Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7448, Sat) |
|
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1678 |
6416. Elküldve: 2023-03-31 10:50:08, Szakemberek segítsenek!
|
[1051.] |
Nem, nem tartalmat, hanem az ahhoz való hozzáférést és/vagy annak lehetőségét, mely által elérhetővé válhat harmadik személy részére a „korlátozott” tartalom, legyen az akár egy lokalitással korlátozott tartalom. A jogi procedúra így, az ez által érdeksérült tartalomszolgáltató hatáskörében, a működési helye szerinti jogrend szabályai alapján történik. Következetesen, ha a BBC érdekei sérülnek, akár egy sportközvetítés miatt, akkor Ő, és nem az cselekmény szerinti ország törvénye jár el. Ki van ez találva. Nem véletlen, hogy bár a hozzáférésem megvan a Dubai FTA sport csatornákhoz, annak tartlamát mégsem jeleníthetem meg, pl. a kávézómban felszerelt nagyképernyős televízión, mert ezáltal, akár, a nagyközönség számára is elérhetővé, hozzáférhetővé tenném. Mindezt úgy, hogy technikai értelemben, egy mm kábel, és 0 db eszközhöz biztosítottam hozzáférést harmadik fél számára…. és ez csak játék a szavakkal, és fogalmakkal, de a jog pont ezt használja, tudja kihasználni…..
Értelemszerűen, a kisközösségi rendszerekre más szabályozás vonatkozik, de ott is érvényesülnie kell az eddigiekben írottaknak, tehát kisközösségi rendszeren sem biztosítható nem lokalizált tartalom hozzáférése.
Azon az elven, melyet vélelmeznek páran, vajon miért ne lehetne létrehozni azt az állapotot, miszerint, egy a DXBozóth 5m antennájával vett vétel, akár egy fiber LNB segítségével, megvalósulhasson, hiszen technikai értelemben véve kivitelezhető. Egyszerű, a megosztott hozzáférés által elérhető korlátozott tartalom végett.
@Gabywap:
Politikai vonatkozásban nem kívánok nyilatkozni, remélem ezt megérted, de értelemszerű hogy a szabályozás sem az adott Ország törvénye által áll fent, tehát nem Mo. lenne az érdekérvényesítő, bár már erre is van pár ellenpélda, pl. Irán.
Ott, a nem DTH jellegű műholdas vételek létesítését már 2022-ben korlátozták, mert a nem DTH általi, nem lokális elérhető tartalom, mely számukra kuriózum! (annak ellenére, hogy, „orrba, szájba” reggeltő- estig premier filmek mennek a Persia csatornákon, igaz cenzúrázva) az Iszlám miatt tiltott. Lásd. 13E-19E-28E Erotikus, pornográf tartalmai, melyek elérhetőek lennének, de börtön jár érte, ha próbát teszel rá, és mondjuk úgy, bedarál a rendszer… vagy lásd. az Iráni lányok esetét, akik csak „szimplán” táncoltak egyet, nyilvánosan, és még csak nem is lengén, hanem a Mi értékrendünk szerinti átlagos öltözékben. Bebörtönözték Őket, majd kiengedték, de hová is tűntek???
De, vehetjük akár Észak Koreát is példának.
Láttál már a szállodákon kívül, más épületen műholdvevőt? Nyílván nem, és nem azért mert nem tehetik meg hogy megfizessék, ez tévhit. Ott is megvan a megfelelő „réteg” aki ezt megtudná. Azért nem, mert ha engednék, olyan tartalom válna elérhetővé, mely nem fér bele az adott rendszer politikai elveibe….na ez már politika a javából…
|
| | | [válaszok erre: #6417] |
[előzmény: (6414) Gabywap, 2023-03-30 21:53:37] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 KWP

Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7341 |
6415. Elküldve: 2023-03-31 10:44:25, Szakemberek segítsenek!
|
[1052.] |
Érdekes ez az SDR rádiózás, nekem teljesen új téma.
Hogyan lehet technikailag megoldani, hogy egy teljes sávot megosszon az interneten (és gondolom szinte korlátlan számú ember a legkülönfélébb frekvenciákat egyszerre hallgassa)?
|
| | | [válaszok erre: #6423 #6425] |
[előzmény: (6412) mandzsu, 2023-03-30 17:40:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10026 |
6414. Elküldve: 2023-03-30 21:53:37, Szakemberek segítsenek!
|
[1053.] |
Isten őrizen attól amiket te felvázolsz megtörténjen! Mert ez már volt hasonló de azt úgy hívták az ÁTKOS! De ha most szétnézünk a világban, közeledünk újból egy hasonlóhoz, mert a politikai erő nem bír magával! Még csak az keljen, hogy valaki vérszemet kapjon, és megadóztassa. Vagy jogi furcsaságot eszeljen ki ehhez hasonlókra, na az már nem szabad világ! :) Ma még szabad....
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | | [válaszok erre: #6416] |
[előzmény: (6409) SaTom, 2023-03-30 15:42:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10657 |
6413. Elküldve: 2023-03-30 19:03:46, Szakemberek segítsenek!
|
[1054.] |
"számlával/adásvételivel igazolom hogy enyém a parabola antenna......................"
Erről van szó! Nem médiatartalmat osztol meg valakivel, csak antennát. Tömbházaknál ez bevett gyakorlat DVBT Vagy DVBS-re.
A DVBC osztása már más tészta!
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | |
[előzmény: (6412) mandzsu, 2023-03-30 17:40:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 mandzsu

Tagság: 2023-01-08 21:07:00 Tagszám: #138843 Hozzászólások: 90 |
6412. Elküldve: 2023-03-30 17:40:11, Szakemberek segítsenek!
|
[1055.] |
Köszönet a válaszokért és jó tanácsokért.
Aki nem ismeri az előzményeket annak írom, hogy a dolog onnan indult, hogy mivel olcsó/ingyenes kis antennákkal is sok hold vehető már, így egy 16-os diseqc kapcsoló lett nálam a kertben felszerelve, amire már szépen rakosgatom az antennákat. Nem látnánk értelmét a szomszéd kertjét is lavórokkal telerakni mikor léteznek több kimenetű fejek, inkább egy kupacba rakjuk a közösbe.
A jogi oldala érthető. Kacifántos a jog, de a kiskapuk is. Én telkemen van..számlával/adásvételivel igazolom hogy enyém a parabola antenna, a szomszéd meg hogy ö vette a fejet és a diseqc kapcsolót. Ilyenkor mi van? Külön helyrajzi szám a két ház, de közös beruházás. Mi van ahol egy helyrajzi számon két család él egy fedél alatt..vagy 3 generáció? Előfizetésnél persze a szolgáltató dönt, de FTA esetében.....hát érdekes per lenne.
Más. SDR rádiózás a hobbim aki tudja mi az. A világ minden pontján működik a WebSDR ami azt jelenti, hogy pl. nálam van a rádióantenna, és a rádióvevő, de napi 24 órában streameli vagy megosztja a neten az itt fogható komplett frekvenciatartományt.
Ez pl. egy Görögországi:
http://sv3yy1.no-ip.org:8901/
Ez Franciaország: http://ham.websdrbordeaux.fr:8000/
De van USA katonai támaszpont mellett is....
Hallgathatod az ottani adásokat, amatör rádiókat sőt szolgáltatókat (vasút, légiforgalom, hajózás, katonai, rendőr vagy egyéb adásokat) Teljesen legális, bár Kína és az USA mostanában nemzetbiztonsági kérdést csinál belőle, lévén minden frekvenciát letapogathatsz a környéken, nem csak a műsorszóró adásokat. Gondolom ha a műsorszóró rádióknál lehet ezt, hát tévénél sem tilos.
Visszatérve a kérdéshez. Ha jól értem mindenképpen ajánlott erősítő. És ha jól értettem amit vettem kábelt magamnak, az jó lesz gerincnek? Földelésem van, méghozzá nagyon jó mélyföldelés cirka 11 méter mélyen hisz magasantennám van rövidhullámra és ahhoz kell. Ezek szerint a koax árnyékolását itt is egy ponton földeljem mint a rádiónál? Nem gondoltam volna. Nincsenek magasan a parabolák, a kábel meg föld alatt van. Az egész telek erősen villám-védett, de persze jobb a békesség. Rá tudom kötni a földelésre. Erősítőn meg még gondolkodnunk kell. Semmi jót nem hallottam ezekről a kis erősítőkről régen. Persze mára változhatott a helyzet.
|
| | | [válaszok erre: #6413 #6415] |
|
|
Kezdő
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10657 |
6411. Elküldve: 2023-03-30 17:37:53, Szakemberek segítsenek!
|
[1056.] |
Több antennáról van szó és kitudja milyenek, mekkorák..............
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | |
[előzmény: (6410) sicka, 2023-03-30 15:44:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sicka

Tagság: 2022-03-16 10:12:52 Tagszám: #137980 Hozzászólások: 205 |
6410. Elküldve: 2023-03-30 15:44:17, Szakemberek segítsenek!
|
[1057.] |
Megkérdezhetem, hogy az miért nem opció, hogy a szomszédnak IS felszerelsz antennát?
Nem kötözködés, csak érdeklődés.
|
| | | [válaszok erre: #6411] |
[előzmény: (6404) mandzsu, 2023-03-29 18:54:16] |
|
Haladó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1678 |
6409. Elküldve: 2023-03-30 15:42:47, Szakemberek segítsenek!
|
[1058.] |
Örülök, hogy érkeztek érdemi reakciók a bejegyzésre.
Természetesen értem, és megértem a reakciókat, illetve a szóhasználat megfelelőségéről valóban lehet elmélkedni, akár aszerint is hogy helytálló választás e a cselekményre nézve, vagy sem, ez nem kétséges, lehetne akár „hozzáférésről” és/vagy elérhetőségről is beszélni.
„Sehol, semmilyen törvény nincs (nem is létezhetne) arra vonatkozólag, hogy a te tetődön felszerelt parabolaantennát kizárólag a te háztartásodban lehet használni. :)”
Ez így igaz, ilyen nincs, ennek oka triviális.
Az, hogy technikai értelemben véve, mely módon valósul meg a hozzáférés harmadik fél számára történő „átadása”, további elérhetőség lehetőségének biztosítása, irreleváns. Még az sem mérvadó, hogy a mindenkori személy által igénybevett „hozzáférés”, elérhetőség harmadik fél számára, ellenszolgáltatás ellenében történik e, vagy sem.
Pont ezért történik jogi szempontból a kérdéskör megközelítése. Ez érthető, hiszen technológiai értelembe véve, nem megállapíthatóak a határok, így az elérhetővé tett tartalom az, és az azt szolgáltató, és/vagy jogtulajdonos érdeksérülésének magvalósulása a vizsgált, vizsgálandó témakör, amolyan HL szintből, logikusan, következetesen.
Nézzünk erre egy konkrét példát:
Rendszerem által, rengeteg olyan FTA jellegű vételhez van lehetőségem hozzáférni, mely nem a célzott szolgáltatási és vagy sugárzási területem lefedettsége alá esik. (Sokan vagyunk ezzel így itt a fórumon, hiszen ez a DX pikantériája, nevezzük most ezt is így.) Ezen vételek, mondjuk úgy felhasználása, tartalomfogyasztása, rendszerem sajátossága által, saját célra, jóváhagyottnak minősül egészen addig a pillanatig, amíg ahhoz, harmadik fél számára hozzáférést, elérhetőséget nem biztosítunk. Ismétlem önmagam, tehát az, hogy ez a cselekmény, a hozzáférés megosztásának technikai értelemében véve milyen formában valósul meg, innentől már nem mérlegelési szempont. Legyen az az antennára szerelt Twin, Quad, Octo, stb… LNB kimenetének egyik „ága”, avagy a beltéri egységem DVB to ip funkció adta lehetőség kiaknázása….
Abban a pillanatban, hogy mondjuk a BBC szolgáltatásait, a rendszerem sajátossága által számomra elérhető vált tartalmait mások számára is „hozzáférhetővé” teszem, jogosulatlan hozzáférésnek, és/vagy annak biztosításának minősül, még függetlenebbül attól is, hogy az szándékos módon, netán figyelmetlenségből eredően fakad, vagy történik. (Megközelítőleg olyan ez, mint a titkosítás mentesen működtetett magánhálózat hozzáférésének lehetősége… szintén technológiától független, legyen az vezeték, vagy rádió alapú.)
Igen, értem hogy ez „fura”, és mi értelme az egésznek, ha mindezek ellenében az senki számára sem akadályozott, hogy maga is egy hasonló, vagy teljesen azonos rendszert reprodukáljon, és Ő maga is hozzáférjen azokhoz.
Erre a válasz sokadjára is egyszerű. A hozzáférés/ek nagyságrendjének meghatározhatatlansága általi korlátozhatatlansága, (mint az élet sok-sok terén), így a zéró tolerancia elv érvényesülése.
Miért?
Tételezzük fel, a mai naptól, egy open stream formában (mert ugye nem kötöttünk ki technikai feltételeket), bárki számára korlátlan limittel hozzáférhetővé tenném, az általam is szabadon elérhető tartalmaim. Vajon mennyi időn belül történne hivatalos megkeresés irányomba a mindenkori jogtulajdonosok részéről?
Illetve, milyen indokkal korlátozott vajon, a világszerte elérhető lokális FTA vételek „megosztása”, mi indokolja azt, hogy azok „fél hivatalos” (persze ilyen sem létezik, mint ahogy a szürke zóna sem, legalábbis „földi halandó” számára nem :-) ) forrásokból érhetőek el, egy a világ bármely más részén élő fogyasztó számára?
Mi indokolná a spot beam által biztosított lokális műsorszolgáltatás technikai megoldásának követelményét, ha annak tartalom szolgáltatása FTA jelleggel történik?
Él Kanadában egy DX-r „ismerősöm”, néha váltunk levélben pár szót. Vajon mi akadályozhatná meg őt abban, hogy az általa, illetve szintén saját DX rendszere által elérhető tartalmait, megossza számomra, és/vagy tartalmat „cseréljünk”?
Ismétlem, értem, és megértem, amit a reakciók közölni kívánnak, továbbá középszerűen fogalmazva, nyílván soha senki, a büdös életben, nem ellenőrizné sem idő, sem energia hiányában ezt a cselekményt, illetve annak megvalósulását…. egy bizonyos szintig megvalósulva… de attól még az intézményrendszer által biztosított feltétel, és szankciórendszer fennáll.
|
| | | [válaszok erre: #6414] |
[előzmény: (6407) KWP, 2023-03-30 12:30:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
6408. Elküldve: 2023-03-30 13:00:34, Szakemberek segítsenek!
|
[1059.] |
Idézet:
| továbbszolgáltatás
| | Ne keverd a dolgokat!
|
| | |
[előzmény: (6406) SaTom, 2023-03-29 20:30:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 KWP

Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7341 |
6407. Elküldve: 2023-03-30 12:30:19, Szakemberek segítsenek!
|
[1060.] |
"Ez azt jelenti, hogy pl. egy, még akár FTA szolgáltatás vételének esetében sem valósulhat meg, közvetlen, és vagy közvetett, bármely technikai megoldással kivitelezett továbbszolgáltatás. "
Azért ne túlozzunk szerintem.
"Továbbszolgáltatás" alatt azt értjük, ha pénzért (vagy valami egyéb haszonért) kiépítjük a rendszert nagyobb közösségnek.
Az, hogy én haveri alapon behúzok egy kábelt a szomszéd házába, hogy az FTA adókat anélkül is nézhesse, hogy saját tükröt rak fel... nos, ez semmivel sem illegálisabb, mintha a szomszéd maga is felrakna egy tükröt.
Vagy ha átjönne a szomszéd hozzád tévézni.
Sehol, semmilyen törvény nincs (nem is létezhetne) arra vonatkozólag, hogy a te tetődön felszerelt parabolaantennát kizárólag a te háztartásodban lehet használni. :).
Nyilván kisközösségi kábeltévét ne építs, de az, hogy a közvetlen szomszéd is rácsatlakozik, ezáltal egy privát, zárt rendszert hozol létre, ebbe nincs ember, aki valaha is bele tudna kötni.
|
| | | [válaszok erre: #6409] |
[előzmény: (6406) SaTom, 2023-03-29 20:30:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1678 |
6406. Elküldve: 2023-03-29 20:30:38, Szakemberek segítsenek!
|
[1061.] |
Nos, elsőként köszönjük az elismerést, örülünk a sikereidnek, másodsorban, szubjektív reagálnék a technikai lehetőségekre, felvetésekre, és lehetőségekre.
Az általad linkelt kábel, első vizsgálatra, a forgalmazó által megadott paramétereit tekintve, talán még „túl is szárnyalja” az általam használt RG6-T60-HCU-E kábelt, persze ez árában is megmutatkozik, de a csillapítása mindenképpen kedvezőbbnek tűnik. Kardinálisabb kérdés, a távolság okozta csillapítási érték, mely úgy vélem, egy legalább passzív, akár egy ilyen https://antennacentrum.hu/Antenna-erosito/sat-erosito-20dB-s-fem-szinu erősítő beiktatása nélkül „problémás” lehet.
Nem, a már az LNB által „feldolgozott”, konverzión átesett, a DiseqC kapcsolókon, kábelen történő jeltovábbításra, az időjárási viszonyok nincsenek, pontosabban vajmi kevés hatással vannak (elenyésző tényező a hőmérsékleti hatás, de tekintettel éghajlati helyzetünkre, ez elhanyagolható). Amire inkább felhívnám figyelmed, az a vételi paraméterekben lévő mutatók jóságának biztosítottsága, ergo a minél magasabb értékű LM (Lock Margin) megléte, mert ez okozhat jócskáén bosszúságot, kellemetlenséget, és erősen időjárás függvényű.
!Fontos, mondjuk úgy mindennél kritikusabb kérdéskőr viszont, a rendszered/rendszereitek nullpontra történő illesztése, mondjuk úgy az EPH magvalósítása! Ellenkező esetben, a rendszerek közt feszültségkülönbség generálódhat, mely relatíve „jobb esetben” az alkalmazott eszközökben okozhat kárt, rosszabb esetben elemi károkat okozhat, nem beszélve a több ponton megvalósítandó villámvédelemről, melyről pedig kifejezetten gondoskodni szükséges, mert az már emberi életre veszélyes hatást is gyakorolhat!!
Nem olyan egyszerű ez…. és nem is azért, amiért az ember elsőre gondolná….
Engedd meg, hogy éljek a „fanyar humor lehetőségével”, ezáltal azt írhassam, hogy „tovább rombolva a kezdeti lelkesedést”, még kitérnék, ill. felhívnám figyelmed egy jogi szempontból sem mellékes momentumra, melynek függvényében helyezzük az általad leírtakat a továbbiakban inkább feltételes módba, tehát, „mi lenne ha, ezt meglehetne csinálni”…. Minden szolgáltatás igénybevételéhez, egyedi szerzői/tulajdonosi/sugárzási/vételi jogok kapcsolódnak. Ez azt jelenti, hogy pl. egy, még akár FTA szolgáltatás vételének esetében sem valósulhat meg, közvetlen, és vagy közvetett, bármely technikai megoldással kivitelezett továbbszolgáltatás.
Tudom, nem hangzott túl jól, melyeket fentebb megfogalmaztam, de ha már egy ilyen „felvetés” megfogalmazódott itt a fórumon, nem lehet azokat figyelmen kívül hagyni, jobb „tisztába” tenni. Semmiképpen nem volt célom senkit megbántani, vagy elrettenteni, ezért a Te megértésed is kérem a válasz tartalma miatt.
|
| | | [válaszok erre: #6407 #6408] |
[előzmény: (6404) mandzsu, 2023-03-29 18:54:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 EnJoe

Tagság: 2004-10-20 08:27:53 Tagszám: #13293 Hozzászólások: 1936 |
6405. Elküldve: 2023-03-29 20:15:34, Szakemberek segítsenek!
|
[1062.] |
Bocs, de ez a kábel alig jobb a sima RG6-nál, 100m csillapítása 1000MHz-en 1,5dB-lel kisebb "csak" (21->19,5dB). RG11 a mai napig létezik, aminek a csillapítása 14dB/100m körüli 1000MHz...következő helyen úgy tudom méterre is árulják az RG11-et:
http://dasyst.hu/termek/rg11-koax-kabel-rez/
http://dasyst.hu/termek/rg6-koax-kabel-rez-2/
Ha jót akarsz a szomszéd "pénztárcájának" és megoldható...egy jobbfajta RG-6 kábelt használsz kb. fél úton az antenna és a beltéri közé beraksz egy ilyen erősítőt:
https://m3digital.hu/triax-300401-sat-erosito-triax-hirschman
16-20dB erősítés pont arra elég, hogy 35-40m kábel veszteségét kompenzálja. Én használtam így kb. 60m távolságra, bevált. Ezt a típust tudom ajánlani, de figyelni kell az elhelyezésre, az LNB kimeneti jele túl tudja vezérelni (nem szabad az antennához közel szerelni), ill. a másik véglet sem jó, ha a vevő előtt van közvetlenül. Ha egy jel nagyon lecsillapodott, akkor az már hiába erősítjük (mindkét eset jelminőség romlást eredményez).
|
| | |
[előzmény: (6404) mandzsu, 2023-03-29 18:54:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 mandzsu

Tagság: 2023-01-08 21:07:00 Tagszám: #138843 Hozzászólások: 90 |
6404. Elküldve: 2023-03-29 18:54:16, Szakemberek segítsenek!
|
[1063.] |
Üdv mindenkinek! Páran talán emlékeznek, hogy nemrég beltérit kerestem, és hála SaTom-nak és a többi segítőkész szakembernek, sikerült is vennem egy jót amivel maximálisan elégedett is vagyok. Most újabb szakmai kérdésem lenne. Szomszédom látva "sikereim" szeretné nézni ami az antennáimról jön. Nem is lenne gond, mert van pár dupla és négyes LNB meg egy kinőtt 10-es diseq kapcsoló is....
A gond, hogy a kábelt igényesen szeretnénk áthúzni hozzá, az meg vagy 80 méternyi. Én ezt vettem:
https://www.elemnagyker.hu/EMOS-Koax-kabel-CB113UV-100m-S5265
Ezt ajánlották és nekem megfelel. De egy 100 méteres tekercset kellene vegyek (amiből persze marad) de a lehető legjobb minőséget venném. Két okból. Egyik, hogy nem igazán akarok felsülni, hogy esetleg egy nagyobb esőben elmegy a kép, másik, hogy a kábelt a szomszéd fizeti.
Föld alatt gégecsőben fog menni, nap nem éri, szóval az UV állóság nem kritérium. Régen voltak RG 11-es vastag koaxok úgy tudom azok hosszabb távra voltak. De azóta megváltozott a világ, teljesen más márkák és típusok vannak. Szóval tud valaki profi koaxot ajánlani ezen nemes célra? Éppenséggel meg lehetne rövidebb úton is oldani a két ház padlása közt kifeszíteni, de ilyen lóvári megoldásban egyikünk sem érdekelt. Szóval vagy 80-100 méterre kell a jelet elvinni. Erősítővel legvégső esetben babrálnánk. Szóval egyenlőre az sem opció. Előre is köszönöm.
|
| | | [válaszok erre: #6405 #6406 #6410] |
|
|
Kezdő
|
|
 gardiner

Tagság: 2004-10-21 09:01:13 Tagszám: #13316 Hozzászólások: 3909 |
6403. Elküldve: 2023-03-24 15:08:41, Szakemberek segítsenek!
|
[1064.] |
- köszönöm, kedves Tőled -
(egyébként külsőre tök olyan mint ----> az Illusion-Sat -é....)
.
QTH : 47,83N - 19,00E
|
| | |
[előzmény: (6377) gardiner, 2023-03-07 20:45:37] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 franjobp

Tagság: 2011-04-23 20:55:55 Tagszám: #93292 Hozzászólások: 5845 |
6401. Elküldve: 2023-03-12 15:24:18, Szakemberek segítsenek!
|
[1066.] |
Amit még esetleg meg lehetne próbálni, én anno ezt az opciót nem teszteltem: Partnerbox plugin telepítése az Alien1-en, Alien 2 felvétele partnerboxként, majd a Partnerbox: RemoteTV Playerrel (Kék gombot hosszan lenyomni és a listából kiválasztani) megpróbálni lejátszani.
One frekvencialista
http://directone.franjo.nhely.hu/Frekvencialista-20260202v2.pdf
|
| | |
[előzmény: (6400) [Bukta], 2023-03-12 14:07:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 [Bukta]

Tagság: 2003-09-07 21:14:26 Tagszám: #6486 Hozzászólások: 2790 |
6400. Elküldve: 2023-03-12 14:07:01, Szakemberek segítsenek!
|
[1067.] |
Köszi, akkor sakk-matt. Lenne egy usb tunerem de ahhoz meg a kernel régi, ez akkor zsákutca.
|
| | | [válaszok erre: #6401] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 franjobp

Tagság: 2011-04-23 20:55:55 Tagszám: #93292 Hozzászólások: 5845 |
6399. Elküldve: 2023-03-12 13:59:55, Szakemberek segítsenek!
|
[1068.] |
Így van, valamiért az Amiko Alienek csak akkor hajlandók megjeleníteni a tartalék vevő adását, ha rendelkeznek aktív bemenettel és bekapcsolás után egy, a belső tuner által vett csatornára kapcsolsz és onnan kapcsolsz át a másik vevőről streamelt csatornára. Ez valami igen sajátos korlátozás az Alieneknél.
One frekvencialista
http://directone.franjo.nhely.hu/Frekvencialista-20260202v2.pdf
|
| | |
[előzmény: (6398) Kenderice, 2023-03-12 13:48:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Kenderice

Tagság: 2003-02-13 00:00:00 Tagszám: #1008 Hozzászólások: 1471 |
6398. Elküldve: 2023-03-12 13:48:18, Szakemberek segítsenek!
|
[1069.] |
Sajnos az amiko készülékek nemigazán alkalmasak erre valami korlátozás végett, úgy tudom...
Gigablue UHD UE 4K
|
| | | [válaszok erre: #6399] |
[előzmény: (6397) [Bukta], 2023-03-12 13:41:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 [Bukta]

Tagság: 2003-09-07 21:14:26 Tagszám: #6486 Hozzászólások: 2790 |
6397. Elküldve: 2023-03-12 13:41:31, Szakemberek segítsenek!
|
[1070.] |
Hátha valaki jártas ebben és tud segíteni (remélem jó topikba írok):
Adott 2db engima2-es műholdvevő a lakásban.
Alien2-es dupla tunerrel és Alien1 hibás tunerrel.
Szeretném REMOTE FALLBACK TUNER megoldással használni a rossz készülékemben a dupla tuneres Alien2 szabad tunerjét LAN-on keresztül.
Eddig csak fekete képet kapok pedig csatlakoznak egymáshoz. A netes leírások szegényesek, ez működik-e egyáltalán, van olyan image ami ajánlott vagy más utat kellene inkább választani?
|
| | | [válaszok erre: #6398] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gardiner

Tagság: 2004-10-21 09:01:13 Tagszám: #13316 Hozzászólások: 3909 |
6396. Elküldve: 2023-03-11 19:11:40, Szakemberek segítsenek!
|
[1071.] |
" szó szerint véve játszani valóban jó lesz még az elavulása után is "
- nem erről van szó. én speciel nem szeretek gépes játékokat játszani ---> a játék nálam : aktualizálom az MPEG-2-es transzponder-eket, diseqc beállításokat /a meglévő műholdakhoz/ ---> aztán 'gyötröm' kicsit, figyelve a stabilitását, csati váltás sebességét, gyenge jelnél a lock-olást stb. ---> ehhez pedig KELL remote.... -
.
QTH : 47,83N - 19,00E
|
| | |
[előzmény: (6394) DzsabiCsipa, 2023-03-11 17:53:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 malvin

Tagság: 2003-09-17 14:53:50 Tagszám: #6620 Hozzászólások: 585 |
6395. Elküldve: 2023-03-11 17:53:22, Szakemberek segítsenek!
|
[1072.] |
Jópofa ..., nagyon szép a képe..., de ezzel sem megy!
"Jó hír", hogy alapból kezeli a CI+-t . Ill. csak "lenne", mert a Vodafone mediacard-al mégsem boldogul.
|
| | |
[előzmény: (6393) herrLeon, 2023-03-11 10:49:25] |
|
Törzstag
|
|
 DzsabiCsipa

Tagság: 2013-10-05 18:37:39 Tagszám: #128753 Hozzászólások: 245 |
6394. Elküldve: 2023-03-11 17:53:13, Szakemberek segítsenek!
|
[1073.] |
Hamár a játékot emlegeted, szó szerint véve játszani valóban jó lesz még az elavulása után is, hisz a rajta lévő snake, sokoban vagy tetris csak a kezelőgombok működőképességét igényli. Jópofa, de őszintén nem tudom mit adhatott ez annak idején a műholdazáshoz. Egy buta példával élve kicsit olyan nekem, mintha egy éppen centriző mosógépen lehetne indítani egy arkanoidot a nehezítés kedvéért. Aki az öreg strong-nál ráált a snake-re, annak egy idő után meghaltak a navigációs gombok a távirányítón.
|
| | | [válaszok erre: #6396] |
[előzmény: (6392) gardiner, 2023-03-11 07:55:22] |
|
Haladó
|
|
 herrLeon

Tagság: 2008-03-12 20:53:12 Tagszám: #57014 Hozzászólások: 377 |
|
Törzstag
|
|
 gardiner

Tagság: 2004-10-21 09:01:13 Tagszám: #13316 Hozzászólások: 3909 |
6392. Elküldve: 2023-03-11 07:55:22, Szakemberek segítsenek!
|
[1075.] |
- van egy ilyen működő STB-om. ami a DVB-S ---> DVB-S2 helyzetet illeti, teljesen igazad van....
( tulajdonképpen csak nosztalgiázom ill. játszom a régi kacatokkal.... )
.
QTH : 47,83N - 19,00E
|
| | | [válaszok erre: #6394] |
[előzmény: (6390) DzsabiCsipa, 2023-03-10 10:33:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
Szakemberek segítsenek! (üzenet: 7448, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|