Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
|
 Patyomkin

Tagság: 2012-06-22 15:00:38 Tagszám: #105867 Hozzászólások: 5357 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 HongKong

Tagság: 2010-02-04 15:40:20 Tagszám: #82015 Hozzászólások: 677 |
1989. Elküldve: 2015-11-29 16:35:45, Szakemberek segítsenek!
|
[5477.] |
Sat kábeleim a kezdeti 20m-t földben teszik meg. A kábelek többszörös árnyékolásu zselés kábelek van közte ami közel 15 éve szolgál gond nélkül. Tavaly leraktam újabbakat de még nincs rajtuk csatlakozó. Mi alegjopárabiztosabb csatlakozó ha nincs krimpelő fogóm? TRS-9L-NT felnyomós gumigyűrűs felnyomható vajon a zselés kábelre vagy beleragad. Maradjon a feltekerős, elegendő a DiSEqC doboz védelme?
kösz
|
| | | [válaszok erre: #1990] |
|
|
Törzstag
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6950 |
1988. Elküldve: 2015-11-28 21:30:33, Szakemberek segítsenek!
|
[5478.] |
Biztos hogy jó adatokat adtál meg? 120,meg 160 cm az egy autó szélessége.
Fagyhatár (80 cm) alá azért kell menni, mert a fagy felemeli a bebetonozott csövet, ha az fölött van. Sajnos én már tudom, nyáron, meg télen állandóan ki kell korrigálnom a kerítés kapu oszlopainak a függőleges mozgását. 1,5-2 cm-t is elmozdul!
|
| | |
[előzmény: (1975) Leíratkozott felhasználó, 2015-11-28 18:34:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
1987. Elküldve: 2015-11-28 19:33:53, Szakemberek segítsenek!
|
[5479.] |
Nem tudom.
Én már így jutottam hozzá.
(Egy kerti ruhaszárító oszlopa volt )
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | |
[előzmény: (1971) figyusz200, 2015-11-28 16:49:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 njjana

Tagság: 2010-10-02 00:16:57 Tagszám: #88960 Hozzászólások: 1499 |
1986. Elküldve: 2015-11-28 19:27:37, Szakemberek segítsenek!
|
[5480.] |
Robertooo szerencsés vagy, és éltél vele
Tibi. Most így a közös beszélgetésünkön felbuzdulva, én is guglizok egy picit, hátha belefutúnk valamibe.
|
| | |
[előzmény: (1984) Leíratkozott felhasználó, 2015-11-28 19:16:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tibi242

Tagság: 2008-07-11 20:02:26 Tagszám: #61370 Hozzászólások: 2383 |
1985. Elküldve: 2015-11-28 19:18:35, Szakemberek segítsenek!
|
[5481.] |
Megyünk Jani, megyünk...
Rálestem "tűzihorganyzás budapest" címszavak alatt a guglin...vannak Pesten is tűzihorganyzást végző cégek. Ha 150-200Ft/kg körüli áron találunk céget, az nem rossz, sőt ez a technológia azért jobb, mint a horganyspray.
|
| | |
[előzmény: (1983) njjana, 2015-11-28 19:12:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
1984. Elküldve: 2015-11-28 19:16:24, Szakemberek segítsenek!
|
[5482.] |
Nekem szerencsére útba esett, sokat járok arra meló miatt.
|
| | | [válaszok erre: #1986] |
[előzmény: (1982) njjana, 2015-11-28 19:10:52] |
|
|
|
|
 njjana

Tagság: 2010-10-02 00:16:57 Tagszám: #88960 Hozzászólások: 1499 |
1983. Elküldve: 2015-11-28 19:12:26, Szakemberek segítsenek!
|
[5483.] |
Tibi....te meg gyere ki a horganyfürdőből, és gyerünk vasazni.
|
| | | [válaszok erre: #1985] |
[előzmény: (1980) Tibi242, 2015-11-28 19:06:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 njjana

Tagság: 2010-10-02 00:16:57 Tagszám: #88960 Hozzászólások: 1499 |
1982. Elküldve: 2015-11-28 19:10:52, Szakemberek segítsenek!
|
[5484.] |
Hát igen, de Fegyvernek nekem messze van. Szerintem Pesten, drágábban csinálják. Úgy is tavasszal lessz munkám a kecskével, akkor utána nézek az áraknak.
|
| | | [válaszok erre: #1984] |
[előzmény: (1981) Leíratkozott felhasználó, 2015-11-28 19:07:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
1981. Elküldve: 2015-11-28 19:07:54, Szakemberek segítsenek!
|
[5485.] |
Igen biztosan, én is meglepődtem rajta. 150 Ft / kg áron csinálták a nyáron.
|
| | | [válaszok erre: #1982] |
[előzmény: (1979) njjana, 2015-11-28 19:05:05] |
|
|
|
|
 Tibi242

Tagság: 2008-07-11 20:02:26 Tagszám: #61370 Hozzászólások: 2383 |
1980. Elküldve: 2015-11-28 19:06:00, Szakemberek segítsenek!
|
[5486.] |
Szia Roberto!
Na! Nem is volt drága, de az a fegyverneki horganyzás......jó lesz garantáltan! Most télen ebben a hidegben nekem is rozsdásodnak a csontjaim, lehet, hogy lemegyek Fegyvernekre, veszek egy jó "horganyfürdőt".....rám fér....
|
| | | [válaszok erre: #1983] |
[előzmény: (1978) Leíratkozott felhasználó, 2015-11-28 19:00:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 njjana

Tagság: 2010-10-02 00:16:57 Tagszám: #88960 Hozzászólások: 1499 |
1979. Elküldve: 2015-11-28 19:05:05, Szakemberek segítsenek!
|
[5487.] |
Szia Robertooo
Az viszont egy nagyon baráti ár érte
|
| | | [válaszok erre: #1981] |
[előzmény: (1978) Leíratkozott felhasználó, 2015-11-28 19:00:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
1978. Elküldve: 2015-11-28 19:00:11, Szakemberek segítsenek!
|
[5488.] |
Én Fegyverneken horganyoztattam a kecske vasanyagát + egyéb antennás cuccokat, bilincseket, cirka 15 kg volt súlyra, alig fizettem 2 ezer Ft-nál többet.
Egy horganyspray ára volt.
|
| | | [válaszok erre: #1979 #1980] |
[előzmény: (1977) Tibi242, 2015-11-28 18:57:27] |
|
|
|
|
 Tibi242

Tagság: 2008-07-11 20:02:26 Tagszám: #61370 Hozzászólások: 2383 |
1977. Elküldve: 2015-11-28 18:57:27, Szakemberek segítsenek!
|
[5489.] |
Szia Jana!
Jól tetted, hogy horganyspray-t használtál, én is szívesen használom, ha időjárásnak kitett vasakat babrálok. A legjobb védelem a tűzihorganyzás lenne, de a spray olcsóbb. Amikor a kecske hátlapmechanikáját csináltam, az is kapott bőséggel.
A vastelep helyett fel kell majd keresnünk a Csömör határában kupeckodó cigányokat, hátha van náluk jó vasanyag.
|
| | | [válaszok erre: #1978] |
[előzmény: (1976) njjana, 2015-11-28 18:48:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 njjana

Tagság: 2010-10-02 00:16:57 Tagszám: #88960 Hozzászólások: 1499 |
1976. Elküldve: 2015-11-28 18:48:10, Szakemberek segítsenek!
|
[5490.] |
Szia
Igen, ebben igazad van. Ezt én úgy védtem ki, hogy amikor végesztünk, akkor minden vágási, fúrási felületet ( mert heggeszteni nem kellett ) horgany sprayal lekezeltem, és pár napra rá, megint.
|
| | | [válaszok erre: #1977] |
[előzmény: (1975) Leíratkozott felhasználó, 2015-11-28 18:34:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
1975. Elküldve: 2015-11-28 18:34:19, Szakemberek segítsenek!
|
[5491.] |
A horganyzás jó dolog, de azt fúrni hegeszteni kell. Ott meg ha sérül akkor már rozsdásodik. Arról nem is beszélve, hogy elég drága.
Én a hulladékvas telepről (ismerősöktől) szoktam vascsövet keríteni. Átmérő 120cm illetve a legutóbbi 160cm. Falvastagság meg néha az 5mm-t is eléri. Sarokköszörűvel letakarítom, aztán hegesztés majd cinkromátos alapozóval festés. Évtizedek óta rozsdamentesek. A legrégebbiek színe már narancssárga a naptól. Betonozni meg szerintem elég a fagyhatárig illetve annál is kevesebb elég ha szilárd (kavicsos) altalajt érsz. Ami fontosabb szerintem az a gödör átmérő, hogy ne "szálljon meg". A több kis-lyukas meg pláne sodronnyal kifeszített oszlopoknak sosem voltam híve (még tetőn lévő antennaárbocok esetében sem használok sodronyt).
|
| | | [válaszok erre: #1976 #1988] |
[előzmény: (1972) njjana, 2015-11-28 17:05:46] |
|
|
|
|
 ITI

Tagság: 2010-03-14 06:42:20 Tagszám: #83228 Hozzászólások: 6950 |
1974. Elküldve: 2015-11-28 17:47:06, Szakemberek segítsenek!
|
[5492.] |
Ez az amit sose fogunk megtudni. Egyszer régen a kábel tv-nknél volt ilyen eset. A felettünk lévő lakásból lefele kaptuk a jelet, az alsó frekik jöttek rendesen, de a felsők egyáltalán nem. Jött a szerelő, felment a felső lakásba, kiderült hogy tapétáztak és totál zárlatot csináltak. A mai napig nem értem hogy az alsó frekik miért jöttek.
|
| | |
[előzmény: (1973) Zolien, 2015-11-28 17:09:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
1973. Elküldve: 2015-11-28 17:09:57, Szakemberek segítsenek!
|
[5493.] |
Megoldódott. Zárlat volt az LNB Fö-dugójában. De mért pont ez a freki gyengélkedett?
|
| | | [válaszok erre: #1974] |
[előzmény: (1958) ITI, 2015-11-27 18:38:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 njjana

Tagság: 2010-10-02 00:16:57 Tagszám: #88960 Hozzászólások: 1499 |
1972. Elküldve: 2015-11-28 17:05:46, Szakemberek segítsenek!
|
[5494.] |
Szia Figyusz
Igaz nem töllem kérdezted, de pl. én az álványzatomhoz, gyárilag horganyzott csöveket vettem a vastelepen.
|
| | | [válaszok erre: #1975] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 figyusz200

Tagság: 2009-02-10 04:50:42 Tagszám: #70286 Hozzászólások: 977 |
1971. Elküldve: 2015-11-28 16:49:46, Szakemberek segítsenek!
|
[5495.] |
Ki csinálta az oszlopot?(STEFINO?)Hol horganyozták?
lacipapa ,252 Combó,UD-FOX/HDfreeSat kártya,+ két új kártya 2x,90-es fix ,120-as fix 120-as Opticum2800 motor,DM800Se clonX4.
|
| | | [válaszok erre: #1987] |
[előzmény: (1969) Merlot, 2015-11-28 15:49:45] |
|
Törzstag
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
1970. Elküldve: 2015-11-28 16:30:59, Szakemberek segítsenek!
|
[5496.] |
Ásó + lapát volt az alkalmazott eszköz.
|
| | |
[előzmény: (1969) Merlot, 2015-11-28 15:49:45] |
|
|
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
1969. Elküldve: 2015-11-28 15:49:45, Szakemberek segítsenek!
|
[5497.] |
Ha ilyen kemény az altalaj, nem lesz gond.
Mivel mentél le 115 cm-re?
Én szőlőültető fúrót használtam a 180-ashoz, azzal mélyítettem 120-ra.
Az lyuk aljáról nálam már murva is jött.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #1970 #1971] |
[előzmény: (1968) Leíratkozott felhasználó, 2015-11-28 12:45:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
1968. Elküldve: 2015-11-28 12:45:59, Szakemberek segítsenek!
|
[5498.] |
Ez az, hogy még nincs betemetve. Akár betonozni is lehetne, csak szar az idő. Lehet majd jövőre bebetonozom.
A keresztbe elhelyezett menetes szárak alá tettem pár db téglát, hogy ne tudjon süllyedni sem.
Télire pedig jó lett volna felrakni legalább egy teszt erejére.
50 cm alatt olyan a talaj, majdnem mintha beton lenne úgy összeáll az agyagos réteg.
|
| | | [válaszok erre: #1969] |
[előzmény: (1967) Merlot, 2015-11-28 12:19:50] |
|
|
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
1967. Elküldve: 2015-11-28 12:19:50, Szakemberek segítsenek!
|
[5499.] |
Hűha!
Beton nélkül raktad le a csövet?
(Az idei sok eső miatt tömörödhetett úgy az a talaj.)
Mondjuk a többszörös kifeszítés miatt valószínűleg nem lesz gond a főárbóccal, megtarthatja a föld is a tükör súlyát, és viharok idején sem lesz lehetősége a szélirányba dőlni.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #1968 #1968] |
[előzmény: (1966) Leíratkozott felhasználó, 2015-11-28 12:05:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
1966. Elküldve: 2015-11-28 12:05:01, Szakemberek segítsenek!
|
[5500.] |
Elvileg nem csal, (de van olyanom is ami csal), csak ugye nehéz eldönteni hogy mikor is van teljesen középen a buborék, legalábbis ez a vízmérték olyan fajta.
Kiástam 3 gödröt, belement kb 2-2,5 talicska beton mindegyikbe, 12-es menetes szárat beleállítottam, természetesen keresztbe volt rajta lapos vas, hogy valami tartson is a betonba.
Majd arra rátekertem egy-egy menettel rendelkező "speciális vasanyagot" két 20-as lyukkal a végén és 8-as sodronykötéllel ki van feszítve M12-es huzalfeszítővel a cső összesen így 6 ponton.
A vascső le van ásva 115 cm-re, két 14-es menetes szár még áteresztve rajta, hogy ne tudjon oldalra elfordulni.
Betonozni idén már nem nagyon szeretnék, meg ugye az idő se az igazi már neki. 50 cm alatt meg olyan agyagos a föld, hogy a tavaly leásott csövemet elég volt kiásnom, úgy össze volt állva a talaj.
De ha ilyen idő lesz továbbra is lehet csak tavasszal lesz belőle valami.
|
| | | [válaszok erre: #1967] |
[előzmény: (1964) Merlot, 2015-11-28 11:41:23] |
|
|
|
|
Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|