel összeütközést generál a fórumtársakkal -, holott valóban semmi nem szabályozza, hogy milyen technikai korlátokat kell(ene)betartania ezen a fórumon a regisztrálás után hozzászólásra jogosult tagoknak.
Etikai szabályzat létezik, gondolom ezzel találkoztál. Ehhez csak annyit, hogy sokan nem törődnek ezzel (sem), ugyanazt a hozzászólást bemásolják több helyre is, vagy pl. keményen politizálnak, ami ugyancsak tiltott.
Ez egy meglehetősen öreg fórummotor, aki járt már más fórumokon, össze tudja hasonlítani azokkal. Régen megérett már a sat-fórum is egy technikai megújításra, amit időnként meg kellene lépni.
Csak pár példát.
Viszonylag egyszerű programozói eszközzel el lehet érni, hogy pl. egy hatalmas méretű (pixelben) kép ne nyomhassa szét a fórum írásfelületét. Más fórumokon alkalmazzák is ezt, pl. 800 px-nél nem jelenik meg nagyobban, akár mekkora képet is linkel oda valaki.
Aztán másutt van lehetőség egy igen hasznos eszköz használatára, amit Kedvenceknek hívunk.
Azaz ide össze tudod válogatni azokat a témákat (topikcímeket) amikbe rendszeresen írsz vagy olvasol. Nem kell végignyálazni egy több százas állományt, ha valamiről kérdezni szeretnél, és régebben már jártál ott, csak időközben lesüllyedt a téma a 234. helyre.
Ebben a saját válogatásban mindig megtalálod.
(Én ezt itt a sat-fórumon már évtizede hiányolom.)
Persze az állandó karbantartáshoz és az időnkénti kisebb fejlesztésekhez nem biztos, hogy Posta Tibinek van lehetősége, legfőképp alkalmas embere....
Pénz, paripa, fegyver.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #2536] |
[előzmény: (2533) gtohun, 2016-03-18 09:32:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 bojsza

Tagság: 2009-06-14 22:18:15 Tagszám: #75364 Hozzászólások: 5737 |
2534. Elküldve: 2016-03-18 10:35:41, Szakemberek segítsenek!
|
[4933.] |
Szia!
Tudod vannak írott és íratlan szabályok, kevés csak az írott szabályokat figyelembe venni.
Azért még nézd meg ezt a szabálygyűjteményt, ( II. Törlendő hozzászólások) http://www.netboard.hu/forum-szabalyzat.htm
Egy észrevétel: 20 hozzászólással nyilván nem lehetsz tisztában mindennel ezért figyelj és alkalmazkodj!
Ajánlom figyelmedbe, létezik egy teszt topic is, ahol büntetlenül próbálgathatod oroszlán körmeidet, senki nem fog megszólni.
Még egy dolog, igazán írhatnál a moderátornak (LF-nek) egy PÜ-t, ha már így történt lenne szíves kijavítani azt a fránya rakoncátlan posztot!
Ezen a linken a PÜ-re kattintva, kösssz. --> http://www.netboard.hu/profilev.php?user=179
Nincs egyszerűbb dolog a világon, mint egy megoldott probléma. / Blaise Pascal /
|
| | | [válaszok erre: #2537] |
[előzmény: (2533) gtohun, 2016-03-18 09:32:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gtohun

Tagság: 2014-03-18 09:52:55 Tagszám: #129862 Hozzászólások: 64 |
2533. Elküldve: 2016-03-18 09:32:41, Szakemberek segítsenek!
|
[4934.] |
Szia [OFF]
Alapvetően úgy gondolom hogy nem szeretnék senkit sem kioktatni, de kicsit rosszul veszem, ha valami olyanért kívánjátok másnak a fejét
venni, amire semmi nem utal.
Miután a nem túl kulturált tájékoztatást adtátok, azóta figyelembe veszem a sajátosságot. DE már akkor is nehezen vettem, hogy elolvastam az elérhető szabályokat, de ott SEMMI erre vonatkozó nem volt, mivel most
megint felmerült, szeretném kérdezni, hogy honnan is kellene azt valakinek natívan tudnia, hogy el van tolva valami az engine-nben?
(Vettem a fáradtságot és ami menüben úgy gondoltam hogy lehet erre infó azt végig olvastam újfent, de semmi.)
A másik olvastam párszor, hogy minek kérdeznek az emberek vissza ugyanarra témára.!? Van esetleg valahol TARTALOM és nem TÉMA kereső itt? A google-ben sok
esetben kapom, hogy nem tekintheti meg a találatot, mert nincs hozzá jogosultságom ...
Valamint kezdek egyre inkább egyet érteni egyik OFF topic ban írt társunk bejegyzésével, amelyben az elharapódzó verbális erőszak ellen kívánt szólni.
Ezek után pedig napfényes szélcsendes hétvégét minden morgó és nem morgó olvasónak!
|
| | | [válaszok erre: #2534 #2535] |
[előzmény: (2531) Merlot, 2016-03-17 22:05:29] |
|
Kezdő
|
|
 petersg

Tagság: 2009-05-10 17:21:36 Tagszám: #73851 Hozzászólások: 881 |
2532. Elküldve: 2016-03-18 00:15:16, Szakemberek segítsenek!
|
[4935.] |
te most jn97?
en jn58rf.. [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2016-03-18 00:29:27]
|
| | |
[előzmény: (2531) Merlot, 2016-03-17 22:05:29] |
|
Törzstag
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
2531. Elküldve: 2016-03-17 22:05:29, Szakemberek segítsenek!
|
[4936.] |
A kezdők átka ez, de most már kezd idegesítővé válni ez a bénaság.
Hiába is mondod neki, hogy szerkessze, fogalma sincs arról, azt hogyan is kell...
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #2532 #2533 #2548] |
[előzmény: (2528) Barczik L, 2016-03-17 19:47:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 petersg

Tagság: 2009-05-10 17:21:36 Tagszám: #73851 Hozzászólások: 881 |
2530. Elküldve: 2016-03-17 21:04:13, Szakemberek segítsenek!
|
[4937.] |
Kerem szepen a moderatort,tegyen valamit!
|
| |
|
Törzstag
|
|
 Chuang

Tagság: 2013-03-16 13:12:28 Tagszám: #127426 Hozzászólások: 1483 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
2528. Elküldve: 2016-03-17 19:47:36, Szakemberek segítsenek!
|
[4939.] |
Valamit tegyél a Hsz-eddel mert megint szét b@szta a méretet!
Töröld!
Amúgy sincs komoly mondanivalója.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #2531] |
[előzmény: (2527) szat1, 2016-03-17 19:40:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 m3conax

Tagság: 2006-02-11 19:18:44 Tagszám: #26908 Hozzászólások: 816 |
2526. Elküldve: 2016-03-17 15:48:25, Szakemberek segítsenek!
|
[4940.] |
Ez a te érdemed, eszembe nem jutott volna,
hogy az elem okozhat gondot.
Ez a hibaolvasó érdekes dolognak látszik.
Amiko-8250 Illusionsat m3 Bozsér 1.1 AsusOplay alcor 2650
|
| | | [válaszok erre: #2527] |
[előzmény: (2524) szat1, 2016-03-17 15:31:07] |
|
Törzstag
|
|
 szat1

Tagság: 2004-07-11 11:58:59 Tagszám: #11421 Hozzászólások: 294 |
2525. Elküldve: 2016-03-17 15:36:41, Szakemberek segítsenek!
|
[4941.] |
gondolom most már nem annyira fontos ,de leírom ,postcard ,pici áramkör amin van 2-4 digites led kijelző és arról leolvasható a készülék hibakódja,azt visszafejtve megtudható a hiba.
pár ezer forintos tétel,de nagyon hasznos tud lenni.
Zgemma H17, H8.2H,H9S Se ,Sunray4 triple tuner 60as lavor DiseqC motor 0,3db lnb
|
| | |
[előzmény: (2520) m3conax, 2016-03-17 00:00:21] |
|
Haladó
|
|
 szat1

Tagság: 2004-07-11 11:58:59 Tagszám: #11421 Hozzászólások: 294 |
2524. Elküldve: 2016-03-17 15:31:07, Szakemberek segítsenek!
|
[4942.] |
Gratula,ügyes vagy .
Zgemma H17, H8.2H,H9S Se ,Sunray4 triple tuner 60as lavor DiseqC motor 0,3db lnb
|
| | | [válaszok erre: #2526] |
[előzmény: (2523) m3conax, 2016-03-17 00:57:51] |
|
Haladó
|
|
 m3conax

Tagság: 2006-02-11 19:18:44 Tagszám: #26908 Hozzászólások: 816 |
2523. Elküldve: 2016-03-17 00:57:51, Szakemberek segítsenek!
|
[4943.] |
Jelentem megoldódott.
Köszönöm!
Immár 3 halottnak gondolt gépemet sikerült a segítségetekkel feléleszteni.
Mégjobb hír: van még cuccom ami elromolhat...
Mégegyszer köszi!
Amiko-8250 Illusionsat m3 Bozsér 1.1 AsusOplay alcor 2650
|
| | | [válaszok erre: #2524] |
[előzmény: (2518) szat1, 2016-03-16 23:07:03] |
|
Törzstag
|
|
 m3conax

Tagság: 2006-02-11 19:18:44 Tagszám: #26908 Hozzászólások: 816 |
2522. Elküldve: 2016-03-17 00:55:06, Szakemberek segítsenek!
|
[4944.] |
Az a baj, hogy bejelentett áramszünet volt,nem feszletörés.
reggel 8-12-ig. Később értem haza, nem lett kikapcsolva a gép.
De! Beindult... Kicseréltem az elemet
csináltam egy resetet, és elindult.
Én eddig úgy tudtam, az elem csak a bios miatt kell, pc-n legalábbis.
Amiko-8250 Illusionsat m3 Bozsér 1.1 AsusOplay alcor 2650
|
| | |
[előzmény: (2521) f2f2, 2016-03-17 00:30:18] |
|
Törzstag
|
|
 f2f2

Tagság: 2006-01-31 16:40:43 Tagszám: #26456 Hozzászólások: 4045 |
2521. Elküldve: 2016-03-17 00:30:18, Szakemberek segítsenek!
|
[4945.] |
Ha az adaptertáp nem őskövület hanem
korszerű akkor tuningolt 300V feletti kondizott szintet tart és abból dolgozza ki a törpe feszültséget, akkor
szinte képtelenségnek tartom
ha a hálózatifesz ment el, hogy
alkatrészekben keletkezett kár.
Ha táp között kontaktozott a törpefesz, akkor az már egészségtelenebb vagy kirántottad a DC csatit bizonytalan aksinál.
Te vagy a megmondhatója mi volt.
Nem az volt hogy áramszünet majd a gép továbbra is kiválóan működött
majd egy következő indulásnál behalt ?
Gondolkozzunk
A proci ha nulla utasítást hajt végre mitől melegedne ?
nem lehet olyan meleg, ha semmi munkát nem végez mint ugyanannyi idő alatt, ha normálba megy.
RAM fontos
oprendszeren nem kell gondolkodni
ha nincs meghajtó BIOSos indulást kell még látni.
|
| | | [válaszok erre: #2522] |
[előzmény: (2520) m3conax, 2016-03-17 00:00:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 m3conax

Tagság: 2006-02-11 19:18:44 Tagszám: #26908 Hozzászólások: 816 |
2520. Elküldve: 2016-03-17 00:00:21, Szakemberek segítsenek!
|
[4946.] |
Az elem halott. (1V)
Kondik nincsenek púposodva, a proci hűtője
el van színeződve, de gondolom ez természetes, télen-nyáron, éjjel nappal ment.
Az elem nem csak a bios beállítások megjegyzéséhez kell?
Hogy néz ki a postcardos ellenőrzés?
Amiko-8250 Illusionsat m3 Bozsér 1.1 AsusOplay alcor 2650 [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2016-03-17 00:10:21]
|
| | | [válaszok erre: #2521 #2525] |
[előzmény: (2519) szat1, 2016-03-16 23:17:19] |
|
Törzstag
|
|
 szat1

Tagság: 2004-07-11 11:58:59 Tagszám: #11421 Hozzászólások: 294 |
2519. Elküldve: 2016-03-16 23:17:19, Szakemberek segítsenek!
|
[4947.] |
még annyi hogy ezek csak feltevések,postcard-dal kellene ellenőrizni ,és meglehet mondani hogy javítható-e vagy sem.
Zgemma H17, H8.2H,H9S Se ,Sunray4 triple tuner 60as lavor DiseqC motor 0,3db lnb
|
| | | [válaszok erre: #2520] |
[előzmény: (2517) Zolien, 2016-03-16 22:57:13] |
|
Haladó
|
|
 szat1

Tagság: 2004-07-11 11:58:59 Tagszám: #11421 Hozzászólások: 294 |
2518. Elküldve: 2016-03-16 23:07:03, Szakemberek segítsenek!
|
[4948.] |
nem állítom hogy kinyírta az elemet , mivel nem 1 mai darab,lehet hogy gyenge volt már az elem és azért nem megy ,véletlen egybeesés....
cmos reset pedig akkor nem magyarázom ha érted. De az is lehet hogy bios sérült meg,nem nagy dolog újraírni ha valaki ért hozzá.
Zgemma H17, H8.2H,H9S Se ,Sunray4 triple tuner 60as lavor DiseqC motor 0,3db lnb
|
| | | [válaszok erre: #2523] |
[előzmény: (2517) Zolien, 2016-03-16 22:57:13] |
|
Haladó
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
2517. Elküldve: 2016-03-16 22:57:13, Szakemberek segítsenek!
|
[4949.] |
Egy hirtelen aramszunet nyirta volna ki az elemet? A metodust ertem, csak azt nem, hogy jon ehhez a szituaciohoz. Leirasa szerint azota nem indul a vekonyka kis kliens.
|
| | | [válaszok erre: #2518 #2519] |
[előzmény: (2516) szat1, 2016-03-16 22:49:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 szat1

Tagság: 2004-07-11 11:58:59 Tagszám: #11421 Hozzászólások: 294 |
2516. Elküldve: 2016-03-16 22:49:52, Szakemberek segítsenek!
|
[4950.] |
mire gondolsz? némely alaplap nem indul el lemerült elemmel .
cmos reset pedig gondolom nem kell elmondani hogy csinál default visszaállítást.
Zgemma H17, H8.2H,H9S Se ,Sunray4 triple tuner 60as lavor DiseqC motor 0,3db lnb
|
| | | [válaszok erre: #2517] |
[előzmény: (2515) Zolien, 2016-03-16 22:43:32] |
|
Haladó
|
|
Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|