Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
1481. Elküldve: 2015-06-14 08:35:20, Szakemberek segítsenek!
|
[5976.] |
Igen, de javítva lett!
A "videón" látszik mekkora változás lett az antennán.
Előzőleg a középső fej magasabban volt a tányér igazi fókuszpontjától. Viszont jött kelet is.......
Kompromisszummal jár a dolog. Csak azt nem tudom hogy most mit rontsak hogy minden "jó" legyen.
https://youtu.be/5ZPfBY-oN6o
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #1482] |
[előzmény: (1480) Tibi242, 2015-06-13 21:00:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tibi242

Tagság: 2008-07-11 20:02:26 Tagszám: #61370 Hozzászólások: 2383 |
1480. Elküldve: 2015-06-13 21:00:58, Szakemberek segítsenek!
|
[5977.] |
Szia Laci!
Azaz a TP lista frissítésre szorul?
|
| | | [válaszok erre: #1481] |
[előzmény: (1479) Barczik L, 2015-06-13 20:41:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
1479. Elküldve: 2015-06-13 20:41:07, Szakemberek segítsenek!
|
[5978.] |
Megvárom előbb még visszanő a lehámlani készülő bőröm. Aztán.................... /nincs feladva a dolog/
Mint kiderült a 19.2E TP-i meglehetősen pontatlanok voltak a boxban. De maradt bőven most is ami nem megy. A 23,5E-ről pedig rengeteg.
Az a baj hogy a hiba oka nem világos teljesen. Csak elméleteim vannak. 0-ról kellene kezdeni az egészet. Napfénnyel megnézni hogy mit kapnak a sugarakból a szélső fejek.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #1480] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tibi242

Tagság: 2008-07-11 20:02:26 Tagszám: #61370 Hozzászólások: 2383 |
1478. Elküldve: 2015-06-13 19:33:32, Szakemberek segítsenek!
|
[5979.] |
Üdv Barczik kollégának!
Díjnyertes fejtartó, sok finombeállítási lehetőséggel!
|
| | |
[előzmény: (1473) Barczik L, 2015-06-12 20:06:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Brunó1945

Tagság: 2009-01-05 16:38:13 Tagszám: #68782 Hozzászólások: 708 |
1477. Elküldve: 2015-06-13 19:27:45, Szakemberek segítsenek!
|
[5980.] |
Szia Laci! Pedig nagyon szépen sikerült.Szerintem megér még egy kis plusz gondolkodást.Arra gondolok,hogy a középtől keletre lévő holdak vételével van gondod.A többi jó.Így összességében nagyon jól néz ki.Szerintem működni is fog.
brunó1945
|
| | |
[előzmény: (1473) Barczik L, 2015-06-12 20:06:51] |
|
Törzstag
|
|
 Chester85

Tagság: 2007-06-19 10:27:45 Tagszám: #46166 Hozzászólások: 3004 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
1475. Elküldve: 2015-06-13 14:12:45, Szakemberek segítsenek!
|
[5982.] |
Hol van az antenna?
A tetőn?
Egy fali tartón a 10. ablakából szerelve?
A válasz függvényében a fórumon raczandris megmondja.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | |
[előzmény: (1474) Chester85, 2015-06-13 13:52:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Chester85

Tagság: 2007-06-19 10:27:45 Tagszám: #46166 Hozzászólások: 3004 |
1474. Elküldve: 2015-06-13 13:52:57, Szakemberek segítsenek!
|
[5983.] |
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem hozzátok.
Adott egy antenna 2 fejjel. Eggyik az astrara másik a hot birdre állítva asszem.
Egy panel lakàs 10. emeletén van, nem erkélyes. Ezt kéne át szerelni 1 emelettel lejjebb egy erkélyes lakàsba.
Kérdés: Ez kb mennyibe jönne ki? Kit ajánlotok? Köszönöm szépen a
https://linktr.ee/Zoshi85
|
| | | [válaszok erre: #1475] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
1473. Elküldve: 2015-06-12 20:06:51, Szakemberek segítsenek!
|
[5984.] |
Megszületett de hááááát........! Jobb volt mint lett, de szebb.
Kezdtem azzal hogy a 90-es években felszerelt fali tartót függőbe raktam. Az antenna pontos fókuszába tettem a középső fejet /9°E/. A fejtartón kellett állítani.
De ezekkel el is rontottam mindent. A 4W-13E-ig minden jó, jobb mint vot. De a 19.2-ről már csak a TP-k egy része és a 23,5-ről pedig csak néhány jön.
Az hogy a tartó Kb. 30E irányba dőlt vagy hogy nem volt pontos fúkusz a középső fejnek, volt a nyerő nem tudom.
Lehet a szomszéd holdak zavarnak be.
Pedig az ilyen típusú tartóval nagyon jól és szabadon lehet mozgatni a fejeket.
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #1477 #1478] |
[előzmény: (1472) Barczik L, 2015-06-03 18:05:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
1472. Elküldve: 2015-06-03 18:05:43, Szakemberek segítsenek!
|
[5985.] |
Nem merevítésnek szánom. Nagyon "szélcsatorna"-ban van és ha az a 7 fej a tartóval beleng..............
Merevítést nem merek mert félek hogy akkor valami hajolni fog. Csak a természetes rugalmasságot megtartva az öngerjesztő lengést akarom megszüntetni. Ha valaminek engednie kell a vihar miatt akkor az legyen inkább a pálcika.
Lehet hogy helytelen a logika de a jelenlegin is így van és nincs 8-as sem a tükörben. Pedig kapott már jócskán a friss levegőből.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #1473] |
[előzmény: (1471) Merlot, 2015-06-03 16:45:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
1471. Elküldve: 2015-06-03 16:45:56, Szakemberek segítsenek!
|
[5986.] |
"valami vékony Kb. 4-5mm-es pálcikát akarok majd a tányér két szélére"
Ha már merevítőkben gondolkodsz, akkor legalább 10 mm-est válassz!
Olyan a kiskecskéé is, és ahogy láttam néhány régebbi Satsystem, stb. tányéroké is.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #1472] |
[előzmény: (1470) Barczik L, 2015-06-03 16:30:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
1470. Elküldve: 2015-06-03 16:30:07, Szakemberek segítsenek!
|
[5987.] |
Köszi!
Remélem tartós is lesz és jól fog működni.............
A vízszintes rúd két végében M8-as menet van. Vagy onnan vagy a két üres tartalékcsonktól valami vékony Kb. 4-5mm-es pálcikát akarok majd a tányér két szélére. Csak a szél okozta belengés csillapítására.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel. [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2015-06-03 16:35:45]
|
| | | [válaszok erre: #1471] |
[előzmény: (1469) Merlot, 2015-06-03 15:32:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
1469. Elküldve: 2015-06-03 15:32:54, Szakemberek segítsenek!
|
[5988.] |
Rákattintva valóban látható szép nagy felbontásban.
Ennek alapján megállapítható, hogy nagyon jól sikerült, és amennyiben megadnám a címemet, már küldhetnéd is a szerkezetet.
Gratula!
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #1470] |
[előzmény: (1464) Barczik L, 2015-06-03 13:52:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Régimotoros

Tagság: 2003-10-05 16:51:29 Tagszám: #6840 Hozzászólások: 2398 |
1468. Elküldve: 2015-06-03 15:20:13, Szakemberek segítsenek!
|
[5989.] |
Valóban működik.
Az én egeremmel van gond, nem mindig veszi a kattintást. Valószínű csere lesz.
|
| | |
[előzmény: (1466) Barczik L, 2015-06-03 14:00:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Amatőr61

Tagság: 2008-08-05 20:41:45 Tagszám: #62236 Hozzászólások: 8046 |
1467. Elküldve: 2015-06-03 14:13:50, Szakemberek segítsenek!
|
[5990.] |
Szia.
Melyik webböngészőt használod ?
Nekem Google Chrome alatt láthatóak és nagyíthatóak a fotók csak egy kattintás az egész - ahogy azt Laci is írta.
|
| | |
[előzmény: (1465) Régimotoros, 2015-06-03 13:55:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
1466. Elküldve: 2015-06-03 14:00:44, Szakemberek segítsenek!
|
[5991.] |
Működnie kell ha a képre katt!
A "Kép nem található"-feliratra.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #1468] |
[előzmény: (1465) Régimotoros, 2015-06-03 13:55:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Régimotoros

Tagság: 2003-10-05 16:51:29 Tagszám: #6840 Hozzászólások: 2398 |
1465. Elküldve: 2015-06-03 13:55:33, Szakemberek segítsenek!
|
[5992.] |
Nagyon jól sikerült.
Kár, hogy nem láthatjuk...
|
| | | [válaszok erre: #1466 #1467] |
[előzmény: (1464) Barczik L, 2015-06-03 13:52:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
1458. Elküldve: 2015-06-01 19:57:49, Szakemberek segítsenek!
|
[5999.] |
Igen az is jó, ami éppen kerül nyersanyagnak.
|
| | |
[előzmény: (1455) Patyomkin, 2015-06-01 17:45:39] |
|
|
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663 |
1457. Elküldve: 2015-06-01 19:49:24, Szakemberek segítsenek!
|
[6000.] |
Az aluba nem jó mert megszakad azonnal a menet!
De a hiltiszalag vagy ilyesmi inkább mert súlya sem nagy és olcsó.
Kicsit ha utána számolok és csak a még hiányzó dolgokat veszem meg akkor talán nem kerül sokkal többe mintha készen venném az egészet.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | |
[előzmény: (1456) Patyomkin, 2015-06-01 17:46:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7455, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|