Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499776/13 Témák: 19704 Tagok: 113675 Legújabb tag: Domi2012 Online: (79/35
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 299 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Szakemberek segítsenek!

(üzenet: 7455, Sat)
 

Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
1990. Elküldve: 2015-11-29 16:47:43,

Szakemberek segítsenek!

[5476.]

Esetleg ez?
http://www.exxzuu.hu/muholdvetel--dvb-s-_34/kabel--csatlakozo--eloszto_50/cabelcon-self-instal_567

[válaszok erre: #1991] [előzmény: (1989) HongKong, 2015-11-29 16:35:45]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


HongKong



Tagság: 2010-02-04 15:40:20
Tagszám: #82015
Hozzászólások: 677
1989. Elküldve: 2015-11-29 16:35:45,

Szakemberek segítsenek!

[5477.]

Sat kábeleim a kezdeti 20m-t földben teszik meg. A kábelek többszörös árnyékolásu zselés kábelek van közte ami közel 15 éve szolgál gond nélkül. Tavaly leraktam újabbakat de még nincs rajtuk csatlakozó. Mi alegjopárabiztosabb csatlakozó ha nincs krimpelő fogóm? TRS-9L-NT felnyomós gumigyűrűs felnyomható vajon a zselés kábelre vagy beleragad. Maradjon a feltekerős, elegendő a DiSEqC doboz védelme?

kösz
[válaszok erre: #1990]
Törzstag
HongKong adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6950
1988. Elküldve: 2015-11-28 21:30:33,

Szakemberek segítsenek!

[5478.]

Biztos hogy jó adatokat adtál meg? 120,meg 160 cm az egy autó szélessége.
Fagyhatár (80 cm) alá azért kell menni, mert a fagy felemeli a bebetonozott csövet, ha az fölött van. Sajnos én már tudom, nyáron, meg télen állandóan ki kell korrigálnom a kerítés kapu oszlopainak a függőleges mozgását. 1,5-2 cm-t is elmozdul!
[előzmény: (1975) Leíratkozott felhasználó, 2015-11-28 18:34:19]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
1987. Elküldve: 2015-11-28 19:33:53,

Szakemberek segítsenek!

[5479.]

Nem tudom.
Én már így jutottam hozzá.
(Egy kerti ruhaszárító oszlopa volt icon21.gif )

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[előzmény: (1971) figyusz200, 2015-11-28 16:49:46]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


njjana



Tagság: 2010-10-02 00:16:57
Tagszám: #88960
Hozzászólások: 1499
1986. Elküldve: 2015-11-28 19:27:37,

Szakemberek segítsenek!

[5480.]

Robertooo szerencsés vagy, és éltél vele icon32.gif

Tibi. Most így a közös beszélgetésünkön felbuzdulva, én is guglizok egy picit, hátha belefutúnk valamibe.
[előzmény: (1984) Leíratkozott felhasználó, 2015-11-28 19:16:24]
Kiváló dolgozó
njjana adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tibi242



Tagság: 2008-07-11 20:02:26
Tagszám: #61370
Hozzászólások: 2383
1985. Elküldve: 2015-11-28 19:18:35,

Szakemberek segítsenek!

[5481.]

Megyünk Jani, megyünk...

Rálestem "tűzihorganyzás budapest" címszavak alatt a guglin...vannak Pesten is tűzihorganyzást végző cégek. Ha 150-200Ft/kg körüli áron találunk céget, az nem rossz, sőt ez a technológia azért jobb, mint a horganyspray.
[előzmény: (1983) njjana, 2015-11-28 19:12:26]
Kiváló dolgozó
Tibi242 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
1984. Elküldve: 2015-11-28 19:16:24,

Szakemberek segítsenek!

[5482.]

Nekem szerencsére útba esett, sokat járok arra meló miatt.
[válaszok erre: #1986] [előzmény: (1982) njjana, 2015-11-28 19:10:52]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


njjana



Tagság: 2010-10-02 00:16:57
Tagszám: #88960
Hozzászólások: 1499
1983. Elküldve: 2015-11-28 19:12:26,

Szakemberek segítsenek!

[5483.]

Tibi....te meg gyere ki a horganyfürdőből, és gyerünk vasazni. icon32.gif
[válaszok erre: #1985] [előzmény: (1980) Tibi242, 2015-11-28 19:06:00]
Kiváló dolgozó
njjana adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


njjana



Tagság: 2010-10-02 00:16:57
Tagszám: #88960
Hozzászólások: 1499
1982. Elküldve: 2015-11-28 19:10:52,

Szakemberek segítsenek!

[5484.]

Hát igen, de Fegyvernek nekem messze van. Szerintem Pesten, drágábban csinálják. Úgy is tavasszal lessz munkám a kecskével, akkor utána nézek az áraknak.
[válaszok erre: #1984] [előzmény: (1981) Leíratkozott felhasználó, 2015-11-28 19:07:54]
Kiváló dolgozó
njjana adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
1981. Elküldve: 2015-11-28 19:07:54,

Szakemberek segítsenek!

[5485.]

Igen biztosan, én is meglepődtem rajta. 150 Ft / kg áron csinálták a nyáron.
[válaszok erre: #1982] [előzmény: (1979) njjana, 2015-11-28 19:05:05]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Tibi242



Tagság: 2008-07-11 20:02:26
Tagszám: #61370
Hozzászólások: 2383
1980. Elküldve: 2015-11-28 19:06:00,

Szakemberek segítsenek!

[5486.]

Szia Roberto!

Na! Nem is volt drága, de az a fegyverneki horganyzás......jó lesz garantáltan! Most télen ebben a hidegben nekem is rozsdásodnak a csontjaim, lehet, hogy lemegyek Fegyvernekre, veszek egy jó "horganyfürdőt".....rám fér.... icon53.gif
[válaszok erre: #1983] [előzmény: (1978) Leíratkozott felhasználó, 2015-11-28 19:00:11]
Kiváló dolgozó
Tibi242 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


njjana



Tagság: 2010-10-02 00:16:57
Tagszám: #88960
Hozzászólások: 1499
1979. Elküldve: 2015-11-28 19:05:05,

Szakemberek segítsenek!

[5487.]

Szia Robertooo icon50.gif
Az viszont egy nagyon baráti ár érte icon32.gif
[válaszok erre: #1981] [előzmény: (1978) Leíratkozott felhasználó, 2015-11-28 19:00:11]
Kiváló dolgozó
njjana adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
1978. Elküldve: 2015-11-28 19:00:11,

Szakemberek segítsenek!

[5488.]

Én Fegyverneken horganyoztattam a kecske vasanyagát + egyéb antennás cuccokat, bilincseket, cirka 15 kg volt súlyra, alig fizettem 2 ezer Ft-nál többet.

Egy horganyspray ára volt.
[válaszok erre: #1979 #1980] [előzmény: (1977) Tibi242, 2015-11-28 18:57:27]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Tibi242



Tagság: 2008-07-11 20:02:26
Tagszám: #61370
Hozzászólások: 2383
1977. Elküldve: 2015-11-28 18:57:27,

Szakemberek segítsenek!

[5489.]

Szia Jana!

Jól tetted, hogy horganyspray-t használtál, én is szívesen használom, ha időjárásnak kitett vasakat babrálok. A legjobb védelem a tűzihorganyzás lenne, de a spray olcsóbb. Amikor a kecske hátlapmechanikáját csináltam, az is kapott bőséggel.

A vastelep helyett fel kell majd keresnünk a Csömör határában kupeckodó cigányokat, hátha van náluk jó vasanyag. icon33.gif

icon50.gif
[válaszok erre: #1978] [előzmény: (1976) njjana, 2015-11-28 18:48:10]
Kiváló dolgozó
Tibi242 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


njjana



Tagság: 2010-10-02 00:16:57
Tagszám: #88960
Hozzászólások: 1499
1976. Elküldve: 2015-11-28 18:48:10,

Szakemberek segítsenek!

[5490.]

Szia icon50.gif
Igen, ebben igazad van. Ezt én úgy védtem ki, hogy amikor végesztünk, akkor minden vágási, fúrási felületet ( mert heggeszteni nem kellett ) horgany sprayal lekezeltem, és pár napra rá, megint.
[válaszok erre: #1977] [előzmény: (1975) Leíratkozott felhasználó, 2015-11-28 18:34:19]
Kiváló dolgozó
njjana adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
1975. Elküldve: 2015-11-28 18:34:19,

Szakemberek segítsenek!

[5491.]

A horganyzás jó dolog, de azt fúrni hegeszteni kell. Ott meg ha sérül akkor már rozsdásodik. Arról nem is beszélve, hogy elég drága.
Én a hulladékvas telepről (ismerősöktől) szoktam vascsövet keríteni. Átmérő 120cm illetve a legutóbbi 160cm. Falvastagság meg néha az 5mm-t is eléri. Sarokköszörűvel letakarítom, aztán hegesztés majd cinkromátos alapozóval festés. Évtizedek óta rozsdamentesek. A legrégebbiek színe már narancssárga a naptól. Betonozni meg szerintem elég a fagyhatárig illetve annál is kevesebb elég ha szilárd (kavicsos) altalajt érsz. Ami fontosabb szerintem az a gödör átmérő, hogy ne "szálljon meg". A több kis-lyukas meg pláne sodronnyal kifeszített oszlopoknak sosem voltam híve (még tetőn lévő antennaárbocok esetében sem használok sodronyt).
[válaszok erre: #1976 #1988] [előzmény: (1972) njjana, 2015-11-28 17:05:46]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6950
1974. Elküldve: 2015-11-28 17:47:06,

Szakemberek segítsenek!

[5492.]

Ez az amit sose fogunk megtudni. Egyszer régen a kábel tv-nknél volt ilyen eset. A felettünk lévő lakásból lefele kaptuk a jelet, az alsó frekik jöttek rendesen, de a felsők egyáltalán nem. Jött a szerelő, felment a felső lakásba, kiderült hogy tapétáztak és totál zárlatot csináltak. A mai napig nem értem hogy az alsó frekik miért jöttek.
[előzmény: (1973) Zolien, 2015-11-28 17:09:57]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Zolien



Tagság: 2004-12-15 21:00:48
Tagszám: #14500
Hozzászólások: 8508
1973. Elküldve: 2015-11-28 17:09:57,

Szakemberek segítsenek!

[5493.]

Megoldódott. Zárlat volt az LNB Fö-dugójában. De mért pont ez a freki gyengélkedett?
[válaszok erre: #1974] [előzmény: (1958) ITI, 2015-11-27 18:38:44]
Kiváló dolgozó
Zolien adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


njjana



Tagság: 2010-10-02 00:16:57
Tagszám: #88960
Hozzászólások: 1499
1972. Elküldve: 2015-11-28 17:05:46,

Szakemberek segítsenek!

[5494.]

Szia Figyusz icon50.gif
Igaz nem töllem kérdezted, de pl. én az álványzatomhoz, gyárilag horganyzott csöveket vettem a vastelepen.
[válaszok erre: #1975]
Kiváló dolgozó
njjana adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


figyusz200



Tagság: 2009-02-10 04:50:42
Tagszám: #70286
Hozzászólások: 977
1971. Elküldve: 2015-11-28 16:49:46,

Szakemberek segítsenek!

[5495.]

Ki csinálta az oszlopot?(STEFINO?)Hol horganyozták?

lacipapa ,252 Combó,UD-FOX/HDfreeSat kártya,+ két új kártya 2x,90-es fix ,120-as fix 120-as Opticum2800 motor,DM800Se clonX4.
[válaszok erre: #1987] [előzmény: (1969) Merlot, 2015-11-28 15:49:45]
Törzstag
figyusz200 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
1970. Elküldve: 2015-11-28 16:30:59,

Szakemberek segítsenek!

[5496.]

Ásó + lapát volt az alkalmazott eszköz.
[előzmény: (1969) Merlot, 2015-11-28 15:49:45]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
1969. Elküldve: 2015-11-28 15:49:45,

Szakemberek segítsenek!

[5497.]

Ha ilyen kemény az altalaj, nem lesz gond.
Mivel mentél le 115 cm-re?

Én szőlőültető fúrót használtam a 180-ashoz, azzal mélyítettem 120-ra.
Az lyuk aljáról nálam már murva is jött.

21262923_30c3fbae76d6db9e1ef803651ba7f678_m.jpg



GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[válaszok erre: #1970 #1971] [előzmény: (1968) Leíratkozott felhasználó, 2015-11-28 12:45:59]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
1968. Elküldve: 2015-11-28 12:45:59,

Szakemberek segítsenek!

[5498.]

Ez az, hogy még nincs betemetve. Akár betonozni is lehetne, csak szar az idő. Lehet majd jövőre bebetonozom.

A keresztbe elhelyezett menetes szárak alá tettem pár db téglát, hogy ne tudjon süllyedni sem.

Télire pedig jó lett volna felrakni legalább egy teszt erejére.

50 cm alatt olyan a talaj, majdnem mintha beton lenne úgy összeáll az agyagos réteg.
[válaszok erre: #1969] [előzmény: (1967) Merlot, 2015-11-28 12:19:50]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
1967. Elküldve: 2015-11-28 12:19:50,

Szakemberek segítsenek!

[5499.]

Hűha!
Beton nélkül raktad le a csövet?
(Az idei sok eső miatt tömörödhetett úgy az a talaj.)
Mondjuk a többszörös kifeszítés miatt valószínűleg nem lesz gond a főárbóccal, megtarthatja a föld is a tükör súlyát, és viharok idején sem lesz lehetősége a szélirányba dőlni.

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[válaszok erre: #1968 #1968] [előzmény: (1966) Leíratkozott felhasználó, 2015-11-28 12:05:01]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
1966. Elküldve: 2015-11-28 12:05:01,

Szakemberek segítsenek!

[5500.]

Elvileg nem csal, (de van olyanom is ami csal), csak ugye nehéz eldönteni hogy mikor is van teljesen középen a buborék, legalábbis ez a vízmérték olyan fajta.

Kiástam 3 gödröt, belement kb 2-2,5 talicska beton mindegyikbe, 12-es menetes szárat beleállítottam, természetesen keresztbe volt rajta lapos vas, hogy valami tartson is a betonba.

Majd arra rátekertem egy-egy menettel rendelkező "speciális vasanyagot" két 20-as lyukkal a végén és 8-as sodronykötéllel ki van feszítve M12-es huzalfeszítővel a cső összesen így 6 ponton.

A vascső le van ásva 115 cm-re, két 14-es menetes szár még áteresztve rajta, hogy ne tudjon oldalra elfordulni.

Betonozni idén már nem nagyon szeretnék, meg ugye az idő se az igazi már neki. 50 cm alatt meg olyan agyagos a föld, hogy a tavaly leásott csövemet elég volt kiásnom, úgy össze volt állva a talaj.

De ha ilyen idő lesz továbbra is lehet csak tavasszal lesz belőle valami.
[válaszok erre: #1967] [előzmény: (1964) Merlot, 2015-11-28 11:41:23]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   
 

Szakemberek segítsenek!

(üzenet: 7455, Sat)
 
    / 299 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.011120080947876 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail