OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
64281. Elküldve: 2023-02-16 22:39:52, OFF TOPIC
|
[4801.] |
Szia! Jó jó ha minden ilyen jó lenne mint a jog! De ma már sokat nem ér mint évtizedekkel ezelőtt, ma már a rendőrnek sincs tekintéje, de a bikacsöknek még igen! :)
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | | [válaszok erre: #64282] |
[előzmény: (64280) SaTom, 2023-02-16 22:26:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1680 |
64280. Elküldve: 2023-02-16 22:26:27, OFF TOPIC
|
[4802.] |
A Beltérit de milyet?? topik, Gabywap 519. számú, és garga pista 521. számú posztjára, hogy ne legyen Off, itt szeretnék reagálni:
Most is rögtön az elején szeretném leszögezni, hogy Gaby, és pista, természetesen mindketten kiváló emberek, hobbi, valamint fórum társak vagytok, elismerem és tisztelem a tudásotokat, személyiségetek. Részemről e téma, nem vita, csupán eszmecsere, nézőpontok megosztása, mely értelemszerűen semmilyen formában nem hat az eddigi, sem jövőbeni kapcsolatunkra, pontosabban részemről biztosan nem :-) csupán érdekes téma számomra.
Tehát,
@Gabywap:
Bár nem vagyok közösségi oldalak tagja, igen, biztosan igaz amit írsz, és igen, ez a „megoldás” bírhat visszatartó, és elrettentő erővel, hiszen a közösség ereje mindenkor és mindenek felett áll.
Ez, az évezredek során sem változott, nem is fog változni, ám nem jelenti egyenesen arányosan azt is, hogy az, egyben és mindenkor jogszerűséget is képvisel.
Engedd meg, hogy ismét példával szolgáljak az általad vázoltakra, adott esetekkel, melyben vélhetően szintén egyetértéseddel bír az emberek túlnyomó többsége, azonban a jog, azzal (látszólag(!)) teljesen ellentétben áll!
Régi story, de talán emlékszel arra a Tanáremberre, akinek rendszeresen dézsmálták a borospincéjében tárolt, saját földművelése, áldozatos munkája árán megtermelt, végfeldolgozott borát. Megunta, és ha nem csal az emlékem, metil alkohollal keverte….
Kérdések, vajon jogosan járt e el, kinek a szemszögéből tekintve, és miért?
Gazda szemszöge:
Igen, hiszen a bort zárt helységben, nem fogyasztási célra tároltam. Az, hogy valaki, 1. illegálisan behatolt a birtokomra, 2. ott illegális módon behatolt, betört a borospincémbe, 3. majd illegális módon eltulajdonította a 4. nem fogyasztási célra szánt, boros üvegben tárolt folyadékom, 5. majd még meg is itta….
Minimum három olyan ok, melyeben az emberek nagyrészt abban értenek egyet, hogy miszerint illegális volt, jogos a gazda szemszöge.
Még jó, hogy a mellette levő borosüvegre erősen hasonlító petróleumos üveg tartalmával nem tette ugyan ezt!
Jogosan vélekedik a gazda?
Nézzük, mit mond erre a jog:
Mindennemű emberi fogyasztásra alkalmatlan, és/vagy ártalmas folyadékot, anyagot, származékot, KIZÁRÓLAG NEM élelmiszercsomagolásra alkalmazott tárolóedényben, eszközben szabad tárolni, továbbá a tárolóeszközön KÖTELEZŐEN fel kell tüntetni, annak tartalmát, összetételét, azt hogy emberi/állati fogyasztásra alkalmatlan, stb. Független attól, hogy az egyén tud-e olvasni, mert ugye ez sem mellékes, vagy sem! Mi több, a nem élelmiszer jellegű vegyi, és/vagy ipari termékeket, élelmiszer tárolására alkalmazott helységben nem, és csak kizárólag az erre külön kialakított, zárt, terméknyilvántartó lista, és minőségbiztosítási lapok megléte mellet szabad tárolni, stb..
Őszintén, mennyi borosgazda tarja ezt be?
És itt jön a lényeg! A jog nem ismerete, az általi, be nem tartásából eredő kimenetele, nem mentesít, annak következménye alól!
Summa, summarum, hiába volt illegális minden egyes tevékenység, cselekedet, amit a bűnelkövető végzett, hisz ha nem jár a bűn útján, mi sem történik, Ő jogi szempontból, egy megélhetési bűnöző volt, akit kitervelt szándékkal és/vagy gondatlanságból elkövetett módon, de megmérgeztek, megöltek.
Nos, ez anomália, illetve mint látszik, nézőpont kérdés. Semmi sem csak fekete, és fehér.
És még egy eset, a gazda, aki árammal védte, szintén gondosan nevelgetett veteményesét… nem fejtem ki, hogy ne nyúljon hosszúra, de a fentebbiek alapján végigvezetve, már biztosan érteni fogod, mire gondolok.
@ garga pista:
Igen, neked is igazad van, de ahogyan Te is írtad, „ha már több ember”, és hogy „feljelentést tesz”.
Erről van szó, közösség ereje, de legális módon, percsoport által, és hivatalos úton, nincs retorzió, mint a fentebbi két gazda esetében.
A percsoport minden tagja hivatalosan, az elkövetőt azonosítható adatokkal, és hivatali úton minden infót megadva az érintett szerv részére az alperesről, eljárhat, ám abban a pillanatban, hogy azt Önmaga által, és a nyilvánosság számára teszi, illegális, mely retorziót vonhat maga után.
Ismétlem, értem, megértem, nem vitatott az általatok képviselt álláspont, ám a jog nem ilyen egyszerű, és legyünk őszinték, okkal nem az….
Sajnos, nem vagyok sem Jogász, sem Ügyvéd, sem Közjegyző, azonban törekszem mindinkább jogkövető állampolgár lenni, mindannak ellenére, hogy azzal egyet értek e vagy sem.
|
| | | [válaszok erre: #64281] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
64279. Elküldve: 2023-02-16 20:22:13, OFF TOPIC
|
[4803.] |
Ne mondjál már ilyet! Minden új laptopon át tudtam még eddig alítani gond nélkül! :)
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | |
[előzmény: (64278) masodikmusor, 2023-02-16 17:51:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 masodikmusor

Tagság: 2009-01-25 22:26:46 Tagszám: #69681 Hozzászólások: 3291 |
64278. Elküldve: 2023-02-16 17:51:02, OFF TOPIC
|
[4804.] |
Nem lehet lagacy módba váltani. Vásárlás után fél évvel 2021 őszén letöltött egy BIOS frissítést, azóta csak UEFI módban megy. Újratelepítettem a Windowst és a Linuxot, azóta tökéletesen megy.
|
| | | [válaszok erre: #64279] |
[előzmény: (64275) Gabywap, 2023-02-13 12:29:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Blindspot

Tagság: 2016-07-23 22:01:36 Tagszám: #133271 Hozzászólások: 2891 |
64277. Elküldve: 2023-02-15 22:29:06, OFF TOPIC
|
[4805.] |
Én azon lepődtem meg, hogy még a tematikus csatornáik egy részén (pl. 24 Kitchen HD) is ugyanez a műsor megy jelenleg.
|
| | |
[előzmény: (64276) zoro67, 2023-02-15 21:49:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 zoro67

Tagság: 2007-07-25 12:14:24 Tagszám: #47407 Hozzászólások: 3775 |
64276. Elküldve: 2023-02-15 21:49:56, OFF TOPIC
|
[4806.] |
Szomorú szörnyű dolgok történnek a világban. Török csatornák 90%-án
Adomány gyűjtő műsor
LG OLED55B9SLA Tv
Dreambox 920UHD--Ustym 4K--Sat-
Andrew 370 prím K90-W45 (ku sáv) Fortec Star 240 K93-W40,5 (C-sáv) Körner 19,3, 2x Körner 9.2
Wave Frontier
|
| | | [válaszok erre: #64277] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
64275. Elküldve: 2023-02-13 12:29:54, OFF TOPIC
|
[4807.] |
Ez alapból igy van a többsége laptopban, secure módot kell kikapcsolni, és legacy módra váltani és mindjárt menni fog minden usb. :)
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | | [válaszok erre: #64278] |
[előzmény: (64274) masodikmusor, 2023-02-13 10:55:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 masodikmusor

Tagság: 2009-01-25 22:26:46 Tagszám: #69681 Hozzászólások: 3291 |
64274. Elküldve: 2023-02-13 10:55:16, OFF TOPIC
|
[4808.] |
Én amiatt bajlódtam egy DELL masinával, hogy vásártás után letiltották a MBR módot, és automatikusan átállították UEFI módra.
|
| | | [válaszok erre: #64275] |
[előzmény: (64266) egedi, 2023-02-12 19:31:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
64273. Elküldve: 2023-02-12 23:28:21, OFF TOPIC
|
[4809.] |
Idézet:
| Valaki meg mindnyájunkat, főleg a szuperszámítógépek programozásával...
| | Valakinek pénzt ért ez a tudás!
Nemrég valamelyik "Ön is tudja?" adásban pont az volt a kérdés, hogy mi lett a neve ennek a gépnek.
(Hétköznap megy ez a műsor, m5, 17:30-tól.)
|
| | |
[előzmény: (64062) anas.tasia, 2023-01-17 06:05:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7018 |
64272. Elküldve: 2023-02-12 21:37:06, OFF TOPIC
|
[4810.] |
Nyugi! Biztosan csak félreértette...
|
| | |
[előzmény: (64270) Gabywap, 2023-02-12 20:19:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 garga pista

Tagság: 2006-07-02 18:43:48 Tagszám: #32270 Hozzászólások: 5630 |
64271. Elküldve: 2023-02-12 20:26:29, OFF TOPIC
|
[4811.] |
SD kártyáról van szó, nem SSD meghajtóról. A 2 teljesen más...
Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
|
| | |
[előzmény: (64269) masodikmusor, 2023-02-12 20:14:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
64270. Elküldve: 2023-02-12 20:19:15, OFF TOPIC
|
[4812.] |
Drága kenyér! Mi köze annak ehhez?
Tök mindegy milyen record van milyen OP rendszer! Ha driver azaz a meghajtó nincs telepítve azaz az OP rendszer nem ismeri fel! :)
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | | [válaszok erre: #64272] |
[előzmény: (64269) masodikmusor, 2023-02-12 20:14:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 masodikmusor

Tagság: 2009-01-25 22:26:46 Tagszám: #69681 Hozzászólások: 3291 |
64269. Elküldve: 2023-02-12 20:14:56, OFF TOPIC
|
[4813.] |
Van egy olyan sejtésem, hogy a gép Legacy (MBR) indítórekorddal működik, az új SSD-t viszont már UEFI (gpt) fájlrnszerrel formátzák.
|
| | | [válaszok erre: #64270 #64271] |
[előzmény: (64262) Barczik L, 2023-02-12 17:49:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661 |
64268. Elküldve: 2023-02-12 20:03:34, OFF TOPIC
|
[4814.] |
Köszönöm nektek!
Az első link beindította!
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | |
[előzmény: (64267) Gabywap, 2023-02-12 19:46:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 egedi

Tagság: 2004-05-18 12:10:25 Tagszám: #10527 Hozzászólások: 4131 |
64266. Elküldve: 2023-02-12 19:31:29, OFF TOPIC
|
[4816.] |
Én is egy Dell-be akartam SD-ét én nem ismerte fel.
Az IT-ról jött egy szaki a BIOS-ba belépve az gyári értékeket állította vissza, mert ahogy évek alatt kapta a frissítéseket valami bug volt benne.
|
| | | [válaszok erre: #64274] |
[előzmény: (64264) Barczik L, 2023-02-12 19:00:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 garga pista

Tagság: 2006-07-02 18:43:48 Tagszám: #32270 Hozzászólások: 5630 |
64265. Elküldve: 2023-02-12 19:28:50, OFF TOPIC
|
[4817.] |
Kell rajta lennie egy service tag-nek, azt add meg itt, és megadja melyik driverek jók a gépedhez. De azt hiszem ha engedélyezed meg is tudja keresni automatán.
https://www.dell.com/support/home/hu-hu?app=drivers
Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
|
| | |
[előzmény: (64262) Barczik L, 2023-02-12 17:49:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661 |
64264. Elküldve: 2023-02-12 19:00:58, OFF TOPIC
|
[4818.] |
Ennek mi a menete? Hol, hogyan?
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #64266] |
[előzmény: (64263) egedi, 2023-02-12 18:51:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 egedi

Tagság: 2004-05-18 12:10:25 Tagszám: #10527 Hozzászólások: 4131 |
64263. Elküldve: 2023-02-12 18:51:09, OFF TOPIC
|
[4819.] |
Reset-elni kell a BIOSt. Valamit rápakolank a frissítések és nem érzékeli az SD meghajtót.
|
| | | [válaszok erre: #64264] |
[előzmény: (64262) Barczik L, 2023-02-12 17:49:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661 |
64262. Elküldve: 2023-02-12 17:49:05, OFF TOPIC
|
[4820.] |
Adott egy Dell Inspiron 3521-29 laptop új Win 10-el. (64bit)
Az SD kártya olvasó illesztőjét vagy mit nem tették rá, hótt süket.
Hogyan tudnák életet lehelni bele?
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #64263 #64265 #64267 #64269] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 masodikmusor

Tagság: 2009-01-25 22:26:46 Tagszám: #69681 Hozzászólások: 3291 |
64261. Elküldve: 2023-02-12 16:18:16, OFF TOPIC
|
[4821.] |
A HEVC ellenőrző csatornán van szabványos hangjel. Valószínűen normál A hang. Annak mekkora a hivatalos hangszintje? Az az érzésem, hogy nem nulla decibel, hanem alacsonyabb.
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
|
| | |
[előzmény: (64228) garga pista, 2023-02-09 07:33:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Bigfic

Tagság: 2005-10-05 09:45:50 Tagszám: #22557 Hozzászólások: 1728 |
64260. Elküldve: 2023-02-12 10:40:54, OFF TOPIC
|
[4822.] |
sat.hu -n akció van több oldalon keresztül
(111 termék :)
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 garga pista

Tagság: 2006-07-02 18:43:48 Tagszám: #32270 Hozzászólások: 5630 |
64259. Elküldve: 2023-02-11 18:33:03, OFF TOPIC
|
[4823.] |
Rosszul gondoljátok, a csalók inkább kártya adatokat lopnának, mert ahogy írtad is, sima NFC-s okosteló is tudja olvasni. Nem is kell messzire menni hozzá, Google áruházból is letölthető:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.github.devnied.emvnfccard&hl=hu&gl=US
Nem tudom még van-e olyan webshop, de volt ahol nem kellett CVC kód, csak a kártyaszám, lejárati dátum. De persze a telefonnak is hozzá kell érnie a kártyához olvasáshoz, állítólag erre csináltak ügyesek "NFC-erősítőt" ami már 10-20 centiről is olvassa.
De ha már 2 db NFC-s kártya is van egymás mellett (pl. pénztárcában), már nem működik a kiolvasás.
Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
|
| | |
[előzmény: (64257) gombilaci, 2023-02-11 14:59:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Kenderice

Tagság: 2003-02-13 00:00:00 Tagszám: #1008 Hozzászólások: 1471 |
64258. Elküldve: 2023-02-11 18:26:16, OFF TOPIC
|
[4824.] |
Oda kell adószám, számlaszám.
A terminálnak is van azonosítója.
Azért nem olyan egyszerű ám, hogy odatolom oszt' jóvan, amitől sokan tartanak...
Gigablue UHD UE 4K
|
| | |
[előzmény: (64257) gombilaci, 2023-02-11 14:59:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gombilaci

Tagság: 2007-01-22 17:12:40 Tagszám: #40408 Hozzászólások: 7018 |
64257. Elküldve: 2023-02-11 14:59:23, OFF TOPIC
|
[4825.] |
Elvileg egy vállalkozással megoldható.
(de ennyire nem értek hozzá)
Szerintem azért nincs ez a módszer elterjedve , mert túl sok előkészület igényel a csalóktól. Kicsi lesz a haszon és gyors lesz a bukta vagy legalábbis a terminál bannolása a rendszerből.
|
| | | [válaszok erre: #64258 #64259] |
[előzmény: (64256) Kenderice, 2023-02-11 14:45:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|