OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 KWP

Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357 |
64106. Elküldve: 2023-01-28 17:21:39, OFF TOPIC
|
[4976.] |
Még egy utolsót.
KWP: "Egy fórum moderátorának döntenie kell, hogy kirúgjon-e valakit, amiért az arról beszélt, hogyan lehet illegálisan televíziócsatornákat nézni. A fórumtag szerint nem volna jogos a kirúgás. Írd le a kettejük közti párbeszédet."
ChatGPT:
"Moderátor: "Kérlek, tudnád elmagyarázni, miért gondolod, hogy nem volna jogos a kirúgásod?"
Fórumtag: "Azt gondolom, hogy a fórumon a szabadság a legfontosabb. Azt vélem, hogy a véleményemhez való jogomat sérti, ha kirúgnak, csak mert azt mondtam, hogyan lehet illegálisan televíziócsatornákat nézni. "
Moderátor: "Értjük a szabadság fontosságát, de a fórum szabályai kifejezetten tiltják az ilyen jellegű tevékenységek bemutatását. Az ilyen jellegű információk megosztása illegális tevékenység, és veszélyeztetheti a fórumot és a felhasználóit."
Fórumtag: "Nem volt szándékomban a fórumot vagy a felhasználókat veszélyeztetni. Csak érdekesnek találtam ezt a témát, és azt gondoltam, hogy másoknak is érdekes lehet. "
Moderátor: "Értjük, de a fórumon való megjelenésed mégis szabályt sérthet. Azt javasolnánk, hogy a jövőben kerüljön el az ilyen témák megemlítését, hogy elkerüljük a további problémákat."
Fórumtag: "Értem, meg fogom tenni. Köszönöm a figyelmedet.""
--
És ez így jött ki a mesterséges intelligenciából, villámgyors válaszként a feltett kérdésemre. Szavakat nem találok
|
| | |
[előzmény: (64105) KWP, 2023-01-28 17:05:39] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 KWP

Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7357 |
64105. Elküldve: 2023-01-28 17:05:39, OFF TOPIC
|
[4977.] |
Egy teljesen más témát írok ide, mely részben kapcsolódik a fórum témaköréhez. Kicsit hosszú lesz ez a hozzászólás, de a nagy része sallang. Akit nem érdekel a téma, csak ugorja át :)
Ki mit szól a világ legújabb csodájához, a ChatGPT-hez? Személyes véleményem az, hogy hát... hogy is írjam azt, hogy ne valami nagyzó szövegnek tűnjön... de szerintem megjött az a technika, amely néhány éven belül alapjaiban meg fogja változtatni a világot ISMÉT.
Olyan szintű mesterséges intelligenciát fejlesztettek, amely emberek tonnáinak a munkáját fogja majd kiváltani hamarosan.
Az más kérdés, hogy ez a változás jó lesz-e vagy rossz... de nagyon erősen benne van a pakliban, hogy a rengeteg, a történelemben megtapasztalt ipari forradalmak után rövidesen el fog jönni egy újabb.
(Aki most azt hiszi nagyzolok, próbálja ki saját maga is a technikát, le fog döbbenni, mire képes.)
Első körben én úgy gondolom, hogy a telefonos operátorok munkája fog teljesen értéktelenné válni, ez a technika ugyanis kiválóan ki tudja majd váltani őket. Aztán nagyon sok minden más is.
Írok ide most pár példát, hogy aki nem tudja miről beszélek, képet kapjon a világ legújabb mesterséges intelligenciájának tudásáról, úgy gondolom le fog esni az állatok.
Lássuk. Kérdések, amiket a mesterséges intelligenciának feltettem, és a rájuk adott válaszai.
KWP: "Mi a különbség egy Dreambox és egy szolgáltató által adott beltéri egység között?"
ChatGPT válasz:
"A Dreambox és a szolgáltató által adott beltéri egység között az a különbség, hogy a Dreambox egy úgynevezett "márkaszabad" műholdvevő, míg a szolgáltató által adott beltéri egység egy úgynevezett "márkafüggő" műholdvevő.
A Dreambox a felhasználó számára szélesebb lehetőséget biztosít, mivel többféle szolgáltatóval és műholdas csatornával is kompatibilis, míg a szolgáltató által adott beltéri egység általában csak a szolgáltató által kínált csatornák hozzáférését biztosítja. A Dreambox ennél fogva szabadon programozható, és általában több funkcióval rendelkezik."
Menjünk érdekesebb vizekre.
KWP: "Találj ki egy vicces történetet amatőr műholdvadászokról."
ChatGPT: "Egy csapat amatőr műholdvadász találkozik egy estén, hogy megfigyeljék az égbolton lévő műholdakat. Az egyik tag, Péter, nagyon büszke magára, mert új, állítható nagyítású távcsövét vásárolt magának. A csapat elkezdi a megfigyelést, és Péter elsőként kér bemutatkozni. Előveszi távcsövét, és beállítja a maximális nagyításra. Ekkor a társai csodálkozva látják, hogy Péter távcsöve a szomszédos ház ablakába néz, ahol egy idős házaspár nézi a televíziót. Péter, aki igencsak zavarban van, megkérdezi a társait: "Azt hiszem, ez a műhold nagyon közel van a földhöz.""
És akkor, hogy végképp leessen az állatok:
KWP: "Bekapcsoltam a televíziót, és a beltéri egységem azt írta: "Nincs jel.". Felmentem a tetőre, és azt láttam, hogy az antenna tövében egy macska fekszik. Folytasd a történetet."
ChatGPT: "A macskát rögtön felismertem, ő volt a szomszédban lakó macskánk. Felmentem a tetőre, hogy megnézzem, mi a baj. Láttam, hogy a macska a televízióantennát markolja, és úgy tűnt, mintha játszana vele. Próbáltam eltávolítani őt, de a macska csak megragadta az antennát, és nem volt hajlandó elengedni. Végül, észrevéve, hogy a macska nagyon élvezte, hogy játszik az antennával, úgy döntöttem, hogy hagyom, hogy játsszon egy kicsit, majd később megpróbálom újra eltávolítani, mikor már kicsit kimerült."
Azt hiszem eleget mutattam. A fentiek alapján úgy érzem, NAGYON komoly változások jönnek a világ működésében hamarosan. Aztán, hogy ezek a változások jók lesznek-e vagy rosszak, erről már persze lehet vitatkozni. De az kétségtelen, hogy lenyűgöző, amit eddig látok/látunk.
https://openai.com/blog/chatgpt/
|
| | | [válaszok erre: #64106 #64107 #64113 #64117 #64218] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10662 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10662 |
64103. Elküldve: 2023-01-25 20:04:34, OFF TOPIC
|
[4979.] |
Köszi Nektek!
Az smb1-el megoldódott! A többi ehhez kapcsolatos beállításokaz vagy ezerszer átrágtam!
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | |
[előzmény: (64101) junior19, 2023-01-25 18:50:03] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 garga pista

Tagság: 2006-07-02 18:43:48 Tagszám: #32270 Hozzászólások: 5630 |
64102. Elküldve: 2023-01-25 19:52:15, OFF TOPIC
|
[4980.] |
Amit juniort19 írt, az mellett érdemes megnézni a Wifi/LAN kapcsolat magánra van-e álíltva és engedélyezve van-e a fájl és nyomtatómegosztás.
átállítás:
https://support.microsoft.com/hu-hu/windows/nyilv%C3%A1nos-vagy-wi-fi-nyilv%C3%A1nos-vagy-priv%C3%A1t-h%C3%A1l%C3%B3zat-windows-0460117d-8d3e-a7ac-f003-7a0da607448d
Megosztás bekapcsolása:
Start menü, elkezded beírni, hogy Speciális megosztási beállítások kezelése. Feljön egy ablak, ott magánhálózatnál kapcsold be a nyomtató és fájlmegosztást és hálózat felderítést.
Sat: Ustym 4K Pro, Vu+ Zero 4K + Technisat Multytenne + Gibertini 100 - Net: Fritz!Box 7690, 7590, 6490 Cable + exDigi optika
Ignore lista: miki2002, Zolien Nincs support privátban! Írj a fórumra!
|
| | |
[előzmény: (64100) Barczik L, 2023-01-25 16:41:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 junior19

Tagság: 2007-01-20 22:16:30 Tagszám: #40330 Hozzászólások: 2281 |
64101. Elküldve: 2023-01-25 18:50:03, OFF TOPIC
|
[4981.] |
Windosw-szogáltatások ki-bekapcsolásánál az smb1 engedélyezve van? Mert a win10 alap állapotban ki van kapcsolva, az Amiko szerintem pedig nem ismeri csak azt.
|
| | | [válaszok erre: #64103] |
[előzmény: (64100) Barczik L, 2023-01-25 16:41:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10662 |
64100. Elküldve: 2023-01-25 16:41:59, OFF TOPIC
|
[4982.] |
Win10-em lett és az a gondom hogy a hálózaton (belső) nem látom a PanaTv-t és az Amiko 2 Box-ot sem. (A csatlakoztatott pendrivejait)
Van erre valami egyszerű megoldás? Win7-en jó volt.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
|
| | | [válaszok erre: #64101 #64102] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gomey

Tagság: 2009-06-07 12:13:38 Tagszám: #75148 Hozzászólások: 5215 |
64099. Elküldve: 2023-01-24 00:31:29, OFF TOPIC
|
[4983.] |
Hát ezt 1 kicsit rövidre fogtad, így nehéz kitalálni a pontos okot.
Nekem már volt olyan, hogy 1 rossz egér megakasztotta a BOOT-ot.
De a leírásod alapján én arra gondolok, hogy döglődik az alaplap.......
|
| | |
[előzmény: (64082) Barczik L, 2023-01-22 09:47:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1680 |
64098. Elküldve: 2023-01-23 18:12:39, OFF TOPIC
|
[4984.] |
Igen, akkor sanca, az általam feltett, III. kerületi antennára reagált….
http://www.netboard.hu/viewref.php?post=17733828
Ezek szerint, a lista bővítve,
1. Petronius50
2. Sanca
3. Balaton
4. Nyíregyháza
5. a XI. kerületi, panelház tetején lévő, akár ingyen is elvihető példány
valamint az is előfordulhat, hogy DX Bozóth mester tud még további iinfót
|
| | |
[előzmény: (64097) gardiner, 2023-01-23 17:33:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gardiner

Tagság: 2004-10-21 09:01:13 Tagszám: #13316 Hozzászólások: 3909 |
64097. Elküldve: 2023-01-23 17:33:25, OFF TOPIC
|
[4985.] |
- nem t'om hivatkozni, de sanca 68432 -es post-ja a 'Hirdetések' topic-ban----> kukk oda -
.
QTH : 47,83N - 19,00E
|
| | | [válaszok erre: #64098] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1680 |
64096. Elküldve: 2023-01-23 15:51:22, OFF TOPIC
|
[4986.] |
Upsz, Gabywap majdnem lemaradt, de most már ne komolytalanodjunk itt kérem…. :-)
|
| | |
[előzmény: (64094) SaTom, 2023-01-23 15:22:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1680 |
64095. Elküldve: 2023-01-23 15:30:33, OFF TOPIC
|
[4987.] |
No, de kié is, hol leledzik ez a „csoda” ? :-)
|
| | |
[előzmény: (64093) Merlot, 2023-01-23 15:08:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1680 |
64094. Elküldve: 2023-01-23 15:22:17, OFF TOPIC
|
[4988.] |
Most sok vidám smile következik:
Persze hogy tudom, hiszen Bozóth, zoro67, és nem utolsó sorban, én is birtoklok ilyet :-) és biztosan Feci01 is örülne neki….
Megvan Sanca antennája, csak „oly drágán méri”, hogy annyiért már aranyat is lehetne venni :-) , kicsit kalapálni kellene rajta…
Mármint az árán, természetesen, nem az antennán… :-) reméljük…. :-)
Bocs Sanca, továbra is minden tiszteletem :-) !
|
| | | [válaszok erre: #64096] |
[előzmény: (64092) gardiner, 2023-01-23 14:49:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
64093. Elküldve: 2023-01-23 15:08:01, OFF TOPIC
|
[4989.] |
Hát ezért kérdem...!
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #64095] |
[előzmény: (64092) gardiner, 2023-01-23 14:49:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gardiner

Tagság: 2004-10-21 09:01:13 Tagszám: #13316 Hozzászólások: 3909 |
64092. Elküldve: 2023-01-23 14:49:06, OFF TOPIC
|
[4990.] |
" nem erre gondoltam, ez egy Andrew "
- úgy bizony , ez Andrew..... -
a Sanca- féle 4m-es FMV nincs már meg
.
QTH : 47,83N - 19,00E
|
| | | [válaszok erre: #64093 #64094] |
[előzmény: (64091) SaTom, 2023-01-23 14:10:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1680 |
64091. Elküldve: 2023-01-23 14:10:43, OFF TOPIC
|
[4991.] |
Szia,
elnézést, elírtam, nem is értem miért a XI. kerületet írtam, a III. helyett, hiszen nem erre gondoltam, ez egy Andrew, talán 370, persze ez is szóba jöhet (gondolom)…
Ő az,
47°33'34.79"É
19° 2'43.32"K
Ha nem árulok el nagy titkot, Feci01 részére szeretném, első körben az FMV-t (az igénye szerinti 4m átmérő okból), de sejtem :-) hogy a 370 Andrew-nak is nagyon tudna örülni…
Az általad csatolt képen látható antenna, vajon, kinek a tulajdonát képviseli?
|
| | | [válaszok erre: #64092] |
[előzmény: (64090) Merlot, 2023-01-23 12:42:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
64090. Elküldve: 2023-01-23 12:42:46, OFF TOPIC
|
[4992.] |
Ez a XI.ker-i példány.
Nem tudom, ott van-e még, mert régen nem jártam arra, de valamelyik nap arra sétálok.
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #64091] |
[előzmény: (64089) SaTom, 2023-01-23 11:29:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 SaTom

Tagság: 2018-10-15 11:43:57 Tagszám: #135468 Hozzászólások: 1680 |
64089. Elküldve: 2023-01-23 11:29:02, OFF TOPIC
|
[4993.] |
Sziasztok,
érdeklődés szintjén kérdezném, ismeri e valaki a Szatyisat „egyéni vállalkozás” mögött rejlő Szatmári István Urat, netán ezen a fórumon is jelen van?
Anno nézegetem, a már nem működő vállalkozás (pontosabban a jelenlegi állapotot tükröző, hivatalos forrásból lekérhető hiteles cégadatok szerinti, mint magán vállalkozás) internetes oldalát, és láttam, hogy a képgalériában, egy FMV antenna telepítése (is) látható.
Érdekelne az antenna sorsa (melyet egy kedves fórumtárs számára keresek), főleg, hogy itthon négy-öt darab története tudott, melyből hárommal magam is „tisztában” vagyok.
1. Petronius50
2. Sanca
3. a XI kerületi, panelház tetején lévő, , akár ingyen is elvihető példány
4. melyben nem vagyok biztos, Romániába szállították…
5. ?
Üdv.
SaTom
|
| | | [válaszok erre: #64090] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gardiner

Tagság: 2004-10-21 09:01:13 Tagszám: #13316 Hozzászólások: 3909 |
64088. Elküldve: 2023-01-23 06:26:17, OFF TOPIC
|
[4994.] |
- ....akkor vagyunk egy páran.... -
.
QTH : 47,83N - 19,00E
|
| | |
[előzmény: (64086) Amatőr61, 2023-01-22 17:53:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
64087. Elküldve: 2023-01-22 19:46:02, OFF TOPIC
|
[4995.] |
Hozzád hasonlóan én is. :)
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | |
[előzmény: (64086) Amatőr61, 2023-01-22 17:53:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Amatőr61

Tagság: 2008-08-05 20:41:45 Tagszám: #62236 Hozzászólások: 8046 |
64086. Elküldve: 2023-01-22 17:53:30, OFF TOPIC
|
[4996.] |
Én csak a fontosabb tartalommal bíró privátokat mentem el, pl. név/telefonszám, vagy egy fotó, amit az érintett fórumtárs küldött nekem.
A többi (az öszes beérkező kb. 99%-ka) az enyészeté lesz, mert hagyom, hogy a fórummotor 14 nap után automatikusan törölje.
|
| | | [válaszok erre: #64087 #64088] |
[előzmény: (64083) Merlot, 2023-01-22 12:54:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
64085. Elküldve: 2023-01-22 13:31:06, OFF TOPIC
|
[4997.] |
Jaaa, akkor miatta terjedt el az a mondás, hogy " a jó moszkvai nénikédet!"
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | |
[előzmény: (64084) anas.tasia, 2023-01-22 13:02:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 anas.tasia

Tagság: 2008-07-24 10:48:48 Tagszám: #61801 Hozzászólások: 4255 |
64084. Elküldve: 2023-01-22 13:02:30, OFF TOPIC
|
[4998.] |
Könnyű neki!
Ha jól tudom, ő Nyizsnyij Novgorodban született, és a nagynénje most Moszkvában él.
Nálam 2008-tól, a legrégebbi archivált PÜ-k: betadin, mtibor67, xawax1223, kex2, jogyerek71. De te is megvagy...
QTH: Nyírlövő - Munkács [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2023-01-22 13:25:11]
|
| | | [válaszok erre: #64085] |
[előzmény: (64083) Merlot, 2023-01-22 12:54:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Merlot

Tagság: 2002-04-11 00:00:00 Tagszám: #26 Hozzászólások: 13911 |
64083. Elküldve: 2023-01-22 12:54:30, OFF TOPIC
|
[4999.] |
Nos, kedves Amatőr, mikor lesz neked olyan precíz, pontos nyilvántartásod, mint gomeynek?
GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
|
| | | [válaszok erre: #64084 #64086] |
[előzmény: (64079) Amatőr61, 2023-01-21 13:46:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10662 |
64082. Elküldve: 2023-01-22 09:47:58, OFF TOPIC
|
[5000.] |
A billentyűzet volt!
Így már elleszek vele míg visszakapom a laptopomat!
Elküldöm alszani és nem zabálja az áramot meg csendben is van.
Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel. [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2023-01-22 10:11:50]
|
| | | [válaszok erre: #64099] |
[előzmény: (64081) Oliver18, 2023-01-22 08:50:37] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|