OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
|
 charli

Tagság: 2008-08-22 08:20:21 Tagszám: #62777 Hozzászólások: 116 |
12961. Elküldve: 2009-03-16 17:23:17, OFF TOPIC
|
[55401.] |
ez így ebben a formában nem...
Zolien-nél van a pont...
millió féle van -millió tulajdonsággal...
egy példa: a fiamnak vettem anno egy dimarson- ( + - dvd-t ír; USB van, vinyó nincs).
nos, ez az öreg trotyli, külső vinyóról mindent lejátszik.
közben teszteltem vagy 20 félét, aminek van USB-je; de azok csak pendrive-t látnak; vagy vinyót max. ha nem nagy és egy partíciós...
nálam volt a gyereké karácsonyi időben -tisztításra.
kipróbáltam egy 500gb vinyóval, amin 5 partíció van; hogy bonyolítsuk: 3 NTFS és 2 FAT32; ráadásul nem sorrendben.
nos, ez a hulladék dimarson, erről (természetesen csak a fat partíciókról) is lejátszott zokszó nélkül...
a gyerek nem is hajlandó lecserélni -hehe...
és ezen a gyári fw. van még mindíg...
kivételesen, nem volt egy rossz választás anno...
de a mostani tesco-s szériák...
millenium; orion és társaik...
a lézerük nem bír ki egy évet; az USB dísznek van, mert vinyót nem tudsz használni...
annyit ér, amibe kerül... semmit.
de márkásabban is van gond.
pl. LG.... majd' mindegyiknek hibás a lézere -hiába cseréled ki, amit beraksz, annak is ereszt a csillapítása (olaj) és ráég >aztán újra tangó...
ismeretségi körben, nagyon sokkal szívtam (sokan vették, mert ban egy türhető árú; és viszonyleg jó hangú házimozija). vagy 5 volt nálam ilyen gonddal - a végén azt mondtam, adja el, és vegyen másikat, mert ha kicserélem a lézert, akkor is fél-egy év múlva, újra behal...
hát ez a tömeg-cikkek átka...
|
| | |
[előzmény: (12957) @malacka@, 2009-03-16 15:08:44] |
|
Haladó
|
|
 sztar1

Tagság: 2004-09-21 15:47:12 Tagszám: #12751 Hozzászólások: 11351 |
12960. Elküldve: 2009-03-16 17:06:49, OFF TOPIC
|
[55402.] |
dehogy sertödtem meg.nem volt miert. es igazat is adok neked,mert a legtöbb ember / en magam is / neha abba vagy olyan dologba akar okosabb lenni amihez nem is ert,vagy vajmi keveset. masreszröl ami valaszt kap az ember abbol tanulni is lehet,föleg ha az illetö erintett a dologban.
DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
|
| | | [válaszok erre: #12962] |
[előzmény: (12959) charli, 2009-03-16 17:01:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 charli

Tagság: 2008-08-22 08:20:21 Tagszám: #62777 Hozzászólások: 116 |
12959. Elküldve: 2009-03-16 17:01:27, OFF TOPIC
|
[55403.] |
nehogy mar megbántódj...
nem azért írtam > nincs miért elnézést kérned...
csak valóban sok sületlenséget hallok -ez olyan mint a foci; hogy mindenki beledumál, de érteni kevesen értenek hozzá...
|
| | | [válaszok erre: #12960] |
[előzmény: (12951) sztar1, 2009-03-16 12:50:47] |
|
Haladó
|
|
 Zolien

Tagság: 2004-12-15 21:00:48 Tagszám: #14500 Hozzászólások: 8508 |
12958. Elküldve: 2009-03-16 15:34:24, OFF TOPIC
|
[55404.] |
az enyem pl nem csak a DAO lemezeket latja es tudja feldolgozni, de ne altalanositsunk, a tomegtermeles egyik leginkabb preferalt terulete a szorakoztatoelektronika, van tehat mindenfele, okosabb, hulyebb, szebb, csunyabb kepu. bar nem adok nekik 3 evet, atveszik az uralmat a halozati lejatszok, mind audio mind video teren. szerintem.
|
| | |
[előzmény: (12957) @malacka@, 2009-03-16 15:08:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 @malacka@

Tagság: 2005-05-02 12:33:43 Tagszám: #18390 Hozzászólások: 3037 |
12957. Elküldve: 2009-03-16 15:08:44, OFF TOPIC
|
[55405.] |
És ha képes is *.srt fáljok lejátszására még mindíg nem biztos, hogy fel is teszi a feliratot a képernyőre. Ugyanis, ha a filmet felírták lemezre, majd csak később tették mellé a feliratot, akkor már nem az első sessionben van a film mellett, így azt fel sem ismeri. Az asztali lejátszók a többmenetes lemezek első, lezárt menetét látják csak, a többit nem. A számítógép azonban kezelni fogja rendesen.
______________________________
Vu+ Zero4K (PurE2), Triax TDS 65A (28,3°E-30°W), Inverto Black Ultra Twin
|
| | | [válaszok erre: #12958 #12961] |
[előzmény: (12938) charli, 2009-03-16 10:55:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 zkollar

Tagság: 2006-05-17 13:48:20 Tagszám: #30658 Hozzászólások: 375 |
12956. Elküldve: 2009-03-16 14:26:09, OFF TOPIC
|
[55406.] |
Időközben megtaláltam! Neked működik rajta a MOBILE SETTINGS funkció? Nekem hibát jelez mindig!
|
| | |
[előzmény: (12955) donsony1, 2009-03-16 13:52:22] |
|
Törzstag
|
|
 donsony1

Tagság: 2007-04-29 08:53:03 Tagszám: #44425 Hozzászólások: 980 |
12955. Elküldve: 2009-03-16 13:52:22, OFF TOPIC
|
[55407.] |
Fastsatfinder.v2.6.0
|
| | | [válaszok erre: #12956] |
[előzmény: (12953) zkollar, 2009-03-16 12:58:52] |
|
Törzstag
|
|
 Gazember

Tagság: 2003-02-01 00:00:00 Tagszám: #919 Hozzászólások: 2475 |
12954. Elküldve: 2009-03-16 13:06:29, OFF TOPIC
|
[55408.] |
Köszi, sajna 60cm nem akar jönni semmi.
Megnézem mégegyszer a 10964 H-t, hátha.
|
| | |
[előzmény: (12952) donsony1, 2009-03-16 12:56:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 zkollar

Tagság: 2006-05-17 13:48:20 Tagszám: #30658 Hozzászólások: 375 |
12953. Elküldve: 2009-03-16 12:58:52, OFF TOPIC
|
[55409.] |
Ezt milyen prigival csináltad? Nekem is megvolt, de már nem emlékszem a nevére!
|
| | | [válaszok erre: #12955] |
[előzmény: (12952) donsony1, 2009-03-16 12:56:08] |
|
Törzstag
|
|
 donsony1

Tagság: 2007-04-29 08:53:03 Tagszám: #44425 Hozzászólások: 980 |
|
Törzstag
|
|
 sztar1

Tagság: 2004-09-21 15:47:12 Tagszám: #12751 Hozzászólások: 11351 |
12951. Elküldve: 2009-03-16 12:50:47, OFF TOPIC
|
[55411.] |
nem akartam en kioktatni senkit,föleg nem mert nem vagyok rendszergazda.csak ugy a gondolataim irtam le.
DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
|
| | | [válaszok erre: #12959] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gazember

Tagság: 2003-02-01 00:00:00 Tagszám: #919 Hozzászólások: 2475 |
12950. Elküldve: 2009-03-16 12:47:04, OFF TOPIC
|
[55412.] |
Szerintetek az Astra 28.2E-n melyik a legerősebb TP, UPC antennával bejön valami?
|
| | | [válaszok erre: #12952] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 charli

Tagság: 2008-08-22 08:20:21 Tagszám: #62777 Hozzászólások: 116 |
12949. Elküldve: 2009-03-16 11:31:59, OFF TOPIC
|
[55413.] |
nincs mit...
-én a katedra másik felén állok
amúgy a többi stimmel...
ha elakadsz; privátot írj...
Szép napot!
|
| | |
[előzmény: (12948) davekyr, 2009-03-16 11:29:26] |
|
Haladó
|
|
 davekyr

Tagság: 2009-03-10 18:46:58 Tagszám: #71578 Hozzászólások: 25 |
12948. Elküldve: 2009-03-16 11:29:26, OFF TOPIC
|
[55414.] |
ezt a véletlent én is egyetemre megyek most
kösz és minden jót
|
| | | [válaszok erre: #12949] |
|
|
Zöldfülű
|
|
 charli

Tagság: 2008-08-22 08:20:21 Tagszám: #62777 Hozzászólások: 116 |
12947. Elküldve: 2009-03-16 11:28:26, OFF TOPIC
|
[55415.] |
bocsi, elmegyek ebédelni az egyetemre; utánna órám lesz...
|
| |
|
Haladó
|
|
 charli

Tagság: 2008-08-22 08:20:21 Tagszám: #62777 Hozzászólások: 116 |
12946. Elküldve: 2009-03-16 11:27:01, OFF TOPIC
|
[55416.] |
http://forum.mpeg4-players.info/index.php?showtopic=1209
nem a leg szerencsésebb választás -nem csak azért mert régebbi típus; de másnak is vannak feliratokkal gondjai -olvasd el...
Az alternatív firmware (a hardvereszközbe beépülő, és a hardver működtetéséhez szükséges soft) a nem hivatalos (nem a gyártó által készített) jelenti.
Álltalában jobbak mint a gyártóé... (csak saját felelőségre!)
|
| | |
[előzmény: (12945) davekyr, 2009-03-16 11:17:07] |
|
Haladó
|
|
 davekyr

Tagság: 2009-03-10 18:46:58 Tagszám: #71578 Hozzászólások: 25 |
12945. Elküldve: 2009-03-16 11:17:07, OFF TOPIC
|
[55417.] |
inkább mondok egy típust Panasonic dvd-s325, de közbe nézem én is a neten hogy mit írnak róla...ez mit jelent, hogy alternativ fw?
|
| | | [válaszok erre: #12946] |
|
|
Zöldfülű
|
|
 charli

Tagság: 2008-08-22 08:20:21 Tagszám: #62777 Hozzászólások: 116 |
12944. Elküldve: 2009-03-16 11:14:18, OFF TOPIC
|
[55418.] |
igen; de ha ez egy olyan típus, amihez van un. alternatív fw.; akkor lehet, hogy többet fog tudni avval, mint a gyárival...
|
| | |
[előzmény: (12942) davekyr, 2009-03-16 11:12:23] |
|
Haladó
|
|
 charli

Tagság: 2008-08-22 08:20:21 Tagszám: #62777 Hozzászólások: 116 |
12943. Elküldve: 2009-03-16 11:13:09, OFF TOPIC
|
[55419.] |
nem tudok álltalánosítani.
típus-függő.
tudni kell milyen típus; milyen fw. van rajta...
de ezek alapján magad is találsz róla infót...
|
| | |
[előzmény: (12940) davekyr, 2009-03-16 11:10:46] |
|
Haladó
|
|
 davekyr

Tagság: 2009-03-10 18:46:58 Tagszám: #71578 Hozzászólások: 25 |
12942. Elküldve: 2009-03-16 11:12:23, OFF TOPIC
|
[55420.] |
gondolom a használati leírásba feltüntetik,hogy tudja e az srt játszani....
|
| | | [válaszok erre: #12944] |
|
|
Zöldfülű
|
|
 charli

Tagság: 2008-08-22 08:20:21 Tagszám: #62777 Hozzászólások: 116 |
12941. Elküldve: 2009-03-16 11:10:58, OFF TOPIC
|
[55421.] |
megint nem tiszta így...
eddig pc-s dologról beszéltem -avval zártam le. hogy az asztali, más téma...
-az asztali lejátszóknál pl. nem mindegyik kezeli az .srt-t.
van amelyik csak .sub felirat megjelenítésére képes...
ez típus függő!
|
| | |
[előzmény: (12939) davekyr, 2009-03-16 11:07:44] |
|
Haladó
|
|
 davekyr

Tagság: 2009-03-10 18:46:58 Tagszám: #71578 Hozzászólások: 25 |
12940. Elküldve: 2009-03-16 11:10:46, OFF TOPIC
|
[55422.] |
bocsi te a dvd progira értetted, már értem,
de akkor légyszives mesélj kicsit az asztali dvd lejátszóban való lejátszásról, hogy ez hogyan működik, hogyan lehet az srt fájlt elindítani alatta?
|
| | | [válaszok erre: #12943] |
|
|
Zöldfülű
|
|
 davekyr

Tagság: 2009-03-10 18:46:58 Tagszám: #71578 Hozzászólások: 25 |
12939. Elküldve: 2009-03-16 11:07:44, OFF TOPIC
|
[55423.] |
igen értem a lényeget amit mondasz, megnéztem és ugyanaz az srt fájl neve, mint az avi fájl neve, mégis mikor a dvd lejátszóban megjelenítem a lemezen a mappa tartalmát csak a két avi fájlt jeleníti meg, az srt-ket nem...
|
| | | [válaszok erre: #12941] |
|
|
Zöldfülű
|
|
 charli

Tagság: 2008-08-22 08:20:21 Tagszám: #62777 Hozzászólások: 116 |
12938. Elküldve: 2009-03-16 10:55:09, OFF TOPIC
|
[55424.] |
szerintem kevered a dolgokat...
a dvd lejátszó progi -állatlában- NEM tudja betölteni az .srt.
Azt egy automatikus feritaozó meg tudja jeleníteni a dvd lejátszó futtatása közben is; mert ő nem azt figyeli, hogy milyen program; hanem, hogy milyen codek indult el, és ahhoz rendei hozzá.
na most: amelyik dvd lejátszó progi pl. lejátszik .srt-t, ott pedig a trükk mindössze annyi, hogy ugyan abban a mappában kell lennie a feliratnak, mint a filmnek, és pontosan ugyan az kell hogy legyen a címe, mint az avi file-nek (csak értelemszerűen .srt kiterjesztéssel)
Az asztali lejátszó egy külön téma...
|
| | | [válaszok erre: #12957] |
[előzmény: (12935) davekyr, 2009-03-16 10:49:22] |
|
Haladó
|
|
 davekyr

Tagság: 2009-03-10 18:46:58 Tagszám: #71578 Hozzászólások: 25 |
12937. Elküldve: 2009-03-16 10:53:34, OFF TOPIC
|
[55425.] |
igen divx-es
|
| |
|
Zöldfülű
|
|
OFF TOPIC (üzenet: 68328, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|