OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 lorenzen

Tagság: 2005-07-12 15:17:01 Tagszám: #20376 Hozzászólások: 2488 |
14275. Elküldve: 2009-05-21 14:51:43, OFF TOPIC
|
[54126.] |
Én két gépen próbáltam ki a Hetest.
A nagyobbik gépen nem tartottam meg. A kicsin igen.
A drájverekkel vegyes tapasztalatim vannak. Az alapvető eszközöket felismeri és telepít meghajtót hozzájuk.
Egyéb eszközöknél pl. tévékártyáknál vegyesebb a tapasztalatom. Van amit felismer és megkeresi a drájverét. Van amit nem ismer fel, de ha rákényszerítem a Vista vagy XP drájvert, használja rendesen. Van olyan régi USB analóg TV kártyám, amit az XP drájver telepítése után tudott frissíteni, de egyik drájverrel sem tudta használni az eszközt.
Általánosan kijelenthető, ha van Vista drájvere az eszköznek, akkor használni is tudja. (XP esetében már nem egyértelmű.)
A netbooknak nincs optikai meghajtója. Ezért emulátorra volt szükségem. Egyedül a Deanon tools volt hajlandó települni, azok közül amiket kipróbáltam. Ennél is kiabál, hogy nem kompatibilis, de működik rendesen.
Kipróbáltam néhány régi játékot Baldur's Gate, BG2 hibátlanul mennek. De néhány nem volt hajlandó elindulni. Bár ebben szerepe lehet a low-end gépemnek is.
Az érdekes, hogy a netbookra gyorsabban települt a Hetes, mint az XP. Függetlenül attól, hogy 5+ GB többlethelyet igényel. A ReadyBoost értelmet nyert a 8BG-os mini SSD mellett. Határozottan gyorsabb mint az XP.
Megbízhatósági problémával nem találkoztam. Az egyetlen kényes pontja az alvásból való visszatéréskor, kétszer nem akart visszaléptetni a rendszerbe. Nem fagyott le, csak nem léptetett vissza.
Az asztali gépen kipróbáltam azt a virtuális XP-t. Egy átlag felhasználó nem profitál belőle, de ezt már írtam.
Azzal, hogy ilyen széles körben tesztelik a Hetest, olyan szintre javíthatják, hogy azonnal Windows 7 SP1-nek is kiadhatnák. Jobb állapotban van már most is, mint a Vista a megjelenésekor.
|
| | | [válaszok erre: #14277] |
[előzmény: (14274) TonySoprano, 2009-05-21 14:14:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 TonySoprano

Tagság: 2008-03-20 09:55:10 Tagszám: #57283 Hozzászólások: 1372 |
14274. Elküldve: 2009-05-21 14:14:29, OFF TOPIC
|
[54127.] |
Az én véleményem az,hogy meg éri feltenni
a w7-et!
Semmi gondom nem volt eddig vele.Pedig már az elsö beta óta használom.
Telepítés kb 20 perc alatt megvan.
Úgy hogy közben nem kell ott ülni mellette
mert nem kérdezget bele mindenbe mint pl az xp.
Minden drivert alapból felismert.Még a wirelles karimat is aminek minden op alá kellett eddig külön driver.
Szóval telepítés végén tesz fel egy-két kérdést:Felhasználo név,jelszó (ha akarsz),ilyesmiket.És utána már használható.Kodeket sem kell rakni külön.
És ami még nem elhanyagolható,hogy ha regisztrálod magad akkor kapsz reg kulcsot és hivatalossá válik amit egy éven át használhatsz minden megkötés nélkül.Frissitéseket megkapod stb.
Tehát ha valaki engem kérdez akkor w7.
Mert kényelmes,gyors,megbizható.
High Quality 771 hetvenegy
|
| | | [válaszok erre: #14275] |
[előzmény: (14273) tranceworld, 2009-05-21 12:44:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 tranceworld

Tagság: 2008-08-23 12:29:48 Tagszám: #62828 Hozzászólások: 2452 |
14273. Elküldve: 2009-05-21 12:44:24, OFF TOPIC
|
[54128.] |
gyerekek, akkor azt mondjátok hogy
nemérdemes ezt a beta windows 7et felrakni mert a jatekok nem mennek meg driver problem meg meg egyebb erdekes kiforratlan dolog van benne? mikor is jelenik meg a végleges kiadása? szeptember?
csak ki lettem tiltva, csak azt nem tudom hogy miért :-D
|
| | | [válaszok erre: #14274] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gagliardo

Tagság: 2005-06-10 16:22:34 Tagszám: #19613 Hozzászólások: 2156 |
14272. Elküldve: 2009-05-21 12:11:45, OFF TOPIC
|
[54129.] |
Akkor sok minden érthető, legjobb alkalom, hogy bővítse az ember az ismereteit ha már munkahelye nincs. Az XP boot.ini-ről nagyin sok info van a neten, hogy melyik a használható azt csak próba alapján tudod eldönteni. Ezt szinte minden fórumon ahol ezzel foglalkoznak hozzáteszik. A szerkesztéshez még hozzá lehet jutni a Rendszertulajdonságok elindítása után ( Sajátgép > Tulajdonságok, Vagy Vezérlópult > Rendszer, vagy akár cmd parancs által is), a Speciális fül > Indítás és helyreállítás pont > Beállítások > Rendszerindítás >Szerkesztés pontban is. Ha nem engedi szerkeszteni, próbáld meg csökkentett módban elindított géppel. A korábban leírtaktól eltérően, nem a rdisk értékét növeld meg ha a második vinyón van az op rendszer, hanem a "disk(x)" értékét próbáld meg átírni. és teszteld az újraindításkor. Próbálj meg a Googleban "multiboot"-ra rákeresni. Parancssorban, karakteres módban (nem grafikus felületen) használható parancs a "bootcfg" Ha "bootcfg /?" parancsot beírod a súgó segít eligazodnod. Itt is segít a net, rákeresel Pl.: itt is van róla szó . [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2009-05-21 12:17:38]
|
| | |
[előzmény: (14262) Zenki, 2009-05-21 10:01:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 lorenzen

Tagság: 2005-07-12 15:17:01 Tagszám: #20376 Hozzászólások: 2488 |
14271. Elküldve: 2009-05-21 12:01:44, OFF TOPIC
|
[54130.] |
Üdv Rönó!
Emiatt ne fájjon a szíved.
Jelen állapotában az XP-mód legfeljebb néhány könyvelőprogram használatát teszi egyszerűbbé.
Játékokhoz használhatatlan. A fizikai eszközök fizikai megosztása pl. videokártya, tévékártya, ....
megoldatlan.
Most tervezik azokat az alapokat, amik engedélyezik majd a hardverszintű virtuális hozzáféréseket.
Mire a mostani géped cseréle szorul, elkészül a valóban használható virtualizációs rendszer. Az már más kérdés, hogy akkor már te sem akarsz virtuális XP-vel játszani.
PS:
Kipróbáltam, és töröltem. számomra felesleges ez a szolgáltatás.
|
| | | [válaszok erre: #14295] |
[előzmény: (14270) Rönó, 2009-05-21 11:08:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Rönó

Tagság: 2004-10-08 18:01:16 Tagszám: #13089 Hozzászólások: 567 |
14270. Elküldve: 2009-05-21 11:08:27, OFF TOPIC
|
[54131.] |
Sziasztok!
A Win7 XP módjához olyan proci kell ami támogatja a hardveres virtualizációt. Én 2 hónapja vettem (egy nagy rakás pénzért) egy Intel Q8200 as procit ami nem támogatja a fenti dolgot. Gondolhatjátok mit éreztem mikor tudatosult bennem a dolog...! Szóval aki most proci vásárlás előtt áll mindenképpen érdemes erre is odafigyelni...!
Üdv: Rönó
|
| | | [válaszok erre: #14271] |
|
|
Törzstag
|
|
 gyurkabá

Tagság: 2007-10-14 11:06:36 Tagszám: #50312 Hozzászólások: 780 |
14269. Elküldve: 2009-05-21 11:04:57, OFF TOPIC
|
[54132.] |
Köszi KWP a tanácsodat.Másik gépről írok.Ugy lesz.Szia
Gyurkabá
|
| |
|
Törzstag
|
|
 dj tami

Tagság: 2006-12-21 18:52:14 Tagszám: #38811 Hozzászólások: 1127 |
14268. Elküldve: 2009-05-21 10:43:22, OFF TOPIC
|
[54133.] |
Kiprobálom a win 7 - et is.
90cm tükör,srt dm2100 diseqc h-h motor,0,3 fej
|
| | |
[előzmény: (14266) lorenzen, 2009-05-21 10:34:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 dj tami

Tagság: 2006-12-21 18:52:14 Tagszám: #38811 Hozzászólások: 1127 |
14267. Elküldve: 2009-05-21 10:41:51, OFF TOPIC
|
[54134.] |
Ok kiprobálom most xp sp3 van fent.
90cm tükör,srt dm2100 diseqc h-h motor,0,3 fej
|
| | |
[előzmény: (14265) Zenki, 2009-05-21 10:31:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 lorenzen

Tagság: 2005-07-12 15:17:01 Tagszám: #20376 Hozzászólások: 2488 |
14266. Elküldve: 2009-05-21 10:34:27, OFF TOPIC
|
[54135.] |
A Windows 7 ma még nincs készen teljesen. Előfordulhatnak hibák működés közben.
Ettől függetlenül érdemes kipróbálni.
Netbookon nálam jobban fut mind az XP.
(A játékok egy részével kompatibilitási gondok lehetnek.)
|
| | | [válaszok erre: #14268] |
[előzmény: (14264) dj tami, 2009-05-21 10:26:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 dj tami

Tagság: 2006-12-21 18:52:14 Tagszám: #38811 Hozzászólások: 1127 |
14264. Elküldve: 2009-05-21 10:26:55, OFF TOPIC
|
[54136.] |
Nem p1 - es van nekem.
Közepes eröségü gépem van.
Asus p5qc
4 gb ram ddr2
512mb ddr3-as video kari
3,0 ghz core2 duo proci
Akkor inkább win 7 legyen?
90cm tükör,srt dm2100 diseqc h-h motor,0,3 fej
|
| | | [válaszok erre: #14265 #14266] |
[előzmény: (14260) TonySoprano, 2009-05-21 09:20:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 dj tami

Tagság: 2006-12-21 18:52:14 Tagszám: #38811 Hozzászólások: 1127 |
14263. Elküldve: 2009-05-21 10:23:41, OFF TOPIC
|
[54137.] |
Tudom hogy bevált de van már több op rendszer is .Köszönöm válaszod
90cm tükör,srt dm2100 diseqc h-h motor,0,3 fej
|
| | |
[előzmény: (14259) yolajos, 2009-05-21 09:10:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gagliardo

Tagság: 2005-06-10 16:22:34 Tagszám: #19613 Hozzászólások: 2156 |
14261. Elküldve: 2009-05-21 09:43:22, OFF TOPIC
|
[54138.] |
A megoldás nem is olyan egyszerű, Vistát még csak egy rövid ideig használtam, még kevés infom van róla. Az viszont kiderült, hogy a Vista, és a Win7 a boot.ini text fájlt használja, hanem a regisztrációs Adatbázis szerű Boot Configuration Data (BCD)-t használ. Ennek szerkesztéséhez az EasyBCD 1.7.2 nevű progit lehet használni. Megkellen próbálni a Vistát elindítani és az alatt megszerkeszteni, talán onna is felismeri az XP-s boot lehetőségeket. De ezek rengeteg próbálgatással, és mindenekelőtt utána olvasással járnak. Talán előbb ezzel kellene kezdeni. Javaslom a Google keresőben a téma után nézni. A legújabb Win7 beta változatban WinXP emulátor is van. Miért akarsz ennyi oprendszert használni?
|
| | | [válaszok erre: #14262] |
[előzmény: (14253) Zenki, 2009-05-20 23:17:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 TonySoprano

Tagság: 2008-03-20 09:55:10 Tagszám: #57283 Hozzászólások: 1372 |
14260. Elküldve: 2009-05-21 09:20:06, OFF TOPIC
|
[54139.] |
Mivel a játék is a listádban szerepel akkor
gondolom nem egy 1-es pentiumod van...
Én win 7-et ajánlom.
High Quality 771 hetvenegy
|
| | | [válaszok erre: #14264] |
[előzmény: (14258) dj tami, 2009-05-21 08:52:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 yolajos

Tagság: 2003-01-20 00:00:00 Tagszám: #829 Hozzászólások: 238 |
14259. Elküldve: 2009-05-21 09:10:48, OFF TOPIC
|
[54140.] |
XP az bevált!
www.kuruldobosok.hu
Idén is megrendezzük hagyományos Földgyógyító Dobünnepünket, ahová szeretettel meghívunk, várunk! Az idei évben az időpont június 12-13-14. Verpelét – Tarnaszentmáriai Várhegy
(félúton Verpelét és Tarnaszentmária között, az út jobb oldalán, a vulkánkúp közvetlen szomszédságában.) INGYENES!!!
|
| | | [válaszok erre: #14263] |
[előzmény: (14258) dj tami, 2009-05-21 08:52:57] |
|
Haladó
|
|
 dj tami

Tagság: 2006-12-21 18:52:14 Tagszám: #38811 Hozzászólások: 1127 |
14258. Elküldve: 2009-05-21 08:52:57, OFF TOPIC
|
[54141.] |
Gyorsaság,internet,játék,office erre kelene nekem.
90cm tükör,srt dm2100 diseqc h-h motor,0,3 fej
|
| | | [válaszok erre: #14259 #14260] |
[előzmény: (14257) KWP, 2009-05-21 08:44:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 KWP

Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360 |
14257. Elküldve: 2009-05-21 08:44:52, OFF TOPIC
|
[54142.] |
"minden szempontból"
Ez kicsit így talán túl általános.
Milyen szempontból?
|
| | | [válaszok erre: #14258] |
[előzmény: (14256) dj tami, 2009-05-21 08:43:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 dj tami

Tagság: 2006-12-21 18:52:14 Tagszám: #38811 Hozzászólások: 1127 |
14256. Elküldve: 2009-05-21 08:43:54, OFF TOPIC
|
[54143.] |
Hali!Melyik jobb op rendszer minden szempontból vista vagy xp esetleg windows 7? Segitségeteket köszönöm.
90cm tükör,srt dm2100 diseqc h-h motor,0,3 fej
|
| | | [válaszok erre: #14257] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 KWP

Tagság: 2002-09-25 00:00:00 Tagszám: #309 Hozzászólások: 7360 |
14255. Elküldve: 2009-05-21 08:42:13, OFF TOPIC
|
[54144.] |
Rootkit.
Teljes windows újrainstall. Minél hamarább.
Amíg ez nem történik meg, semmiféle személyes adatot ne gépelj be a gépen, amit nem szeretnél ha egy harmadik fél is megtudna.
|
| | |
[előzmény: (14252) gyurkabá, 2009-05-20 23:09:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 @malacka@

Tagság: 2005-05-02 12:33:43 Tagszám: #18390 Hozzászólások: 3037 |
14254. Elküldve: 2009-05-21 08:36:54, OFF TOPIC
|
[54145.] |
http://www.vistabootpro.org/
______________________________
Vu+ Zero4K (PurE2), Triax TDS 65A (28,3°E-30°W), Inverto Black Ultra Twin
|
| | |
[előzmény: (14253) Zenki, 2009-05-20 23:17:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gyurkabá

Tagság: 2007-10-14 11:06:36 Tagszám: #50312 Hozzászólások: 780 |
14252. Elküldve: 2009-05-20 23:09:11, OFF TOPIC
|
[54146.] |
Sziasztok!
Bekapcsolom a PC-t ,egy pillanatra
megjelennek az ikonok,majd seperc
alatt el is tünnek a monitorról.Mi le-
het az ok.Kösz a válaszokat.
|
| | | [válaszok erre: #14255] |
|
|
Törzstag
|
|
 subbidubbi

Tagság: 2005-12-25 15:06:25 Tagszám: #24943 Hozzászólások: 140 |
14251. Elküldve: 2009-05-20 22:40:16, OFF TOPIC
|
[54147.] |
Sziasztok!
Egy jó kis játék: http://www.erepublik.com/en
Pár hónapja a játékban az ország jelentős része megszállás alatt volt, de mára Magyarország nem egy a sok közül, hanem világhatalommá lettünk. Most még nagyobb szükség van az új generációra, hogy amit elértünk ne kelljen feladni. Mutassuk meg a világnak, hogy mi vagyunk a legjobbak, és legyünk még erősebbek!
Itt lehet meghívót kérni:
http://erepmarket.co.cc/invite/
|
| |
|
Haladó
|
|
 Gagliardo

Tagság: 2005-06-10 16:22:34 Tagszám: #19613 Hozzászólások: 2156 |
14250. Elküldve: 2009-05-20 19:53:35, OFF TOPIC
|
[54148.] |
Ne érezd bántásnak, de aki még ennyire az elején jár a számítástechnikai ismereteknek, biztos, hogy ennyi oprendszert kell használnia? Nem lebeszéllek róla, sőt értékelem a tanulnivágyásodat, csak kicsit hirtelen nagy falatnak tünik ez a "felállás". De azért csak próbálkozz. Ha mésem jönne össze, a megfelelő karaktert módosítva tehetsz próbát, a következők szerint kilogikázva. Ha esetleg a variációk előtt elmentetted, vagy elmentenéd a bbot.ini-t, mindig helyreállítható maradna legalább az egyik Windows.
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS="Microsoft Windows XP1 Professional - magyar" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)WINDOWS="Microsoft Windows XP2 Professional - magyar" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)WINDOWS="Microsoft Windows XP3 Professional - magyar" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)WINDOWS="Microsoft Windows Vista - magyar" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(2)WINDOWS="Microsoft Windows 7 - angol" /noexecute=optin /fastdetect
Ha jól értettem, amit leírtál. Remélem már nincs több bootolható oprendszer a gépen?
|
| | | [válaszok erre: #14253] |
[előzmény: (14249) Zenki, 2009-05-20 19:38:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gagliardo

Tagság: 2005-06-10 16:22:34 Tagszám: #19613 Hozzászólások: 2156 |
14248. Elküldve: 2009-05-20 19:29:20, OFF TOPIC
|
[54149.] |
Az alap boot.ini így néz ki:
[boot loader]
timeout=5
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /noexecute=optin /fastdetect
Ebből az alapbeállítások, úgymint [boot loader] - timeout -default, jelen esetben számunkra érdektelenek, ne változtass rajtuk.
Az [operating system] szekció az érdekes. Ebből ha másik vinyón van a bootolandó op rendszer, akkor a rdisk(0) értékét kell átírni (1)-re, míg ha úgyanazon vinyó második particiójáről akarunk választhatóan bootolni akkor a partition(1) értékét kell 2-re változtatni. Javaslom másold ki a boot.ini első oprendszerére hivatkozó sorokat, majd illeszd be a végére, amennyiben a harmadiknak akarod a boot menüben látni, vagy a második XP elé, ha úgy szeretnéd a sorrendet. és a fentiek szerint írd át. A Windosw XP helyett meg írjál Vistát, vagy amivel mag akarod különböztetni a másiktól. A többi kapcsolót hagyd változatlanul. Remélem így már úgy viselkedik ahogy szeretnéd.
|
| | | [válaszok erre: #14249] |
[előzmény: (14244) Zenki, 2009-05-20 18:58:20] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilveszter63

Tagság: 2008-07-08 19:31:01 Tagszám: #61273 Hozzászólások: 192 |
14247. Elküldve: 2009-05-20 19:22:39, OFF TOPIC
|
[54150.] |
Egy számítógépre bisztonsággal KETTŐ op.rendszer telepíthető!
Ha több van telepítve, akkor begolyózhat az egész rendszer!
|
| | |
[előzmény: (14244) Zenki, 2009-05-20 18:58:20] |
|
Haladó
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|